Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Takich to od razu na koniec kolejki!
  2. Dobrze, że już niedługo będzie Narodowy Samochód Elektryczny "Błysk Jarosława". Tesla z kraju TVN nie będzie potrzebna.
  3. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Forum EV
    Kwiecień to nie koniec świata (oby ), ja bym czekał. Żeby tylko dotrzymali tego terminu, bo produkcja i logistyka na całym świecie kuleje. Y to najbardziej sensowna Tesla.
  4. HelixSv odpowiedział HanYs na temat - Forum EV
    Bierz Y. Mam przeczucie, że będziesz zadowolony.
  5. Ja oczywiście jestem gorącym zwolennikiem EV, ale pytanie innych zapaleńców EV (a raczej tacy siedzą w klubie EV) nie jest wiarygodne. Więc możliwe, że do aut z kominem nie chce wracać 96% użytkowników EV a nie 97%.
  6. HelixSv odpowiedział odpowiedź w temacie Forum EV
    To było od początku zaprojektowane jako EV i hybryda. Tylko, że zaczęli produkcję od EV. Zobaczymy, jak im wyjdzie.
  7. HelixSv odpowiedział twinsen na temat - Forum EV
    Czechy są lepsze w ładowarkach od Polski, ale PS przekłamuje w zależności od tego, jak się zoomuje...
  8. Z normalną prędkością (180-200 km/h) oczywiście.
  9. Nie stać mnie na tdi (ropa, serwis, podatki), może za kilka lat. I nie mam czasu na tankowanie. ⏲️
  10. Tak jest. Jeszcze jedna sprawa. O ile do Utrechtu, wszystkie przystanki były wcześniej zaplanowane przy pomocy abrp. To w drodze powrotnej, cały plan rozPiSowała w mak moja córka, oznajmiając zaraz po wjeździe do Niemiec, że teraz chce śniadanie w McD. Więc szybkie szukanie w nawigacjach, potem sprawdzenie, czy może jakimś trafem jest tam ładowarka. I 20 minut później trafiliśmy do nowego przybytku z ładowarką (fotka), która uruchomiłem app Maingau (obowiązkowa rzecz dla EV w DE). Następny przystanek na siku i kawę I też szybkie podpięcie pod jakąś 50 kW też za pomocą Maingau. Wyszło trochę drożej niż lądując na Ionity (abonament), ale fajnie mieć komfort zatrzymywania się, gdzie pasuje człowiekowi. Pod koniec miesiąca wyprawa do Londynu. Tam i tak nie ma soku z dinozaura, więc EV to jedyne wyjście. #jaramsiem
  11. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Infrastruktura
    Nigdy o tym nie pomyślałem... Czyli AC ma pierwszeństwo przed DC?
  12. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Infrastruktura
    AC <> DC? Żartujesz oczywiście. Co?
  13. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Infrastruktura
    Nie mylisz się. Tak, dużo wolniej.
  14. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Infrastruktura
    Taka podróż do Dobruski zabiera ze 30% baterii, ale za to czeski prąd ma dużo oktanów. 🔌🔌
  15. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Infrastruktura
    Co do kabli. Są: DC CCS DC Chademo AC Type2 Można używać dwóch na raz, pod warunkiem, że jednym z nich jest AC.
  16. W ostatni weekend skoczyłem do Utrechtu odwiedzić syna. 1000 km w jedną stronę. Jechałem z żoną i córką ID4, w tamtą stronę mnóstwo bagaży. Nie spisywałem żadnych procentów przy ładowaniach, dystansów czy prędkości. Jechałem dość szybko, bardziej wyprzedzałem niż byłem wyprzedzany. Mogę napisać o kosztach, bo te dla tradycyjnych aut ostatnio wzrosły. Start w domu z pełna baterią naładowana za darmo na mieście. Nastepnie: Dania Ionity Greve - KFC - 41 dkk Dania Ionity Vordingborg - zabijanie czasu przed promem do Niemiec - 45 dkk Niemcy Lubeka - stacja Star - nocleg w pobliskim hotelu - 0 eur Niemcy Ionity Ostetal - śniadanie - 10 eur Holandia Fastned Panjerd - lunch - 17 eur Holandia AC Utrecht w nocy pod hotelem - 200 sek Niemcy Ibbenburen - śniadanie McDonalds - 23 eur Niemcy Sittensen - kawa - 6 eur Niemcy Lubeka Star - zabijanie czasu przed promem do Danii - 0 eur Szwecja Ionity Malmö - hotdog, kawa - 151 sek Razem (jak nic nie podkręciłem): 464 zł za 2000 km czyli 23.20 zł za 100 km
  17. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Infrastruktura
    Grinłeje też? Prehistoria jakaś...
  18. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Infrastruktura
    Rozumiem jaranie. Szczególnie przy tych cenach benzyny/on/gazu.
  19. HelixSv odpowiedział twinsen na temat - Forum EV
    abetterrouteplanner.com Swoją drogą, chciałbym poznać kierowcę Citygo IV, jadącego z Korczowej do Jędrzychowic. Takie spotkanie z ciekawym człowiekiem.
  20. Że zajęte? Kwestia ilości ładowarek na stacji. W ten weekend przejechałem elektrykiem 2000 km, nic nie było zajęte. Mam nadzieję, że stacji/ładowarek będzie szybko przybywać, bo ilość EV niestety rośnie.
  21. Abstrahując od zagadnień kosztów takiej stacji i całej unifikacji. To takie rozwiązanie akurat mi nie pasuje. Zajmowałoby mi więcej czasu. Teraz podjeżdżam na stację, podłączam, idę siku, hamburgera, kawę, sprawdzenie następnej ładowarki i 20-30 min leci. A wydaje mi się, że taka wymiana wymaga od kierowcy więcej zaangażowania. Ale jak ktoś jedzie na czas, sika i je w pośpiechu, to rozwiązanie jest ciekawe.
  22. Przeszkody są takie same, jak w Chinach. W każdym razie Nio buduje stacje wymiany baterii w Europie. Oczywiście nie ma mowy o unifikacji między producentami samochodów (tak samo jak w Chinach).
  23. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Różańca i darmowego prądu nie odmawiam. 🔌
  24. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Ionity w Malmö działa, jak powinno.
  25. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Niecałe dwa dni w Holandii i powrót.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.