Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Jak to mowi moj kolega, "Jesteś w mylnym błędzie" i szczerze mówiąc, to jestem tym zaskoczony. Są jeszcze takie zagadnienia jak, na przykład, sprawność silnika czy efektywność pompy ciepła. Co magii, to masz rację, nie ma tam żadnej. Po prostu Tesla jest bardziej zaawansowana.
  2. Nie możesz pokonać, to się przyłącz.
  3. Nie będę się kłócił. W każdym razie, VW EV są do dupy. Auta z poprzedniej epoki kompletnie mnie nie interesują.
  4. Prawda. Azjatyckie auta drą się na wszystko.
  5. Jakoś w nowych spalinowych VW się z tym nie spotkałem. VW czuje oddech Tesli i Hyundaia na plecach i robi EV panikując.
  6. Komunikat na czerwono, że występuje ryzyko pożaru, niedziałające kierunkowskazy, niezamykajace sie drzwi, czy niedziałającą klimatyzacja (wybrane usterki z trzech znanych mi ID4) nie mają dużo wspolnego z infortaintmentem. Więc jeśli już, to można powiedzieć, że VW dobre EV już robił.
  7. Volkswagenów jeździ dużo, bo to VW. Potężny konglomerat, jedno z największych przedsiębiorstw na świecie. Nie zniknie z dnia na dzień. Ludzie muszą pojeździć i się zdziwić. Oby VW się poprawił, ale to trudny i bolesny proces. Ja też mam sentyment do marki Cadilac, byłem jednym wożony, jak miałem z 7 lat. 🤩
  8. Zrobienie dobrego elektryka to bardzo trudna sprawa. Wymaga doświadczenia i to nie nie w produkcji samochodów a w produkcji samochodów elektrycznych. Taki VW próbuje robić EV od wielu lat a ciągle nie wielkie problemy z niezawodnością czy obsługa systemu (infortaintment). Nie radzi sobie też Renault, Toyota, Stelantis, Ford, a nawet weteran Nissan. Do tego dochodzi jeszcze cło przy imporcie z US. W EU nie ma szans.
  9. Nie. A sukces w NA zalezy w duzej mierze od tego, czy Tesla otworzy dla innych swoje ładowarki.
  10. Niestety, nie wszędzie. Generalnie, czym nowsze miejsce parkingowe, tym lepiej. Czasem forma jest trochę inna i jest gruba linia zamiast podwójnej. https://maps.app.goo.gl/sJLes8fHPQ4rCSpQ9
  11. ło matko bosko! ionity pod bełchatowem, sprytnie ta na s6 trochę za daleko od s3, ale mi to i tak kalafior. za drogo, nie dla psa kiełbasa.
  12. HelixSv odpowiedział ppmarian na temat - Forum EV
    Bo Tesla ma precon. Jak sie rozbijałem ID4 po Europie późną jesienią, to szybko nauczyłem się ładować pod koniec jazdy danego dnia (ciepła bateria), niż rankiem na początku następnego (lodowata bateria - ładowanie 20 kW na ładowarce 150 kW przy soc 10%).
  13. HelixSv odpowiedział ppmarian na temat - Forum EV
    Tak cisnie bo chce się reklamować jako firma (od produkcji poprzez zarzadzanie) blisko zero emisyja jeśli chodzi o ślad węglowy. Moja firma od dwóch lat pozwala tylko na lizingi aut o zerowej emisji co2. Ale Y i tak normalnie kupiłem. Za dużo jeżdżę.
  14. HelixSv odpowiedział format na temat - Forum EV
    Na jazdy próbne 11 kW to absolutne minimum, ale nadal dziadowanie.
  15. HelixSv odpowiedział ppmarian na temat - Forum EV
    Wygląda na to, że zostaje Y. Podobno na jakieś inne czeka sie przynajmniej rok. 🙆‍♂️ A jak nie Y, to rower, tylko kompletnie nie orientuję sie, ktore mają odpowiednie przeswity. 🦥
  16. HelixSv odpowiedział ppmarian na temat - Forum EV
    To chyba nic lepszego sie nie da wymyślić. Ponad 22 cm.
  17. HelixSv odpowiedział ppmarian na temat - Forum EV
    #proncie_panie_boże_przed_id4
  18. HelixSv odpowiedział ppmarian na temat - Forum EV
    Teraz zobaczyłem, że te Subaru to Toyota bz4x. Niewiele o Toyocie wiem, ale z tego, co pamiętamto miała/ma wiele problemów z tym EV. Odpadające koła, gorące baterie, powolne ładowania (chyba pierwsze i drugie ładowania w ciągu doby są ok, ale pozostałe są tłumione), zasięg też jest kiepski. Potem coś poprawiono... Ale chyba nie do końca.
  19. HelixSv odpowiedział ppmarian na temat - Forum EV
    Ciekawe z tym prześwitem. Zgaduję, że Volvo EX90 i Kia EV9 mogą być w czołówce. Ale na cuda bym nie liczył. W podłodze musi być spora warstwa baterii. Więc jak chce się mieć i prześwit, i baterię, i miejsce na nogi i miejsce na głowę, to wyjdzie dość pokraczny, nieproporcjonalny samochód. Mam nadzieję, że taki się pojawi.
  20. HelixSv odpowiedział ppmarian na temat - Forum EV
    Poza ev-database polecam jeszcze: spreadsheety bjorna: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1V6ucyFGKWuSQzvI8lMzvvWJHrBS82echMVJH37kwgjE/edit?usp=sharing https://drive.google.com/open?id=1HOwktdiZmm40atGPwymzrxErMi1ZrKPP i trochę krzywych ładowania jest na fastned: https://fastnedcharging.com/en/how-it-works
  21. Dobrze, że jedno zdrowe. W Y Ci wyjechano?
  22. Żółć w dupie. Obrzydliwe. Jak dobrze, że mi spalinowe zupełnie powiewają, tym bardziej, że T dobrze eliminuje smrody. Budzić się z taką nienawiścią do jakiegoś rodzaju napędu to musi być bardzo męczące.
  23. No właśnie tak coś czuję...
  24. 50k

    HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Forum EV
    Czasem jest taniej. Zależy, jakie samochody sie porównuje. Ludzie przesiadają się na elektryki, bo są jazda nimi jest dużo przyjemniejsza. Artykułów lepiej nie czytać. Przeważnie nie są rzetelne.
  25. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    Niezadowolony klient wroci ? Pójdzie gdzie indziej, gdzie też będzie niezadowolony. Tak przynajmniej powinno być. A tak, to przez tych uczciwych mechaników ci normalni muszą cierpieć. 🙆‍♂️

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.