Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Tylko, że on ma do porządnego SuC 25km przez domyślnie zakorkowane miasto.
  2. Aha, nie wiedziałem. To w takim razie, tak sobie. I tak więcej niż TMYSR (430km vs 350km wg ev-database)
  3. Piszę w porównaniu do innych EV. Nie jest źle, lepiej niż średnia. Wiadomo, że to nie diesel, niestety. Bo dizle najlepsze samochody są.
  4. Chyba najładniejszy elektryk, do tego duży zasięg, no i jakość odczuwalna bmw. Nie nadaje się do przewozu dorosłych na tylnych siedzeniach na dłuższych dystansach.
  5. HelixSv odpowiedział Maxit na temat - Forum EV
    O jest jeszcze miejsce na zakaz wjazdu pojazdów odrzutowych. Trzeba ignorować, w razie co, pytać o podstawę prawną.
  6. Chyba tak zrozumiałem. W każdym razie, ładowanie o 20% czy 30% zdarza mi się tylko w przypadkach gdy właśnie tyle potrzebuję podładować, aby dojechać do domu.
  7. Tego ekranu za kierownicą nie wziąłbym za dopłatą. Ostatnio jeździłem trochę ID7. Autentycznie drażniło mnie, że musiałem patrzeć się na dwa ekrany, gdzie indziej prędkość, gdzie indziej nawigacja. Takie spustoszenie w głowie sieje rok jazdy Teslą. Ja mam wkładkę do cup-holderów i tackę do schowka. Mam też uszczelkę do dachu, wisi w garażu.
  8. 20-30% to troche przegiecie, Generalnie optymalnie jest 5-50% To wartości uśrednione, zależy od danego modelu. No i oczywiscie od ładowarek, jak bardzo trzeba zboczyć z drogi, no i, czy w ogóle są.
  9. Mądra strona. Wyczuwa klientów awanturujących się i ich odsiewa.
  10. Ktoś Ci prawi komplement, a Ty tak się zachowujesz. A tak poważnie, to też uważam, że każdy nowy wynalazek powinien być w 100% dopracowany już sporo przed wynalezieniem. Powinien być też zakaz niezdrowej fascynacji nowościami, bo rodzi to niepotrzebne emocje i denerwuje normalnych ludzi. Po trzecie kierowcy EV powinni w końcu przestać zmuszać normalnych kierowców do czytania swoich wypocin. No chyba, że piszą o problemach, to tak.
  11. No tak, dyskusja o żenujących rozwiązaniach technicznych w eMachu, to żeby było obiektywnie, trzeba dać statystykę udziału w rynku pickupów. Wszystko rozumiem... wszystko.
  12. I to jest sytuacja na najlepszym dla Forda rynku. Ale oni na każdym EV tracą dużo kasy. Więc, czym mniej sprzedają, tym lepiej dla byznesu.
  13. Raczej jeden z dowódów na to, że ci wszyscy, co mówili, że jak tylko tradycyjni producenci będą chcieli, to zjedzą Teslę na śniadanie, mylili się.
  14. HelixSv odpowiedział prebek na temat - Forum EV
    Rqczej nieprawda. Nowa instalacja w nowym domu. Podejrzewam, że kostka była od Mini a ja ładowałem Passata (nie powinno mieć znaczenia). A pasek podczas ładowania nagrzewał też kabinę. Na szczęście w porę zauważyłem sprawę. Wymieniłem wtyczkę, gniazdko. Mam wallboxa, przeszłość, nie muszę się już tym interesować.
  15. O gustach się nie dyskutuje. Jak kogoś kręci nadmiar rury w samochodzie, jego sprawa.
  16. HelixSv odpowiedział prebek na temat - Forum EV
    Szybkość ładowania, wygodę i bezpieczeństwo. Ja kiedyś stopiłem wtyczkę od ładowarki podróżnej ładując pheva. Do tej pory nie wiem, dlaczego.
  17. W sumie racja. Z ogrzewania czy klimy w EV i tak się nie korzysta.
  18. Racja! Nie ma to jak wozić w samochodzie 12 metrów rury bez sensu. Aż tak bardzo kompensować nie muszę.
  19. Ford nie za bardzo umie w elektryki. Przyklad: https://youtu.be/m1kHsd3Ocxc?si=U7dOwZC53_IPYe1e
  20. Rozumiem, ale usiądź sobie za sobą. Normalnie konkuruje z i3 czy Maluchem. Samochód wybitnie dwuosobowy. Widocznie bardzo chcieli nie zaszkodzić c/xc40. Nie jestem pewien, po zachowaniu na drodze zgaduję, że dwie.
  21. Przejechałem dziś 100km prowadząc xc30. Świetny samochód, tylko: - bardzo ciasny dla kogoś siedzącego z tyłu - ciągnie za dużo prądu - 22 kWh/100km (80 km/h, 0C na zewnątrz, 19C wewnątrz). Dużo większa Y SR jest z 15% ekonomiczniejsza.
  22. Ale to już nie bedzie miało nic wspolnego z Państwowo-Ludowym Narodowo-Patritycznym Polskim Samochodem Elektrycznym imienia Świętej Pamięci... A czy jakiś koncern postawi fabrykę baterii, innych podzespołów, czy całych samochodów EV czy nieEV, to już zwykły biznes, tak samo jak różne fabryki tej branży na terenie Polski.
  23. https://forum.autokacik.pl/topic/489623-ale-historia/?_rid=129897
  24. Sprzedaż chińskich samochodów w EU rośnie dużo szybciej niż sprzedaż samochodów EU w Chinach. Kwestia max 5 lat i chińczycy w konkurencji wzajemnego eksportu aut przegonią EU. A jeśli chodzi o EV, to możliwe już przegonili, ewentualnie max 2 lata.
  25. Nie powstanie żadna fabryka Izery. To jeden z najbadziej poronionych pomysłów ostatnich dziesięcioleci.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.