Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    Odbiór chyba za 1,5 roku, ale za 2 kończy mi sie leasing 😑
  2. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    W 25% przypadkow laduję w pracy lub gdzies na miescie. Leasing (prywatny) mnie kosztuje 2 000 pln miesięcznie. Samochód warty okolo 200 000 pln. Kiedyś zmienialem samochody za często i zawsze byłem bardzo w plecy, teraz muszę odczekać 3 lata ani dnia wcześniej czy później. Liczyłem i mi sie opłaca.
  3. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    Prawda. Bliżej 25. Bardzo zależy od prędkości. Klimatyzacji/ogrzewania i temperatury zewnętrznej (baterie ciężko działają przy mrozie). Sent from my SM-G935F using Tapatalk
  4. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    Mialem Leafa na tydzień, i mi (180cm) i żonie (170cm) całkowicie pasował. Brak regulacji kierownicy nam nie przeszkadzał. Już ponad rok mam Paska GTE i ruszanie w absolutnej ciszy ciągle mi się bardzo podoba. 😀
  5. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Forum EV
    Kurcze. Korci mnie aby przedpłacic 10000 sek na T3. Odbiór za 2 lata akurat, jak się leasing na Paska skończy. Nowy Leaf też jest ok, ale, tak jak Marek wspomniał, nie ma infrastruktury... Mam dwa plug-in (Passat Gte i Mini Countryman), i mimo ze maja el-zasięg symboliczny, to benzyny prawie nie używam. A jak muszę jechać tradycyjnym autem na paliwo kopalne, to drażni mnie hałas silnika.
  6. 3h dziennie? Masz jakiś źródło?Bo ja pogooglalem i to raczej 1h do 1h 15min. Jak reszta Twoich obliczeń i założeń jest podobnej jakości to ja przepraszam... ;-)
  7. Jeśli chodzi o sąsiadów Polski, to polecam http://www.carlqvistbil.se Kupowałem dwa razy i dwa razy zostawiłem swoje w rozliczeniu. Dają gwarancję, którą bez szemrania realizują. W moim s60 w ostatnim tygodniu gwarancji padło mi łożysko koła, przeprosili za problem i naprawili.
  8. Co to znaczy: "ze wszystkim"? Jakie wyposażenie? Fotele w elektryce z masażem i wentylacja, xenony, zaawansowany cruise control, jakiś lane assist, blind spot warning? Ciekaw jestem. Zapodaj...
  9. Brawo! Zuch chłopak. Tablice. Poza pierwszymi dwoma i ostatnimi dwoma podobają mi się wszystkie. Ja swojego pierwszego VW odbieram za ponad miesiac.
  10. Ja bym zmieniał. Raz się żyje. Trzeba próbować rożnych rzeczy. Jeździć ponad 3 lata tym samym autem... Nie dla mnie. Najwyżej wejdziesz na minę i będziesz żałował, to nie koniec świata.
  11. Chyba w ogóle mają mniejszy popyt. Mój czas oczekiwania na nowego Paska (w tym wypadku GTE) to tylko 9 tygodni. Wiem, że 6-8 miesięcy temu czas był przynajmniej dwa razy dłuższy.
  12. Rzeczywiście, radość z każdej chwili...
  13. No właśnie. Za drogo sobie za to liczą. Jakieś 5000 pln. :-/
  14. Tak i 1,4 TSI. W trzy lata chyba się nie popsuje, ale w sumie nie mój samochód, a i serwis blisko.
  15. Będąc pod wrażeniem jazdy testowej, jak rownież po długim namyśle i po porównaniu wszelkich kosztów zdecydowałem się na zamowienie Passata GTE. Auto biorę w prywatny trzyletni leasing (pierwszy raz taka przyjemność). Do odbioru we wrześniu. Wyposażenie standard plus hak, jasna skóra i asystent parkowania (bo bardzo mi się ten gadżet podoba hihi), kolor biały. No i, oczywiście, kombi - bo to Szwecja. W porównaniu z obecnym wozidłem tracę: - nawigacje, - elektryczną klapę zyskuję: - ze 100KM, - pełna skórę - 100 litrów bagażnika - aktywność tempomatu - no i tego asystenta Dziennie robię 15km a ładować mogę za nic pod pracą (o ile się dopcham do któregoś z 10 gniazdek). Dziękuję za uwagę. Można wpisywać wysokość lodówki.
  16. > Wiesz to z autopsji, czy sąsiad opowiadał. Jeżdżę Conektem i przy 55 km/h każe wrzucać 6, a on na 4 > nie chce przyśpieszać. z pytaniem sie zapoznaj podpowiedź (bo moze, nie bedzie po reka sasiada, co pomaga w rozgryzaniu trudnych tematow): nie chodzilo w nim o przyspieszenie
  17. > Co się będzie szybciej zużywać jeżdżąc zgodnie z sugestiami zmiany biegów? Sprzęgło i co jeszcze? > Auto to Ford KA benzyna. Jedna z tych odpowiedzi jest prawdziwa: 1. Ogrzewanie tylnej szyby i korek wlewu paliwa. 2. Nic
  18. > ale ja po mieście się wożę Jak tu Panie przeżyć w tym natłoku samochodów i jeszcze mieć silnik > diesla Gdzie filtry, gdzie sprzęgło ... a najlepsze na koniec - ja mam 8km do pracy w jedną > stronę, w zimę to nawet mi silnik się nie rozkręci porządnie. Raczej chyba PB jest moim > kierunkiem ... > PS. Dopytam, kóre silniki PB w Volvo są na bezpośrednim wtrysku? Ja mam 3 km do szkoły a potem 2 km do pracy (bezpośrednio z pracy do domu to jakieś 1,5 km będzie). Dwa lata miałem diesla D3 163KM, teraz D2 115 KM. Obydwa z ogrzewaniem postojowym, dzięki czemu ani silnik ani ja nie musimy się męczyć w zimnie. Raz w tygodniu robię jakieś 100 km, czasem więcej. Nie miałem i nie spodziewam się problemów. Ale zgadzam się, benzyna (może z gazem) może być bardziej racjonalnym rozwiązaniem.
  19. s60 odradzam wlasnie z powodu na bagaznik (to nie jest samochod rodzinny). s80 ma wiekszy bagaznik. z reszta... pochodz, popatrz i bedziesz wiedzial.
  20. > ja ogladalem jakies takie na wymiar i wygladaly bardzo fajnie. > Duzo lepiej niz IKEA. Ale moze to jakis wyzszy model BRW bo za sama wyspe z malym barkiem wyszlo > okolo 8k. Czy dużo lepiej niż IKEA, to trzeba ocenić po kilku latach użytkowania. Ewentualnie podczas użytkowania zapoznać się ze sposobem rozpatrywania reklamacji.
  21. > S60 miałeś od nowości? Jak zniósł ten przebieg 99kkm? Jak wnętrze? Nie wiem od czego to zależy, ale > u mnie po 100kkm nawet w Daewoo było jak w nowym, natomiast ostatnio oglądam używańce to nawet > w Volvach 2-letnich z przebiegami 50kkm kierownice i lewarki mają oznaki zużycia pewnie > cofane przebiegi... > Na ile wycenione to S60 i z którego roku? S60 miałem od 2 lat , kupiłem jak miało koło 50000km jakiś tekst Wnętrze to skóra i nawet dwójka dzieci nie mogła jej pokonać. Wg mnie 2letnie Volvo z 50000km nie powinno wyglądać na zmęczone. S60 wzięli za 134000kr (pewnie zaraz wystawią za jakieś 160000kr), v70 kupiłem za 284000kr. 150000kr kredytu.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.