Zawartość dodana przez 71mordor
-
Klimatyzacja automatyczna vs manualna
> Nie bardzo kumam, jak włącza dwie strefy? > Dwie strefy zawsze wieją, regulujesz temp. dla stref osobno, ewentualnie oddzielnie nadmuchy dla > stref. Chyba, że masz jeszcze inny wynalazek? Mam przycisk "DUAL" Jak jest właczony, to reguluję temp. w każdej strefie osobno. Jak go wyłączę to "moje" pokrętło reguluje tep. jednakową dla obu stref. Wygodne, bo jak moja żona ma 24st a ja 20st to po jej wyjściu robię pstryk i obie strefy mają 20st.
-
Klimatyzacja automatyczna vs manualna
> Czyli to jakaś wydumka nie klima dwustrefowa. To znaczy że nie działa indywidualne nastawianie nadmuchów, co do temp. jakoś nie sprawdzałem. Jeżdżę na auto cały czas, jak żona dosiada to włącza dwie strefy. Muszę sprawdzić tą regulację temperatury w trybie manualnym.
-
Klimatyzacja automatyczna vs manualna
> To jest dwustrefowa czy nie jest? W trybie ręcznym dwie strefy nie działają.
-
Klimatyzacja automatyczna vs manualna
Klima auto i do tego dwustrefowa. To oprócz ksenonów i 4x4 był warunek wzięcia auta pod uwagę do kupna.
-
Organizacja ruchu - rondo
> no chyba ze sie trafi kilka melepet W PL melepety poruszają sie stadami. Takie sa moje obserwacje. Na prostej "melepeta" dojeżdża do ciężarówki, po czym zaczyna się gibać okrakiem na linii 3m za tirem, chciałbym wyprzedzić ale się boję. Szybko dojeżdżają do niego inne melepety. Melepety skrzetnie pilnują żebyś "Boże broń..." nie wjechał między nie, błyskawicznie zminejszając odległości miedzy sobą, nie bacząc, że zostawiają cię na lewym pasie "na czołowo" Kiedyś takiemu melepecie (jak się zatrzymał przy sklepie) przy całej rodzince (a takim był bohaterem w swoim samochodzie ) powiedziałem, że jak się łudzi, że w opisanej sytuacji przywalę na czołowo w TIRa, to jest w dużym błędzie, bo raczej zepchnę go na pobocze i mam w D... czy będzie tam drzewo, Po czym, życząc miłego dnia z uśmiechem się oddaliłem do samochodu. Jego mina bezcenna.
-
Citroen Cactus z poduszkami na zewnatrz.
> Jak z turbo 1.2 bedzie ponizej 60k to biore w ciemno. Do mnie nie bardzo przemawiają te trzycylindrowce, Jeszcze nie spotkałem ładnie pracującego
-
Citroen Cactus z poduszkami na zewnatrz.
> Ciekawe jak będą wyglądały te poduszki po jakimś czasie i ile będzie kosztowała ich ewentualna > wymiana w serwisie? A jak wyglądają te w desce? No i rozumiem, że są zamienniki made in china, żeby były tańsze w wymianie. Niby jak mają wyglądać? I co mnie obchodzi cena wymiany? Poduszek nie wymienia się raczej sezonowo, a jak zadziałają, to ubezpieczyciel mi zapłaci... Proste? Proste!
-
Nie wiem czy widzieliście ;)
Fajne podsumowanie idei relaksu przy taplaniu się w błocku.
-
Trójkąt ostrzegawczy jaki polecacie ?
Poza stabilnością, powinien jeszcze dać się umocować na aucie podczas holowania. Te z drutami mogą poharatać lakier.
-
Czujniki parkowania-inaczej
> Mam monitory 7". W uno po chamsku na środku deski, w audi w lustrze. Ten drugi nie jest dobrym > pomyslem na słoneczne dni, bo obraz odbijany przez tylną szybę mocno się odbija w obrazie z > kamery, więc czasem monitor trzeba obrócić w dół. No i to właśnie spowodowało, że zrezygnowałem z pomysłu. Lubię fabryczną prostotę i estetykę w samochodzie. Nawet radio CB kupiłem takie z "bebechami" ukrytymi w osobnej puszce, ukrytej pod siedzeniem, a na tzw. podorędziu mam tylko gruszkę z wyświetlaczem.
-
Czy da się przesunąć termin przeglądu
> Czyli twierdzisz na na gwincie za 5 tysięcy wjadę z 4 cm prześwitem na stację a takim za 1000 zl > już nie ? Twierdzę, że: uwaga, napiszę wyraźniej AUTO KTÓRE NIE JEST W STANIE WJECHAĆ NA SKP JEST NIESPRAWNE > Dla mnie auto niesprawne jest takie które powoduję zagrożenie w ruchu drogowym. Tu się zgadzam, auto które powiesi się na pierwszym z brzegu progu zwalniającym, powoduje zagrożenie w ruchu drogowym. Nie wspominam nawet o zjechaniu na chodnik, żeby zrobić miejsce karetce. Albo gwałtowne rąbnięcie po heblach jak zostawisz miskę olejową na 5cm studzience (takich nie brakuje na naszych drogach).
