Zawartość dodana przez HelixSv
-
Zamiana 5-letniego EV
Elektryki są do miasta a nie w Alpy! U Ciebie może być problem, bo do porządnego miasta daleko, no chyba, że na lawecie.
-
Zamiana 5-letniego EV
Qrka wodna! Co się tu dzieje na tym kąciku!
- TM3LR
-
Zamiana 5-letniego EV
Hardcorowi EV fani ujeżdżają e-Niro.
-
Zamiana rocznego spalionwego na EV
No nie wiem.. Obwodnica Londynu (miasto*) ma ponad 188 km. Większość elektryków w zimę przy 150 km/h na tempomacie tego nie przejedzie. A to tylko niecałe półtorej godziny jazdy. Bezpieczniej przyjąć, że każdy myślący odrobinę niedebil wie, że elektryki to auta dzielnicowe. * wiem, nie ma takiego miasta...
-
Zamiana rocznego spalionwego na EV
O tak! Jeszcze może światła, radio i wycieraczki do tego?! Poprzewracało się ludziom w głowach od tego dobrobytu...
-
Zamiana rocznego spalionwego na EV
Weź nie wyjeżdzaj tym autem z Warszawy dalej niż długość przedłużacza. Na trasy są inne elektryki, a tu czołowy wiatr albo mróz i kaplica.
-
Hyundai Grandeur EV
Ciężko to porównać do Hondy, bo ona, mimo wszystko, wygląda nowocześnie. A ten model jest wyjęty z serialu „Ulice San Francisco”.
-
Hyundai Grandeur EV
Coś takiego w kombi i bym brał. Piękny!
-
Zamiana rocznego spalionwego na EV
To nie jecie obiadów co 3 godziny a w szczególności w nocy bo taniej? Wszystko pokręciłeś. Pomieszałeś jazdę EV w trasie, podczas której należy jeść obfite posiłki co 2 godziny z użytkowaniem EV koło komina, które to wymaga czekania z wtyczką pod domem na godzinę 23.00 w celu rozpoczęcia procesu ładowania i pobudki o 05.00 w celu zakończenia tegoż to procesu.
-
Zamiana rocznego spalionwego na EV
Wystarczająco. Po dwóch PHEVach i jednym EV próbowałem wrócić do tradycyjnej motoryzacji (Touareg). Świetny samochód, ale wytrzymałem pół roku. Covid-EV był już zbyt zaawansowany. 🤒
-
Tesla Model 3
eSoul nie jest taki zły. Mniej praktyczny od eNiro, ale znacznie ładniejszy.
-
Benzyna , diesel, hybryda czy....
Jak masz gdzie ładować, to elektryk. W zależności od budżetu, począwszy od używanego Leaf lub Zoe kończąc na nowej Tesli X. ...no chyba, że te pozostałe 10% to trasy 1000 km dziennie.
- Tesla Model 3
-
Tesla Model 3
Od razu się rzucasz. Wytłumacz się i przeproś.
-
Zamiana rocznego spalionwego na EV
Ja bym wolał używanego Leafa niż nową 500-tkę. Tańszy i duzo wiekszy. Niestety nie za bardzo sie znam na używkach i mechanice. Wiadomo, że najważniejsza jest bateria. Podobno w Leafach można prowizorycznie sprawdzic jej kondycję po ilości "belek" po pełnym naładowaniu. Na pewno można sprawdzić przez OBD-reader z bluetooth i app leafspy. Na Twoim miejscu pogrzebałbym w necie.
-
Zamiana rocznego spalionwego na EV
Do jakiego Leafa porównujesz? Masz coś ma oku?
-
Hyundai Ioniq vs KIA eNIRO - subiektywna ocena
Nigdzie nie napisałem, że w Twoich warunkach klapka z przodu jest najlepsza. Napisałem tylko swoją, popartą bogatym doświadczeniem, opinię.
-
Hyundai Ioniq vs KIA eNIRO - subiektywna ocena
Klapka z przodu to najlepsze rozwiązanie. Nigdy nie ma problemu z podjechaniem do ładowarki, krótkie kable nie są straszne. Nie trzeba też myśleć, po której stronie ma się gniazdko. W zimie natomiast czasem trzeba spędzić trochę czasu na oczyszczaniu klapki ze śniegu i lodu.
-
Blok jakie gniazdko
W pierwszej chwili myślałem, że to jakaś rurka to intubacji albo zabawka dla dorosłych.
-
Z kamerą wśród ładowarek - Aral 300 kW
Oczywiście, że mam kartę i app VW We Charge! Używam jej namiętne do Ionity. Co do innych ładowarek, to nauczony doświadczeniem, nawet już nie sprawdzam, bo te stawki to są preferencyjne ale dla VW a nie klientów...
- Jaram się.
-
Jaram się.
To nie zawsze chodzi o "żydowanie". Niektórzy są po prostu bardzo napaleni na EV, a możliwe też, że są użytkownicy phev, którzy nie mają możliwości ładowania w domu (wiem, że to bez sensu ale nie można tego wykluczyć).
-
Z kamerą wśród ładowarek - Aral 300 kW
Niestety darmowa Niemiecko-Orlenowska ładowarka w Lubece jest niedziałająca, więc ładuję za euro na bardzo szybkim Aralu. Cena z ulicy na kartę to 0.69 eur Ale przez app Maingau 0.54.
-
Jaram się.
Pluginy są niestety zaprojektowane do ładowania w domu lub pod pracą. Wyjątkiem są Mercedesy z CCS.