Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Dużo ludzi nie kupi EV dopóki nie będzie miało gdzie ładować. Trzeba przyznać, ze jest w tym logika. Powinno się stawiać zarówno AC jak i DC. Na wszystkich stacjach benzynowych powinny być minimum 2 CCS po x 200 kW. A AC powinny być na minimum 5% wszystkich miejsc parkingowych.
  2. Mi w sobotę w Niemczech pokazywało 50-55kWh/100km przy 160km/h. Bardzo szybko odechciewa się szybkiej jazdy. #koniecebajki #nojakniejaktak #pozamiataneijuz
  3. wow! weź odpowiedni przedłużacz!
  4. Z tym ebajkowym gadżetem nigdy nie jest nudno! Już dojechane do domu…
  5. Z pewnością! Ciekawe tylko, dla kogo? Fotka z teraz. Długie ładowanie ma swoje plusy…
  6. Moja karta/appka „VW We Charge” działa w większości popularnych ładowarek w EU (łącznie z GreenWay). Nie używam niczego innego.
  7. Nie z punktu widzenia dostawcy. Ma dopływ gotówki cały rok a nie w wakacje.
  8. Możliwe, że poza PL różnica w cenie na korzyść Ionity jest większa, ale pewien nie jestem, wiec się nie upieram. Ionity pewnie i tak zaraz podniesie ceny.
  9. Polska nie kończy się na Śląsku. Wiem, bo miałem przyjemność mieszkać w Siemianowicach i pracować w Katowicach. Paweł mieszka trochę w mniej abstrakcyjnym rejonie Polski względem Ionity i bardziej abstrakcyjnym względem Tesli niż Ty. Kilka wypadów na Zachód, jakieś Włochy, Portugalia czy Norwegia i sens abonamentu jest całkiem duży. W lato w Niemczech, jak wracałem z Austrii, Tesle blokowały mi Ionity a tuż obok superchargery stały nieużywane…
  10. Jak chcesz korzystać z Ionity, to dobrze wykupić sobie abonament. Jest chyba sporo taniej niż SCh. Zależy oczywiście, jak dużo jeździsz i gdzie.
  11. Niewiarygodnie prostoliniowy wykres. A podobno opór aerodynamiczny rośnie z kwadratem prędkości. Wygląda na to, że pomiary zostały zrobione tylko przy 90 i 200. Pociągnięcie między tymi punktami prostej lini jest błędem (jak cała ta wasza elektromobilność).
  12. Ekolog jeden… Przez takie elementy, jak ty lobby bateryjne rośnie w siłę, dzieci w Afryce i okolicach (Bełchatów) cierpią, drzewa w lasach umierają pod ciężarem zużytych baterii, a prawdziwych autokącikowiczów coraz bardziej ciśnie guma w majtkach. Nieładnie.
  13. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Jeśli chodzi o przestrzeń wewnątrz, to wymiarami zewnętrznymi lepiej się nie sugerować. Ciągniecie (lekkiej) przyczepy ma sens na odcinkach do 150 km. Jakiś mebel czy dwa można przewieźć.
  14. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Tamten wątek daje możliwość dowartościowania się hejterom, jest też świetnym zakątkiem do wzajemnego prowokowania się. Nie będę psuł zabawy faktami.
  15. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    dla zainteresowanych… Przy odpowiedniej infrastrukturze (ładowarki 200 kW co 200 km) da się przejechać 1000 km w 10,5h.
