Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Można. 11h podróży z czego 3h ładowania. Na jednym odcinku można jechać max 80. Polecam app abrp.
  2. O! Wypas. Duża bateria i CCS. Same auto też świetne. Na pierwszy rzut oka, najlepsza hybryda na rynku. Respect!
  3. A ten diesel hybryda to Merc? taki ciężki to chyba E...
  4. Te następne to takie? Fajne auto.
  5. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Kto bogatemu zabroni? Ionity szaleje. Można trochę urwać z ceny używając Maingau, w Szwecji daje to ze 13% obniżki. W Niemczech różnica jest większa. Zanim jednak ionity postawi pierwsze ładowarki w PL upłynie pewnie trochę czasu, nie ma coś się martwić na zapas.
  6. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Niegłupia miejscówka.
  7. Oczywiście, że się zmieni. Nie wiadomo tylko, kiedy. https://www.orlen.pl/PL/BiuroPrasowe/Strony/PKN-ORLEN-ułatwia-podróżowanie-samochodami-elektrycznymi.aspx
  8. Jak czasem będziesz musiał zatankować tradycyjne auto, to zobaczysz z jaką niechęcią będziesz płacił....
  9. No i to jest samochód! Gratulacje. W Twoich okolicach jest sporo ładowarek. Tylko jeździć i ładować.
  10. HelixSv odpowiedział format na temat - Forum EV
    Stawiam na 149 900. Taniej nie będzie.
  11. HelixSv odpowiedział format na temat - Forum EV
    Bardzo mała bateria. I chyba tylko amerykańskie złącze, więc szybkie ładowanie odpada (chyba, że są przejściówki). Wydaje mi się, że każde Zoe czy Leaf będzie lepszy. Poszukaj na YT "bjorn nyland fiat 500e". Ma kilka ciekawych kawałków.
  12. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Muszę się zgodzić. Dom albo darmowa ładowarka w promieniu kilometra bardzo pomagają.
  13. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    BMW jest w kooperacji z ChargeNow i przez nich mają preferencyjne stawki w Ionity. Nawet jest o tym wspomniane na szwedzkiej stronie bmw. Tylko, że jak wejdzie się na stronę ChargeNow...
  14. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Postęp w Hiszpanii, Francji, UK i we Włoszech. Szkoda, że w Szwecji dość drogo. bezpośrednio - 8,70 sek - 3,70 pln Charge Point - 7 sek - 3,00 pln Maingau - 0,63 € - 2,80 pln Ciekawe, czy będą jakieś preferencyjne stawki dla BMW i VW. Bo tu, na razie, cisza.
  15. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Wygląda na to, że Mazda to kolejna firma, która obudziła się z ręką w nocniku. Aż dziwne, że Toyota i Mazda są tego samego kraju, co Nissan. Wszystko zależy od widzimisię jakiegoś CEO.
  16. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Racja. Te drzwi z tyłu mnie zmyliły. Sugerują mały samochód. Zupełnie nieporozumienie.
  17. HelixSv odpowiedział -mimx- na temat - Forum EV
    Interesujący samochód, ale zasięg 180 km w nowym samochodzie to tak sobie. Kilku konkurentów dla porównania (wg ev-database.org): Esoul 39 kWh - 230 km Kona 39 kWh - 255 km Citygo - 195 km Mini electric - 185 km Honda e - 170 km
  18. Jak miałem pluginy, to też zawsze pilnowalem, żeby spod domu ruszały naładowane. Ale czytałem, że np w UK większość użytkowników ich nie ładuje.
  19. Pewnie miedzy 20 a 40 km. W zależności od pogody i prędkości. Ale wielu użytkowników pluginów w ogóle ich nie ładuje. Kupują, bo są zmuszani, przez prawo albo zasady pracodawcy.
  20. To zależy od tylu rzeczy. Dystansu, stopnia naładowania baterii, prędkości. Pewnie miedzy 7 a 9. Jestem pewien, że jak się przejedziesz, będziesz pozytywnie zaskoczony dynamiką i ciszą (przy wolnej jeździe na prądzie). To dotyczy wszystkich wspomnianych PHEV.
  21. Jeździłem też sporo w Niemczech i Polsce. GTE ma max speed 225 i 7.4 do 100. Jeżeli to zawala drogę, to zostaje Supra albo GTR. Jesli budżet pozwala, to ja pewnie bym wybrał xc60. Ale nie ze względu na prędkość.
  22. Jeździłem takim Passatem 3 lata. Dla mnie był za szybki. Musisz się przejechać.
  23. Jeździłem phev V60 i 3. Oba bardzo dobre. Lepsze V60, bo bateria jest ukryta w tunelu (zjada schowek pod podłokietnikiem) a w BMW bateria jest pod podłogą bagażnika i znacznie go zmniejsza. Mercedesa nie próbowałem. Silniki spalinowe w hybrydach bardzo często są uruchamiane i wygaszane. Wydaje mi się, że benzynowce znoszą to lepiej. Możesz też rozważyć Passata, ma największy zasięg na prądzie, dużo miejsca z tylu i wielki bagażnik. Tylko, że jest nudny jak Passat.
  24. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Czym ładujesz? Maingau? Bo podobno na inne sposoby to liczy jak za jad skorpiona...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.