Zawartość dodana przez HelixSv
-
100 km zasięgu w 3 minuty ładowania
-
Nocom Niemcom
W Greve koło Kopenhagi Ionity ma 10 stanowisk. Teoretycznie każde z nich ma niezależnie od innych dawać 350 kW. Moje ID4 było na początku jedyne i dostawałem 50 zamiast 80. Więc wygląda na to, że to jakaś świadoma decyzja sieci, albo jakiś filipiński wirus, bo problem nie dotyczy tylko tej lokalizacji. Tylko nie wiem, jaki oni mają w tym zysk. Może mniej płacą za prąd a może chcą udowodnić, że diesel lepszy. W trakcie mojego ładowania podjechał chłopak w ionic5, podłączył, ładował i patrzył na mnie jak próbuję różnych ładowarek. Podszedł do mnie, pogadaliśmy, powiedział, że u niego śmiga. Więc ja pogodziłem się z 50 kW i idąc do KFC spojrzałem na ekran jego ładowarki, a tam 35 kW przy 30% Na podstawie ostatnich doświadczeń stwierdzam, że źle się dzieje w Ionity... Fastned natomiast jest fenomenalny, oglądałem kilka kawałków YT, gdzie wypowiadają się przedstawiciele firmy i jestem pod dużym wrażeniem. Mam nadzieję, że dotrą do Danii i Polski.
-
Nocom Niemcom
I bardzo dużo zależy od kondycji samej ładowarki. Wczoraj ładowałem na dwóch stacjach Ionity, obydwie w Danii. Obydwie dawały za mało prądu, tak około 50-60 kW, gdy przy danym % soc Id4 powinien ciągnąć jakieś 100-80. Na pierwszej stacji sprawdziłem kilka stanowisk, wszędzie to samo. Ta ładowarka w Lubece podobnie (ale przynajmniej darmo). Zacząłem już podejrzewać ostatni update samochodu, ale teraz właśnie ładuję na ładowarce w profesjonalnej sieci Fastned i jest dobrze.
-
Nocom Niemcom
-
Nocom Niemcom
Jestem właśnie w drodze do Holandii. Aktualnie w Lubece. Rodzina już w hotelu, a ja pomyślałem sobie, że noc nie jest od spania i wyjechałem na łowy. Niecały kilometr obok hotelu znalazłem darmową ładowarkę 100 kW. Co ciekawe, w celu naładowania należy zainstalować sobie polską aplikacje "elocity". Stacja benzynowa, na której terenie stoi ładowarka też jest polska, nazywa się Star i gdzieniegdzie przebija się logo Orlenu... 👩🌾 Taka historia...
-
Jednak co amerykański wóz
Raczej chdziło im o to, kto będzie robił lepsze elektryki. W porównywalnym segmencie oczywiście.
-
Jednak co amerykański wóz
https://www.theverge.com/2021/7/26/22594235/toyota-lobbying-dc-ev-congress-biden-donation https://chargedevs.com/newswire/toyota-actively-lobbies-against-support-for-evs/ https://arstechnica.com/cars/2021/07/toyota-bet-wrong-on-evs-so-now-its-lobbying-to-slow-the-transition/ https://insideevs.com/features/524481/toyota-hybrid-pioneer-delaying-evs/ https://www.thedrive.com/tech/41790/toyota-bet-against-against-electric-cars-now-its-stacking-the-deck-against-them https://studycorgi.com/toyota-companys-problems-fixing/ https://www.teslarati.com/toyota-ceo-fails-tesla-metaphor/ https://www.wsj.com/articles/toyotas-chief-says-electric-vehicles-are-overhyped-11608196665 https://electrek.co/2021/09/22/toyota-facing-boycotts-over-fight-slow-electric-vehicle-progress/
-
Jednak co amerykański wóz
Aktualna strategia Toyoty:
-
HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD - dobra oferta ?
-
Jednak co amerykański wóz
Nie wkładaj kija w mrowisko. Widzisz, że format robi wszystko, aby zaleczyć stare rany.
-
Jednak co amerykański wóz
Żeby Tesla robiła samochody lepiej zachowujące się na drodze niż Ford... Koniec świata. Ciekawe, gdzie są ci wszyscy internetowi eksperci, którzy mówili, że jak tylko szanowane duże marki samochodowe będą chciały, to użyją swojego wiekowego doświadczenia i zjedzą Teslę na śniadanie.
-
Greenway - Biała Podlaska
Od razu międzynarodowej... Szosa na Białoruś i tyle. Chyba Musk szykuje się do ofensywy na Moskwę! 🕵️♂️
-
HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD - dobra oferta ?
Zrobi, ale z ładowaniem w połowie drogi. Hłe hłe...
-
Greenway - Biała Podlaska
Wygląda na Teslę...
-
EnBW
-
Ionity - gasimy światło
Skąd bierzesz te info?
-
HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD - dobra oferta ?
Nie, nigdy. Zawsze zostają w psim hotelu, ale muszę je jakoś tam przetransportować. Czasem też jeździmy z nimi nad morze.
-
HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD - dobra oferta ?
Normalny bagażnik to ważna rzecz... Mam drugą, jeszcze większą sukę. Mieszczą sie we dwie w id4 na luzie.
-
Hybryda na trasę?
Pewnie ze 120, Ford trochę przekłamuje.
-
Dzień dobry
Inny świat. Witamy w klubie. To teraz czekamy na relacje z jazdy do Portugalii. Nie takimi samochodami ludzie dają radę.
-
HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD - dobra oferta ?
Właśnie rozmawiałem ze sprzedawcą Hyundaia u siebie. W kwietniu dostali przydział 10 samochodów. Poszły w ciągu tygodnia. Aktualny czas oczekiwania 1 rok. Tak że brać i nie marudzić.
-
Eksploatacja gadżetu - koszty po 3 latach.
-
Eksploatacja gadżetu - koszty po 3 latach.
Oby te słupki były przynajmniej 100 kW.
-
Eksploatacja gadżetu - koszty po 3 latach.
"Już niedługo", właśnie znalazłem to: https://e.autokult.pl/41512,beda-stacje-ladowania-aut-w-28-nowych-punktach-autostrad-i-drog-ekspresowych-wystartuja-w-2022-r
-
HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD - dobra oferta ?
W ID3/4 też jest namiastka. O kant dupy potłuc. Proponuje mi ładowarki 11 kW, kiedy obok są 50 kW. Nie można wybrać preferowanych mocy czy operatorów. W nawigacji jako preferowane "poi" daję tylko Ionity (nie ma znaczenia dla planowania, tylko żeby widzieć na mapie) i żeby je zobaczyć muszę dać taki zoom, że muszę wcześniej dokładnie wiedzieć, gdzie są... No witki opadają. Bez abrp czy ps nie ma szans na komfortową jazdę w nieznane.