Zawartość dodana przez HelixSv
-
1348 km na strzał w EV :P
Niestety muszę być fanboyem, bo Tesla najlepsza, bo najmojsza. Ale z ID4 tak nie mam, a jeszcze w rodzinie jest.
-
1348 km na strzał w EV :P
Czyli, jesli już, to Tesla. Ale potrwa zanim jej infra i obsługa klienta w Polsce będzie na odpowiednim poziomie.
-
1348 km na strzał w EV :P
Zrobiłeś mi smaka na podróż gdzieś w Europę… U mnie na razie Y stoi na parkingu portowym w Karlskronie, bo musiałem wpaść na chwilę do Gdyni. Stoi i żre prąd.
-
Szykuje się nowa rewolucja?
Zgaduję, że dwa razy dziennie.
-
1348 km na strzał w EV :P
Pomijając koszty, to zapieprzanie 177 km/h to czasowo raczej się nie opłaca. Hmm?
-
1348 km na strzał w EV :P
Dam Ci przykład. Trzeba czytać od dołu. Jechał od 15:34 do 16:54 a potem od 17:22 do 20:46. Czyli ładowanie od 16:54 do 17:22. I tak dalej....
-
1348 km na strzał w EV :P
Nic nie piszę, bo dopiero poznaję. Zrobiłem może z 350 km, z czego dziś 150 km. Zbieram dane i potem wszystko wyrzucę. Jest raczej dobrze, miejscami bardzo dobrze, brak sensorów parkowania jest żenujący (i niegotowa Tesla Vision mająca je zastąpić). Fotka z Lidla.
-
1348 km na strzał w EV :P
Ja Y ładowałem jak dotąd tylko na Ionity (bo mam taniej) i to tylko raz, bo mam dopiero niecałe dwa tygodnie no i w domu mam teraz prąd za darmo. Ten planer Tesli też chyba nie jest idealny. Jadąc do Sztokholmu każe się mi się zatrzymać dwa razy na SCh po 45 min. A ABRP mówi, że dwa razy ale po 15 min. Wydaje mi się, że Tesla symuluje ładowanie zimnej baterii. Będę jechał gdzieś dalej, to sprawdzę.
-
1348 km na strzał w EV :P
Teslą to go pobijesz bez mydła. Kija traci godziny na autoryzacje kartą czy aparatem telefonicznym. W Teslach na SCh jest lepiej.
-
1348 km na strzał w EV :P
Czyli nic się nie udało. Guźdź do elektrycznej trumny. Dobrze, zdążyli pobudować kilka Ionity. Kawał drogi. Ciężko będzie pobić.
-
awaria systemów
Czy mocno padało przed awarią? Albo coś w tym stylu?
-
Tesla semi truck EN
Psychopata i tyle. Przypomniał mi się kolejny… Szef Ryanaira (najlepszej, z finansowego punktu widzenia, lini lotniczej na świecie) poważnie chciał pobierać opłatę za korzystanie z toalety na pokładzie i otwarcie nazywa swoich klientów idiotami i dość kiepsko traktuje swoich pracowników, a generalnie to woli korzystać z siły roboczej innych firm, bo nie musi się użerać ze związkami zawodowymi i prawem pracy. No i kilka razy zdarzyło się, że samoloty zabierały za mało paliwa, bo tak taniej. Tesla, Ryanair, Facebook, Amazon… jeden pies.
-
o kosztach prądu i EV na poważnie
W tym roku jak dotąd około złotówki ze wszystkimi opłatami i podatkami.
-
Pokaz swiatel
U mnie już za tydzień macana będzie Tesla 👄
-
Tesla semi truck EN
Jeśli chodzi o marki, to Tesla zajęła w 2022 15 miejsce na świecie a BYD 13. Więc „pikuś” jako określenie Tesli względem takiego BYD jest dość niefortunne. BYD jest poza Chinami nadal dość egzotyczną marką. Ale życzę im jak najlepiej. Zobaczymy, jak (a raczej kiedy) poradzą sobie ze sprzedażą w EU i NA. https://www.focus2move.com/world-car-group-ranking/
-
Tesla semi truck EN
Dbałość o wizerunek jest dobra, jak się opłaca. Jak mówił Pietrek z Rancza „Byznes yz Byznes”. Liczą się tylko pieniądze. Musk jest geniuszem i psychopatą. Dość powszechna kombinacja ludzi sukcesu. Jego manewr ze zwolnieniem „kilku” ludzi w Tweeterze wywołał u mnie spory niesmak.
-
Tesla semi truck EN
Myśle, ze wszyscy pracodawcy robią to, co muszą albo bardzo niewiele więcej. Fizyki nie oszukasz.
-
KIA
1. nie wiem 2. ja też
-
KIA
e tam… pokraczny brzydal…. ujdzie w tłoku. bmw i4 dużo ładniejsze.
-
KIA
Tesle Y widziałeś w salonie? W swoim?
-
KIA
Jakiś odbiór, czy tylko chochlik drukarski?
-
Zimowe zasięgi EV
Aktualnie na Ukrainie jest osiem samochodów elektrycznych. A ile jest wozów straży pożarnej wyprodukowanych w drugiej połowie lat 80-tych we włoskiej części Tyrolu?
-
Tesla semi truck EN
Jeżeli za wydumane warunki uważasz niechybnie wchodzące prawo, to się zgadzam. Zobaczymy, jak tradycyjni producenci będą masowo produkować elektryczne ciężarówki, ile będą kosztowały, jakie będą miały zasięgi, infrastrukturę i niezawodność. Jak sobie poradzą w tych wydumanych warunkach. Było pełno znawców motoryzacji (również na AK), co z przekonaniem pisali, że jak tylko tradycyjni będą chcieli i się wezmą, to migiem taką Teslę skasują. Tak kasują, że sprzedaż im kuleje operując na 5-8% marży, podczas gdy Tesla rośnie przy marżach 20-40%. ps. Byłem zawodowym kierowcą ciężarówki w UK, więc też jestem „z branży”.
-
Jakie bajery kupic do tesli na Aliexpress ?
mam szwedzkie tylko.. Tesla Model Y Model 3 Accessories... https://www.amazon.se/dp/B0BH3KBLPD?ref=ppx_pop_mob_ap_share Tesla Model 3 2021 2022 Center... https://www.amazon.se/dp/B08VDLP6GR?ref=ppx_pop_mob_ap_share
-
Tesla semi truck EN
Świetny materiał. Daje dużą dawkę informacji. Dobrze przedstawia wady i zalety! Nie zgadzam się z gościem wypowiadającym się w 10:08. Mówi, że tradycyjni producenci ciężarówek, którzy tez muszą przerzucić się na inne sposoby napędzania swoich pojazdów (raczej BEV), są znacznie lepszej pozycji od Tesli, bo są na rynku dłużej, wiedzą, czego chcą operatorzy/kierowcy i mają sieć serwisową. Pan chyba nie widzi tego, co Tesla wyprawia na rynku samochodów osobowych i nie ma za bardzo pojęcia, jak Tesla odsadza konkurencje w obniżaniu kosztów, w technologi silników elektrycznych, oprogramowania i jak trudno jest o zapewnienie sobie stabilnego dopływu baterii.