Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. > Jutro zamierzam zrobić wycieczkę po okolicznych zakładach wulkanizacyjnych. Tylko wal do solidnego, bo niektórzy to podejma się zaklejenia, żeby tylko klient nie uciekł, a potem bicie, wibracje itp. Najważniejsze to uczciwa ocena.
  2. Obstawiam gumy stabilizatora!
  3. > Bieżnik Duża szansa, że się da naprawić, ale to takie wróżenie z fusów. Bez foto nikt konkretów nie poda. Najpewniej jechać do solidnego oponiarza i ten ci powie prawdę. Zazwyczaj uszkodzenia od strony bieżnika daje sie naprawić, o ile to nie jakieś masakryczne szerokie rozcięcia.
  4. > W jakich sklepach to sprzedają? Ja kupiłem raz na allegro, a raz w jakiejś hurtowni z autokosmetykami w necie. Nie pamiętam w której, ale najcześciej kupuje w autokosmetyki.pl więc na 75% obstawiam ten sklep.
  5. polecam Tenzi "zielona herbata" taki w atomizerze, co kilka dni psiknę po wykładzinach przyjemny "wytrawny" zapach
  6. > Średnio! > A średnio to wiesz: jak Ty jesz kapustę, a pies mięso, to średnio jecie gołąbki... > mar00ha dobreee... Na poważnie, to jakby dać 21st. gościowi zza koła polarnego to by się zapocił, a koleś z Sudanu by zmarzł. Do tego dochodzą indywidualne preferencje. Różnice moga być olbrzymie.
  7. > Może i jest to tajemnica ale auto na klimie spala więcej wg moich obliczeń jest to ok 0.4 L na 100 > km. Reasumując robię ok 20 000 km rocznie, zatem zatankuje jeżdżąc na klimie 80 litrów więcej > razy cena benzynki 5.30 i masz 424 złote rocznie więcej razy 5 lat i masz 2120 odliczam 3 > miechy na klimie i serwis to i tak jestem ostro do przodu Jeździsz tylko trzy miesiące z klimą? Jeśli nawet to według twoich obliczeń to ja patrzę z innej strony, to tylko 1,16pln dziennie. Pod warunkiem, że nie używana klima ci się nie rozszczelni i sprężarka na przykład nie powie good bye! A, z resztą... Tak licząc to jak będę jeździł 70-80km/h to spalanie mi spadnie 1,5-2l/100km. Ale mam to w... głębokim poważaniu. Wolę jeździć tak, żeby mieć przyjemność z jazdy i komfort termiczny (ustawiam 22st C przez cały rok i ewentualnie zmieniam siłę nadmuchu, bo ta automatyczna czasem szaleje za bardzo). Gdybym miał przeliczać wszystko co związane a samochodem na złotóweczki i grosiki, to więcej bym wydał na wizyty u psychiatry. Ile kosztuje to kosztuje, jak mnie nie będzie stać to się przesiądę na rower.
  8. 71mordor odpowiedział wojtala na temat - Motokącik
    > Lakier mam "perłowy", jest zabezpieczony tymże właśnie czymś > przezroczytym. W pupie mam mycie auta - samo się myje podczas > deszczu A! Mam cię! Czyli jednak dbasz o lakier tyle, że inaczej. Brudnym nie jeździsz. Kwestia wyboru lub (i) możliwości. Chętnie tez bym tak zrobił ale w mojej okolicy nie znam nikogo, kto by mi fachowo tak auto zabezpieczył. Wiem, że trzeba mieć wprawę żeby to dobrze zrobić.
  9. 71mordor odpowiedział wojtala na temat - Motokącik
    > nie będę się spierał, dobrze, że to robisz > choć uważam, że jest to pewna nadgorliwość Już taki jestem "szalony Marsjan" Może trochę nadgorliwy. Mój mechanik kiedyś powiedział o mnie, że może w ciemno kupować moje samochody bo: "wymieniam części zanim się zepsują" Zapomniał dodać, ze dzieki temu ma czym dzieci nakarmić.
  10. > To kwestia przechłodzenia. Ja pisałem o wpływie grzybów na zatoki. To raczej kwestia czy ktoś jest alergikiem. Nie mam z tym problemu, jedynie z "zapalaniem" właśnie od wyziębienia.
  11. > Ja maluję drzwi od garażu bo mam drewniane. Drzwi są tak zakonserwowane Co roku "wmalowujesz" w nie 4-5l oleju
  12. 71mordor odpowiedział wojtala na temat - Motokącik
    > chwali ci się i tyle o czym tu dyskutować. Jedni myją samochody co tydzień, drudzy co rok > wielkiego wpływu na auto to nie ma O ile ktoś ma w nosie stan i wygląd lakieru to pewnie, jeździć będzie
  13. 71mordor odpowiedział wojtala na temat - Motokącik
    > a po co wyważasz koła? Bo tak mnie nauczono już dwadzieściakilka lat temu. Dla mnie to element dbałości eksploatacyjnej, tak samo jak mycie auta, przeglądy techniczne, kontrola ciśnienia itp. > żeby nie było wibracji podczas jazdy. Żeby np. nie uszkadzały się łożyska, nie dopuszczam do stanu kiedy pojawiają się wibracje (chyba, że spadnie ciężarek) > pewno różnice które powstają w wyważeniu koła w ciągu sezonu nie przekraczają 5g. Zdziwiłbyś się o ile potrafią przekroczyć te 5gr. (sprawdzałem z ciekawości kiedyś przed wyważeniem) > Jak poczuję > wibracje to pojadę je wyważyć Wolny kraj, wolna wola.