-
Czujniki parkowania-inaczej
> Mam kamery po 79 zł. Obydwie mają przełączane automatycznie matryce dzień / noc. Jedna ma > podświetlenie IR, druga widzialne, ale je zablokowałem, bo w zupełności starczają światła > cofania 2 x 21W. > Problem z brudzeniem jest minimalny, po prostu rutynowo raz na kilka dni przecieram palcem > przechodząc za samochodem i starcza. Sam myślałem o kamerze, ale same kamery, to nie wszystko, jest jeszcze kwestia miejsca ich instalacji, monitora i robocizny (przy czujnikach jest mniej problemów z instalacją). W niektórych autach jest problem z logicznym ulokowaniem monitora (taki malutki jest według mnie bez sensu, musi mieć chociaż 4,5-5 cali). Wiem, że można dać w lusterko albo podłączyć do stacji multimedialnej, jednak to dodatkowe spore pieniążki. Optimum to połączenie jednego i drugiego. Ja po namyśle założyłem najprostsze czujniki Valeo z "pipczykiem" (nie zaburzają estetyki wnętrza jakimiś wyświetlaczami, takie małe zboczenie ).
-
Nowy SUV z automatem do 90 tys PLN
> Fotele sruzukach to ogolnie lipton i niewazne czy sx czy gv Kwestia oczekiwań i punktu odniesienia (w E-klasie są wygodniejsze ale też droższe). Ja choruję na kręgosłup i mnie pasują. Według mnie moje z wersji "elegance" (skórzane) są wygodniejsze od standardowych, bo twardsze. > Ale nadal brakuje 6tki Zgadza się, ale mniej niż w SX4 i tylko przy prędkościach autostradowych. > Jechałem nim i totalnie nie przypadł mi do gustu. Z gustami się nie dyskutuje, po to są jazdy próbne. Ja jeździłem cały weekend, przejechałem kilkaset kilometrów, zanim podjąłem decyzję. > Zapytam jechałeś takim z cvt bo cały czas rozmowa o suvie z automatem Przecież napisałem, że CVT dla mnie to kicha, ale ty odniosłeś się co S-cross ogólnie, to i odpowiedziałem > Serfisowany na bieżąco Jak już pisałem, o gustach... Miałem kilkanaście różnych samochodów, od klasycznego Golfa MK2 GTI, do gównianych dupowozów i stwierdzam, że dla mnie zawieszenie SX4/Sedici to bardzo dobry kompromis pomiędzy podwyższonym prześwitem a twardością. Pewnie, nie jeździ jak BMW 3M ale w końcu to podwyższony segment B, więc ja oceniam go w skali 1-10 na mocne 7 albo nawet 8.
-
Czy da się przesunąć termin przeglądu
> Powiem ci tak Polska i Niemcy to są dwa rużne światy a nam do nich jeszcze bardzo daleko, inna > mentalność to druga sprawa a co do wystających kuł to tego tu pełno i jakoś nikt nie płacze > dużo żeczy u nas w Pl ludzie robią po to by tylko zdzierać kasę i to chyba tyle Teraz tak na serio ty celowo te błędy robisz? Bo w słowie "koło" nawet dyslektyk błędu nie zrobi Tylko nie pisz, że to forum motoryzacyjne, bo czytanie twoich wpisów to ból dla oczu...
-
Czy da się przesunąć termin przeglądu
> nie będę drążył tematu bo jak napisałem temat żeka daj mi definicję słowa "żeka" bo chyba nie chodzi o ciek wodny popularnie zwany " rz eką "
-
Czy da się przesunąć termin przeglądu
> kontami kombinować chyba jednak będziesz startował w wyborach... > a w De pełno aut jeździ z wystającymi felgami i jakoś nikt nic nie > płacze tylko u nas w Polsce taka zasrana mentalność jest Ale żyjemy w PL i w PL koło nie może wystawać poza obrys nadkola, a felga (rant) to też koło. Poza tym po pierwsze w DE też jeżdżą ulepy (czasem widzę jak są takie "dżerman stajl" przywożone ), a po drugie nie wiesz jak długo takiemu udaje się taka jazda.
-
Czy da się przesunąć termin przeglądu
> Rozumiem że oglądałeś moje auto i widziałeś zawieszenie ? > rozumiem również że wnioskujesz że skoro jeźdżę CC to nie stać mnie na porządne zawieszenie do > niego i jeżdżę na jakimś drucie. Tak wnioskuję, bo na porządnym sportowym zawiasie spokojnie wjedziesz na każdą stację (są seryjne nisko zawieszone fury i one też robią przeglądy). > Tuning każdego samochodu nawet ferrari jest z logicznego punktu widzenia nie opłacalne. Nie zawsze. > Jakbym chciał obejść przegląd to bym nie zakładał wątku tutaj. Czegoś nie rozumiem: sama logika podpowiada, że w związku z powyższym auto jest niesprawne. Jeżeli się mylę to: W czym problem, żeby zrobić przegląd i po co ten temat!?
