Zawartość dodana przez dodomela
-
Rozkodowanie VIN
Witam, proszę o rozkodowanie VIN: W0LSH9EF6C4127687 historia powinna być bogata (tak na zachętę) Mam takiego opelka na oku i chciałbym go zweryfikować przed zakupem. Oczywiście z góry dzięki
-
skręt na skrzyżowaniu - który pas można zająć i dlaczego
> Witam serdecznie, > jest skrzyżowanie, jedna droga jest jednopasowa, druga droga jest dwupasowa. prooooste, pytanie powinno brzmieć: Kasia i Tomek jadą obok siebie Kasia na prawy pasie a Tomek na lewym. Droga jest dwupasowa i z każdego pasa mogą skręcić w drugą drogę 4-o pasową. Który pas może zająć Kasia a który Tomek. Rozważ przedstawioną historię w aspekcie skrętu w prawo jak i również skrętu w lewo.
-
Jeśli C5 kombi to z którym dieslem ???
> Witajcie. Ostatnio zaczyna mi się coraz bardziej podobać citroen C5 w kombi po roku 2010 . Wiem że > jest kilka wersji silnikowych z dieslem mam c5II z 1.6hdi. teraz brałbym 2.0hdi cena, bo ludki się boją hydro i przecież cytryna to ma problem z elektryką wszędobylską.....i dobrze niech tak sądzą. Następną cytrynę kupie taniej z awaryjnością wszystko zależy od przebiegu. Bał bym się 160-190kkm chętnie wziąłbym 230-260kkm nawet 300kkm gdybym miał pewność oryginału. dlaczego? bo tak. Doświadczenie jakieś tam.
-
Poprawne oznakowanie miejsca dla inwalidów na osiedlu?
> Droga wewnętrzna osiedlowa. rządzi się swoimi prawami no chyba że strefa ruch no i pojechali z tymi rejestracjami sugerują że mają akt własności tego miejsca/gruntu/działki dobre. Dla jaj podjechał bym z identyfikatorem i czekał na reakcje
-
Drobna kolizja drogowa - sprawca nie chce dać OC
> czy policja może zmusić sprawce do udostępnienia polisy OC. na tak zadane pytanie odpowiem : nie
-
Drobna usterka - nie do naprawienia. Czarna wielka skrzynka.
> na gorze czy na dole... no z boku, na pewno nie na dole no to jest jakaś szansa że zostaniesz z płynami ustrojowymi. ale deskę raczej trzeba targać. Teraz nie mam czasu, ale jest w sieci bardzo dokładny manual, krok po kroku. Jest też manual jak rozkręcić tą skrzyneczkę i co za co w niej odpowiada. Zakładam że sprawę naprawisz w 2 dni: 1) rozbiórka i lokalizacja co się złamało/wyskoczyło ) 2) zakup nowej części w ćitroenie i montaż Powodzenia
-
Drobna usterka - nie do naprawienia. Czarna wielka skrzynka.
> Ale próbować można.... zaglądnąć od wentylatora już Ci ktoś proponował. ja stawiam na znany problem, z lewej strony sprawdź czym steruje ta linka, czy na górze czy na dole czarnej skrzynki. wykręć toto i zobacz czy ma czym sterować.... z wykręceniem może być problem, może te linki Ci pomogą. Jak będziesz miał szczęście to może uda Ci się bez targania deski ( chyba jednak w to wątpie) W pisz w google wymiana klapy mieszalnika i znajdziesz mnustwo info jak wytargać deskę. Jak problem masz na dole czarnej skrzynki to jeszcze czeka cię odpinanie węży. 1 2 3 i wiele innych
-
Sytuacja na drodze - skręt w lewo
> jeśli w linii stoi znak i sygnalizator a jak wiadomo sygnalizacja jest nadrzędna względem znaków > pionowych to na co powienien zwróic uwage kierowca zakładając ze zapalone jest zielone > światło ? kto/ co wykreśla/określa (...)"Linię sygnalizatora" np w tym przykładzie i co to wogóle znaczy ta linia sygnalizatora
-
Sytuacja na drodze - skręt w lewo
>w linii sygnalizatora, napisz coś więcej, proszę.
