Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. > Pewnie ja wymyslili faceci, bo z kobieta ta kontrolka jednak nie dziala > Ja sie zastanawiam jak 2 lata mozna jezdzic samochodem i nie wiedziec co za kontrolka sie zapala - > zreszta, zainteresowana stwierdzila, ze skoro nie swieci sie na czerwono to chyba nic > powaznego dzwoni żona do męża! " - Kochanie zapaliła mi się taka czerwona konewka..... - ...aaaa, to olej! -dobra, olewam! "
  2. > panie, 12 sek w pake.... nic tylko kupowac X-trail to nie wyścigówka. Nikt tym na ćwiartkę ścigał nie będzie. Poza tym jak ktoś potrafi wykorzystać możliwości, to spokojnie daje radę z wyprzedzaniem nawet teoretycznie szybszych i mocniejszych aut. Moje auto jest niewiele mniejsze,mam 120KM i znacznie mniej niutków. I jakoś problemów z wyprzedzaniem nie mam jeżdżąc prędkościami w granicach rozsądku (zazwyczaj w trasie krajówką to jest 90-120km/h). Jadących szybciej nie mam potrzeby wyprzedzać, z resztą takich jest niewielu.
  3. 71mordor odpowiedział Cinos na temat - Motokącik
    > a jak nie to można odpalić bez niczego odpowiednio udziwniona procedurą U mnie w aucie (s-cross) nie stwierdziłem żadnej tajemniczej procedury poza telefonem do asistance.
  4. 71mordor odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    > Sprawa następujaca > Instalacja alufelg do Fiat Panda > Alufelgi pasują tylko gdy na kole nie ma szpilek: > Zaznaczone na czerwono > I teraz pytanie, co dają te szpilki?? > Czy moge założyć alufelgi na koło bez założonych szpilek i jeździć bezpiecznie ? Możesz olać te szpilki one ułatwiaja tylko założenie koła. Nie wszystkie samochody to mają i jeżdżą.
  5. > Na przyszłość - polecam coś takiego Takie coś to co najwyżej napięcie jakie jest w instalacji. Taka pseudotjuningowa zabawka. Musi podjechać do elektryka samochodowego, żeby sprawdził akumulator miernikiem z obciążeniem. Poza tym to może nie wina akumulatora. Może nie ładuje alternator wystarczająco. Może coś w instalacji rozładowuje akumulator. Dobrym tropem może być niesprawny alarm, bądź radio. Rozrusznik może brać zbyt duży prądd podczas rozruchu. Raczej nie sprawdzałbym akumulatora w punkcie sprzedaży, bo tu chęć sprzedania towaru może być silniejsza od uczciwości.
  6. > Bo z benzyn najwięcej 1.4 i 1.6 jest, które są również udanymi silnikami. I on chyba właśnie ma 1,4 jak sie nie mylę! Rakieta podobno nie jest ale ogólnie auto OK
  7. > Z tego co pamiętam, to wersja z silnikiem 1.25i zbierała bardzo dobre opinie nt. swojej > niezawodności oraz umiarkowanego apetytu na paliwo. Może nie jest to demon szybkości,a le > domyślam się, że nie jest to główne kryterium wyboru. A taki Fordzik potrafił być całkiem > przyzwoicie wyposażony i można go kupić za fajny pieniądz. No właśnie kolega w pracy kupił takiego dla swojego teścia. Judzie w wieku emerytalnym. Wyjazdy na działkę czasem 150-200km nad morze z wnukami. Auto idealne.
  8. 71mordor odpowiedział Iwin na temat - Motokącik
    > po to jest forum żeby pytać... Dokładnie! Szkoda tylko, że niektórym "alfom i omegom" brakuje kultury i taktu, żeby merytorycznie odpowiedzieć.
  9. FOrd fusion! Całkiem fajne i niedrogie w utrzymaniu.
  10. 71mordor odpowiedział Iwin na temat - Motokącik
    > Od wewnętrznej strony chyba nie ma z tym problemów Od zewnętrznej jak najbardziej można > przykleić, jak ktoś taki esteta Estetyka to jedno ale bardziej mnie interesowało uszkodzenie lakieru i erozja felgi w miejscu ciężarka. Gdyby to był jakiś stary gruchot, to bym scen nie robił ale nówka sztuka i mnie bardzo raziło, na tyle, że pojechałem wyważyć na nowo klejonymi.
