Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Albo mają umowę np do końca roku. Wątpię, aby to było niedopatrzenie.
  2. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Ale działa.
  3. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Co do cen za ionity, to nie takiego dramatu, jak zapowiadano. Używając charge point za ładowanie np pod Berlinem zapłaci się niecałe 8 eur.
  4. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Trzymajcie się!!! 😱
  5. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    11 w miesiąc... Trochę kiepsko.
  6. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    PL się dzielnie trzyma!
  7. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Moje i3 dostało ładowarkę 2400 W 10 A. I, z tego, co wiem to generalnie normalne gniazdo liczy się 2300 W. Nawet jak będzie tylko 2300 W, to 10h daje 23 kWh. Czyli 100-200 km zasięgu dla takiego UPa. Dramatu nie ma, ale jednak to jest minimum.
  8. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Ktoś pisał, że jest inaczej? Nie zgadzam się kompletnie. Ale to tylko opinia na podstawie kilkunastu właścicieli Tesli, których miałem przyjemność poznać. Widocznie masz innych znajomych. Prawdziwy rynek w Europie to (dane z pierwszej połowy 2019): 1. 3 2. Zoe 3. Leaf 4. i3 5. e-Golf No chyba, że piszesz o prawdziwym rynku w Polsce, ale owe zagadnienie może Ci wytłumaczyć @ppmarian Ja mam tałatajstwo od BMW, zdecydowałem się, bo jazda elektrykiem jest nieporównywalnie przyjemniejsza niż spalinowcem a 100 km kosztuje mnie przeważnie 0 złotych, czasem 8 złotych jak ładuje w domu. I więcej w trasie, ale nie zdarzyło się jeszcze, aby cała podróż wyszła drożej niż na benzynie/oleju.
  9. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Ja mam cichą nadzieję, że po uruchomieniu fabryki w Niemczech obniży trochę ceny.
  10. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Napisałem do dealera, co mi sprzedał i3 w sprawie abonamentu. BMW się chwali, ze w Europie ma ChargeNow, ale w Szwecji tego nie widzę. Bez abonamentu Ionity trzeba będzie omijać szerokim łukiem, a to by była szkoda, bo właśnie otworzyli mi stację w Helsingborgu.
  11. Ja właśnie ciągnę na ryczałcie. Ale obok 3 wolne ładowarki, więc problemu nie ma. IONITY Malmö
  12. Jest stres ja się jedzie do jednej ładowarki. Może nie działać, albo być zajęta. Ja staram się wybierać stacje, z kilkoma ładowarkami. Jak już jadę do pojedyńczej, to mam plan B, a nawet C. Mogłem jechać benzyniakiem, ale jazda EV jest bardziej interesująca. Mogłem też wybrać krótszą drogę, ale jazda EV to duża przyjemność.
  13. Ja przeważnie jeżdżę pociągiem, bo raczej tylko na lotnisko. W poniedziałek znowu się szykuje wyjazd do stolicy Danii. Tym razem jednak przez most/tunel. Żona znalazła sobie tam nowy sklep, a odkąd mam i3 to nie trzeba mi dwa razy powtarzać. Od 1-go grudnia zrobiłem 2000 km a tydzień byłem na wakacjach bez samochodu. w lutym jadę do Zieleńca, po chrzcie bojowym z Hamburga, jestem pewnien, że pojadę Countrymanem. i3 jest świetne w promieniu 250 km, na dalsze dystanse nadaje się średnio.
  14. Kartą chargepoint, jakimś cudem są tańsi niż Ionity bezpośrednio.
  15. Bo jest dla mnie aktualnie taniej. Pokręciłem z cenami... Great belt kosztował mnie 194 DKK (110 PLN) Prom H-H - 271 SEK (110 PLN) Most Oresund kosztowałby mnie 495 SEK (202 PLN), bo mój BroBizz nie jest podpięty do systemu BroPas. Ale chyba to zrobię - koszt roczny 440 SEK (180 PLN), wtedy koszt przekroczenia mostu to 235 SEK (95 PLN). Poza tym koło Malmo są dwie w darmowe ładowarki, więc tym bardziej...
  16. Wczoraj z Hamburga do domu. Dystas: 650 km Czas podrózy: 10 h Czas jazdy: 7,5 h (łącznie z 0,5 h na promie) Czas 4 ładowań: 2,5 h Całkowity koszt ładowań: 100 złotych. (66 sek Ionity-D + 88 sek Ionity-DK + 0 sek EoN-DK + 90 sek Eon-S) Most nad Great Belt (DK): chyba 150 złotych Prom Helsingor (DK) -Helsingborg (S): 200 złotych. Wszystko według planu. Bez niespodzianek. Wnioski: Przydałaby się większa bateria Przydałoby szybsze ładowanie. 40 min to długo. Ciasno z tyłu. Obserwowanie zasięgu i dystansu do ładowarki to pasjonujące zajęcie. Przystanki na ładowanie znacznie zmniejszają zmęczenie. ID3 będzie lepsze.
  17. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Zaraz będą następne 4. Pod supermarketem. Mam nadzieję, że gratis. Fota z dziś.
  18. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Otworzyli u mnie na wsi nowego Lidla. Niestety bez ładowarki. 🤨 Nie wiem, czy to nowa polityka firmy, czy zbudują później. Szkoda, bo do najbliższej szybkiej ładowarki mam ze 35 km (też Lidl). Gniazdek AC mam na wsi ze 40 sztuk z czego 15 darmowych. I tak nie źle jak na 10 tyś mieszkańców.
  19. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Na koniec 2019 miało być 400. Od razu wiedziałem, że EV nie ma sensu. Tylko hybrydy, wodór i dizel! Fajnie, że archiwizujesz.
  20. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Trzeba przyznać, że Polska dzielnie się broni przed zgniłym zachodem. 🐐
  21. Najpierw trzeba porównać z cena tradycyjnego samochodu, np Clio. Inaczej nie wiadomo, czy to drogo...
  22. Z tym, że każdy ma ten próg w innym miejscu. Jak byś mi pokazał nowe Zoe i np. nowego spalinowego Passata, to też bym Cię zabił śmiechem.
  23. HelixSv odpowiedział Igorek na temat - Samochody hybrydowe
    i jeszcze BMW i3 REx
  24. O! Nie zaglądałam tu wieki. Masz auto, na które właśnie poluję. Niestety aktualnie jest na za drogie i nie mieści się w limicie pracowniczego leasingu o głupie 2000 USD. Mogę mieć V60 T8 (ta sama moc) ale wolę XC60. Mam teraz dwa plug-iny (w sumie od 4 lat) i już nie mam zamiaru mieć tradycyjnych spalinowców. Zdawaj rejacje z wrażeń, albo daj jakiegoś linka, jak już coś wyprodukowałeś.
  25. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Szwecja tak nisko? Nie do wiary... Musi jakiś błąd.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.