Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Rozumiem. Pamiętam tylko, jak z wielką pompą zaczęli budować i otworzyli pierwszą stację, potem wszędzie trąbili, że to tylko początek a w planach jest pełno takich stacji, a teraz, że w planach jest pełno takich stacji I to wszystko bez jednej wzmianki o lokalizacji stacji numer dwa. Za rok zwołają konferencję, gdzie ogłoszą stację na każdym skrzyżowaniu "już wkrótce". (przynajmniej będzie jasność, co do lokalizacji ) Płacą im za to odgrażanie się? Oczywiście im kibicuję, bo na ekoenie ładowało się bardzo przyjemnie.
  2. Na razie tylko głośno mówią, że planują. Ja bym chciał, żeby podali kolejne lokalizacje. Ale obawiam się, że przy obecnym tempie przyrostu EV w Polsce tego typu inwestycje jeszcze długo nie będą się opłacać.
  3. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Ja chyba skuszę się na easy+ionity. Podniesie komfort jazdy na wakacjach w Niemczech i we Francji.
  4. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Nie trzeba mieć swojej elektrowni. Wystarczy dom z taryfą nocną.
  5. Ale kto ma zasięg 120km i planuje setki? Może niech się przedstawi. https://www.youtube.com/channel/UCmAA-dXNnQ47tKkdRvrgdtQ ten gościu się łapie, ale nie ma go na kąciku.
  6. podobno są we francji ładowarki, co nie przyjmują appów, a ta izivia jest dość popularna i koszowo jest dość atrakcyjna. mam różnych rfid z 10, appów jeszcze więcej...
  7. W ramach przygotowań zamówiłem i dziś dostałem...
  8. Szwecja - Świnoujście - Zakopane 953 km w BMW i3s 38kWh, 4 osoby z bagażami. i powrót pięć dni póżniej Koszt prądu około 60 złotych. Jedyna przygoda to problem ze ściagnięciem apki orlenu na telefon z zagraniczną kartą sim. Nawet robiłem zdjęcia z ładowań dla ciemnegoksięcia, bo bardzo prosił. Ale w tym roku mam zamiar pobić ten rekord z wielką nawiązką. Zobaczymy.
  9. Ale odpowiesz na zadane przez siebie pytanie? Bo wnioskuję, że ten Bałtyk leafem 24 do skutku nie doszedł.
  10. Jest różnica pomiędzy powyższymi wyrazami. https://electrek.co/2019/06/18/toyota-push-science-illiteracy-deceptive-anti-ev-ads/ https://electrek.co/2020/01/24/toyota-self-charging-hybrid-ad-banned-norway-lie/ A za tą scenkę z reklamy, toyota nagrabiła sobie u wielu zwolleników EV. Ciekawe, czy będą jej używać, aby promować swoje nowe EV...
  11. HelixSv odpowiedział wujek na temat - Forum EV
    Musk ma powody, żeby się martwić. TS to przy tym bardzo ubogi krewny. Duże brawa dla Merca.
  12. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    No i ta ilość - 4 wtyczki (choć pewnie te 150kW jest dzielone pomiędzy dwa samochody). Tak można budować zaufanie do EV.
  13. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Kurczę, jakie fajne ładowarki zainstalowali w Jönköping. To jest na trasie pomiędzy Malmö i Sztokholmem. Jak to ma być nowy standard, to ja jestem bardzo zadowolony.
  14. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Dla mnie to dobry punkt, bo na trasie Świnoujście - Warszawa. Może się przydać, jak jakieś inne Orleny czy Grinłeje będą nie dostępne. Ale tak obiektywnie patrząc, to lokalizacja jest świetna - A2-S5-S11.
  15. Siedziałem dziś w EQC. Z perspektywy kierowcy fantastyczne, bardzo ładna deska. Z tyłu tyle samo miejsca co w e-Niro. Siedziałem też w EQA. Z perspektywy kierowcy fantastyczne, bardzo ładna deska. Z tyłu ciasno! Ale to jest małe!
  16. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Wygląda jakby właśnie wyszedł spod drukarki 3D. 😉 Trzeba zbadać organoleptycznie...
  17. HelixSv odpowiedział sherif na temat - Samochody hybrydowe
    Tak to chyba jeszcze gorzej...
  18. HelixSv odpowiedział sherif na temat - Samochody hybrydowe
    Z tego, co wiem, to tylko w Kia. Trochę głupio, jak silnik pracuje tylko po to, aby grzać kabinę.
  19. HelixSv odpowiedział sherif na temat - Samochody hybrydowe
    Właśnie w kiji nie. Zauważyłem to jadąc Optimą phev.
  20. Prosiaczek swoje waży, ale te 40 to trochę przegięcie. Może masz ręczy zaciągnięty?
  21. A, to ok.
  22. W Polsce nie takie rzeczy nie wychodzą... Już są. Nie, ale mogę wskazać w EU. Bo dyskutujemy o obecności chińskich EV w EU, prawda? Jeśli możesz kupić to w PL (nie wiem), to możesz też serwisować. I jeszcze raz, patrz odpowiedź wyżej, bo w PL to są problemy nawet z serwisem Zoe. O! Teraz nagle dyskutujemy o cenie. Hmm... Bo do jakości już się nie można przyczepić. A jak będzie taniej, dyskusja przejedzie na mały zasięg EV, mało ładowarek i samozapłon baterii... Bo nie ma żadnego powodu, aby miał być za 50% ceny. Znaczek VW czy Skody aż tyle nie kosztuje. 🙂
  23. Czyli na podstawie indyjskiej taty wyrobiłeś sobie zdanie na temat przyszłości chińskiej motoryzacji EV. Równie dobrze można wyrobić sobie zdanie na temat motoryzacji w Mali na podstawie dokonań Polski. Odległość podobna. 😉 w sumie osiągnięcia też. 🙂 To ja Ci dam przykład z Chin a nie z Indii. model: Polestar 2 producent: Zhejiang Geely Holding miejsce produkcji: Luqiao, Zhejiang, Chiny sieć serwisowa: Volvo Może jeszcze jeden. model: MG ZS EV producent: SAIC Motor miejsce produkcji: Zhengzhou, Lingang, Shanghai. sieć serwisowa: MG i inne. Chiny mają wielką przewagę, bo nie są obciążeni wiekowym bagażem silników spalinowych, są obrotni, mają tanią siłę roboczą i szybko się uczą. Jak widzisz, chińskie EV w ten, czy w inny sposób, już są w EU... A będzie jeszcze więcej i to bez pomocy polmozbytu. 😉
  24. Mimo wszystko... Jakość i trwałość są ok. Znaczy, są różne chińskie marki i modele, lepsze i gorsze. Tak samo, jak w Europie czy w Stanach. Chiny już są potęga EV a będą się tylko umacniać i wkrótce wkroczą na dobre do Europy. Tata jest tak samo chińska, jak Łada portugalska. Nie warto wyrabiać sobie zdania na temat chińskiej motoryzacji na podstawie Taty.
  25. Fotka też fajnie zeskalowana. Wygląda jakby ta para mogłaby stać w tym aucie.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.