Zawartość dodana przez HelixSv
-
Infrastruktura
Albo mają umowę np do końca roku. Wątpię, aby to było niedopatrzenie.
- Infrastruktura
-
Infrastruktura
Co do cen za ionity, to nie takiego dramatu, jak zapowiadano. Używając charge point za ładowanie np pod Berlinem zapłaci się niecałe 8 eur.
-
Infrastruktura
Trzymajcie się!!! 😱
-
Infrastruktura
11 w miesiąc... Trochę kiepsko.
-
Infrastruktura
PL się dzielnie trzyma!
-
Blok jakie gniazdko
Moje i3 dostało ładowarkę 2400 W 10 A. I, z tego, co wiem to generalnie normalne gniazdo liczy się 2300 W. Nawet jak będzie tylko 2300 W, to 10h daje 23 kWh. Czyli 100-200 km zasięgu dla takiego UPa. Dramatu nie ma, ale jednak to jest minimum.
-
Infrastruktura
Ktoś pisał, że jest inaczej? Nie zgadzam się kompletnie. Ale to tylko opinia na podstawie kilkunastu właścicieli Tesli, których miałem przyjemność poznać. Widocznie masz innych znajomych. Prawdziwy rynek w Europie to (dane z pierwszej połowy 2019): 1. 3 2. Zoe 3. Leaf 4. i3 5. e-Golf No chyba, że piszesz o prawdziwym rynku w Polsce, ale owe zagadnienie może Ci wytłumaczyć @ppmarian Ja mam tałatajstwo od BMW, zdecydowałem się, bo jazda elektrykiem jest nieporównywalnie przyjemniejsza niż spalinowcem a 100 km kosztuje mnie przeważnie 0 złotych, czasem 8 złotych jak ładuje w domu. I więcej w trasie, ale nie zdarzyło się jeszcze, aby cała podróż wyszła drożej niż na benzynie/oleju.
-
Infrastruktura
Ja mam cichą nadzieję, że po uruchomieniu fabryki w Niemczech obniży trochę ceny.
-
Infrastruktura
Napisałem do dealera, co mi sprzedał i3 w sprawie abonamentu. BMW się chwali, ze w Europie ma ChargeNow, ale w Szwecji tego nie widzę. Bez abonamentu Ionity trzeba będzie omijać szerokim łukiem, a to by była szkoda, bo właśnie otworzyli mi stację w Helsingborgu.
-
Pierwsza większa podróż
-
Pierwsza większa podróż
Jest stres ja się jedzie do jednej ładowarki. Może nie działać, albo być zajęta. Ja staram się wybierać stacje, z kilkoma ładowarkami. Jak już jadę do pojedyńczej, to mam plan B, a nawet C. Mogłem jechać benzyniakiem, ale jazda EV jest bardziej interesująca. Mogłem też wybrać krótszą drogę, ale jazda EV to duża przyjemność.
-
Pierwsza większa podróż
Ja przeważnie jeżdżę pociągiem, bo raczej tylko na lotnisko. W poniedziałek znowu się szykuje wyjazd do stolicy Danii. Tym razem jednak przez most/tunel. Żona znalazła sobie tam nowy sklep, a odkąd mam i3 to nie trzeba mi dwa razy powtarzać. Od 1-go grudnia zrobiłem 2000 km a tydzień byłem na wakacjach bez samochodu. w lutym jadę do Zieleńca, po chrzcie bojowym z Hamburga, jestem pewnien, że pojadę Countrymanem. i3 jest świetne w promieniu 250 km, na dalsze dystanse nadaje się średnio.
-
Pierwsza większa podróż
-
Pierwsza większa podróż
Bo jest dla mnie aktualnie taniej. Pokręciłem z cenami... Great belt kosztował mnie 194 DKK (110 PLN) Prom H-H - 271 SEK (110 PLN) Most Oresund kosztowałby mnie 495 SEK (202 PLN), bo mój BroBizz nie jest podpięty do systemu BroPas. Ale chyba to zrobię - koszt roczny 440 SEK (180 PLN), wtedy koszt przekroczenia mostu to 235 SEK (95 PLN). Poza tym koło Malmo są dwie w darmowe ładowarki, więc tym bardziej...
-
Pierwsza większa podróż
Wczoraj z Hamburga do domu. Dystas: 650 km Czas podrózy: 10 h Czas jazdy: 7,5 h (łącznie z 0,5 h na promie) Czas 4 ładowań: 2,5 h Całkowity koszt ładowań: 100 złotych. (66 sek Ionity-D + 88 sek Ionity-DK + 0 sek EoN-DK + 90 sek Eon-S) Most nad Great Belt (DK): chyba 150 złotych Prom Helsingor (DK) -Helsingborg (S): 200 złotych. Wszystko według planu. Bez niespodzianek. Wnioski: Przydałaby się większa bateria Przydałoby szybsze ładowanie. 40 min to długo. Ciasno z tyłu. Obserwowanie zasięgu i dystansu do ładowarki to pasjonujące zajęcie. Przystanki na ładowanie znacznie zmniejszają zmęczenie. ID3 będzie lepsze.
-
Infrastruktura
-
Infrastruktura
Otworzyli u mnie na wsi nowego Lidla. Niestety bez ładowarki. 🤨 Nie wiem, czy to nowa polityka firmy, czy zbudują później. Szkoda, bo do najbliższej szybkiej ładowarki mam ze 35 km (też Lidl). Gniazdek AC mam na wsi ze 40 sztuk z czego 15 darmowych. I tak nie źle jak na 10 tyś mieszkańców.
-
Infrastruktura
Na koniec 2019 miało być 400. Od razu wiedziałem, że EV nie ma sensu. Tylko hybrydy, wodór i dizel! Fajnie, że archiwizujesz.
-
Infrastruktura
Trzeba przyznać, że Polska dzielnie się broni przed zgniłym zachodem. 🐐
-
Skonfigurowałem Zoe dla żony
Najpierw trzeba porównać z cena tradycyjnego samochodu, np Clio. Inaczej nie wiadomo, czy to drogo...
-
Skonfigurowałem Zoe dla żony
Z tym, że każdy ma ten próg w innym miejscu. Jak byś mi pokazał nowe Zoe i np. nowego spalinowego Passata, to też bym Cię zabił śmiechem.
-
Diesel hybrid
i jeszcze BMW i3 REx
-
Pierwsze 2000 mil Volvo XC60 T8
O! Nie zaglądałam tu wieki. Masz auto, na które właśnie poluję. Niestety aktualnie jest na za drogie i nie mieści się w limicie pracowniczego leasingu o głupie 2000 USD. Mogę mieć V60 T8 (ta sama moc) ale wolę XC60. Mam teraz dwa plug-iny (w sumie od 4 lat) i już nie mam zamiaru mieć tradycyjnych spalinowców. Zdawaj rejacje z wrażeń, albo daj jakiegoś linka, jak już coś wyprodukowałeś.
-
EV AK Pionierzy!
Szwecja tak nisko? Nie do wiary... Musi jakiś błąd.