Zawartość dodana przez HelixSv
-
Cadillac Lyriq nadchodzi do Europy
Jak to mowi moj kolega, "Jesteś w mylnym błędzie" i szczerze mówiąc, to jestem tym zaskoczony. Są jeszcze takie zagadnienia jak, na przykład, sprawność silnika czy efektywność pompy ciepła. Co magii, to masz rację, nie ma tam żadnej. Po prostu Tesla jest bardziej zaawansowana.
-
Cadillac Lyriq nadchodzi do Europy
Nie możesz pokonać, to się przyłącz.
-
Cadillac Lyriq nadchodzi do Europy
Nie będę się kłócił. W każdym razie, VW EV są do dupy. Auta z poprzedniej epoki kompletnie mnie nie interesują.
-
Cadillac Lyriq nadchodzi do Europy
Prawda. Azjatyckie auta drą się na wszystko.
-
Cadillac Lyriq nadchodzi do Europy
Jakoś w nowych spalinowych VW się z tym nie spotkałem. VW czuje oddech Tesli i Hyundaia na plecach i robi EV panikując.
-
Cadillac Lyriq nadchodzi do Europy
Komunikat na czerwono, że występuje ryzyko pożaru, niedziałające kierunkowskazy, niezamykajace sie drzwi, czy niedziałającą klimatyzacja (wybrane usterki z trzech znanych mi ID4) nie mają dużo wspolnego z infortaintmentem. Więc jeśli już, to można powiedzieć, że VW dobre EV już robił.
-
Cadillac Lyriq nadchodzi do Europy
Volkswagenów jeździ dużo, bo to VW. Potężny konglomerat, jedno z największych przedsiębiorstw na świecie. Nie zniknie z dnia na dzień. Ludzie muszą pojeździć i się zdziwić. Oby VW się poprawił, ale to trudny i bolesny proces. Ja też mam sentyment do marki Cadilac, byłem jednym wożony, jak miałem z 7 lat. 🤩
-
Cadillac Lyriq nadchodzi do Europy
Zrobienie dobrego elektryka to bardzo trudna sprawa. Wymaga doświadczenia i to nie nie w produkcji samochodów a w produkcji samochodów elektrycznych. Taki VW próbuje robić EV od wielu lat a ciągle nie wielkie problemy z niezawodnością czy obsługa systemu (infortaintment). Nie radzi sobie też Renault, Toyota, Stelantis, Ford, a nawet weteran Nissan. Do tego dochodzi jeszcze cło przy imporcie z US. W EU nie ma szans.
-
Cadillac Lyriq nadchodzi do Europy
Nie. A sukces w NA zalezy w duzej mierze od tego, czy Tesla otworzy dla innych swoje ładowarki.
-
Ciasne parkingi galeria/osiedla
Niestety, nie wszędzie. Generalnie, czym nowsze miejsce parkingowe, tym lepiej. Czasem forma jest trochę inna i jest gruba linia zamiast podwójnej. https://maps.app.goo.gl/sJLes8fHPQ4rCSpQ9
-
Ionity - gasimy światło
ło matko bosko! ionity pod bełchatowem, sprytnie ta na s6 trochę za daleko od s3, ale mi to i tak kalafior. za drogo, nie dla psa kiełbasa.
-
Dane techniczne EV
Bo Tesla ma precon. Jak sie rozbijałem ID4 po Europie późną jesienią, to szybko nauczyłem się ładować pod koniec jazdy danego dnia (ciepła bateria), niż rankiem na początku następnego (lodowata bateria - ładowanie 20 kW na ładowarce 150 kW przy soc 10%).
-
Dane techniczne EV
Tak cisnie bo chce się reklamować jako firma (od produkcji poprzez zarzadzanie) blisko zero emisyja jeśli chodzi o ślad węglowy. Moja firma od dwóch lat pozwala tylko na lizingi aut o zerowej emisji co2. Ale Y i tak normalnie kupiłem. Za dużo jeżdżę.
-
Volvo coś knuje?
Na jazdy próbne 11 kW to absolutne minimum, ale nadal dziadowanie.
-
Dane techniczne EV
Wygląda na to, że zostaje Y. Podobno na jakieś inne czeka sie przynajmniej rok. 🙆♂️ A jak nie Y, to rower, tylko kompletnie nie orientuję sie, ktore mają odpowiednie przeswity. 🦥
-
Dane techniczne EV
-
Dane techniczne EV
#proncie_panie_boże_przed_id4
-
Dane techniczne EV
Teraz zobaczyłem, że te Subaru to Toyota bz4x. Niewiele o Toyocie wiem, ale z tego, co pamiętamto miała/ma wiele problemów z tym EV. Odpadające koła, gorące baterie, powolne ładowania (chyba pierwsze i drugie ładowania w ciągu doby są ok, ale pozostałe są tłumione), zasięg też jest kiepski. Potem coś poprawiono... Ale chyba nie do końca.
-
Dane techniczne EV
Ciekawe z tym prześwitem. Zgaduję, że Volvo EX90 i Kia EV9 mogą być w czołówce. Ale na cuda bym nie liczył. W podłodze musi być spora warstwa baterii. Więc jak chce się mieć i prześwit, i baterię, i miejsce na nogi i miejsce na głowę, to wyjdzie dość pokraczny, nieproporcjonalny samochód. Mam nadzieję, że taki się pojawi.
-
Dane techniczne EV
Poza ev-database polecam jeszcze: spreadsheety bjorna: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1V6ucyFGKWuSQzvI8lMzvvWJHrBS82echMVJH37kwgjE/edit?usp=sharing https://drive.google.com/open?id=1HOwktdiZmm40atGPwymzrxErMi1ZrKPP i trochę krzywych ładowania jest na fastned: https://fastnedcharging.com/en/how-it-works
-
Szkoda z OC a foteliki bombelkow
Dobrze, że jedno zdrowe. W Y Ci wyjechano?
-
Mamy kolejnego psychofana na forum!
Żółć w dupie. Obrzydliwe. Jak dobrze, że mi spalinowe zupełnie powiewają, tym bardziej, że T dobrze eliminuje smrody. Budzić się z taką nienawiścią do jakiegoś rodzaju napędu to musi być bardzo męczące.
-
Mamy kolejnego psychofana na forum!
No właśnie tak coś czuję...
- 50k
-
Dobra zaczynamy. e-Golf
Niezadowolony klient wroci ? Pójdzie gdzie indziej, gdzie też będzie niezadowolony. Tak przynajmniej powinno być. A tak, to przez tych uczciwych mechaników ci normalni muszą cierpieć. 🙆♂️