  16. HelixSv dodał temat w Forum EV
    W weekend przejechałem tym cudem około 350 km. Wnioski: 1. Duży 2. … szczególnie w środku 3. Wieeelki bagażnik 4. Wygodne siedzenia z tyłu, a nie jak w i4, ev6 czy 3. Ponad to, kanapa jest przesuwana a kąt oparć regulowany. 5. Bajeczny promień skrętu (tak jak ID4). 6. Średnio cichy/głośny 7. Świetna widoczność zza kierownicy, siedzi się wysoko, wielkie szyby. 8. Obsługa, jak w ID4, wymaga przyzwyczajenia, czasem zaciśnięcia zębów. 9. Słaby zasięg bo bateria, jak w ID4 a gabaryty „trochę” jednak inne. No i w zimie do ogrzania sporo m3. 10. Ładny z wyglądu. Przejechałem najpierw ze 180 km ze średnia 90km/h, temp zewn 1C, temp wewn 20C, 4 osoby. Zeżarło 60% baterii. 15 minut ładowania do 65%. Jazda około 170 km. Koniec z 10%. #czyli #wypiszwymaluj #ebajkikoniec Jak ktoś ma trójkę dzieci (małych w fotelikach, albo dużych nastolatków), pieniądze i kaprys posiadania Buzza, to polecam. Ja bym jednak poczekał na większa baterię.
  17. Trochę? Polski wkład to będzie znaczek „Izera” do przyklejenia na maskę, klepany w firmie kogoś z „Rodzina na swoim”.
  18. Widziałem ten samochód wczoraj na ekspozycji w centrum handlowym. Tylko z zewnątrz, bo był zamknięty. Zauważyłem jedną, na razie, wadę, mianowicie morze piano black na centralnej konsoli. Na plus rozmiar, to wysoki, duży samochód. Nie wiem jak jest z wysokością siedziska z tylu (mój ulubiony parametr) ale patrząc na wysokość auta nie powinno być źle. Fajnie widzieć Chińczyków, jak wchodzą na europejski rynek. Nie zdziwię się jak za 5 lat taki Aiways, lub Nio czy Byd przegonią w EU jakiegoś Peugota albo innego Fiata. Chińskie firmy (czasem ukryte pod europejskimi markami) są odważne i bardzo szybko się uczą. Niektórzy chińscy producenci EV już należą do największych na świecie.
  19. Niestety lobby (te który każdy funboy EV udaje że nie ma) działa bardzo agresywnie. Zaręczam Cię, ze większość fanbojów ma gdzieś wszystkie lobby, zarówno potężne pompowane peroldolarami spalinowe, jak i każde inne.
  20. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Te wszystkie dziennikarzyny… Poprawny ranking (bo mój) to: 1. https://youtube.com/c/autogefuehl 2. https://youtube.com/user/bjornnyland 3. https://youtube.com/c/carwow 4. https://youtube.com/c/Electrifyingcom 5. https://youtube.com/c/OutofSpecReviews Z krajowych, to najmniej nie lubię Kornackiego i Petrolheada. Marek czasem palnie taką głupotę…
  21. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Niby tak. Ale zwykła Eniaq już jest wystarczająca szybka. Jak się pojeździ trochę elektrykami, to się można przekonać, że sekundy przyspieszenia w EV cieszą dużo bardziej niż w spalinowych. Jeżdżąc po wiosce ID4 bardzo często wykorzystuję maksymalne przyspieszenie, bo to jest fajne. W spalinowym hałasującym wyjcu takie zachowanie w normalnym ruchu oznacza idiotę, w EV można mieć frajdę nie sprawiając takiego wrażenia. Choć ostatnio, czekająca na mnie pod szkołą, córka powiedziała, że słyszała pisk opon zanim mnie zobaczyła. Silnik nie hałasuje, ale opony już tak. Fizyki nie oszukasz.
  22. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Szybkość to nie wszystko. Zwróć uwagę na przestrzeń na kanapie i wielkość bagażnika. Tu Skodę ciężko pobić.
  23. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Taki cyganpakiet swoje kosztuje. Nie ma szansy, żeby się sprzedawał, bo jak ktoś chce szpanować, to sobie szybciej kupi stare spalinowe BMW niż metroseksualną elektryczną Skodę.
  24. 1. Witamy na forum. 2. Wykopałeś zamierzchłego posta z początków mojej elektromobilności. Prawie uroniłem łzę. 🥲

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.