Zawartość dodana przez HelixSv
- BMW i4
-
BMW i4
Jeszcze jedno! Wielki ekran inforozrywki baaardzo się nagrzewa, do tego stopnia, że autentycznie odechciewa się go dotykać. W ID4 jest ciepły ten mały za kierownicą, ale on nie jest dotykowy. Gdzieś czytałem, że ekran samochodowy, żeby był dobry, cienki, ładny i odporny na wstrząsy, to musi być gorący. Ale z tego, co pamiętam to TM3 i TMY ekrany mają normalną temperaturę.
- BMW i4
-
BMW i4
Wydębiłem na test i4. https://ev-database.org/car/1519/BMW-i4-M50 Przejechałem 250 km, jutro będzie tyle samo. Wygląda, jak BMW. Jest szybkie, oszczędne i ma spory zasięg. W środku czuć jakość. Poza tym: - Klamki zewnętrzne mogą się wyślizgnąć z dłoni, bo bardzo uchylają się ku górze (nieprzyjemne dla paznokci). - Podczas jazdy w centrum Göteborga zawiesił się system i zrobił się ładny niebieski screen, a szkoda, bo w tym momencie bardzo polegałem na nawigacji. Zrestartował się po około 30sek. - Siedzisko tylnej kanapy jest tak nisko, że moja córka, która ma 160 cm momentalnie zaczęła narzekać, że nie ma podparcia po udami. I sprzączka pasa środkowego miejsca jej zawadzała, ale muszę to sprawdzić. W każdym razie była bardzo niezadowolona, że nie pojechaliśmy eNiro lub ID4.
-
A co tam słychać...
Interesujące. Ten samochód to zbiór detali, metafor i onomatopei. Jak prasłowiańska grusza, w której konarach znajduje schronienie prawdziwy Polak.
-
A co tam słychać...
Tak, oczywiście. Zostanie przedstawione. Zmieni się wyborcom 500+ na 900+, da 15-stą emeryturę i wyborcy nie będą wiedzieć w co ich całować. A jeśli chodzi o narodowy elektryczny, to się zrobi protokół zniszczenia. Ewentualnie wspomni się o Winietuska.
-
A co tam słychać...
Żal patrzeć, ilu w to wierzyło. Koncepcja narodowego samochodu od początku była żałosna. Nawet jakby coś takiego powstało, to nie miałoby żadnych szans z konkurencją. Coś jak Wartburg vs BMW.
-
Tesla Roadster do zamówienia
Ale starty i lądowania rakiet Muska to się ogląda. Ps. Jeszcze raz dzięki za wskazanie miejscówki kilka lat temu...
-
Tanio juz bylo...
Z agregatem połączonym z maszyną parową, bo prawdziwy prąd to tylko z węgla.
-
Tanio juz bylo...
Taniej wyjdzie teraz kupić elektryka z całym blokowiskiem niż czekać.
-
Mazda MX-30
Pewnie masz już xx apek do ładowarek ev. Zainstaluj sobie apke do stacji Orlen circle bp itp i po tankowaniu nawet nie musisz zbliżać się do kasy 1. Chciałem tylko za kawę zapłacić. 2. Potrzebna mi apka do tankowania, jak rybie ręcznik... 💫
-
Mazda MX-30
Ostatnio stałem z 15 minut w kolejce na Shellu w Świecku, sprzedawczyni nie mogła odkorkować sosu czosnkowego, a ja chciałem tylko zapłacić za kawę. Potem siku, przemycie szyb i auto naładowane, na trzeci obiad tego dnia nie było już czasu... Musiałem jechać na głodniaka.
-
Mazda MX-30
Wiadomo. A między działającymi 2137 km.
-
Mazda MX-30
Jeśli chodzi o ak, to najwyżej sekundor (chyba nie ma takiego słowa). Ale ja mieszkam w bardziej zelektryfikowanym kraju, więc moje osiągnięcie mniejsze jest. 💫
-
Mazda MX-30
Bardziej jak przesiadka z wozu konnego do samochodu. 💫
-
1200 kilometrów zasięgu
Oj nie. Do produkcji wodoru niezbędny jest prąd. To już definicji udowadnia, że prąd jest tańszy niż wodór. Straty energetyczne przy produkcji wodoru są duże. Nie jestem pewien, ale chyba około 60-70%. Ponownie chodzi o straty prądu, tego samego co można użyć od razu do ładowania. I oczywiście prąd zarówno do ładowania EV jak i do produkcji wodoru może być bardziej lub mniej czysty. Przeznaczenie prądu w żaden sposób nie definiuje sposobu jego uzyskania. Tak, ale: - tankowanie jest wolniejsze niż tankowanie benzyny czy diesla, szczególnie jak jest się drugim w kolejce, bo gaz musi być przygotowany (chyba chodzi o zmianę ciśnienia) - trzeba mieć (bardzo) drogie stacje tankowania - stacja czasem eksploduje - raczej nie można sobie zatankować przez noc w domu - prędkości ładowania EV systematycznie rosną Oj nie. Dużo bardziej skomplikowane (i droższe). Jedyny plus wodoru, to że nie trzeba wyprodukować i wozić dużej baterii. Poza tym same minusy.