-
Nowy SUV z automatem do 90 tys PLN
> Najgorsza jest "skokowosc" turlam sie i jest 2k rpm. Jak chce sie gwaltownie przyspieszyc zeby > wjechac w luke to nie ma szans. no dokładnie! Zwykły stary "automat" ze starego merca jest bezpieczniejszy, bo daję "kick" i znając mułowatość wiem jak pojedzie, a w CVT
-
Czy da się przesunąć termin przeglądu
> mylisz się, akurat obniżenie samochodu nie jest nielegalne i przegląd przechodzi normalnie, No ale piszesz, że przegląd przechodzi, czyli obniżenie "z głową". Autor wątku nie jest w stanie wjechać na SKP, więc...
-
Czy da się przesunąć termin przeglądu
> Ja jakoś... rozumiem przez pomęczenie się przy wjeździe na stanowisko badania czyt podkęcić trochę > gwint do góry założyć koła o większym profilu.. Ja wiem że dla ciebie każdy kto jeździ autem > po zmianach jest idiotom który pojedzie na przegląd da w łapę pracownikowi i będzie miał > spokój na rok. Wybacz ale ja wolę sprawidzić auto rzetelnie na przeglądzie. Rozumiem, że maiło być idiot ą zamiast idiotom Poza tym nic o mnie nie wiesz więc nie oceniaj. Bardzo podobają mi się porządnie i bezpiecznie przerobione samochody. Walczę z całych sił z takimi ulepami jaki proponujesz. Już na wszelki wypadek uprzedzam twoje tłumaczenie, uzasadniając ulepowatość twojego projektu. Dobre graty do modyfikacji zawieszenia kosztują więcej niż dwa albo i trzy "cieniasy". Więc sens "robienia" takiego tuningu jest pozbawione, moim zdaniem, większego sensu. No chyba, że ktoś jest wyjątkowym fanatykiem modelu. Jeżeli jesteś taki rzetelny, to jedź po prostu na przegląd i go zrób. Jeżeli nie wjedziesz na stację to coś jest nie halo! Bo o ile umiem czytać, to twój wątek traktuje o tym: jak obejść przgląd, bo na chwilę obecną nie da się go zrobić
-
Nowy SUV z automatem do 90 tys PLN
> To zalezy. Do turlania sie do miasta idealny ale do szybkiej jazdy nie. Dokładnie. Jak jeszcze mocy jest "na styk" to przy wyprzedzaniu CVT potrafi zaskoczyć. W takich sytuacjach to niema jak manual. Zapinam 3 lub 4 i wyprzedzam, a nie zdaję się na jakiś durny komputer, który w ramach ekologii będzie mi ograniczał obroty.
-
Nowy SUV z automatem do 90 tys PLN
> 50km i byłem szczęśliwy, że wracam do mojej kiły 50km to nawet dobrze fotela ustawić się nie da > Co drugie tankowanie ulewasz 5litrow > To ten sam silnik co w starym sx4 więc spalania znam z autopsji... Baza jest ta sama, ale silnik przekonstruowany. Na tej samej trasie pod tą samą nogą spalanie 1,5 litra mniej. Przekonstruowana jest też skrzynia. Przy 100-110km/h jest jakieś 400rpm mniej. Tak więc niewiele wiesz o tym samochodzie a wydajesz kategoryczne dyskredytujące opinie. > W kile rozmawiamy o 2.0DOHC bo tylko ten występuje z ASB dlatego nie wiem czemu wspominasz o 1.6 Bo porównuję silniki podobnej klasy (pojemność, moc). Poza tym ten 2.0 jak na tę moc jedzie jak dwie kupy! Ni wspominam o spalaniu jak się chce jechać dynamiczniej. > Szkoda, że Sx4 mojej tego nie wie i jezdzi jak kupa Może jest zepsuty
-
jak usunąć naklejkę
> WD400 na szybę? zdajesz sobie sprawe z tego że ten preparat jest mega tłusty? no i co z tego? Przetrze ekstrakcyjną i umyje dobrym płynem. Będzie git!
-
jak usunąć naklejkę
> Olej ma pomóc w odklejeniu naklejki?? Większych głupot dawno nie czytałem Daruj sobie takie komenty Właśnie przy pomocy wd40 usunąłem naklejki ostrzegawcze z roweru. Złaził sam papier a klej zostawał i się mazał, wd40 pięknie go zmyło.
-
Czy da się przesunąć termin przeglądu
> Ale czy ja gdzieś napisałem że cche jakoś załatwić przegląd czyt: przekupić diagnostę czy zrobić > coś równie debilnego Quote: czyli co teraz załatwić prrzegląd jakoś ... a w grudniu podlecieć kolejny raz ? a to kto napisał?