Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Na Greenway mam kartę RFID. Orlen tylko z app, gdyby w Jaworze padł mi internet (i żonie i córce), jechałbym do Greenway w Wałbrzychu. Gdyby tam ładowarka była popsuta, dojechałbym do Zieleńca AC.
  2. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    To jeszcze trzeba porównać do golfa swetra i kija golfowego.
  3. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Opisałeś interesującą historię, z której wynika, że w trasę z rowerami na dachu lepiej nadaje się auto spalinowe, niż miejski elektryk. Nie można się z tym nie zgodzić.
  4. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Tylko celem podróży były: - Szczecin (szczepienie, dentysta) - Duszniki (jazda konna dla córki i jak się okazało niestety dla mnie, wiecie co boli podczas galopu?, nieważne) - Kraków (zwiedzanie miasta) - Aktualnie Zakopane (już dziś wpadłem na Nosal) - Niedługo Warszawa (zobaczenie się z rodziną) - i powrót przez Gdynię. Myślałem, żeby przejechać Zakopane-Warszawa bez ładowania, ale pewnie nie wysiedzimy tyle w samochodzie, więc może przy okazji się gdzieś podładuję.
  5. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Tylko wezmę kalkulator i sprawdzę appy. Ale suma dojdzie gdzieś do średniej autokącikowej...
  6. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Mi już te 77 kW (w porywach) pasuje. Ani razu nie czekaliśmy specjalnie, aż się naładuje.
  7. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Cztery. Elektrykiem jechałem.
  8. Jestem na wakacjach. Jest fajnie, deszcz, 18 alertów, ubaw po pachy. Ale nie o tym. Dojechaliśmy elektryczną Kijom bo na id4 nie dostałem jeszcze dowodu rej. Trasa na razie: Sassnitz - Szczecin (ładowanie darmo) - Zielona Góra (ładowanie darmo podczas zakupów) - Jawor (ładowanie Orlen podczas obiadu) - 3 dni w Dusznikach - A4 (krótkie ładowanie na GW obok zjazdu na Strzelce Op) - Kraków (nocne ładowanie AC w hotelu) - Zakopane I stwierdzam, że jazda eNiro po Polsce to nie jest żaden problem.
  9. W Szwecji też tego nie widziałem - takie elektryczne Yeti.
  10. Dziś stukneło 1000 km. 💡 Przetestowałem właśnie ładowanie CCS, co by w Niemczech i Polsce nie było jakieś niespodzianki. Od 68% do 75% w 7 minut, czyli tak, jak powinno być. Wczoraj pierwszy raz otworzyłem schowek pasażera i znalazłem: bardzo krótki kabelek vw usb-c do iphona, ścierę vw do ciągłego usuwania odcisków palców z piano black i jakieś tasiemki odblaskowe do oznaczania trafionych łosi i jeleni. Powtarzam się, ale to jest świetny samochód. W porównaniu do eNiro gorsze są tylko trzy rzeczy: brak wentylowanych foteli, piano black na uchwytach drzwi i mało wybaczający system utrzymania na pasie. W eNiro mogę spokojnie puścić kierownicę chwycić butelkę, odkrecić, napić się, zakrecić, odstawić i złapać kierownicę. Tu niestety dostaje opieprz prawie od razu i auto bardziej odbija się od linii, zamiast utrzymywać się na środku. A, jest jeszcze jedna pierdoła, id4 podaje prędkość aktualnego ładowania w km na minutę , ale może jakimś apdejtem to naprawią i będzie w kW.
  11. Wydaje mi się, że w tym rozszerzonym za 19,5 kpln działa wszystko, co jest w nim opisane. A ta zdolności za 39 kpln ma rozszerzony + gruszki na wierzbie.
