Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Prawda. Ale przeważnie ludzie przeginają w drugą stronę. Kończę właśnie mój tour (czekam na prom w Niemcy-Szwecja) i zauważyłem na szybkich ładowarkach, że bardzo dużo ev jest ładowanych do 100%. Powiedziałbym nawet, że w większości przypadków. Ludzie traktują ładowanie jak tankowanie - do pełna. Dobijając na końcu z bardzo ograniczona mocą. Degradują baterie, marnują czas swój i oczekujących. To musi być znak, ev trafiają pod strzechy i zaczynają jeździć nimi już nie tylko entuzjaści ale też zwykli śmiertelnicy. 💫
  2. Kwestia dobrego zjazdu. Dwa dni temu po 30 minutach dość sprawnej jazdy miałem zużycie -2kWh/100 km. Nie spojrzałem na zasięg.
  3. Jak bym sfotografował diesla to by mi klisza w smartfonie pękła.😁 Ciągnęło prąd jak inne. Jutro Innsbruck - Berlin. Jakieś 750 km nowymi dla mnie drogami z gęstą siecią Ionity po 0.35 EUR za kWh. To lubię.
  4. Jakaś bemka...
  5. Takie coś właśnie ustrzeliłem na ładowarce Ionity w Brenner (Włochy/Austria). Nie przyjrzałem się, co to. Dziwna lokalizacja jak na Ionity, parking piętrowy tuż obok wielkiego centrum handlowego no i przy autostradzie. Zajęte 6/6. Jest potencjał na jakieś 20+ punktów.
  6. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Nie przejedzie ani 270 km z tempomatem na 150 ani 150 km z tempomatem na 270 km.
  7. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Ja mam Easee, ale niedostępny w Polsce. Więc nie polecam. Lokalni ev-fan-boje coś powinni Ci coś doradzić.
  8. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    A jak się okaże, że bardzo potrzebujesz "domowego gniazdka", to jest takie coś. ..mam nadzieję, że mam rację, bo elektrykiem nie jestem. https://allegro.pl/oferta/kabel-prosty-jazzy2go-1-fazowy-typu-2-adapter-schu-11059987645 Tam jest napisane, że to na jedną fazę. Rozumiem, że pozostałe dwie są ignorowane.
  9. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    To ja pójdę pod prąd i doradzę normalnego wallboxa z wyjściem Type2. A odkurzacz mieć na baterie. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie potrzeba żadnego dodatkowego kabla (czy też adaptera) poza kablem type2-type2, który to dostarczany jest z samochodem. Ja rok temu kupiłem sobie odkurzacz na baterie i od tego momentu dorosły odkurzacz sieciowy jest nieużywany. Do samochodu odkurzacz z kablem to już w ogóle wyzwanie. No chyba, że potrzebujesz 230V na garażowe disco, to wtedy przepraszam.
  10. Bo na wakacje to elektrykiem się nie jeździ. No chyba, że ze Szwecji do Włoch. Teraz jestem na Kitzsteinhorn. Ostatnio niestety nic nie ładowałem, za małe dystanse.
  11. Loch Ness jest kapitanem. Dałem lokalizację w pierwszym poście.
  12. 47.559167,13.677654
  13. Oczywiście. 20 ładowarek Ionity brzmi świetnie. Przy okazji, ten opis na FB trasy Odense-Kalmar jest bez sensu. To tak, jakby ładowarkę pod Krakowem na A4 opisać że jest na trasie Krapkowice - Dębica. Ta stacja z 20 ładowarkami jest raczej na trasie Berlin-Oslo, lub Hamburg - Stockholm.
  14. Zużycie było około 22 kWh/100km. Jakbym był pewny ładowarek, to bym dojeżdżał na styk i ładował tylko do 60-70%. W ten sposób z każdego ładowania urwałbym może z 8-10 minut.
  15. To jest lokalizacja, którą staram się omijać. Dwa razy z obiecanych 125 bądź 75 dawała mi 20 kW. Może poprawili, bo punkt jest bardzo dobry i jest sporo możliwości zjedzenia, tak niezbędnych w elektromobilności, obiadów.
  16. Ale ja nie piszę, że używane Leafy tanieją. Tylko, że możliwe, że udział używanych Leafów w ogóle kupowanych EV wzrasta.
  17. Możliwe, że przyczynił się do tego rosnący import starszych Leafów z Norwegii.
  18. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Tak. ID5 powinien się nazywać ID4 coupe albo ID4 liftback.
  19. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Spróbuję. ID4 jest bardziej kombi, czyli praktyczniejszy. ID5 jest droższy, ale chyba lepiej wyposażony. Nie wnikałem. ID5 wg mnie jest ładniejszy. ID5 jest minimalnie bardziej ekonomiczny, bo bardziej opływowy. Nie ma więcej różnic.
  20. Żadnych wandali. Dopełniłem na AC (80-95%), bo taniej i chyba zdrowiej dla baterii. Już w Austrii. Jedno 30 min ładowanie na słowackim Lidlu. Kobiety poszły na zakupy a ja czytałem dyskusje o EV na HP.
  21. Finalnie to mam zamiar wrócić do domu. To jest objazdówka. Bez jednego konkretnego celu. Raczej żeby się przejechać. Poniżej średnio dokładna trasa.
  22. Dopełnienie pod korek na AC. Jutro przez Słowację do Austrii.
  23. Rozwija się szybko! Tak samo jak inne narodowo-patriotycze przedsięwzięcia, jak CPK, prom i elektrownia w Ostrołęce.
  24. Tak przy okazji... Enyaq jest dużo lepszym samochodem niż EQA. ID3 do miasta nada się świetnie.
  25. Jeśli Eniaq jest w cenie ID3, to nie ma co się zastanawiać.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.