Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Na Ekoenie koło Zielonej Góry było z pół godziny, sorki nie pamiętam dokładnie. Ładowarka była szybka - 150 kW. Ale drogo też nie. Chyba taniej niż dużym benzynowym. Elektryk wygrywa przez pozostałe 90% kiedy jeżdżę za ćwierć-darmo dookoła mojej wioski. Są, koło Wrocka nie mam problemu. Bardziej na A4 później. Same pojedyncze ładowarki, sporo ale samotne. Jest fajny hotel z aquaparkiem, podoba się córce. Co zrobić... Jak mieszkałem w Warszawie czy koło Katowic do to Zakopca nie jeździłem. Za to teraz jak mam "blisko"... W każdym razie jestem tu tylko 3 dni, potem Austria i Włochy.
  2. Przedwczoraj w Szczecinie widziałem BMW i3 na taksówce. Nic mnie już nie zaskoczy. Taka beemka nie ma zasięgu dużo lepszego od Citygo, a na taxi jeździ.
  3. Najpierw była jazda BMW i3. Cztery osoby z bagażami. Niby hardcore, ale poszło nieźle. Potem jazda w eNiro. Tylko z międzylądowaniem w Sudetach. Żadnych problemów. Dziś dokonałem powyższego w ID4. 750km. Wyjazd o 7.00, na miejscu o 16.00. Start ze Szczecina z baterią 97% - Tam było nocne ładowanie na AC. 44 kWh za 63 zł. Potem ładowanie na Ekoenie, chyba z 30 do 90%, jakieś 1.4 za kWh. Zgubiłem paragon. Ekoen był fajny. Tam w sobotę czy niedzielę niema nikogo. Obsługa jest tylko w dni powszednie. Więc w saloniku (kod dostępu dostaje się podczas ładowania) musiałem dokonać "maintenansu" ekspresu do kawy (tacka pełna zlewek, zapchany pojemnik ze starą kawą, pusty zbiornik na wodę), latałem kilka razy z tym do kibla, ktoś kto będzie sprawdzał kamerę będzie miał ubaw. W każdym razie zeszło się do 90%. Potem GW w Kątach Wrocławskich. 43 kWh w 43 minuty. 98 zł, drogo, ale nie mam abonamentu . Od 11.00 do 11.43. Znowu do 90% bo czekaliśmy na pierogi (na zamówienie) i z obiecanych 10 minut zrobiło się 20. A potem trzeba było je jeszcze zjeść. Te obiady to najgorsza rzecz w całej elektromobilności. Potem Jaworzno, ukochany Orlen. 13.50 14.15 i 63 zł. Chyba poszło do 60% trochę za dużo bo w Zakopcu zostało jeszcze 20%. Taka historia. Starałem się utrzymać 125 km/h. Klima ustawiona na 22C. A temperatura dochodziła do 34C Wszystko się udało. Szkoda, że w Polsce czasem strach dojeżdżać do ładowarki z 5% soc. Strach, bo ta jedyna ładowarka Orlenu w danej lokalizacji może być zajęta albo zepsuta. Thank you for attention. Idę na piwo.
  4. Tego nie da się zapomnieć. Ja jutro trzaskam 750 km po dzikiej Polsce. Będzie się działo.
  5. HelixSv odpowiedział format na temat - Tesla
    Pewnie Bjorn spał w aucie i nie chciał, aby go raziło słońce. Możliwe, że słońce może też doskwierać podczas jazdy. Ewentualnie jako osłona termiczna.
  6. HelixSv odpowiedział format na temat - Tesla
    386 km przy 120 km/u. Nieźle!
  7. HelixSv odpowiedział format na temat - Tesla
    Daj kilka fotek całej Tesli. Fajny colour.
  8. HelixSv odpowiedział format na temat - Tesla
    To w zimę będzie 16 km. I to nie licząc degradacji.
  9. HelixSv odpowiedział format na temat - Tesla
    Fejk. Elektryk to jest dobry do miasta, ewentualnie może się ciągnąc za tirem. Z resztą, po takim torze to żadna sztuka, bo auto może być cały czas podpięte do prądu. ... kwestia przedłużacza.
  10. Interesujące. Może komuś ten materiał pomoże...
  11. Ewentualnie skasują i zamówisz jeszcze raz...
  12. Ja podobno dostałem swoje eNiro szybko, bo Hiszpania zrezygnowała ... Cokolwiek to znaczy. Jedno, co wiadomo, to to, że żadna centrala Kia w żadnym kraju nic nie wie, tylko wróży z fusów.
  13. Fajny materiał.
  14. No nie mów, że z materiału tego ćwierć-inteligenta (#no_offence) próbujesz wyciągać jakieś sensowne wnioski...
  15. ID3/ID4 miały kiepski start. Ale to chyba przypadłość nowych czasów: "Wypuśćmy na rynek wersję beta i z czasem będziemy poprawiać". Mam ID4 rok, przejechałem 25000 km. System zawiesił mi się raz. (BMW I4 mialem dwa dni i system też mu się raz zawiesił ) Co do samej obsługi ID3/4, to trochę poprawili a trochę się już nauczyłem/przyzwyczaiłem. Czasem nawet używam komend głosowych, jak "Turn on radio". Generalnie jestem coraz bardziej zadowolony.
  16. EQA wydał mi się znacznie mniejszy od eNiro. Chodzi mi o przestrzeń z tyłu. Ale jak rodzinie pasuje, to spoko. Kona to techniczny bliźniak eNiro, ładniejsza, ale znacznie mniejsza. 2008 w ogóle do mnie nie przemawia, źle się czułem w tym samochodzie, parametry średnie a PSA nie słynie z elektryków. Może sprawdź jeszcze ID3.
  17. HelixSv odpowiedział prebek na temat - Forum EV
    W zależności od wersji. 4.6 lub 6.1 do setki. Ale to są elektryczne sekundy, warte z 50% więcej niż te spalinowe. Edit: jeszcze jest wersja m - 3.8
  18. HelixSv odpowiedział prebek na temat - Forum EV
    To auto to kosmos. Jutro oficjalna prezentacja iX1. Oczywiście to inna para kaloszy, ale bagażnik ma duży i wnętrze też spoko.
  19. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Jak podlechalem, to ładowały się dwie eSki. Na widok VW ich właściciele uciekli w zarośla i stamtąd mnie obserwowali.
  20. #eksperymentsiępowiódł #śmiga #drogojakbezynawczasiewojny Czas ładowania 3 minuty 40 sekund. W razie sytuacji kryzysowej może być...
  21. Rzeczywiście To musi być Europa, ewnetualnie "Europa zachodnia"
  22. Tesla miesza, bo nieregularnie raportuje sprzedaż.
  23. Ale ten fiacik szarpie w Polsce. U mnie praktycznie nie istnieje.
  24. HelixSv odpowiedział prebek na temat - Forum EV
    No jak nie, jak tak, cycu.
  25. HelixSv odpowiedział prebek na temat - Forum EV
    Spodziewaj się przyjemnej jazdy i niemiłego wrażenia, jak wrócisz do diesla.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.