  12. To ogólnie znany fakt. Przez przepisy europejskie Tesla musi nazywac tę opcję "zdolnością do automatycznej jazdy" a nie "automatyczną jazdą". W rezultacie tę "zdolność" kupowało tylko około 1% klientów. Dlatego niedawno wprowadzono wersję uboższą, ale w pełni działającą i "nie-obiecaną" czyli:
  13. U mnie około 30000 pln
  14. U mnie też taniej, ale po dopłacie (bez żadnego wniosku czy innej łaski)
  15. Upadli chyba na musk. A ID.4 Pro Performance 77kWh 195700.
  16. A nie wiesz, czy na GW w Wałbrzychu można polegać?
  17. Wyciszenie jest ok. Q7 to to nie jest, ale nie można narzekać. Jest trochę lepiej niż w eNiro czy i3. Zawieszenie jest w porządku, lepiej się trzyma drogi niż eNiro (wiem, średni komplement), ale testu łosia nie robiłem i nie zamierzam. Długo nie zmienię. Najlepszy samochód, jaki miałem. Przejechałem już około 700 km, jest bardzo dobrze. Tylko te piano black ciągle wkurza, bo widać paluchy szczególnie na drzwiach. A, i przyzwyczaiłem się do systemu. Za tydzień wyprawa w Twoje rejony (Duszniki) a potem Zakopane i Warszawa. Miała być Francja, ale przez tego covida jeszcze poczekamy. Mam nadzieję, że do tego czasu dostanę już oficjalny papier na Id4, bo inaczej będziemy musieli jechać 'kijom'.
  18. W niektórych miejscach nasycenie jest na tyle duże, że raczej będą dokładać ładowarek do istniejącej lokalizacji. W Polsce przydałoby się jeszcze z 8-10 miejscówek.
  19. Bardziej mnie cieszy, że są 3 CCS obok siebie. Można jechać bez strachu.
  20. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Wielki Stabilizator. Brzmi jak postać z Pana Kleksa.
  21. Tak na szybko. - Duży, sprawia wrażenie bezpiecznego, taki czołgowaty. W Kiji tego wrażenia nie ma. - Kierownica gruba i daje spory opór. - Głupie "piano black" na drzwiach, konsoli i obok ekranu. Nikt tego nie lubi a oni dalej to pchają. W Kj też trochę jest ale mniej. - Ciągnie więcej prądu. Mam trasę na której Kija bierze z 16.5 kWh na 100 km. W Id4 to jakieś 19. Ale jechałem tylko raz, więc mała próbka. - No i oczywiście obsługa jest upierdliwa i jest mniej informacji na ekranie na raz niż w Kiji. - Średnica zawracania jest bardzo mała. Powiedziałbym nawet, że szokująco mała. Duży plus.
  22. Chodzi o diamentowe spinki do mankietów. Uważam, że kupowanie auta to nie wyprawa za ocean na Batorym. Jak sprzedawca nie zainteresuje się sam, to się idzie do niego samemu i mówi biere_tego i tyle.
  23. W takim razie raczej 6 CCS. Zauważ, że te duże "instrybutory" mają po dwa kable. Czyli pewnie 150 kW, które jest w razie potrzeby dzielone pomiędzy dwa samochody. W każdym razie, jak są już 2x2 CCS, to możliwe, że te dwa małe to chademo... No chyba, że GW oficjalnie rezygnuje z chademo.
  24. Od 1-lipca w Szwecji zmieniają się zasady leasingu pracowniczego. Na gorsze. Do tej daty średnio połowa raty miesięcznej odliczana była od pensji brutto a połowa od netto. Od 1 lipca całość sumy będzie odliczana od pensji netto. Mnożąc różnice przez 36 miesięcy to wychodzi spora suma. Jako że prawo nie działa wstecz, to wystarczy wziąć nowy samochód przed tą datą, aby cieszyć się trzema latami tańszego jeżdżenia. Z tegoż więc powodu sporo ludzisk przedterminowo kończy aktualne leasingi i bierze nowe. Rozmawiałem z lokalnym dealerem VW i powiedział, że ludzie rzucili się na auta. Ja też oddałem mu moje małe BMW i pobrałem to: Id4 first edition 77 kWh Mam nadzieję, że będę zadowolony. Zdaje sobie sprawę, że info-system jest kiepski, no i że ma inne wady (np po włączeniu cruise control sam przyspiesza do limitu, jaki kiedyś obowiązywał, a teraz jest niższy, wkurzajace i może skutkować mandatem, ale jestem blisko wyłączenia tego). ID4 ujął mnie przestrzenią, wyciszeniem, zasięgiem, szybkością ładowania i hakiem (nareszcie). Kolor jest dla mnie nieważny, brałem co było.
  25. Świetne. Czyżby to było - 150 kW (dzielone pomiędzy dwa auta) - 150 kW (dzielone pomiędzy dwa auta) - chademo (albo słabsze CCS) - chademo (albo słabsze CCS) ?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.