Zawartość dodana przez HelixSv
-
Tesla Model 3
Jak chodzi o ten rok, to szybko!
- Tesla Model 3
-
Tesla Model 3
Jechałem raz jako pasażer, bo kumpel chciał się pochwalić. Po jeździe stwierdziłem, że nie będę więcej jeżdził z idiotą, przyspieszenie jest fajne, ale nie jak się jest pasażerem.
-
Ionity - gasimy światło
-
Pierwsze 2000 mil Volvo XC60 T8
...i rozmiaru i komfortu...
-
Ionity - gasimy światło
Teoretycznie 12 x 350 kW🔌
-
Ionity - gasimy światło
-
Czy zakup elektryka bez możliwości ładowania w domu ma sens ?
A nie, tak to tak. Godzina na ładowanie, godzina na obiad, potem jeszcze siku.
-
Czy zakup elektryka bez możliwości ładowania w domu ma sens ?
Leaf w trasę jest tylko dla hardkoruff.
-
Czy zakup elektryka bez możliwości ładowania w domu ma sens ?
Gruby E-tron na 50 kW to niestety smutny widok.
-
Czy zakup elektryka bez możliwości ładowania w domu ma sens ?
Tak, to były wakacje. Ale wszystkie odcinki przejechane tak samo, jakbym jechał spalinowym ...a nie, zakupy w Kauflandzie w Zielonej Górze były trochę naciągane, ale jestem pewien, że 95% kącika z uśmiechem tankowałoby 30 litrów paliwa przez pół godziny, jakby było darmo.
-
Czy zakup elektryka bez możliwości ładowania w domu ma sens ?
Nie, ale mogę, czy to będzie 40 czy 25 minut. Można kombinować. Ja bym chyba jeździł raz na tydzień na 30 min na Wilanów, tam stoi CCS 100 kW po 1.80 zł za kWh. Lub na jakiegoś pobliskiego GreenWaya, albo polował na jedno z czterech gniazdek AC na Ursynowie... Cztery punkciki AC na ponad 100000 luda, mają rozmach.
-
Czy zakup elektryka bez możliwości ładowania w domu ma sens ?
A ja w tym roku przejechałem eNiro trasę: Świnoujście - Duszniki Ślaskie - Zakopane - Warszawa - Gdynia bez żadnego problemu czy też sterczenia pod ładowarką i dużo taniej niż na paliwie.
-
Czy zakup elektryka bez możliwości ładowania w domu ma sens ?
Bardzo pomaga, jak się człowiek interesuje i po prostu lubi EV. Wtedy zniesie wszelkie niedogodności i będzie się cieszył zaletami. Jak EV traktuje się jak europejską zarazę pseudoekologów, to wad EV można mieć na pęczki. Autor wątku jest w tego pierwszym sorcie, więc sobie poradzi i będzie sobie chwalił.
-
Czy zakup elektryka bez możliwości ładowania w domu ma sens ?
Tak. Jak to obliczyłeś? Nawet licząc 50 kW nie wychodzi 2h.
-
Czy zakup elektryka bez możliwości ładowania w domu ma sens ?
Jak to obliczyłeś?
-
Czy zakup elektryka bez możliwości ładowania w domu ma sens ?
Idąc tym tokiem rozumowania, to zakup wszelkich zabawek jest bez sensu. Jeżeli zakup czegoś uszczęśliwia nabywcę, to sens jest.
-
Czy zakup elektryka bez możliwości ładowania w domu ma sens ?
Sens jest. Mały, ale jest. Ursynów to taka EV pustynia, że szok i niedowierzanie. Pewnie musiałbyś mieć jakieś abonament GW i ładować w Galerii M, na Sadybie lub w Auchan. Coś jeszcze jest w Wilanowie.
-
pierwszy EV jako drugie auto
Duży fajny samochód. Potencjalną wadą jest to, że Ford ma małe doświadczenie z EV, więc może wyjść jakiś babol. No i te 10 miesięcy czekania... długo. 3 jest bardzo podobna (deska i obsługa identyczne). Y jest większe i ma normalny bagażnik. Ja bym brał w ciemno, ale rozumiem. Mam nadzieję, że to złudzenie, przecież cała deska na rhd jest inna. Dużą zaletą Skody są normalne przyciski na kierownicy. Co do mocy, to powinniście się przejechać. Elektryczne konie mechaniczne są lepsze od tych spalinowych. Bardzo dobre auto, gorsze od Y. Może zobaczcie XC40. Całkiem duży, ...jak na mały samochód. Trochę drogi. E-tron i ID4 są trochę mniejsze od Enyaqa, ale nieznacznie, bo to bliźnięta. Warto się przejechać.
-
pierwszy EV jako drugie auto
Y i pierwszy samochód w rodzinie pokryje się pajęczynami, ewentualnie będzie traktowany jako zło konieczne. Dlaczego Tesla Y? Najbardziej dopracowana, bezproblemowa, ze świetną infrastrukturą ładowarek zintegrowanych z samochodową nawigacja, no i jest szybka.
-
Problem z Zoe
Zależy od wersji Zoe. Jak masz złącze CCS to ładuj takim (oczywiście na publicznych ładowarkach).
-
Nowy kompakt z automatem?
-
Problem z Zoe
-
Problem z Zoe
Głupie pytanie... Prąd w kontakcie jest? Pytam, bo po pierwszym podpięciu mógł bezpiecznik pójść.
-
Nowy Mercedes EQE
Prawda, pogubili się...