  14. 71mordor odpowiedział wojtala na temat - Motokącik
    > 3 rok bez wyważania. > kilometry robione, nic nie trzęsie > po prostu przed założeniem tylko sprawdzenie i zawsze OK > to po co zdejmować Rozumiem, że opony ścierają ci się idealnie jak na tokarni. Zakręty zawsze po optymalnej trasie, żadnego uślizgu czy zamielenia przy ruszaniu. To że nie trzęsie, nie znaczy że wyważenie jest prawidłowe. Poza tym nie ważne czy trzy lata czy trzydzieści, ważne ile przejechane. Z resztą! Nie wyważasz, to nie wyważasz. Twoja sprawa. Ja od ciebie kupował auta nie będę, bo kupuję nowe i się nie stresuję, jak długo pożyją mi łożyska. Ja wyważam letnie co 12-15kkm zimowe co 5-8kkm i już, 40pln nie majątek dwa razy na rok. Jakby mnie nie było stać jeździłbym autobusem. A-ha, nie wierzę w jakiś spisek lobby oponiarzy.
  15. > Dokładnie tak. W domowej lodowce tez nie zmieniam freonu. Masz freon w lodówce? A mówili, że w tej Hameryce taka nowoczesność.
  16. > Był by problem jak byś miał wrażliwe zatoki, wtedy trzeba profilaktycznie wyczyścić grzyby z > przewodów, żeby kataru nie mieć za często. Ja mam baaardzo wrażliwe zatoki i jedynym skutecznym sposobem jest nie kierowanie zimnego nadmuchu na twarz i nie przesadzanie z temperaturą.
  17. > Czytam ten wątek i dalej nie wiem odgrzybiać czy nie ? Auto w lipcu skończy 2 lata z klimy nie wali Kiedyś odgrzybialem co roku. W obecnym aucie zrobiłem eksperyment. Tzn. wymieniam filtr samodzielnie razem z filtrem powietrza (co 15kkm), cały rok jeżdżę na klimie, kontroluję temperaturę, żeby w razie coś wyłapać wcześnie nieprawidłowe działanie. I puki co w czerwcu będzie pięć lat, jak klima działa jak po wyjeździe z salonu. Zaoszczędziłem jakieś 700-800pln. Według mnie tajemnica sukcesu to jazda na klimie non stop. W poprzednich autach włączałem doraźnie (nie miałem auto) i prędzej czy później zaczynało zalatywać.
  18. 71mordor odpowiedział przemty na temat - Motokącik
    > O to to, gaśnica ma być, sprawna być nie musi Musi być sprawna, tyle, że brak nalepki o badaniu nie jest jednoznaczny, że gaśnica jest niesprawna. Podobnie samochód bez badań technicznych w DR nie jest w swietle prawa niesprawny.
  19. > Zdobycie seryjnych przycisków nie ma sensu bo się topią Że bo niby prąd duży? Puść przez zwykłe przekaźniki. Z wyłącznika tylko sterowanie do cewki przekaźnika to się nie stopi.
  20. 71mordor odpowiedział Kazu na temat - Motokącik
    > Tak jak pisze Kolega wyżej Wejdą na każde "otwarte" relingi - bo teraz niektóre auta mają relingi > które nie są relingami. zgadza się > Pytanie jaka szerokość dachu. to jest kluczowe, bo kolega kupił sobie z Lidla takie belki i okazało się ze do Sharana za krótkie.
  21. 71mordor odpowiedział Mrrudzin na temat - Motokącik
    > Jak można tak skomplikować miarkę oleju? Niedługo pewnie wbudują tam wyświetlacz > ciekłokrystaliczny W Clio II w 2003r. miałem poziom oleju na wyświetlaczu (bez blututa) i nie musiałem bagnetu wyjmować.
  22. Sprawdź czy przekaźnik nie jest na 24V
  23. > Nawet jeżeli jakiś amator zechce przyjechać zrobić klocki to za 30 zł > więcej zrobi je u mechanika i nawet palca dobie nie pobrudzi. Nie zawsze chodzi o kasę. Czasem jest kwestia satysfakcji z własnej pracy, bądź pewności porządnego wykonania pracy. Krew mnie zawsze zalewała jak widziałem jak na odpierdziel mechanik coś mi robi w aucie, a ja tylko dla tego nie mogę tego sam zrobić bo nie mam gdzie. Taki warsztat nie służy temu, żeby remont skrzyni robić ale do jakichś prostych napraw. W dzisiejszych miastach posiadanie garażu to luksus, a z kanałem to szczyt luksusu. Nawet jak ktoś ma garaż, to garaże kiedyś robione były dla "malczara" względnie "dużego fiata" i na szerokość się nie poszaleje. Ja jak wjadę Sedici (w sumie niewielki auto) pod prawą ścianę, to wygodnie wysiądę ale sąsiad z 407-ką ma szczęście, że jest drobnej budowy .
  24. 71mordor odpowiedział wojtala na temat - Motokącik
    > jak nie ma potrzeby to po co wyważać Jak stwierdzasz potrzebę wyważenia. Oczywiście poza sytuacją kiedy trzepie całym samochodem. No chyba że ktoś przejeżdża 2kkm (znam takie wypadki, moje robi 3-3,5kkm )
  25. > ja zawsze wjezdzam co drugie auto. prawde powiedziawszy nawet nie patrze na goscia czy mnie puszcza > czy costam sobie macha lapkami. Z podporządkowanej na główną?! Gratuluję pewności siebie. Ja znam kilka osób które żyją z takich co tak jeżdżą.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.