Zawartość dodana przez HelixSv
-
BMW iX1 xDrive30
No właśnie te iX1 żre za dużo prądu. Jechałem dziś 60 km przy 1C, 95 km/h i wyszło 22 kWh/100km. Powrót TMY SR, takie same warunki, wysokości, wiatry, tylko że 105 km/h - 16 kWh/100km. Wiem, że ta beemka ma napęd na 4 koła, ale to sporo mniejszy samochód. Pewnie za bardzo kanciasty i/lub cięższy i/lub gorszy silnik i/lub mniej efekywne ogrzewanie. Nadal, niezły samochód.
-
BMW iX1 xDrive30
Mi pasuje... 🦥 Na szczęście jest kilka grafik do wyboru. Jest jeden jeszcze bardziej pokręcony. W linku, co dałem piszą. Wejdź i porównaj z czymś, co znasz. Na moją jazdę przy +3C, jakieś 250-300km.
-
BMW iX1 xDrive30
Mam teraz okazję tym pojeździć. Bardzo fajne auto, ładne i szybkie. Z tyłu nawet mieszczę się "za sobą". Raczej nie na wyprawę do Albanii czy Kapsztadu z przyczepą i rowerami, bo zasięg taki sobie. Jeden z lepszych EV na rynku. https://ev-database.org/car/1701/BMW-iX1-xDrive30
-
Co za auto ?
- Co za auto ?
Musisz pytać jeszcze zamożniejszych od siebie. 🕶️ Wygląda, jak jakiś Rolls-Royce.- Dostępność Yaris GR, czy to jest normalne?
To nie jest normalne. Przykład z mojego podwórka. Jak startowało Volvo XC0 electric, to okres oczekiwania sięgał roku. Znajomy sprzedawca z lokalnego salonu Volvo zamówił sobie jedno, dla siebie. Ale Volvo Szwecja odgórnie zdecydowało, że pierwszeństwo mają normalni klienci i zamówienie mu normalnie skasowano.- Superchargery
Superczardżery re-otwarto pod GigaBerlinFactory. Szkoda, że nie kilka dni temu, bo wĺaśnie obok teslowałem. Dostępne dla wszystkich EV z CCS.- Freshmile
Ja pisałem o ładowarkach a nie o tym całym państwowym potworze, co go połączyli z lotosem czy PGNiG. Niech zrobią fuzję z pozostałymi państowymi firmami, to dopiero będzie powód do dumy. 🦥- Freshmile
Normalną sprawa. Ładowarki Orlenu są głównie dla ozdoby. Zarzadowi Orlenu klienci w niczym nie przeszkadzają.- Freshmile
Tak, Orlen to inny stan świadomości. Ja nie mogłem zainstalować do nich apki, bo nie jest Prawdziwym Polakiem.- Freshmile
Właśnie zainwestowałem 5 eur w rfid. W Polsce by mi się przydało, bo te SCh koło A2 mają bardzo średnie lokalizacje.- Freshmile
EV pomyleńcy. Korzystacie? Wyglada zachęcająco, szczególnie stawki na Ionity (0.25 eur/kWh + 0.15 eur/min) i żadnego abo.- Tryb "cebula"
Jest dość interesujące i nie szaleje z ceną. Tylko miej na uwadze czekanie, bo w Volvo 10 miesiecy to norma.- Das auto.
Do takich zastosowań to się nada. Jedyny problem, to że Ci się jazda elektrykiem spodoba, będziesz nim jeździł co raz dalej klnąc na zasięg i szybkość (wolność) ładowania. W najgorszym przypadku wyrobisz sobie opinię na temat wszystkich EV na podstawie eGolfa. Są takie przypadki...- Zaczynamy nową sagę czyli nowe auto czas zamówić…
Konkretny przeciwnik. U mnie: - Niedziałające przednie kierunkowskazy - Brak możliwości wyłączenia świateł mijania (nawet po zgaszeniu samochodu, zamknieciu i oddaleniu się na pół godziny) - i 4 inne żółte błędy pojawiające się na desce. U kolegi: - Usterka klimy - Usterka pilota U kolegi 2: - Usterka ryglowania zamka drzwi kierowcy skutkujące radosnym otwieraniem drzwi przy skrętach w prawo. - Działający na wyobraźnie komunikat na czerwono, że istnieje niebezpieczeństwo zapłonu dużej baterii podczas gdy auta znajdowało się metr od domu i nie dało się go uruchomić. Wszystkie 3 ID4 miały przejechane maksymalnie 15 kkm. O idiotycznym infotainmencie i updatach online trwających ponad pół roku szkoda pisać.- Tryb "cebula"
Pewnie TM3 SR. Tylko, ze Ci się spodoba i w trasy będziesz jeździł, to już lepiej TMY SR. W tym modelu w trybie "jeżdżę w lato po wsi 40-60 km/h" udaje mi się osiągnąć 9 kWh na 100 km.- Zaczynamy nową sagę czyli nowe auto czas zamówić…
Stawiam ID4 przeciwko GLE phev, że jednak jest.- Zaczynamy nową sagę czyli nowe auto czas zamówić…
Świetne podejście pracodawcy. W pracy musicie siedzieć na sosnowych stołkach zamiast na krzesłach biurowych? No nic. Jak nie Tesla, to od biedy Hyundai/Kia, może BMW...- Jak po deszczach ?
Może te PL to bardziej Suwałki niż Wałbrzych...- Dane techniczne EV
Ja pod pracą codziennie widzę ze 30. Spokojnie z 10% samochodów na parkingu pracowniczym.- Dane techniczne EV
Tfu!!! To bylby numer... Ale jak chodzi tylko o prześwit, a nie o to, aby gdzieś dojechać, to wybór całkiem dobry.- Dane techniczne EV
Volvo, Polstar, BMW?- Cadillac Lyriq nadchodzi do Europy
U mnie słońce jest malo i muszę płacić z 50 groszy za kWh. 5-8 złotych za 100 km 👾- Cadillac Lyriq nadchodzi do Europy
https://youtu.be/OJHfPshBZUI?si=RZtVtwUAWH-WWpxh 7:08 Tesla pompa ciepła vs konkurencja- Cadillac Lyriq nadchodzi do Europy
Pisałem, że nie ma magii. Prościej już nie mogłem. Szkoda, że dyskusja rozbijła się o brak zrozumienia słowa pisanego. Dla innych, bo różni ludzie czytają wątek. Tesla jest prawdopodobnie najlepsza na rynku w wykorzystywaniu energii, odzyskują każdy skrawek ciepła na różnych etapach zasilania samochodu, ma dobre silniki (możliwe że najlepsze) i bardzo dopracowane platformy (stosunek wagi to wytrzymałości). Z mojego doświadczenia. W ID4 najniższe zużycie, które udało mi się osiągnąć to 14 kWh/100km w Y SR 9 (!). Samochody podobnych rozmiarów. Y lżejsza ale oferująca więcej miejsca i wg ncap bezpieczniejsza. Co więcej, Y SR zużywa mniej energii niż eNiro czy nawet BMW i3 - Co za auto ?
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.