Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    aha. 42 keur to znacznie lepiej. zobaczymy, jak będzie i kiedy wystartują ze sprzedażą obu wersji. teraz wyczytałem, że nawet bida będzie znacząco droższa od e-niro czy eqa https://www.whatcar.com/news/2021-hyundai-ioniq-5-electric-car-revealed-price-specs-and-release-date/n22240 Pewnie u mnie na wiosnę 2022 odbędzie się walka pomiędzy i5, eqa, ty i używką ts.
  2. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    no to może w korei. w europie ma kosztować 55-60k eur bardzo dużo niestety.
  3. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    kto? gdzie?
  4. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    15 minut wystarczy na siku i kupienie kawy. Nie wiem, gdzie tu upchnąć drzemkę... Może te specjalne fotele to takie 11-50 kW edition
  5. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Przestronnie. Hak. Szybkie ładowanie. Deska trochę nieteges. Może się skuszę.
  6. No niestety hamulce to bolączka wielu EV i PHEV a może też HEV. W moim pasku GTE po dwóch latach wymieniałem tarcze i klocki, wszystko pordzewiałe, porobiły się jakieś ranty i halasowało przy normalnej jeździe. Tesle tez czasem maja problemy z hamulcami....
  7. HelixSv odpowiedział format na temat - Forum EV
    Jeżeli nie zależy Ci na normalnym bagazniku, to z najtańszej Tesli będziesz bardziej zadowolony niż z najdroższego Enjaka.
  8. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Zobaczymy, ile to potrwa. W Szwecji jedna taka stacja czekala pol roku.
  9. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Miałem na myśli pół litra coli (z cukrem i akcyzą). Optymisto Ty nasz. Nikt nikogo nie zmusza do EV, są fora dla samochodów spalinowych gdzie każdego stać (na samochód, bo na paliwo niekoniecznie).
  10. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Znowu zarażasz optymizmem. 38 milionowy kraj to jest tak wyswiechtany slogan, ze aż boli. Nie zapominaj, że połowa z tych milionów na widok samochodow elektrycznych żegna się lewą, leci do kościoła klnąc na UE a w biegu popija pół litra za 500+. Jako, że z zasady, jesteśmy tu wszyscy zwolennikami EV, cieszmy się z każdej ładowarki (nawet w budowie).
  11. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
  12. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Aż sprawdziłem, ile ja mam do DC. 41 km do płatnej i 43 do darmowej. Swoją drogą, ciekawy wskaźnik...
  13. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Praktykowana przez Bjørna technika jo-jo. Czyli przyspieszanie i hamowanie przed ładowaniem.
  14. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Ciężko wrócić do maszyny parowej...
  15. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    to teraz już z górki. praktycznie pod górę, ale powinno być łatwiej.
  16. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
  17. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Powodzenia i bądź w kontakcie. Nie wiem, jak będę mógł pomóc, ale może jakoś...
  18. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Najbardziej praktyczna informacja na trasę ZG-P to ta, że to jest naprawdę fajny samochód do miasta.
  19. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Sa jeczsze cikrorzy mgoa pisca !
  20. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    No to lepiej. Kwestia jeszcze tego, czy będziesz ładował na CCS. I jeszcze, czy to się będzie opłacać. Zależy od ceny za prąd DC, ceny paliwa i zużycia obydwu. Jeśli masz w pobliżu darmową ładowarkę CCS, to możesz brać.
  21. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Coś znalazłem https://www.daimler.com/magazine/technology-innovation/easy-tech-plug-in-hybrid-technology.html Jak na PHEV to AC jest szybkie. CCS za takie pieniądze ma mało sensu.
  22. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Ja bym pewnie wziął, ale ja nie jestem normalny. W czeluściach mojego umysłu jest gdzieś bardzo ukryta myśl że CCS w hybrydzie ma mało sensu. Chyba, że nie masz darmowego ładowania pod pracą. A masz jakiś sklep niedaleko, jakis Kaufland, albo Lidl (nie wiem, co tak jest Czechii) z darmową ładowarka CCS. W takim wypadku robiąc 30 minutowe zakupy możesz sobie podładowac do pelna. Z AC zajmie Ci pewnie z 5 godzin. Chyba nie ma siły, żeby 650 eur się zwróciło...
  23. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    DC w hybrydzie to fajny gadżet, bardzo sporadycznie przydatny. W trasie i tak nie będziesz się zatrzymywał, żeby naładować 60 km. Ewentualnie pod jakimś Lidlem z darmową ładowarką. Bardziej dla zabawy.
  24. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Ja też wolę zachodnie kanały (Fully charged, Autogefuhl, Carwow, TheStraightPipes, Tesla Bjorn) ale cos polskiego czasem ogladam. Marek jest chyba najlepszy. Zachar nie trzyma ostatnio poziomu.
  25. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    No jest trochę przygłup dziwak. Polecam materiał poniżej. Interesujące zaczyna się od 0:32

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.