-
Sytuacja na drodze - skręt w lewo
> mylisz dwie rzeczy > znak Stop a linia bezwzględnego zatrzymania to dwie rózne sprawy > Linie P-12 a tutaj skręcasz w prawo i zatrzymujesz się? Prosto też?
-
Sytuacja na drodze - skręt w lewo
> a jak bedzie przedszkole w przyszłości ? SajensYungSkuul? ale to politologa trzeba pytać
-
Sytuacja na drodze - skręt w lewo
> a co z tymi znakami w następnym województwie ? Ich też nie ma jak nie działaja światła ? No.
-
Sytuacja na drodze - skręt w lewo
> Mamy sytuację jak poniżej. wszystko zależy od interpretata, która jest jedna : "Jedź tak żeby nie dać się stuknąć" bo jak działają światła to nie ma znaków.....
-
Box dachowy - jaki największy ?
> Na co jeszcze zwracać uwagę wybierając box ? żeby powyżej 80 km/h nie wył
-
[YT] Pierwsza zimówka bez kolców - z kolcami
> Są kraje, w których ochrona nawierzchni jest ważniejsza niż ochrona ludzkiego życia > i kolce w oponach zimowych Przecież łatwiej montować zbiorniczki z piaskiem/solą przed oponami, w każdej osobówce oczywiście wyzwalane guziczkiem albo ABS-em ful automatik miejsce za lampami napewno się znajdzie oczywiście coroczny przegląd i uzupełnianie w ASO obowiązkowe:)
-
C5 2003-2006 przed i polift
> Nie wiem czemu ludzie wciąż sie boją hydro - prawda taka że jest tańsze do utrzymania niż > wielowachaczowe wymysły niektórych producentów. i bardzo dobrze że się boją. Niech się boją jak najdłużej. Przynajmniej można je kupić w dobrej cenie.
-
C5 2003-2006 przed i polift
> Z hydrauliką nic nie rób na siłę. święte słowa > Skupiłbym się na kontroli standardowych części zawieszenia (silentblocki, łączniki i wspomniane > wyżej łożyskowanie tyłu) dobrze pisze > 100 razy bardziej awaryjny jest układ hamulcowy w C5 (tylne zaciski z powodu korozji, przednie > zaciski z powodu ręcznego, oraz linki i prowadnice ręcznego) do ogarnięcia > W mojej c5 (230kkm) hydraulika jest fabryczna, nic nie cieknie, wszystko działa. Oczywiście jak w > każdej C5 spocony wąż wspomagania, aczkolwiek (stałe miejsce parkingowe) nie zarejestrowałem > jeszcze nigdy żeby kropla spadła, ani w najmniejszym stopniu ubyło LDS-u. o to tak jak u mnie od siebie dodam że: -każdy ma swoje łączniki. Ja stawiam na Polskie ! ta sama żywotność ale za to cena jak za wino markowe -napiszę jeszcze raz: sfery zawieszenia się nie wymienia na zapas. Można kupić ale bez sensu wymieniać dobre na leprze. -po lifcie brak uchwytu na kubek - -H6W - -H7 - mam sposoba na szybką wymianę -brać z nawigacją, przydaje się. -dołożyć dzienne i używać automatycznego czujnika zmierzchu -jak nie ma dołożyć chińskie czujniki cofania (tylko takie szybsze)
-
jak to jest z tymi 1.6 HDI ?
> ztcw to ten 1.6 HDI to bardzo udany silnik, a zupełnie nic o nim nie wiem > dlatemu słucham mam z fapem dwumasem i turbo .... chyba zmienna geometryja. więc do przebiegu około 190kkm można jeździć bezawaryjnie. w przedziale 180 - 200 możesz spodziewać się wymiany: -dwumasu -turbo -uszczelniaczy (daj boże tylko uszczelniaczy) wtrysków -w zależności jak było tankowane, płyn FAP do uzupełnienia więc reasumując: -najwięcej będzie kosztowało sprzęgło -jak ktoś nie wie co się wymienia razem z tym turbo to lepiej u niego nie robić. Szkoda dodatkowy kosztów x3 -wtryski lubią stawiać opór przy wyciąganiu. generalnie fajny silnik i mogę polecić.
