Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. > Mam od tygodnia po przesiadce z osram nightbreaker stwierdzam, że philipsy świecą szerzej i > jaśniej. Dobrze wydana kasa Czy dobrze wydana, to się okaże. Zależy jak długo pożyją. Nightbreaker żyły spokojnie po 30kkm u mnie.
  2. > Fizycznych to nie dotyczy. thx dobrze wiedzieć
  3. > Mi wszystko jedno jak daleko byle sobie jaj z klientów nie robili. Wielki salon skąpi na prowizję Kupowałem już auto za 65kpln a salon drapał sie po D. o dywaniki za stokilkanaście złociszy. Drapią każdą złotóweczkę. Ewidentny brak konkurencji moim zdaniem.
  4. > Otóż nie możesz. > Quote: > USTAWA > z dnia 16 listopada 2000 r. > o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu > Art. 8. > 1. Instytucja obowiązana przeprowadzająca transakcję, której równowartość przekracza 15 000 euro, > ma obowiązek zarejestrować taką transakcję również w przypadku, gdy jest ona przeprowadzana za > pomocą więcej niż jednej operacji, których okoliczności wskazują, że są one ze sobą powiązane > i zostały podzielone na operacje o mniejszej wartości z zamiarem uniknięcia obowiązku > rejestracji. > Oznacza to mniej więcej tyle że gotówką między przedsiębiorcami takiej operacji przeprowadzić nie > wolno. Dzięki A co osobami fizycznymi? Orientujesz się? Co prawda przez 4-5 lat nie planuję takich zakupów ale tak z ciekawości.
  5. > No i oczywiście. Mają fakturę od ręki dostaną nakaz zapłaty. Ryzyko minimalne, zwłaszcza że firma z > takiej branży, że sprawdzenie jej wiarygodności jest banalnie proste. No a ja to robiłem jako osoba fizyczna i to dwa razy w różnych salonach. Wydaje mi się, że to kwestia dobrej woli.
  6. > Równa się. Jeśli płatność nastąpi gotówką to jest to wbrew przepisowi. Możesz przytoczyć ten przepis, bo nie bardzo łapię? Mam legalną kasę na koncie, legalnie wypłacam (coś kiedyś w banku czytałem, że oni są zobowiązani zgłaszać taką operację), po czym płacę za towar na co dostaję fakturę. Bardzo łatwo śledzić tę kasę. Z drugiej mańki, ja sprzedając samochód mogę nie ufać bankom i kasę trzymam zakopaną w słoikach w ogródku, mogę zażyczyć sobie gotówki do ręki. Gdyby było jak piszesz, to sama wypłata takiej kasy powinna być nielegalna.
  7. > zakupie/sprzedaży w cenach też po 100 tys zł > były płacone gotówką. W czerwcu br., kiedy chciałem zapłacić 95tys. to taaakie oczy zrobili i że w życiu! Że będą musieli z taką kasą po mieście się bujać. Załatwiłem temat przelewem w banku. Dowód przelewu wystarczył do wystawienia faktury. I zero problemów. Nawet zapytałem czy się nie boją (teoretycznie), że zakombinuję coś. To się dowiedziałem, że sytuacja jest opisana w umowie którą podpisałem i jak coś to będę im winien plus odsetki zanim nie zapłacę.
  8. > 99,9% to wbrew umowie, która mają z dealerem. Chcieli mieć terminal, to niech nie robią jaj. Ja kiedyś miałem sytuację kiedy mialem płacić w hurtowni budowlanej kartą. Powiedzieli, że muszą zapłacić prowizję (chyba 2 albo 3%) ale jak przyniosę gotówkę, to tyle dadzą mi dodatkowego rabatu. Uczciwe postawienie sprawy. Opłacało mi się taksówką do banku pojechać i została kasa na parapetówkę
  9. > Chyba że rano wsiada Ci 5 osób w buciorach i jedziecie do pracy np kilkanaście km i się rozpuści w > tym czasie. A w garażu po nocy nie zamarznie bo jest na +. Wprowadź przepis, że wpuszczasz tylko w kapciach i krawatach. Klient w krawacie jest mniej awanturujący się.
