Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział twinsen na temat - Forum EV
    Możliwe nawet, że dane były ok, tylko zgubiły się gdzieś po drodze, bo większość ludzi i tak nie ma głowy do liczb.
  2. https://youtu.be/iWj0HSDaswg
  3. HelixSv odpowiedział twinsen na temat - Forum EV
    Ta tabelka jest robiona przez jakiegoś dziennikarzynę na poziomie tvp info albo nawet poniżej (choć to raczej niemozliwe) Dane muszą być dokładnie określone. Przede wszystkim, w jakim wieku są te analizowane auta. Po porownywanie wszystkich pożarów aut do aktualnej sprzedaży to bezsens, bo w takich trzydziestoletnich autach, to EV na 100% palą się rzadziej. Przypomniał mi się kawał. - Wiesz, czy się różni wróbelek? - Czym? - Bo ma jedną nóżkę od drugiej. I jeszcze to... https://youtu.be/TIT2VTXi1wU
  4. HelixSv odpowiedział twinsen na temat - Forum EV
    Izerę to akurat budują w Nibylandii. Ale możliwe, że jak się rozkreci, to przeniosą produkcję w góry Izerskie.
  5. HelixSv odpowiedział komandos80 na temat - Forum EV
    A ja zgaduję, że będzie podobnie jak w Polstar 2, albo xc40. Bez szału, ale solidnie. Podoba mi się jak Chińczycy prowadzą tę markę.
  6. HelixSv odpowiedział komandos80 na temat - Forum EV
    Pan musi sobie podregulować okulary, bo ciągle je poprawia. Ładne, bardzo dwuosobowe auto. Podoba mi się deska, minus za piano black i przełącznik rear, przednie fotele wyglądają na wygodne, cupholdery spoko, klamki wewnętrzne super. Miejsce z tyłu zostawię bez komentarza... Wróżę sporą sprzedaż. Może nawet pierwsza dziesiatka w Europie (licząc również auta z poprzedniej epoki).
  7. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Tylko zgaduję. Faktem jest, że z tego plannera korzystają tylko ludzie, którzy Teslii nie mają. Powinni go wyrzucić, ale z jakiegoś powodu tego nie robią. Jest wielu, co słysząc "EV" myślą "zasięg". A potem, jak popełnią błąd i kupią EV, to dostają ataku paniki przy 50% i w trasie ładują 50%-100% zamiast 10-50%. Nastepnie piszą wszędzie, że na pełnej baterii miało być 450 km zasiegu a jest 200 km. Więc może ten tool ma odstraszyć tych osobników przedstawiajac im jakieś kosmiczne trasy.
  8. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    I znowu udajesz głupiego i znowu Ci nie wychodzi. Nie ze mną te numery. Nawigacja w samochodzie marki Tesla jest dobra () Planner na stronie Tesli to ten zły () On źle działa nawet w ciwilizowanej częsci Europy. Może go dali, żeby odfiltrować potencjalnie najbardziej problematycznych kierowców, tych bez krawatów. A Warszawa - Łodź - Warszawa to moge spokojnie machnąć na raz swoim plaskaczem o małym zasięgu i to wyprzedając większość spaleniowców.
  9. Potrzymaj go do zimy, ciekaw jestem jak ze spalaniem na ogrzewanie.
  10. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Widocznie naoglądałeś sie jakiś glupot. Rób, jak uważasz.
  11. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Bo Polska niestety w EV świecie zupełnie się nie liczy. https://www.euronews.com/next/2023/02/20/sales-of-electric-cars-in-the-eu-broke-records-in-2022-which-country-in-europe-is-leading
  12. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Podobno naukowcy obliczyli, że bąk nie ma prawa latać. Jego waga, powierzchnia skrzydeł i częstotliwość trzepotania na to nie pozwalają. Tylko, że bąki o tym nie wiedzą.
  13. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Ten planer na stronie Tesli jest kiepski. Jak się interesujesz elektromobilnoscią, to polecam abrp. Ową trasę 3SR ogarnia łacznie z ładowaniem w 4h23m. Wiem, że to nadal ze cztery godziny dłużej niż spalinowym, ale nie 6h5m.
  14. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Kilka dobrych lat żyłem na Ursynowie, więc na 100% 👨‍🌾
  15. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Przecież te twoje "auto" to plaskacz. Pewnie też chodzisz w różowych szortach i stosujesz fluid pod oczy. To się nie dziw, że dzieciaki pod waszawskimi szkołami się nie garną...
  16. Pali sie? To nie piekarnia.
  17. Taki scenariusz. Wydaje mi się, że całkiem realny. Samochód zaparkowany pod chmurką. Temperatura -15 C. Do pracy 10 km po miescie zajmujące 15 minut. Czyli 20 km dziennie, 30 minut. Wsiadamy do zimnego auta pod domem. A potem tak samo pod pracą. Jedziemy w trybie EV. Ogrzewanie włączone. Wynik. Przejechaliśmy w sumie 20 km na prądzie. Przez całe 30 min (2x15) silnik spalinowy pracuje w zasadzie jałowo. Zużywa pewnie z litr dziennie (bo przyjmuje sie, że auto na postoju pali 2 litry na godzinę), nigdy nie jest dogrzany i nie opuszcza niskich obrotów. Mam nadzieję, że się mylę. Wychodzi 5 litrów na 100 km jadąc na prądzie.
  18. Są ludzie, którzy kupują pheva, bo na krótkich dystansach nie chcą zużywać benzyny. Planują, że po mieście, niezależnie od temperatury za zewnątrz, będą jeździć na prądzie a w trasie na benzynie. Niestety Kia ma inne plany. To nie jest normalne, że do ogrzewania kabiny potrzebne jest uruchomienie stukonnego silnika. Ponad to ciągła praca zimnego silnika na wolnych obrotach nie może być dla niego zdrowa.
  19. Jeszcze kilka SC i można dusić na Chiny.
  20. Sprzedawaj ivisiks, póki są jeszcze łosie i chodź. #sektaczeka
  21. A dziękuję. Sam zrobiłem. 🥰 #avatarzkołpaka #teslazryłamiberet
  22. Pewnie tak. Inaczej by nie pisal na EV. Glupi nie jest. Możliwe do zrobienia.
  23. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Tesla
    Ekhm... Moja żona 3 szwedzkie zimy przejeździła elektrykami. I to na zwykłych zimówkach. Jeden EV miał napęd na tył, dwa na przód. Wydaje mi się, że jest nawet łatwiej niż spalinowymi, ponieważ dużo łatwiej dozować jest moc.
  24. Nie sądzę.
  25. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Tesla
    No wtedy to obciach niechybnie będzie... 🙆‍♂️ Fizyki nie oszukasz. 🦥

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.