Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. ...I prawdopodobnie ostatni. Ładne auto.
  2. Jak czytam naszych kącikowych EV ekspertów-gawędziarzy twierdzących, że wszystkie EV jeżdżą przyklejone do tirów, to mogę stwierdzić, że jechałem bardzo szybko.
  3. Czyli u mnie nie ma. Nie narzekam.
  4. Chyba u mnie nie ma.
  5. W tmy sr jest tylko B. W bmw i3 też był tylko B. W eniro i w id4 można wybrać. Jak mam możliwość, to wybieram D.
  6. Y rwd. Polecam. Przy -15C przejechalem dość szybko 240km i miałem jeszcze 10%
  7. Ja ostatnio jechałem Gdynia-Warszawa przez SC Ciechocinek. Nie musiałem korzystać z Orlenu czy GW.
  8. HelixSv odpowiedział Ralph78 na temat - Forum EV
    Chyba jest większy ekran i trochę poprawiony software. Dalej 2 przełączniki dla 4 szyb i morze piano-black. Nie wiem, jak dobre jest teraz wyszukiwanie trasy z odpowiednimi ładowarkami, bo to była tragedia. Ciekawe też jak z updatami systemu, bo to co w Tesli zajmuje pół godziny w ID zajmowało pół roku. No i nie wiem, czy można już jeździć podczas dużego deszczu bez ryzykowania poważnej awarii komputera.. Jak jest dużo taniej od Y to można się zastanowić. To duży i komfortowy samochód.
  9. HelixSv odpowiedział gfr na temat - Forum EV
    Zupelnie inaczej. W Volvo Cars chiński jest właściciel. Cała reszta (design, produkcja, większość kadry zarzadzajacej, itp) jest w olbrzymiej większości europejska. W MG europejska jest tylko nazwa.
  10. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Jak w domostwie pojawia się elektryk, to auto spalinowe zasiedlane jest przez pająki. Wielokrotnie potwierdzone.
  11. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    W Tesli jadąc i nawigując do superchargera (i chyba też innych szybkich ładowarek) bateria się nagrzewa, aby przyjąć energię z dużą mocą. Ja popełniłem mały błąd. Dojechałem do celu wycieczki z 15%, postawiłem auto na parkingu na mrozie Po 3 godzinach ruszyłem do domu, supercharger był 10 minut dalej, bateria próbowała się nagrzać, ale nie zdążyła, no i było marne 30 kW. Podładowałem ze 20 min, tylko tyle aby dojechać do następnego SCh, no i tam już było 170 kW. Nie wszystkie EV potrafia przygotować baterię, więc w każdym razie dużo lepiej ładować na końcu podróży (gdy bateria jest ciepła) niż na początku. Poprzedniej zimy popełniłem podobny błąd w Niemczech w ID4. W nocy dojechalem do celu na malym %. Nastepnego dnia podjechałem do szybkiej ładowarki sie naładować, szło jak krew z nosa.
  12. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Ja w weekend przejechalem ponad 500 km. Temperatura od -12 do -20. Przy minus 20 musialem włączyć defrost, bo parowaly boczne szyby. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to ładowanie ciepłej (przygotowanej) baterii. Różnica jest spora, 25 kW vs 170 kW przy 10% .
  13. HelixSv odpowiedział gfr na temat - Forum EV
    Niżej? Od? Stelantis jest niżej od Hyundai.
  14. HelixSv odpowiedział gfr na temat - Forum EV
    Niestety w temacie elektryków marka Citroen to egzotyka i nie reprezentuje nic. No, może prawie nic, bo bratni Peugeot ma minimalne doświadczenie. Obie marki od Koreańczyków są dwie ligi niżej.
  15. MG4

    HelixSv odpowiedział iwik na temat - Forum EV
    Chyba widziałem to w salonie. Jeździć nie miałem przyjemności. Oczywiście jest dość brzydkie i nijakie. Bardzo nie lubię piano-black. Są podejrzenia, że to przecietny EV, ktory potrafi tylko przyspieszać.
  16. HelixSv odpowiedział gfr na temat - Forum EV
    Ładnie! Skopiowałeś z wiki? Toż to 100% chińszczyzna z angielską nazwą! Ale Chiny rządżą i dzielą w EV, więc chińskość to tylko duża zaleta. Wolałbym nowe MG od używanej Kony 39, nie wspominajac o Leafie.
  17. HelixSv odpowiedział Fili_P na temat - Forum EV
    Oswiecisz w detalach? Niedasie. Jak ze ślepym o kolorach. Bez urazy.
  18. Niestety tak. Ponad to, Musk twierdzi, że zmiana kierunku jazdy przód-tył jest przereklamowana. W wiekszosci przypadkow Tesle będą się tego same domyślać. Mnie jednak bardziej drażnią kierunkowskazy w kierownicy.
  19. HelixSv odpowiedział Fili_P na temat - Forum EV
    Trochę czasu i zrozumiesz. 👍
  20. HelixSv odpowiedział prebek na temat - Forum EV
    Chyba najładniejszy elektryk. Bryła jak w spalinowym. Ale cudów nie ma. Bateria w podłodze zabiera dużo miejsca w kabinie (szczególnie odczuwalne z tyłu). Auto przyjemnie się prowadzi, jest ciche i szybkie. Ma duży zasięg, co ma duże znaczenie w przypadku marek innych niż Tesla i/lub dla nowych użytkowników EV i/lub w Polsce. Raz podczas dlugiej jazdy testowej pojawił mi się blue screen i ze 2 minuty restartował się system (auto jechało normalnie).
  21. HelixSv odpowiedział Fili_P na temat - Forum EV
    Elektryczna Kona to świetny samochód. Z tyłu dość ciasny. Oczywiscie, przy tej baterii, to raczej tylko dookola komina. Co do ceny, to się nie wypowiem, bo się nie znam.
  22. Za około pół roku mają wprowadzić te same wynalazki w Y, więc lepiej nie zwlekać.
  23. Nowe druty na A2 zjazd Słupca.
  24. Teraz rozumiem. Na trzeźwo kijom ciężko jechać...
  25. Będzie siedział ktoś z tyłu o wzroście >150cm?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.