  10. > podobny down przeżyłem po przejściu z GP które miało 160KM na Crome ze 115KM Co to za down?! Ja się przesiadłem z Golfa II GTI 136KM na Felicję 1,9D 64KM. Trzeba było widzieć moją histerię przy wyprzedzaniu TIRa pod górę. Dobrze, że się zlitował nade mną.
  11. > je opróżniało, nie to, że się załamały i woda wylała się na wykładzinę... Bo błoto i wodę się wywala rano jak jeszcze zmarznięta
  12. Sąsiad z garażu obok ma taki już drugi sobie chwali. Zmienił bo poprzedni był bez klimy. Najpierw chciał dokładać,, a jak mu to z głowy wybiłem, to zamienił gdzies z dopłatą na młodszy i z klimą. Co do silnika, to wokół komina spokojnie wystarczy ale trasa to wyzwanie. Chyba, że nie przeszkadza komuś tempo jazdy z cieżarówkami. Auto typowo miejska taczka albo emerytowóz na działeczkę. Wygląd to rzecz gustu.
  13. > A przed soczewką to co jest jak nie odbłyśnik? Chyba za soczewką A na poważnie to szkoda czasu na komentowanie takich głupot. To fizyka z poziomu szkoły podstawowej. Jak ktoś miał zastępstwo z wyefistą to takie są efekty
  14. 71mordor odpowiedział AkuQ na temat - Motokącik
    > Przerabiał ktoś ostatnio?Bo mam do zakupienia auto a KP wsiąkła, przerabiałem kiedyś temat ale > dokładnie nie pamiętam, czy wystarczy, że kupujący złoży w WK razem z dokumentami o > rejestrację wniosek o wydanie duplikatu i zapłaci 85zł? > Jak wygląda teraz taka procedura? Tak słyszałem, że KP często "się zagubia" jak auto po taryfie albo szkole jazdy. Robią wtórnik bez wpisów. Tak słyszałem od handlarza. Więc zwiększ ostrożność.
  15. > no dobra ale do soczewki wsadzasz cokolwiek i nie bedzie swiecic po oczach przy odpowiednio > wyregulowanym reflektorze Takich głupot nawet na demotywatorach nie czytałem
  16. > ale h7 nie montuje sie do lamp z odblysnikiem, wiec moim zdaniem kierunek swiecenia bedzie taki sam > i nie ma prawa swiecic w sowy Oż kurde! To ja nie wiedziałem że mi w Clio złe żarówki do reflektora w fabryce wstawili I jak jakiś debil takie same wymieniałem przez siedem lat! Jak pojęcia nie masz o czymś, to nie pisz, bo jeszcze ktoś uwierzy. I jeszcze sobie dopasuje, że soczewkowych reflektorów się nie ustawia.
  17. > przewody w ceramicznej, sama ceramika ok, choć były na niej ślady "wypalania się" Może konstrukcja utrudnia solidne "dociśnięcie" wtyczki do żarówki i jest mała powierzchnia styku mała i się grzeje. Miałem Clio z H7 i nie było problemów.
  18. > Kolega swoim 1.9D zrobił ponad 500kkm O tym silniku pisałem, nie do zabicia. Jedyny trwalszy to chyba tylko 1,9D od VW (ten stary z Felicji np) Byle gówna do baku można nalać i pojedzie, nie tak jak te dzisiejsze turbowydumki z depeefami i innym badziewiem. Jak trasy są kilka, kilkanaście km, to diesla nie ma co się bać. Diesel się nie sprawdza tylko na krótkich 2-3km trasach, bo akumulator nie doładowany będzie.
