Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. 1. Bez czytania widać, że się nie opłaca. 😞 2. Nic, tylko czekać następnego Ekoenu. 3. Dobrze, że otwierasz bagażnik przy ładowaniu, też zauważyłem, że prąd lepiej wchodzi.
  2. HelixSv odpowiedział karax na temat - Renault i Dacia
    Super! Teraz tylko wymienić filtr powietrza, świece, olej, płyn chłodniczy, paski rozrządu i klinowy, sprawdzić sprzęgło, uszczelkę pod głowicą, przepływomierz, tłumik i cieszyc się bezproblemową jazdą.
  3. Tesla bierze też mniej prądu (a prąd się robi droższy od pieniędzy). Tesla ma też świetny planner pordrózy ...jeśli są po drodze superchargery. Nie wiem, jak z cenami ubezpieczenia.
  4. TM3 jest też dość dużym samochodem, wadą jest bagażnik, bo to sedan.
  5. Idziesz na drugi obiad, ten co zjadlbys "jutro" Można też nie jeść poprzedniego dnia. Wtedy się je ten wczorajszy, ewentualnie dziesiejszy i, w najgorszym wypadku, jutrzejszy. Można jeść hotdogi pod ładowarką cały dzień.
  6. Jest chyba z 6-8 po drodze, ale według mnie potrzeba prawdziwych stacji ładowania po kilka instrybutorów. Ja przejechałem niedawno tę trasę w eNiro i autentycznie nie pamiętam, gdzie ładowałem. Może nawet nigdzie, chyba dojechałem do Gdańska.
  7. po jeżdzie próbnej może juz nie być ratunku możliwe, że przejadę sie jutro. nie siedziałem jescze nawet w środku.
  8. Nieźle, 5 sekund do setki 👾 Do Trójmiasta to już duża wyprawa, będziesz musiał na 25 minut zatrzymać się na ładowanie... Jak żyć?
  9. https://electrek.co/2021/09/23/norway-bans-gas-cars-in-2025-but-trends-point-toward-100-ev-sales-as-early-as-april/
  10. HelixSv odpowiedział twinsen na temat - Forum EV
    TM3 powinien wziąć a nie Passka. Na Śląsku ładowarek jak węgla. Ale nic straconego, tym bardziej, że wybór coraz większy.
  11. HelixSv odpowiedział twinsen na temat - Forum EV
    Ja ładuję na darmowych, znaczy dookoła komina, bo w dalszej trasie to przeważnie na Ionity za 1.50 zł za kWh plus 52 zł abonamentu miesięcznie.
  12. HelixSv dodał temat w Forum EV
    Przeczytałem to https://elektrowoz.pl/porady/jak-uruchomic-youtube-na-ekranie-skody-enyaq-iv-przez-android-auto-poradnik/ i działa. Będzie co robić podczas wielogodzinnych sesji. Szkoda, że tablet nie ma ze 25 cali...
  13. To chyba nie Tesla. Przynajmniej https://supercharge.info/map i https://www.tesla.com/pl_PL/findus?v=2&bounds=56.65017117386594%2C24.595608536050406%2C47.37466163155469%2C15.958357054636565&zoom=6&filters=supercharger milczą o tej lokalizacji. Może to sam GreenWay coś przerabia.
  14. EV infra na Ursynowie to porażka. Z tego, co widziałem na PS, to szybkie punkty dookoła są dość oblegane, pewnie czasem ciężko się dostać.
  15. Chyba Ioniqa. Ciekawszy.
  16. Tak, zachowuje się, jak zwykła benzyna w automacie. Ponadto przeważnie przy każdym odpuszczeniu gazu gasi silnik spalinowy. W każdym razie, w płynnej trasie będzie więcej strat na wiezieniu kilogramów niż zysków z rekuperacji.
  17. Hybryda ma sens, gdy się hamuje. Jak w trasie ciągle przyspieszasz, wyprzedzasz, hamujesz, to możesz brać. Jeśli na autostradę lub ekspresówkę z zapiętym tempomatem to sensu żadnego nie ma. Będziesz tylko woził ze 100 kg balastu.
  18. Albo jak na święta wszędzie działają piekarniki i płyty ceramiczne/indukcyjne.
  19. Tak, to jest problem. Jak zwykle, problem z ładowaniem EV mają użytkownicy aut spalinowych. Całe szczęście, że mam EV, więc problem z ładowaniem mnie nie dotyczy. Gdybym miał benzyniaka, to bym się martwił.
  20. 20 kWh to nawet ID4 nie chleje. Ktoś tu specjalnie zniechęca.
  21. Drwiny nie mają znaczenia. Wątek jest o tym, że nawet brytyjska sieć energetyczna nie wyrabia, więc elektryki nie mają sensu NIGDZIE, bo zwyczajnie prądu zabraknie. A jak jakimś cudem nie zabraknie, to w takiej Polsce prąd jest brudny. A jak już będzie czystszy, to jest mało ładowarek. A jak będzie dużo ładowarek, to prąd w nich droższy od benzyny. A jak będzie tańszy, to elektryki są za drogie. A jak elektryki będą tańsze, to produkcja baterii jest szkodliwa. A jak będzie mniej szkodliwa, to zużyte baterie będą zalegać na hałdach. A jak nie będą, to w końcu co drugi EV się sam zapali. Choćby nie wiem, jak naciągać, EV nie mają najmniejszego sensu i tyle.
  22. Phevów będzie mniej ku uciesze obu frakcji. Np Mercedes już ogłosił, że aktualna generacja phev to pierwsza i ostatnia. Krótki epizod w historii motoryzacji.
  23. Nareszcie.
  24. Szkoda, tak fajnie żarło i zdechło. W sumie to prąd jest w ogóle bez sensu, tysiące lat go nie było i ludzie żyli. I na co to? Po co?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.