Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. A swoją drogą, to ta lokalizacja jest dla mnie kluczowa. Łata mi dziurę na trasie Świnoujście-Warszawa. No i ceny na Ionity są nie do pobicia (wbrew temu, co piszą autokącikowi teoretycy).
  2. Nie wiem, co znaczy całość, może od początku elektryczności w Polsce, ale budowa trwała ponad rok. Nie ma o co się kłócić. A boksowanie się o przyłącze do marnych 2(+2) ładowarek jest żenujące. Na świecie otwiera się lokalizacje kilkanaście czy kilkadziesiąt razy większe.
  3. Nareszcie. Ponad rok od rozpoczęcia budowy.
  4. tak tak, oczywiście. wstyd.
  5. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Tak, ale nie mogłem tego używać. Jest dość odczuwalne opóźnienie i patrzenie ma obraz z kamery nie jest przyjemne. Przynajmniej dla mnie.
  6. https://en.wikipedia.org/wiki/CHAdeMO
  7. Pomyliło mi się z x3
  8. Może mi się zdawało, albo pomyliłem z x3. W każdym razie świetny samochód, ciekawe, ile będzie mógł przejechać na prądzie.
  9. Tak, ale w starym było tak: Teraz jest lepiej, nie?
  10. Fajny samochód. Widzę, że dają już normalny bagażnik. Z tego, co pamietam to pierwszy x5 phev miał znacznie podwyższoną podłogę w bagażniku.
  11. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Tesla
    To zaznacz jeszcze CCS. No chyba, że chodzi o starą Teslę bez CCS to wtedy chademo (przez przejściówkę).
  12. Wg ev-database.org realny zasięg to 180 km. W zależności od prędkości i temperatury wacha się od 125 km do 275 km. Wszelkie dalsze wycieczki można sobie wybić z głowy. https://ev-database.org/car/1409/Mini-Cooper-SE
  13. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Ceny w Szwecji raczej Ci się nie przydadzą. Stosunkowo tanio. Tu do odbioru w tym roku. Ładowanie wersji 60 kWh (wg ev-database.org) AC 22 kW DC 129 kW - max 88 kW - średnia od 10 do 80%
  14. Dostałem na weekend. Dziś za nami tylko 150 km, podzielę się swoją opinią. Wygląd wewnątrz. Świetnie, ładnie dobrane materiały i prawie żadnego piano-black. 10/10 Przestrzeń. Z produ ok. Z tyłu dość ciasno. Bagażnik głęboki ale krótki. 5/10 Komfort kierowcy. Takie sobie siedzenie, miła kierownica, dobry podłokietnik, dobre podparcie lewej ręki na drzwiach. 6/10 Wyciszenie Bez rewelacji. Na poziomie eNiro z 2020. Gorzej niż ID4. 5/10 Obsługa. Duży ekran z systemem google i sporo fizycznych przełączników. Wszystko intuicyjne. Bardzo dobrze. 10/10 Wypas. W testowanej wersji jest wszystko, czego wymagam poza adaptacyjnym tempomatem, jest tylko zwykły. 8/10 Przyspieszenie Wystarczające 8/10 Zasięg Kiepski. 60 kWh wystarczy może na 350 km, bardziej jednak 300. 5/10 Ocena ogólna. Jeden z lepszych EV z jakimi miałem do czynienia w tym segmencie. Gorszy od Niro Ev i XC40 (blisko) ale lepszy od ID3, Leafa czy e2008. 7/10
  15. Nigdzie tak nie twierdziłem. Po prostu zastanawiałem się tak samo, jak by mi się to przytrafiło, bo po prostu nie wiem.
  16. Czy nie jest możliwe, że podczas naprawy opony uszkodzono czujnik? Trochę dziwne, że czujnik wysiadł akurat w tej naprawianej. Dawno temu była opona naprawiana?
  17. Myślę, że nawet w Kiji nie wiedzą. Lotto jest bardziej przewidywalne. Może dostaniesz za tydzień a może za pół roku.
  18. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Wszystko na trzech.
  19. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Tak. Ja mam 11 a przeważnie i tak przykręcam moc (przez apke) do około 5-7 kW.
  20. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Abstrahując od technicznych możliwości takiego połączenia, to bardzo niewiele EV może przyjąć 22 kW. Z tego, co wiem, to tylko niektóre wersje Zoe, Megane i Ariya.
  21. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Mniej cierpią. 💀
  22. Szybkie ładowanie w jakieś chińszczyźnie... 💫
  23. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    Jak testowałem T8 w czasach gdy miałem GTE, to musiałem się bardzo nagimnastykować przy przyspieszaniu aby nie włączyć silnika spalinowego. Tam jest (był?) bardzo mały margines działania tylko na EV. W GTE żeby w trybie EV wymusić włączenie silnika spalinowego trzeba mocno docisnąć 'gaz'.
  24. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    Z tego, co wiem, to względem mocy GTE jest bliżej T8 niż Niro phev. A do tego dochodzi jeszcze masa auta.
  25. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    Cała dyskusja ma dość marginalne znaczenie. Ewentualna niższa rekuperacja ma tylko miejsce przy 100%. Taki procent może być tylko pożądany przed dość daleką trasa, u mnie to może jest raz na dwa miesiące. Nikt odpowiedzialny nie ładuje EV do 100% na codzienne użytkowanie. Ja zauważam inne hamowanie przy 100% soc zarówno w ID4 jak i eNiro, ale nigdy nie wiąże się to utrata komfortu hamowania czy bezpieczeństwa, raczej bardziej jako ciekawostka. Typu: "O jakoś inaczej mi auto zahamowało/zwolniło tym razem... Ano tak, ma pełną baterię".

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.