Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. Ja od lat używam Sonax, zamiennie z Orlenowskim. Nasłuchałem się nie raz jaki to głupi jestem, ze taki drogi płyn kupuję ale nigdy do tej pory nie miałem problemu z zaciekami czy zatkanymi dyszami.
  2. 71mordor odpowiedział arek_m na temat - Motokącik
    > Nie da się, zwyczajnie nie da robić auta w cenie 100 zł/element jeśli materiały normalnie kupujesz > w sklepie. A trzeb jeszcze założyć, że charytatywnie też nie robi, więc poza robotą "w szarej strefie" (albo raczej nawet czarnej ), to za sam materiał dobrej klasy i prąd wyjdzie drożej. Poza tym praktycznie niemożliwe jest polakierowanie bez paprochów w takiej stodole. Dla handlarza "Mirka" sie nada, auto się będzie błyszczało klientowi szybko pokaże i będzie dobrze. Uczciwie roboty tak się nie zrobi!
  3. > Elementy cierne układu hamulcowego nie podlegają gwarancji , chyba u wszystkich producentów . Podlegają ale ograniczonej. Nikt nie uzna szybkiego zużycia klocków, ale już nierównomierne zużycie jak najbardziej.
  4. > Nie badziewny, bo w rzeczywistości wygląda to obłędnie . Rzecz gustu. Jeden lubi cycate blondynki, inny jak mu nogi śmierdzą... Dla mnie wygląda to badziewnie. > O wiele lepiej niż zardzewiały bęben i A kto ci każe mieć zardzewiały bęben? Nawet demontować go nie trzeba do wyczyszczenia i pomalowania. > nawet małe tarcze z małymi zaciskami . Małe auto, z małym silniczkiem to i tarcze małe. Jak chcesz mieć "ładne" hamulce, to trzeba zwrócić uwagę przy kupowaniu. Swoją drogą, nigdy wygląd hamulców nie był dla mnie najmniejszym nawet kryterium przy kupnie auta. Co innego skuteczność tychże.
  5. > Tak niejako dla zasady się wtrącę. Jeśli nakładka byłaby metalowa i ściśle by przylegała to by > poprawiała chłodzenie. Masz rację ale mało prawdopodobne mi się wydaje żeby ktoś się bawił w ciasne pasowanie itp. w sytuacji kiedy standard bęben działa OK.
  6. A po co ci taki badziewny tjuning? O ile to jest nakładka, to wygląda paskudnie i jeszcze ogranicza stygnięcie hamulców. Jak masz pordzewiałe bębny, to je po prostu wyczyść i pomaluj. Będzie wyglądało o niebo lepiej. PS imho, to nie nakładka tylko taki bęben.
  7. Sonax Extreme jak do tej pory najlepszy.
  8. Jak w temacie. Wersja Elegance. Miejsce garażowania Kwidzyn.
  9. > Co jest z silnikami Multiair, że nazywasz je niewypałem? no jak to co? jest od Fiata a Fiat to panie guano jak szlag, bo tylko VW nawet jak się psuje na potęgę to jest cool
  10. > Jeździłem za to niedawno Leonem 1.4 TSI i wcale nie > był tak świetnie wygłuszony. Na autostradzie było może trochę ciszej niż w Bravo, ale > niewiele, a spodziewałem się więcej. Najlepiej chyba w tej klasie, z aut którymi jeździłem > była wyciszona Gulietta Teraz to (nie licząc marek premium) wielka bryndza jest z wygłuszeniem. Ciągła walka o każdy kilogram daje o sobie znać we większości nowych modeli.
  11. > Jak widać nałożona opona na nią nie wystaje, wystaje jedynie część felgi okolicach "ramion" Do takiego "wystawiania" raczej nikt się nie przyczepi. Miałem na myśli sytuację, kiedy opona wystaje poza błotnik.
  12. > ale fiat ni ma 4x4 Ma Sedici.... ale to nie jest w sumie Fiat tylko Suzuki ze znaczkiem fiata No ale ze znaczkiem FIAT i w salonie tegoż kupiony. I się nie psuje. A powinien, bo jak czytam na AK, to sam znaczek powoduje ponadprzeciętną awaryjność. A najwięcej o niej wiedza ludzie, którzy nigdy Fiata nie mieli. Tylko niech ktoś mi wytłumaczy, jakim cudem na placach u mechaników zalegają nie Fiaty a cała gama "kultowych" marek (celowo nie piszę jakich bo wszyscy wiedzą)?
  13. > podobno największym problemem tych KIA jest rdza... Ja jeździłem tym okazjonalnie ale dramatu nie stwierdzałem. Dodam, że nikt się z nim nie pieścił, wosku nie widziało całe życie, po prostu szlauchem spłukane po robocie i pod chmurę. Może to być kwestia, jaki się trafi egzemplarz.
  14. > Weźcie fachowcy zejdźcie z chłopaka, kupił sobie to co kupił, jak widać pierwsze 4x4. Pojeździ, > popatrzy i zdecyduje czy wystarczy mu, czy chce iść dalej. Dyskusji o tym który ATek się > bardziej nadaje do upalania nawet nie chcę komentować DOkładnie Ja też lubię napęd 4x4 i lekko wyższe zawieszenie. Ot tyle żeby wygodnie jeździć po twardym, a jednocześnie nie zapierniczać z grilem pod pachą od asfaltu do miejsca pikniku. Ktoś inny odpoczywa jak utopi brykę po klamki w błocku i pół niedzieli ja wyciąga. Każdemu według woli. PS Mieliśmy taką Sportage w pracy służbową przez wiele lat. Lekko w energetyce nie miała, a nie stwierdzałem jakichś poważnych kłopotów. Poszła na przetarg z jakimś kosmicznym przebiegiem.