-
Jakie jest max obciążenie zawiasów puszkowych?
nigdy by mi nie przyszło do głowy aby jeszcze śruby montować na > wylot. chmy.... 16 kg? (jak dobrze obliczyłem), tymbardziej że wiele razy ze zwykłych drzwiczek uchylanych musiałem wymieniać zastosowane wkręty / lub wymieniać pęknięty zawias w często otwieranych drzwiczkach
-
Jakie jest max obciążenie zawiasów puszkowych?
> Myślę, że pomocą może okazać się informacja z katalogu firmy Hettich. > tutaj ściągniesz fragment > Oczywiście każdy producent ma swoje obostrzenia. właśnie wczoraj znalazłem podobny wykres dla blum i wychodzi mi że z moim obciążeniem to minimum 4 szt. , ciągle się zastanawiam nad tymi wkrętami.
-
Jakie jest max obciążenie zawiasów puszkowych?
Hej a może ktoś z was wie? mam potrzebę wykonania montażu drzwiczek ze standardowej płyty, na których to będzie obciążenie około 16kg. Drzwiczki będą otwierane do góry +teleskopy. zakładając że zawiasy przewiercę na wylot i skręcę śrubami z płytą, mam pytanie: jaka jest wytrzymałość zawiasów puszkowych 35mm? czy bezpieczniej zastosować klasyczne zawiasy drzwiczki około 100/70 cm
-
Prostownik z Lidla
> Czy to ten słynny prostownik? Byłem z chęcią zanabycia ale jakoś nie przemówił do mnie... więc drogą kupna jestem w posiadaniu kompresorka. i tak o nim trochę napisze: Ponieważ już kiedyś posiadałem podobny wynalazek .... ale dostał nóg... brakuje mi go. OK podłączom w domu na sąsiada prostowniku (8A) i kompresor ledwo zipie, nawet w oponke nie pyknie, lekko przytrzymuje wylot palcem pobór prądu pyk na 10A.... patrze na opakowanie a tam jak byk pisze 14A Test w samochodzie przeszedł pomyślnie, ale na zapalonym silniku. W samochodzie daj radę. W instrukcji obsługi powinni napisać że pompowanie należy wykonać na pracującym silniku, w przeciwnym razie będziemy mieli napompowane kółka ale raczej już nie odpalimy autko (szczególnie w zimie).
-
Toyota, który to tłok nr.4 ?
Witajcie. Pany mam problem z liczeniem do 4-ech Ponieważ w moim potworku wyskoczył błąd podjechałem do znajomego na zaczytanie błędów. "wypadanie zapłonu na 4 cylindrze" OK to cewka... tak pomyśleliśmy ale żeby zweryfikować zamieniliśmy cewki pomiędzy 4 a 3 cylindrem i profilaktycznie wymieniliśmy świece. ponieważ zjawisko wypadania zapłonu występuje tylko na zimnym silniku, wróciłem do domu i musiałem trochę pojeździć zanim błąd znowu się wyświetlił. i znowu nr.4 ..... zaczeliśmy się zastanawiać nad numeracją cylindrów.... wiem że francuz stosował inaczej.... a jak to jest w japońcu? (Yaris 1.0 2001r. 4-y cylindry). Ponieważ do kumpla mam kawałek, to zanim zaczniemy dalej rozkręcać silnik chciałbym zweryfikować, jak liczyć tłoki. Celowo nie piszę jak my liczyliśmy. Pomożecie?
-
Mondeo MKIII 2006 2.0 TDCI 130KM opinie,
> Zostaw sobie 3-4 kpln tak trochę OT czy w MKIV też taka marność z TDCI?
-
C5 - nie jest za tani?
> Przymierzam sie, niestety dla sprzedających/ na szczęście dla kupujących C5 są tanie. Ludzie boją się zawieszenia hydraulicznego. Zawieszenia nie ma się co bać jak kupujesz sprawne. w tym egzemplarzu stawiał bym na elektrykę, np. tylna wycieraczka, szyba Dziwne/śmieszne jest obklejenie deski matą antypoślizgową.... szczególnie po stronie pasażera tam gdzie jest podusia. generalnie gdybym szukał to bym oglądnął, pod warunkiem że nie musiał bym jechać dalej niż 40 km