Zawartość dodana przez HelixSv
-
Jaki sens stawiania masowo ładowarek AC ?
Dużo ludzi nie kupi EV dopóki nie będzie miało gdzie ładować. Trzeba przyznać, ze jest w tym logika. Powinno się stawiać zarówno AC jak i DC. Na wszystkich stacjach benzynowych powinny być minimum 2 CCS po x 200 kW. A AC powinny być na minimum 5% wszystkich miejsc parkingowych.
-
Teraz to już koniec EV na bank...
Mi w sobotę w Niemczech pokazywało 50-55kWh/100km przy 160km/h. Bardzo szybko odechciewa się szybkiej jazdy. #koniecebajki #nojakniejaktak #pozamiataneijuz
-
Teraz to już koniec EV na bank...
wow! weź odpowiedni przedłużacz!
-
Jakie karty do ladowania trzeba miec w PL ?
-
Jakie karty do ladowania trzeba miec w PL ?
-
Jakie karty do ladowania trzeba miec w PL ?
Moja karta/appka „VW We Charge” działa w większości popularnych ładowarek w EU (łącznie z GreenWay). Nie używam niczego innego.
-
Jakie karty do ladowania trzeba miec w PL ?
Nie z punktu widzenia dostawcy. Ma dopływ gotówki cały rok a nie w wakacje.
-
Jakie karty do ladowania trzeba miec w PL ?
Na rok.
-
Jakie karty do ladowania trzeba miec w PL ?
Możliwe, że poza PL różnica w cenie na korzyść Ionity jest większa, ale pewien nie jestem, wiec się nie upieram. Ionity pewnie i tak zaraz podniesie ceny.
-
Jakie karty do ladowania trzeba miec w PL ?
Polska nie kończy się na Śląsku. Wiem, bo miałem przyjemność mieszkać w Siemianowicach i pracować w Katowicach. Paweł mieszka trochę w mniej abstrakcyjnym rejonie Polski względem Ionity i bardziej abstrakcyjnym względem Tesli niż Ty. Kilka wypadów na Zachód, jakieś Włochy, Portugalia czy Norwegia i sens abonamentu jest całkiem duży. W lato w Niemczech, jak wracałem z Austrii, Tesle blokowały mi Ionity a tuż obok superchargery stały nieużywane…
-
Jakie karty do ladowania trzeba miec w PL ?
Jak chcesz korzystać z Ionity, to dobrze wykupić sobie abonament. Jest chyba sporo taniej niż SCh. Zależy oczywiście, jak dużo jeździsz i gdzie.
-
Teraz to już koniec EV na bank...
Niewiarygodnie prostoliniowy wykres. A podobno opór aerodynamiczny rośnie z kwadratem prędkości. Wygląda na to, że pomiary zostały zrobione tylko przy 90 i 200. Pociągnięcie między tymi punktami prostej lini jest błędem (jak cała ta wasza elektromobilność).
-
Teraz to już koniec EV na bank...
Ekolog jeden… Przez takie elementy, jak ty lobby bateryjne rośnie w siłę, dzieci w Afryce i okolicach (Bełchatów) cierpią, drzewa w lasach umierają pod ciężarem zużytych baterii, a prawdziwych autokącikowiczów coraz bardziej ciśnie guma w majtkach. Nieładnie.
- ID Buzz
- ID Buzz
- ID Buzz
-
ID Buzz
W weekend przejechałem tym cudem około 350 km. Wnioski: 1. Duży 2. … szczególnie w środku 3. Wieeelki bagażnik 4. Wygodne siedzenia z tyłu, a nie jak w i4, ev6 czy 3. Ponad to, kanapa jest przesuwana a kąt oparć regulowany. 5. Bajeczny promień skrętu (tak jak ID4). 6. Średnio cichy/głośny 7. Świetna widoczność zza kierownicy, siedzi się wysoko, wielkie szyby. 8. Obsługa, jak w ID4, wymaga przyzwyczajenia, czasem zaciśnięcia zębów. 9. Słaby zasięg bo bateria, jak w ID4 a gabaryty „trochę” jednak inne. No i w zimie do ogrzania sporo m3. 10. Ładny z wyglądu. Przejechałem najpierw ze 180 km ze średnia 90km/h, temp zewn 1C, temp wewn 20C, 4 osoby. Zeżarło 60% baterii. 15 minut ładowania do 65%. Jazda około 170 km. Koniec z 10%. #czyli #wypiszwymaluj #ebajkikoniec Jak ktoś ma trójkę dzieci (małych w fotelikach, albo dużych nastolatków), pieniądze i kaprys posiadania Buzza, to polecam. Ja bym jednak poczekał na większa baterię.
