Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Jak by tak było, to by wszyscy jeździli Pandawgazie.
  2. Kilka spostrzeżeń z trasy Świecko - Warszawa - Świecko czyli polskiego odcinka mojej aktualnej podróży. - Ionity działa świetnie. W PL ładowałem w trzech miejscach (Świecko dwa razy, MOP Nowostawy, MOP Niesułków). Za każdym razem bez problemu osiągana była maksymalna moc trawiona przez ID4 czyli 125 kW. - Szkoda, że Ionity Poznań nie jest jeszcze gotowe. W zamian ładowałem na Kauflandzie (#darmodajo 50 kW) i GreenWay (żenujące 35 kW). Są szybsze ładowarki, ale stawałem tam gdzie pasowało (zakupy i itp). Ale gdyby było Ionity, to innych ładowarek bym nie rozważał. I uwaga ogólna o EV. Jak ktoś chce zapiąć na tempomacie 150 km/h i jechać, to powinien jeździć autem o tradycyjnym napędzie. Według mnie optymalną prędkością poruszania się ID4 (i pewnie kilkoma innymi EV) to 120 km/h. Szybsza jazda skutkuje dłuższym czasem spędzonym na ładowarkach. Zwyczajnie nie opłaca się. I jeszcze jedna mądrość. Sieć Ionity w Niemczech jest gęsta a ładowarki są szybkie i dostępne. Przyjemność. Za kilka dni zobaczę, czy Ionity Dania się poprawiło. Bo bywały tam problemy. Pozdrowienia z Utrecht.
  3. Tak, ale tylko gdyby Polska była Ładowarkolandią. Znaczy ładowarki 350 kW co 1km na każdej drodze. Ta analiza może służyć do porównywania EV między sobą (lepszy-gorszy) ale te zasięgi z 30 min ładowaniem, to tylko w idealnych (nierealnych) warunkach. Znaczy jeździmy od 100% do 0% i akurat w momencie wyczerpania baterii czeka na nas ładowarka o mocy większej bądź równej maksymalnej mocy która może przyjąć dany EV.
  4. Całkiem możliwe, że jak już będziesz miał EV i ładowarka będzie oddana (znaczy całe 2 gniazdka na 100000 mieszkańców), to kiedyś będziesz miał szczęście i się podłączysz.
  5. U mnie 0:1
  6. Jak już zamówisz, to pochwal się, co i w którym roku odbiór.
  7. Na 99% jest tak: najmniejszy bagażnik ma phev, potem jest normalna wersja, a potem EV.
  8. Masz na myśli phev? Bo EV na większy bagażnik. Zarówno stary jak i nowy model.
  9. A bo mi się tir od tunelu aerodynamicznego popsuł. Specjalnie wybierałem taki co jedzie 80 a nie 90. No ale ten wolny popsuł się jeszcze przed Poznaniem. Więc musiałem pędzić za takim co jedzie 90 i oczywiście bateria wyczerpała się 5 minut później, potem oczywiście się zapaliła, następnie szukanie wanny, zanurzanie, suszenie, laweta, wymiana baterii. Biorąc to wszystko pod uwagę, to i tak szybko. W środę początek trasy Warszawa - Utrecht.
  10. Ionity MOP Niesułkow - Shell A2 za Strykowem w kierunku Warszawy sprawdzone. Śmiga jak należy z pełną prędkością.
  11. Ionity Świecko przetestowane. 💫
  12. Do 1000 to widzę że jeszcze trochę brakuje Tymczasem w Niemczech. Na ładowarkę podjeżdżamy w takim stanie...
  13. Oczywiście, że mam. Ale zostawiłem w domu, gdyż i tak nie mam takiej ładowarki. Na odcinku w Szwecji id4 zjadło 10% więcej niż abrp przewiduje. Było pod mocny wiatr. Więc teraz będę pomykał, jak na ev przystało, ze 110 km/h na niemieckiej autostradzie. Ale chyba z wiatrem, więc może odważę się rozpędzić nawet do 120! 🔥 Oj, brakowało mi stresu!