  11. 71mordor odpowiedział Iwin na temat - Motokącik
    > Mądry, a nie udający mądrego - felgi aluminiowe są w różnych wydaniach i jak najbardziej są felgi > (jak ta) do których stosuje się ciężarki na rant (inne niż do stalowych). Dokładnie! Jak kupowałem nowe Renault, to też miałem na alu fabrycznie nabite ciężarki. Ale nie powiem żeby to było estetyczne rozwiązanie.
  12. > No i tu chyba może być problem Wylać resztę i zalać akumulator świeżym elektrolitem.
  13. 71mordor odpowiedział FlaperB na temat - Motokącik
    > Jeśli chodzi o cene tych felg, to ja bym na jego miejscu szukal oryginalnych, używanych. Nowe felgi > imho nie maja sensu (chyba ze dostajemy je w salonie razem z autem) , bo prędzej czy później > się pojawi jakas rysa.. niejedna. Tylko, że czasami ciężko dostać coś sensownego w używce. Zwłłaszcz jak auto krótko na rynku. W moim przypadku ori Suzuki 16' miały kosztować 650/szt plus czujnik 375pln Co z tego że ładne? O 17' nawet bałem się zapytać. Po rozmowie z kilkoma oponiarzami zaprzyjaźnionymi, usłuszałem dobre opinie o felgach DEZENT. Nawet w ASO mi doradzali je jako zamienniki.
  14. 71mordor odpowiedział FlaperB na temat - Motokącik
    > Chińskie to zło znaczy bardzo złej jakości (miękkie, odbarwiają się, krzywe, nie dadzą się wyważyć > po pewnym przebiegu?) Z tym to jest różnie. Z felgami jak z wszystkim u kitajców. "Naś klient naś pannnn..." Jak zamówisz felgi za 30$ za sztukę to zrobi i jak zmówisz za 100$ za sztukę, też zrobi. Różnica będzie widoczna. Wystarczy porównać smartfon, np. Sony Z3 i jakiś My Phone. Różnica w cenie kosmiczna i w jakości też, a nie zdziwiłbym się gdyby z tej samej fabryki były. A'propos tych feg, cena jakoś tyłka nie utrąciła. Poszukaj sobie na Oponeo albo innym serwisie internetowym. Można znaleźć ładniejsze i pewnie nie drożej. Ja ostatnio 16' znalazłem poniżej 400pln. Więc sądzę, że 15' znajdziesz tańsze. Do tego masz gwarancję nawet 3 lata.
  15. 71mordor odpowiedział Iwin na temat - Motokącik
    > Jak to mozliwe, ze nie dalo sie kupic 1 sztuki, a 2 juz tak? Sory! Skrót myślowy taki Chodziło mi że musiałem kupić 2 szt. innego modelu.
  16. 71mordor odpowiedział Iwin na temat - Motokącik
    > ledwo co kupilem i znowu wydatki miałem takie samo uszkodzenie w oponach z przebiegiem 2kkm! do tego nie zdołałem dokupić 1 szt. Musiałem kupić 2szt!
  17. > Wykleiłem - szału nie ma a użyłem do tego maty dekarskiej z filcową podbitką Ja wyklejałem tylko żeby lepiej grały wymienione głośniki. Przy okazji zrobiło się nieco ciszej i drzwi się zaczęły zamykać jak w aucie o klase wyżej, a nie jak pusta puszka. Używałem dynamat bitumicznych i piankowych. Gdybym miał wyciszać, to oddałbym auto specjalistom. Fachowcy potrafią poprawić nawet merca s-klasse
  18. 71mordor odpowiedział zenek32 na temat - Motokącik
    > A co będzie ekonomiczniejsze? Wcześniejsza wymiana akumulatora, rozrusznika czy tegoż łożyska? Wymiana łożyska oporowego to sporo roboty i zazwyczaj wymiana kompletnego sprzęgła. Ja by raczej poszukał sposobu na wyłączenie tej funkcji. Czytałem , że w niektórych autach S&G się nie włącza gdy włączona jest klimatyzacja. Poza tym stanie z nogą na pedale sprzęgła jest niewygodne. Może w kompie samochodu to się da wyłaczyć albo ustawić żeby w czasie działania klimy nie działało?