-
Izera, czyli milion polskich samochodów elektrycznych
Trochę? Polski wkład to będzie znaczek „Izera” do przyklejenia na maskę, klepany w firmie kogoś z „Rodzina na swoim”.
-
Aiways U5 - ciekawa propozycja prosto z Chin! :)
Widziałem ten samochód wczoraj na ekspozycji w centrum handlowym. Tylko z zewnątrz, bo był zamknięty. Zauważyłem jedną, na razie, wadę, mianowicie morze piano black na centralnej konsoli. Na plus rozmiar, to wysoki, duży samochód. Nie wiem jak jest z wysokością siedziska z tylu (mój ulubiony parametr) ale patrząc na wysokość auta nie powinno być źle. Fajnie widzieć Chińczyków, jak wchodzą na europejski rynek. Nie zdziwię się jak za 5 lat taki Aiways, lub Nio czy Byd przegonią w EU jakiegoś Peugota albo innego Fiata. Chińskie firmy (czasem ukryte pod europejskimi markami) są odważne i bardzo szybko się uczą. Niektórzy chińscy producenci EV już należą do największych na świecie.
-
Yaris IV Hybrid
Niestety lobby (te który każdy funboy EV udaje że nie ma) działa bardzo agresywnie. Zaręczam Cię, ze większość fanbojów ma gdzieś wszystkie lobby, zarówno potężne pompowane peroldolarami spalinowe, jak i każde inne.
-
Potwór od skody
Te wszystkie dziennikarzyny… Poprawny ranking (bo mój) to: 1. https://youtube.com/c/autogefuehl 2. https://youtube.com/user/bjornnyland 3. https://youtube.com/c/carwow 4. https://youtube.com/c/Electrifyingcom 5. https://youtube.com/c/OutofSpecReviews Z krajowych, to najmniej nie lubię Kornackiego i Petrolheada. Marek czasem palnie taką głupotę…
-
Potwór od skody
Niby tak. Ale zwykła Eniaq już jest wystarczająca szybka. Jak się pojeździ trochę elektrykami, to się można przekonać, że sekundy przyspieszenia w EV cieszą dużo bardziej niż w spalinowych. Jeżdżąc po wiosce ID4 bardzo często wykorzystuję maksymalne przyspieszenie, bo to jest fajne. W spalinowym hałasującym wyjcu takie zachowanie w normalnym ruchu oznacza idiotę, w EV można mieć frajdę nie sprawiając takiego wrażenia. Choć ostatnio, czekająca na mnie pod szkołą, córka powiedziała, że słyszała pisk opon zanim mnie zobaczyła. Silnik nie hałasuje, ale opony już tak. Fizyki nie oszukasz.
-
Potwór od skody
Szybkość to nie wszystko. Zwróć uwagę na przestrzeń na kanapie i wielkość bagażnika. Tu Skodę ciężko pobić.
-
Potwór od skody
Taki cyganpakiet swoje kosztuje. Nie ma szansy, żeby się sprzedawał, bo jak ktoś chce szpanować, to sobie szybciej kupi stare spalinowe BMW niż metroseksualną elektryczną Skodę.
-
Pierwsza większa podróż
1. Witamy na forum. 2. Wykopałeś zamierzchłego posta z początków mojej elektromobilności. Prawie uroniłem łzę. 🥲