  14. Ja aktualnie nie mogę spamować ponieważ gdyż jestem w długiej podróży autem elektrycznym. Oczywiście poziom stresu jest wysoki, bo wiadomo, że elektryk to może jest dobry do miasta. Ale przynajmniej najem się obiadów i nasikam za wszystkie czasy. Pozdrowienia z promu Trelleborg-Rostock
  15. Będziesz zadowolony. Już aktualna eNiro jest dobrym autem a nowa jest większa i lepsza. Ten model zamiesza na rynku. Dobry wybór. Ładowaniem i jego częstotliwością bym się w ogóle nie przejmował. Poradzisz sobie. Ważne, żeby przeważnie ładować w zakresie 20-80%. Bateria dłużej będzie zdrowa.
  16. Wtyczka jest domyślnie zablokowana w gniazdku w samochodzie, więc wszystkie kable/ładowarki jednoczęściowe są bezpieczne. Nie wiem, jak jest z tymi dwuczęściowymi. Możliwe, że da się "pożyczyć" ten kawałek przy źródle prądu...
  17. Z każdym EV dostaniesz type2-type2 (bo Leafa nie bierzesz pod uwagę). Z niektórymi EV (np chyba Volvo) dostaje się też kabel do ładowania z domowego gniazdka. Ja mam tylko T2-T2. Korci mnie czasem, żeby kupić na gniazdko domowe, ale chyba sobie daruję. Innych kabli z wtyczkami na siłę (czerwonymi czy niebieskimi) nie rozważam. Są różne wynalazki, np takie jak na zdjęciu, ale ja się nie muszę tak wygłupiać...
  18. Średnica zawracania jest bardzo mała, przydatne. W obecnych czasach to bardzo szybko. Ciekawe, czy to prawda, bo handlowiec może powiedzieć wszystko. W sumie system, na którym się opiera też nie musi się sprawdzić. Bo w EV6 siedzisko jest dużo za nisko i siedzi się z kolanami przy uszach...
  19. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Zazdrościmy. Najbardziej tego braku stresu.
  20. Zwróć uwagę na: wyciszenie, prowadzenie, stabilność, promień skręcania/zawracania, przestrzeń, bagażnik, komfort siedzenia z przodu i z tyłu. Jak tylko człowiek przyzwyczai się do idiotycznego systemu, dotykowych przycisków na kierownicy i wszechobecnego piano black... To jest dobre auto.
  21. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Też jestem. Wczoraj sprawdzałem, teraz nie pamiętam.
  22. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Przejechałem ze 300 km. Podzielę się spostrzeżeniami. Plusy: - wygląd zewnętrzny - wygląd wewnętrzny - jakość wykonania i użyte tworzywa - obsługa infotainmentu, google maps - normalne przyciski na kierownicy - komfort przednich siedzeń - całkiem ok z miejscem na nogi na kanapie z tyłu - przyspieszenie - schowki Minusy: - kiepskie wyciszenie przy pozamiejskich prędkościach (zauważalnie gorzej od id4). może wina opon - pirelli scorpion all season. - kiepska widoczność przez lusterko wsteczne, bo opadający dach zasłania - nerwowy i zbyt silny lane keeping assistant, jazda to trochę walka. zarówno id4, jak i eniro są tu lepsze. - przy załączonym tempomacie auto czasem nie wyczuwa dłoni i opieprza, żeby trzymać ręce na kierownicy. - trochę trzęsie, jest na poziomie eniro, gorzej niż id4. Fenk ju for atenszion 😚
  23. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Moja skala doznań jest za wąska. W id4 czy w eniro nigdy nie czuję, że jest za mało dynamicznie. A ten c40 przy pedale w podłodze mocno podnosi przód, głowa przykleja się do zagłówka i trzeba sie koncentrować na utrzymaniu auta w jezdni. Do 80 km/h ma 3,7 sek Oczywiście, lepiej mieć niż nie mieć, ale nie wiem, kiedy bym używał całej mocy. Może tylko w PL przy wyprzedzaniu na trzeciego.
  24. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Właśnie zawoziłem córkę na stację i przyspieszyłem. To jest szatan!
  25. HelixSv dodał temat w Forum EV
    Mam do poniedziałku do testowania. Ciekawostka. Na elektryczne XC40 i C40 czeka się najkrócej ze wszystkich modeli Volvo.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.