Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    Tak źle nie będzie. Już teraz elektryczne Q4 z większą baterią zaczyna się od 219000.
  2. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    https://europe.autonews.com/automakers/audi-ceo-reveals-timetable-brand-become-electric-only "Although Audi plans to stop production of new gasoline, diesel and hybrid cars, its new models launched by 2026 will continue to be built and sold until the early 2030s. After that time, Audi will become a purely electric car maker." Czyli planują sprzedawać auta z kominem do około 2033.
  3. Trójka ma beznadziejny bagażnik a pozostałe są poza zasięgiem $$$ również przez koszt ubezpieczenia.
  4. Tak, to albo jakaś samoładująca się hybryda. 🥰 ...bo te ładowanie samemu jest męczące. Wcześniej myślałem o Pandzie w gazie, ale u mnie jest tylko ziemny.
  5. Jutro po prawie dwóch latach i 20000 km żegnam się z moim małym EV. Służył mi dobrze, jednak brakowało tego pomruku silnika i zapachu spalin a te godziny spędzone na drogich ładowarkach sprawiły, iż czara goryczy się przelała. Wkrótce pochwalę się, co będzie następne.
  6. I do tego na holu
  7. Jak nie bedziesz przekraczal 90 to pewnie styknie. Jak lubisz ryzyko, to swietna zabawa. Lepiej podladowac u rodzinki, przynajmniej ze 4 godziny.
  8. 11 h pewnie z mocą 2.3 kW czyli przyjmie jeszcze 25 kWh. Wszytko się zgadza.
  9. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    https://ev-database.org/car/1087/Volkswagen-e-Golf
  10. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    To już historia, ale jeśli chodzi o tryb ev w phev VW, to trzeba mocniej nacisnąć gaz i załącza się maszyna parowa. Odkryłem to po roku ujeżdżania Passata GTE.
  11. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    Dałem lajka, suba i komentarz już przed przeczytaniem wątku.
  12. Dobrze, że kupiłeś tę nowsza wersję z większą baterią. Chyba do 2016 roku e-Golf miał baterię 24 kWh. Potem 35. W każdym razie, to jest świetne drugie auto. Pamiętaj, że w trasie "spali" Ci więcej no i w zimę też.
  13. O właśnie! @kravitz Dawaj zdjęcia, rocznik, wrażenia. Jesteś zadowolony czy bardzo zadowolony?
  14. Mój Passat phev 2015 miał kabel AC w komplecie. A wydaje się, że taki kabel jest w EV potrzebny jeszcze bardziej. Ciekawostka. Do mojej eNiro dali tylko kabel AC a do bmw i3 obydwa.
  15. Aczkolwiek, jeśli go nie dostałeś a sprzedawca się wypnie, to wielkiego dramatu nie ma, bo te kable są stosunkowo tanie a i pewnie można trafić używkę.
  16. Tak. Powinieneś dostać kabel podobny do tego na obrazku. Tak.
  17. Ten rysunek tylko miesza w głowie. Najlepiej o nim zapomnieć.
  18. Z tego, co wiem to VW sprzedawał i sprzedaje swoje phev i ev z dwoma kablami: 1. Gniazdko domowe - type 2 (on ma transformator na kablu). Ten kabel służy do ładowania w domu, w przypadku jak się nie ma ładowarki domowej zwanej też wallboxem. 2. Type 2 - type 2 To jest zwykły kabel bez żadnego transformatora. Zakończony podobnymi (aczkolwiek nie identycznymi) wtyczkami na obu końcach. Mniejsza wtyczka wchodzi w ładowarkę, trochę większa w samochód. Kabel ten wykorzystywany jest do ładowania z domowej ładowarki (no chyba, że ma już swój kabel na stałe) i we wszystkich innych punktach oferujących prąd AC, które nie mają kabla na wyposażeniu (a z mojego doświadczenia mają bardzo rzadko). Kabel wykorzystujący prąd DC czyli o wtyczce CCS zajmującej całe gniazdko, którego zdjęcie zapodaleś, jest zawsze częścią szybkiej i pokaźnej ładowarki.
  19. Biorąc pod uwagę, że to niemiecki ranking, "zadowolenie" z Leafa może mieć związek z popularną w Niemczech siecią Ionity...
  20. Tak, widziałem. Bardzo ciekawe i raczej pokrywa się z moimi opiniami. Zastanawia mnie trochę, że, poza pierwszym miejscem, tylko maksymalnie 66% uważa EV za udany zakup i może polecić. Mało, ale może to kwestia sformułowania pytania, bądź tłumaczenia.
  21. Od razu krucjata 🙂 sheriff odpowiedział kilka sekund przede mną, jak już byłem pod koniec pisania...
  22. Według mnie to znaczy, że w EV reakcja na wciśnięcie pedału przyspieszenia w jest tej samej sekundzie. Auto nie zastanawia się, czy aby na pewno, czy może trzeba zredukować bieg. To jest bardzo przydatne na skrzyżowaniach, kiedy trzeba szybko ruszyć i nie mam na myśli tylko ruszania na zielonym, ale raczej możliwość szybkiego "czmychniecia" przy lewoskrętach itp. EV jest bardzo zwinne.
  23. Oj tak! Jak wsiadałem w Touarega po jeździe i3 to: - silnik nieprzyjemnie warczał - skrzynia (DSG) szarpała - hamowanie drażniło, bo to głupie marnowanie energii i ścieranie na okładzin na pył - w garażu śmierdziało spalinami
  24. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Nowa stacja w Norwegii. No jest wypas.
  25. Świetne. Można jechać w ciemno bez strachu, że zajęte.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.