Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Mi się już kumpel zapowiedział, że skorzysta z mojego polecenia. To ten co, kilka dni temu został zastraszony przez ID4, że będzie odpalona funkcja kominek finalny. W serwisie jeszcze nie wiedzą, co się stało. Więc na wakacje do Norwegii będzie musiał jechać wynajetym A6 tdi #storoswiecki_style. Zawiozłem go wczoraj Tesluniom po te Audi do wypożyczalni. Wystarczyło 30 min jazdy w Y i się narodził fanboj.
  2. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Infrastruktura
    Jak pisałem na HP, w EU FastNed i przerobione stacje benzynowe/elektryczne oferują dach. Pojawiają się też stacje benzynowo-elektryczne zbudowane od podstaw. Ale dalej ponad 99% ładowarek nie ma dachu.
  3. Olsztyn to stare wiadomość. Koszalin wskoczył! ...i komu to poczebne???
  4. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    Ja jestem aktualnie w Helsingborgu (południe Szwecji). Niecały tydzień temu otwarto tu SCh ze 24 stanowiskami. Tyle jest aktualnie niezajętych:
  5. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Tesla
    Prawda. Tyle sie teraz słyszy o płonących autach elektrycznych...
  6. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Tesla
    Dobry pomysł! Na początek: 1. Kup dizla. A poważnie, to jest trochę akcesoriów do tego. Najważniejszy to oczywiście materac. Można zaszaleć i kupić jakiś specjalny do Y, ale on kosztuje prawie pół dniówki Panicza w Raiu. Bjørn z powodzeniem śpi na macie na materac z Ikea. Podejrzewam że 90x200 albo 120x200 (ten wymiar jest niedostępny w Polsce). Ale Bjørn to azjata więc pewnie lubi na twardym. W każdym razie, wymiary legowiska Y to 95x200. (niestety nadkola ograniczają szerokość). Druga sprawa to okiennice (windows sunshades). Tu trzeba raczej kupić odpowiedni komplet.
  7. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Dobrze widzę, że dla 3 faz różnica między 6A i 15A to tylko 6 pp?
  8. To bylo pierwsze 9 godzin. Teraz kończy następne.... 🦥 https://www.youtube.com/live/YkJSuHlqEz8?feature=share Ten lif ma 24 kWh. Znaczy miał, jak był nowy, bo teraz chyba ze 14....
  9. Mam przeczucie, że się wycofa. To będzie z pół godziny jazdy i godzina (albo więcej) ładowania i tak z 15 razy.
  10. https://www.youtube.com/live/Ppxc_bPqCBM?feature=share Taki czelendż to ja szanuję.... 🦥
  11. HelixSv odpowiedział nikt-znany na temat - Forum EV
    To akurat pozytyw. Większość populacji lubi, jak się elektryk pali. 👨‍🌾
  12. HelixSv odpowiedział nikt-znany na temat - Forum EV
    Tak, ale trzeba by było podróżować w nocy. W sezonie w ciągu dnia ze 4 wolne kable obok siebie to biały kruk.
  13. HelixSv odpowiedział nikt-znany na temat - Forum EV
    Zdarza się. Dość karkołomne. Ja bym się nie wybrał a na punkcie EV mam świra. Problemem jest mały procent ładowarek przelotowych, więc w niektórych miejscach w celu naładowania trzeba przyczepę odpinać. 🙆‍♂️
  14. HelixSv odpowiedział Florydzialski na temat - Motokącik
    Być może chodziło o częstsze wizyty w serwisie... Bo na przykład ten samochód radzi sobie nieźle bez dodatkowego biegu. https://youtu.be/ot8zw9UKdgY
  15. 20 kWh/100 km przy 130 km/h to chyba nikt nie robi. Najbliżej jest pewnie stary Ioniq albo 3 rwd.
  16. Bo Orlenowi nie chodzi o ładowanie samochodów. Wiesz co robi taka ładowarka? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest ładowarka na skalę naszych możliwości. Ona otwiera oczy niedowiarkom. To jest nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest ładowarka państwowa, w oparciu o sześć instytucji! O Tesli z prądem za 1.60 zł trzeba było wspomnieć...
  17. Ty sie nie śmiej, tylko czytaj i się ucz! Się może czegoś w końcu nauczysz, bo jak dotąd to opierasz swoja wiedze tylko na teorii niestety... 🦥
  18. Tak, tak... Coś przebąkują o wentylowanych fotelach. 🦥
  19. Dobra lokalizacja. Ciekawe, czy 2 ładowarki czy może 4. Ja przygodę z Ionity zakończyłem wczoraj. Skończył się abo.
  20. Bardzo dobrze. Tesla przyjęła obcy standard w EU. Inni przyjmują standard Tesli w NA. Bedzie jedno gniazdko na kontynent.
  21. Co do normalnego serwisu, to pojechałem z problemem w ID4 do serwisu VW w Szczecinie, to mechanicy nie wiedzieli, która ręką się mają przeżegnać. Największą przewagą Tesli jest fakt, że Teslą dojedziesz bez żadnego stresu do Lisbony, Narviku, czy do innego Palermo a Volvo będziesz jeździł od Ionity do Ionity mając nadzieję, że ta ladowarka działa. A to i tak jest najlepsza nieteslowa sieć. Wystarczy pojeździć trochę po Europie i podzwonić trochę po help-lajnach, bo na lokalizacji 2 z 4 ładowarek nie działają, a kolejka jest na 3 samochody. A wtedy wjeżdża Tesla na białym koniu...
  22. Z mojego doświadczenia (4 EV, ponad 130 000 km)... Elektryki w korkach zużywają mniej prądu niż bez nich, no chyba że ktoś przy pustych ulicach jeździ 30 km/h. Przy dodatniej temperaturze w miescie do 20 kWh/100 km nigdy nie mogłem się zbliżyć. A w Tesli Y (około 1800 kg) nie mogę przekroczyć 15 kWh/100km. Klima ma dość maly wpływ na zużycie prądu w przeciwieństwie do ogrzewania.
  23. Poranek w Jönköping (Malmö - Sztokholm) 40 stanowisk dostepnych dla wszystkich EV z CCS - 23 zajęte - 1 uszkodzone (widoczne na wystającym ekranie) - 16 dostepnych Ruch duży, liczby zmieniają się na bieżąco. Cena dla Tesli 3.40 kr (1.30 zł) za kWh Niedaleko na Ionity 6 stanowisk, wszystkie zajęte i 4 auta w kolejce. Inny świat.
  24. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Tesla
    À propos na haku. Takie coś dziś zobaczyłem. Wydaje mi się, że rodzinka zabrała dziadka, który zawsze chciał się przejechać elektrykiem.
  25. To dobrze. Trudno, żeby miała duży prześwit, 12 cm baterii, kanapę na normalnej wysokości (żeby nie siedzieć w kucki) i miejsce nad głową. Wtedy byłba za wysoka i mniej efektywna. Y to taka wygodniejsza wersja 3.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.