  19. > bawić w wyciszenie można się przy starych konstrukcjach z gołą blachą - we współczesnych > wynalazkach zbyt dużo nie zwojujesz > oczywiście innego zdania będą fani bitumicznych wyklejanek pod "karałdio" To chyba zależy od konkretnego modelu. Segment premium bym odpuścił. W Sedici wyklejałem tylko drzwi bo fabryczne audio to dramat i już efekty był. Gdybym wykleił jeszcze ścianę grodziową i nadkola (bardzo słyszalna nawet woda była) byłoby lepiej. Ale zgadzam się, że w Saabie cudów się nie osiągnie.
  20. 71mordor odpowiedział zenek32 na temat - Motokącik
    > Przy normalnej jeździe trzymam auto na sprzęgle, Nie szkoda ci łożyska oporowego. Z doświadczenia wiem, że to najlepszy sposób na jego zabicie.
  21. > przecież nie ma zadnej różnicy czym się jeździ po mieście , ja na co dzień poruszam się busem i nie > widzę różnicy w porówaniu do nissana micra czy vectry > jakieś debile stwierdzenie przyczepiło sie, że miejskie to małe musi być, jeszcze dla kobietki to > najlepiej smart na pedały , a dużo wygodniej po mieście jeździ się np Trafikiem albo Caravellą Ja służbowo po mieście jeżdżę MANem 8.180 i też daję radę. Prywatnie Suzuką z podpisu, ale jak mam w sobotę jechać do galerii handlowej to wolę jechać żony 500tką. Dużo łatwiej o miejsce parkingowe i nie wspomnę o średnicy zawracania ok. 9m.
  22. 71mordor odpowiedział zenek32 na temat - Motokącik
    > Nie. > jakiś tekst > Sama ,,maszynka'' varty kosztuje około 8 tys do wymiany tych akumulatorów.Musi sczytać kod i potem > go wprowadzić w skrócie. Jak ja się cieszę, że tego cudactwa nie mam i jeszcze mam "normalny" ręczy na wajchę i wskazówkowy wskaźnik temperatury...
  23. > to masz odważną żone, bo u mnie na osiedlu wracałaby z [kurza twarz] na czole ja bym tego odwagą nie nazywał, co raz mniej gentelmenów po ulicach chodzi... Taki własnej matki nie zawaha się uderzyć, a co dopiero obcą babkę...
  24. > Taktycznie - wzywać podejrzanego jako świadka, żeby nie mógł uchylać się od odpowiedzi? Może się uchylić w prosty sposób. Odmówić nie może ale jak najbardziej może zapomnieć wszystko od godziny wstecz. I nic nie mogą zrobić
  25. > a skorygowałeś ustawienie świateł? bo jeśli nie to nie dziwie się że "dalej" mogą świecić. > Wystarczy że żarnik w bańce w porównaniu do poprzedniej będzie przesunięty o 1mm (czego nie > zauważysz gołym okiem) a już po odbiciu wiązka idzie w lekko innym kierunku i pada troche > inaczej na 20-30m przed autem gdyby świecenie "dalej" wynikało z podniesienia strumienia światła, to bym oślepiał nadjeżdżających (ale uspokoję cię, sprawdzam ustawienie świateł po każdej wymianie żarówek, zazwyczaj przy przeglądzie) Lepsze świecenie wynika, nie z tego że lampy wyżej świecą ale z tego, że oświetlany obszar oświetlany jest dużo jaśniejszym światłem do samej granicy świecenia, gdzie zwykłe żarówki tylko nieznacznie rozpraszają mrok. Osram nightbreaker, są oczywiście homologowane, a co najważniejsze duuużo trwalsze niż wszystkie inne żarówki "premium" Ja na nich przejeżdżałem ok 30kkm.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.