-
Zajętość darmowych ładowarek na ursynowie
- Zajętość darmowych ładowarek na ursynowie
Ewentualnie możesz kupować dobowy tylko jak chcesz ładować...- Mazda MX-30
Siłą rzeczy, phevy to najbardziej awaryjne auta, a elektryki najmniej. Miałem problemy z passatem gte (hamulce) i z mini countryman phev (coś ze sterownikiem silnika). Z żadnym z trzech EV nie miałem problemu.- Zajętość darmowych ładowarek na ursynowie
Są takie przypadki.- Zajętość darmowych ładowarek na ursynowie
To PR Metro Ursynów i PR Metro Stokłosy. 🚇- Zajętość darmowych ładowarek na ursynowie
Przekonałeś mnie. Aprobuję zakup EV.- 3300 km elektrykiem po Europie - trasa, koszty, czasy ładowania.
1. ID4 (na zimówkach a temp w ciagłu jednego dnia potrafiła wachać sie od 0 do 21 stopni. ) 2. Że zabraknie pradu przed, nigdy. Obserwuję zasięg, odległość do ładowarki i staram się aby zasięg było o 20 km większy. Jak jest za mały to zwalniam, jak jest za duży to pokazuję córce prędkość maksymalną ID4 - całe 160 km/h Ładowarki wcześniej sprawdzam na PS czy chargefinder.com, czy działają. I generalnie mam jakiś mętny plan B, czyli np. w razie awarii w Świecku, wiem, że jest też tam Orlen. 3. W Warszawie ładowałem raz na type2-AC w Arkadii, ale sporo po Warszawie jeździłem, więc się wyrównuje.- 3300 km elektrykiem po Europie - trasa, koszty, czasy ładowania.
Dostaję od czytelników dużo listów z pytaniami o zakończoną wczoraj wyprawę "Z motyką na słońce. Głupota i stres". Wyprodukowałem więc taką planszę. Można sobie zobaczyć trasę, koszty i czasy ładowania. Ładowałem też trochę w hotelu w Utrecht (darmo). Tajemnice zachwowania resztki twarzy daleko jadąc EV to: - wyjazd z domu z pełną baterią i dojazd do domu z pustą - dojazd do ładowarki z jak najniższym stanem baterii - ładowanie do max 50-60% (no chyba, że następna ładowarka jest za daleko lub i tak trzeba zabić trochę czasu w oczkiwaniu na prom) - ładowarki Ionity (jeszcze dziura w Poznaniu). - abonament Ionity - trochę szczęscia, że wszystkie ładowarki będą prawidłowo działać - tak było - trochę szczęscia, że choć jedna ładowarka w danej lokalizacji będzie dostępna - tak było , poza lokalizacją miedzy Bremą a Hamburgiem, bo 4 niemieckich kierowców chaciało koniecznie ładować swoje EV do powyżej 90%. Tu Superchargery są lepsze, bp w momencie obłożenia odcinaja prąd po uzyskaniu 80% i dowalają karę postojową. Uprzedzając inteligentne śmichy i komentarze, że spalinowcem lepiej, bo szybciej i bez stresu, oznajmiam, że i owszem. A w odreagowaniu stresu pomagaja mi ceny benzyny/ON. Pragnę również zaznaczyć, że podróż sama w sobie miała być przyjemna, żadnego jechania po nocach, czy łamania ograniczeń. To nie te czasy, gdy musiałem przejechać trasę Southampton - Warszawa w jeden dzień. Aha, zużycie pradu na poziomie 22 kWh/100 km. Prędkości w okolicach 120-130 km/h, chyba że ograniczenia, korki bądź żona nakazywały mniej. Jeśli się nie pomyliłem, to koszt ładowań to około 1200 pln. Nie wiem, dlaczego AK robi downgrade jakości obrazka... dorzucam linka. https://ibb.co/RhpQSs1- Zasieg EV z 30 minutowym ladowaniem
Ja informację o tym, że należy zaplacić za A2 przez net znalazłem na drzwiach do przyautostradowego kibla. Dobrze, że jechałem EV, to musiałem się zatrzymać do toalety, bo w dieslach trzeba cisnąć mininum 600 km za jednym razem i mandat za brak opłaty gotowy. Nie jestem pewien, czy informacja o opłacie była obecna w języku innym niż polskim, a płatność przez net przeszła chyba za ósmym razem. Genaralnie polski ład autostradowy. - Zajętość darmowych ładowarek na ursynowie
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.