Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Tesla
    Tak właśnie myślałem, że albo Pan Tadeusz, albo któraś z ksiąg Kajko i Kokosza.
  2. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Tesla
    Z czego to jest cytat? Coś mi przypomina...
  3. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Forum EV
    O ładowaniu nic nie było, bo omawiana wersja dopiero pojawiła się na stronie, ale pewnie masz rację. Czas ładowania będzie ok. W sumie, już jest dla wszystkich nowych Tesli.
  4. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Forum EV
    Nie pada, tylko jest przyparta do muru. Jak tylko przestaną przeć, no to upadnie. Fizyki nie oszukasz.
  5. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Forum EV
    Odważne słowa jak na Amerykanina Tylko raz jechałem w S. Jako pasażer ubera z Madrycie. Siedziałem z tyłu I dotykałem głową do dachu a mam tylko 181 cm. A jeśli chodzi o szerokość, to w S trzy osoby mieszczą się tak Wydaje mi się że w Y jest lepiej. kadr z https://youtu.be/s259XAkiG3I
  6. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Forum EV
    Widziałem, jedyny problem to taki, ze S nie oferuje dużo wiecej poza szybkością i przyspieszeniem. Y jest wygodniejsza, więc musieli by spuścić więcej z ceny. A sama idea ograniczenia zasięgu w zamian za niższa cenę mi się podoba. Infra i tak jest najważniejsza.
  7. Betonowej głupoty nie brakuje. Powoli zaczyna brakować argumentów, więc pojawiają się nowe, bardziej szalone, ale na wskroś interesujące. 🫠
  8. Tym bardziej że wallbox kosztuje z 1.5% wartości jednego EV. A że EV wystarcza na max 3 lata, to taki wallbox przeżyje ich kilkadziesiąt.
  9. Stawki na SC są zmienne. Kilka przykładów z teraz: Dania Køge - 2.30 DKK Dania Kolding - 2.20 DKK Szwecja Helsingborg - 4.95 SEK Niemcy Berlin - 0.40 EUR Austria Wiedeń - 0.34 EUR Polska Łódź - 1.60 PLN Belgia Bruksela - 0.40 EUR Norwegia Oslo - 2.95 NOK Czechy Praga - 8.40 CZK
  10. E tam... Można będzie naliczać podatek za każdy przejechany kilometr. Wystarczy GPS i net. To dużo lepsze rozwiązanie niż zablokowanie możliwości ładowania w domu. Ale to dopiero za kilka dobrych lat. Do czasu kiedy EV nie osiągną masy krytycznej, można zwiększać podatki spalinowym i budżety będą się spinać.
  11. Kolejny poziom abstrakcji. Logika argumentów porażająca. No, ale wierszówka zapłacona.
  12. Musiałem dziś podładować kilka kropelek prądu na eon'ie pod duńskim Legolandem. 5.14 zł za kWh Ktoś da więcej? Dla porównania SC w Danii liczy sobie 1.32 zł/kWh 🙆‍♂️
  13. HelixSv odpowiedział komandos80 na temat - Forum EV
    No nie, Renault z Nissanem coś tam jednak potrafią.
  14. Skorzystałem Nie ma lipy. Podobał mi się proces uwierzytelniania przy kasie bk: - Poproszę zniżkę, bo ładuję Teslę - Ok Widocznie ten obłęd w oczach jest oczywisty.
  15. A jestem właśnie w Trasie... Fotografie kolorowe z Danii:
  16. To XC90... bo ze zdjecia to nie jest dla mnie takie oczywiste. Świetny samochód.
  17. Raczej tak.
  18. To samo w ID4. System był jak PAD. Cały czas się uczył, ale nic mu nie wchodziło. Frustrujące było, jak wsiadałem rano do samochodu i przez pierwsze 20 sek nie mogłem włączyć ogrzewania czy podgrzewania siedzeń, bo system nie był jeszcze gotowy. O update'ach, co robiły się miesiącami nie ma co się rozpisywać. Natomiast w Pasku Gte wszystko działało świetnie.
  19. Dotykowe przyciski i ekrany dzieła się na fatalne, kiepskie , średnie i całkiem ok. Jako byly uzytkownik ID4 przyznaję, że aktualnie VW okupuje tę pierwszą kategorię.
  20. HelixSv odpowiedział komandos80 na temat - Forum EV
    No przecież wiem. Trudno, nie znaczy niemożliwe. To zupełnie inne słowa.
  21. HelixSv odpowiedział komandos80 na temat - Forum EV
    To efekt uboczny. Trudno zrobić elektryka o słabym przyspieszeniu. O właśnie tak jej powiedziałem! Pamiętam powiedziała, że dziękuję za informację tato i momentalnie zrobiło się jej bardzo wygodnie. Przepraszam, ale powinniśmy mieć w pisie, dlaczego im nie wyszło wygodne miejsce dla wszystkich pasażerów. Chyba za coś im płacimy. Taka eNiro, niby też dzieli platformę z Niro spalinową, a jest lepiej, czyli jednak dasię.
  22. HelixSv odpowiedział komandos80 na temat - Forum EV
    Teraz tak robią te EV, zasięg i koszt produkcji baterii są najważniejsze. Komfortem ludzi z tyłu mało kto się przejmuje. A jak dochodzi do tego wygląd, do którego przyzwyczajeni są klienci, typu sedan, hatchback czy krótki microsuv, to mamy takie kwiatki. Kiedyś już o tym pisałem... Testowałem onegdaj BMW i4 (cały weekend ze 450 km jazdy, do Göteborg i powrót). Podjarany zapakowałem rodzinę, a córka zaczyna mi narzekać, że dlaczego nie możemy jechać naszą eNiro, bo w tej beemce z tyłu jest zwyczajnie niewygodnie... a ona miała może wtedy ze 160 cm. No ale BMW i4 z zewnatrz jest bardzo ładne a i kierowca na swoim miejscu nie ma na co narzekać.
  23. HelixSv odpowiedział komandos80 na temat - Forum EV
    Przecież to nie Chinczycy mierzą. To pewnie dość lekkie EV.
  24. HelixSv odpowiedział komandos80 na temat - Forum EV
    Grafika z baterią w vw e up / ecitygo. W Volvo pewnie jest zwykły prostopadłościan.
  25. Ja też nie oglądałem (do końca). Ale on ma taką samą teslkę, tylko gorszą, to co ma powiedzieć...? 🦥

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.