  15. > Opona nie wystaje poza obrys auta, jednak kształt felgi jest taki, że felga wystaje poza obrys auta > (około 2cm) - czy jest to jakimś problemem ? Przy kontroli mogą ci zabrać dowód. Koła muszą być schowane w obrysie błotnika.
  16. > Znajdź mi jeszcze taką felgę i żeby choć trochę wizualnie pasowała do Pandy . Nie napisałem, że > się nie da, tylko że nie będzie łatwo. A te 195 to poważnie jest lekka przesada w Pandzie 1.2 > . W 500-tce 1,2 fabrycznie jest (nie jestem pewny) albo 195/50/15 albo 185/55/15
  17. Zdecydowanie wolę "wygodniej" zamiast "ładniej". Stare powiedzenie właścicieli brzydkich ale wygodnych samochodów: "wyglądem się nie jeździ".
  18. > brawo > i uwaga w 2005 jezdzilem lianą - 2 letnią lianą nooo... i co to wnosi? SX4 produkowany jest od 2007 i niczym dziwnym jest produkcja "na zakładkę" > Quote: > Produkcję modelu Liana rozpoczęto w roku 2001. Jest on następcą modelu Suzuki Baleno/Esteem. Model > Liana dostępny jest w dwu wersjach nadwoziowych jako 4-drzwiowy sedan lub 5-drzwiowy > hatchback. > swift 3generacji pojawił sie w 2005roku > vikipedia.en I gdzie tu informacja, że sx4 nie jest produkowany na płycie podłogowej swifta?
  19. > dobra doczytalem mowimy o sx4 > i teraz tak - to co powyzej razy 2 > sx4 nie mial nic wspolnego ze swiftem Jeżeli masz inne źrodła to poproszę, ja wiem, że sx4 zastąpiło w produkcji lianę, a baza to swift http://www.autocentrum.pl/suzuki/sx4/ > sx cross rowniez nigdzie nie napisałem, że s-cross ma coś wspólnego ze swiftem > doczytaj bazą byla blacha z liana/aeria ( forenza [lacetti]) bardzo chętnie, daj źródło
  20. > o co sie ciskasz? jak dla mnie sedici to kupa i tyle. Stary pucowany kibel, taki samochod dla > nikogo, ani to duze, ani dzielne w terenie ani trwale i zal pomeczyc w terenie, nawet lekkim > bo sie rozleci. Mój jakoś przez 100kkm tłuczenia się często po niezłych wertepach jakoś sie nie rozleciał. Sedici/SX4 jest w czołówce bezawaryjności, czego nie można z całą pewnością powiedzieć o kiblu zwanym DUster. Przynajmniej nie boje się o rdzę. Co do wielkości, to co komu jest potrzebne, dla dwojga wystarcza (w terenie małe rozmiary to raczej zaleta). > Jak mam znosic kupe przed domem to przynajmniej taka ktora gdzies wjedzie. Sedici nie jest taka > kupa. Jeśli chodzi o "teren" to każde auto nie posiadające blokady mostów i reduktora to imitacja terenówki. Sedici w odróżnieniu od tej rumuńskiej imitacji renówki nie udaje terenówki. Poza tym rozwiązania napędu mają chyba podobne. Jeździłem siedem lat renówką i wyobrazam sobie jakość długodystansową Dacii Pogadajmy (porównajmy auta) za 5 lat i po 100-120kkm. Masz prawo mieć swoje zdanie i może dla ciebie Sedici to kibel. Jednak ja tez mam swoje zdanie. I nawet chciałem kiedyś potestować dacię jednak smród dobywający sie z wnętrza jakby 50 chińczyków zostawiło tam swoje trampki skutecznie mnie zniechęcił. Poza tym nie wyobrażam sobie jazdy tym wynalazkiem autostradą 150km/h. No ale wolny kraj, wolna wola, wiec wolno ci uważać nawet że dacia to terenówka premium.
  21. > Na codzien jak i na teren 4x4 niepotrzebne. Do trudnego terenu masz Jeepa. To zależy. Jezeli często zjeżdża się z asfaltu, to się przydaje. O zimie nawet nie wspominam.
  22. > Tutaj świetnie podsumowałeś moje obawy. I o ile nie oczekuję od niego właściowości Jeepa, to boję > się że będzie gorszy od Fiata.. chociaż jazda próbna pokazuje mi, że jest znacznie wygodniej > Niestety lokalne ASO odmówiło wypożyczenia auta na wekend, mówią że mogą udostępnić na jeden > dzień.. trochę mało na podjęcie ostatecznej decyzji. Próbowałeś S-crossa od Suzuki? Nie wiem jak u ciebie ale w Toruniu daja własnie na weekend. Własnie przejechałem nim prawie 500km i jest bardzo fajnym autem, większym od SX4 no i maja jeszcze 2013r za przyzwoite pieniądze.
  23. > właśnie sx4 i sedici może dziabać tyle że w okolicach bliżej 60kpln > koło 74tys jeszcze mokka i trax Za tę kasę to raczej bez 4x4 i prześwit raczej jak z kompakta na oko
  24. > Tak się akurat złożyło, że kolega MA 2m wzrostu Przy takim wzroście we większości samochodów głowa jest przy suficie. Trzeba wsiąść i się sprawdzić z dopasowaniem. W takim wypadku szukanie wirtualne to gadanie o niczym!
  25. > Dostaniesz z 15z/h Mój instruktor na kategorię C+E ma 11pln/h i jeszcze problemy z egzekwowaniem kasy.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.