  19. > Nie tyle że zło tylko droższe w eksploatacji i ja akurat nie widzę potrzeby tego 4x4 nie jeżdżę już > po takich bagnach żeby było to koniecznością... Tyle lat nie miałem tego 4x4 i wszędzie udało > mi się dojechać... Mam już drugie auto 4x4 i nie zauważyłem większych kosztów eksploatacji poza wymianą oleju w moście tylnym po (chyba) 60kkm. Paliwo; różnica w spalaniu niemierzalna bo większe różnice są jak się hamuje silnikiem bądź nie. Mam na myśli 4x4 takie lightowe jak np: Ignis albo SX4. czyli nie spięte na sztywno, a dołaczane w razie potrzeby. Zanik kupiłem pierwszy 4X4 też wszędzie jeździłem "ośką". Jednak teraz jeżdżę "wszędziej" , a na poważnie to zimą najbardziej się czuje, zwłaszcza jak pieprznie śniegiem i mogę boczną drogą korek objechać. O szukaniu miejsca do parkowania nie wspomnę. > 1. Ford Fusion Fajny, sam proponowałem > 2. Honda HRV (ale kolega pisał tutaj że sporo pali, nie jest trwała) Chyba trochę już zmęczona życiem za tę kasę > 3. Suzuki Ignis (tylko że czemu 1.3 pali takie ilości paliwa?) Auto wyżej zawieszone, aerodynamika kiosku z gazetami to i więcej trochę pali ale chyba nie dramat. 500-tka mojej żony 1,2 po mieście pali 7l/100km a waży coś około 900kg. Z resztą i tak czytałem coś o LPG. > Citroen Berlingo/Peugeot > Partner... Osobiście uważam, że to najlepsze propozycje. W mojej branży też się jeździ po różnych wioskach czasem przez pola i chłopaki takie wozidła preferują właśnie. Dość wygodne, pakowne i ja bym wybrał Berlingo z 1,9D, opcja tania w utrzymaniu i nie do zajechania. No i jakoś " nie dźga bogactwem po oczach" Możesz jeszcze stjuningować na "used style", to ci jeszcze będą współczuć jakim gratem musisz jeździć
  20. Że tak głupio zapytam. Sprawdzałeś ładowanie? Akumulator naładujesz, to kręci, a potem stopniowo prądu ubywa, bo nie doładowuje. Albo drugi scenariusz: coś zżera prąd. Jakieś niewielkie zwarcie, może radio może alarm Trzeba sprawdzić czy nie ma jakichś upływów prądu. Może któraś dioda w alternatorze?
  21. > Na Suzuki Lianę patrzyłeś? Są też 4x4... No przecież nie chce 4x4 bo 4x4 to złoooo...
  22. > u mnie na wiosce zawsze to byłą zielona toyota: > najpierw corolla, potem młodsza corolla, potem jeszcze młodsza, potem avensis, potem młodszy itp > itp ae zawsze ciemnozielony Czyli patent ogólnowioskowy , bo w mieście to raczej takich skrupułów nie mają.
  23. > Na małych wioskach ludzie są niby w porządku, ale jak ktoś rękę złamie to huczy w całej > miejscowości. U rodzinki na wiosce ksiądz jeździł Goferem II 1.6D, ale po cichaczu kupił > Mercedesa A klasy 1.7 dizel... I co? W garażu go chował, żeby owieczki nie zobaczyły, co on > tam wyprawia z kasą z mszy... W końcu się wydało, ludzie pogadali, ale rozeszło się po > kościach. U mojej rodziny był sprytniejszy. Jeździł tylko Civicami i tylko czerwonymi. Zmieniał co 3-4 lata na nowy ale zawsze czerwony. Jak kiedyś głośno pod sklepem zauważyłem: "O proboszcz ma nowe auto!" to usłyszałem od jednej z parafianek: "Ooooo paaaaanie! Ile lat un tym samym czerwunym jeździiii...." A ja głupi myślałem że mu się czerwony kolor podoba.
  24. > Nie wiem czemu się tak uparliście na SUVy albo terenówki u mnie oprócz jednego weta nikt nie jeździ > 4x4 ... Dwóch Fiatem Fiorino, inny Peugeotem Partnerem, trzeci Pandą, inny zaś VW Caddy... A > jeszcze inny starą astrą I ... A jeden ma 4x4 i jest to Hyundai Tucson... Stary, jakoś nie ogarniam! Ma być jak kompakt ale wyższy. To nic innego jak SUV. Nie wszystkie, SUV mają 4x4, powiedziałbym, że większość to FWD. A co niby jest takiego strasznego w 4x4 jakby się załapało w cenie? Bez urazy ale kasy masz jak na dobry rower, a wymyślasz jakbyś w lotto wygrał. Koledzy zapodali co najmniej kilka interesujących propozycji. Ignis, Fusion, HRV...
  25. W Suzuki są spore obniżki. Może s-cross się jakiś załapie w budżecie?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.