Zawartość dodana przez 71mordor
-
Dywaniki welurowe
> ... > Od tych zaczynałem. Nawet nie umywają się do oryginalnych. Najgrubsze nie mają antypoślizgowej > warstwy pod spodem i się przesuwają. Tzn. specjalna warstwa miała być ale okazało się, że jest > zwykła guma, która niewiele daje. > No i te zdjęcia, na których prezentowana jest grubość to chwyt marketingowy. W rzeczywistości są o > połowę cieńsze od oryginalnych Daihatsu, Hondy i Opla. Do innych nie porównywałem. > To zwykła wykładzina obiektowa. No ja mam diametralnie odmienne doświadczenia. Porównywałem z oryginałami Renault, Fiat, MG i Mercedes. Jedynie Mercedes i MG były porównywalne reszta nie umywała się. Warstwa antypoślizgowa jest i do tego zapinki, więc nic się nie przesuwa. Więc nie wiem o co kaman
-
Dywaniki welurowe
współczuję złych doświadczeń ale spróbuj tych http://www.4mat.com.pl/dywaniki_samochodowe/material_kolory/ w wersji EXLUSIVE Opisałem wyżej, serio są lepsze niż oryginały.
-
Dywaniki welurowe
> Najlepiej oryginały, ale dobrej jakości zamienniki "na wymiar" mają w sklepie 4mat.com.pl Potwierdzam! Już ze trzy razy u nich brałem. W tej najwyższej wersji jakość bije na głowę fabryczne. Używam cały rok i prawie nie widać zużycia po trzech latach i 60kkm. Zamówiłem dodatkowy dywanik kierowcy i jeszcze leży w garażu (pewnie dam go drugiemu właścicielowi ) Są bardzo solidni. Jak pomylili koledze rocznik Clio to na własny koszt dosłali właściwe nie żądając zwrotu poprzednich. Tak samo było jak przysłali z niewłaściwym napisem na przednich, przysłali nowy komplet.
-
Ile czasu eksploatuje się samochód "na świecie"??
> informacją, że na wschodzie Rosji, samochodów z kierownicą po prawej jest nawet więcej niż > tych z kierownicą po lewej- kilka lat temu były tam protesty jak jakiś polityk napomknął o > pozbyciu się tego problemu ). Pozat tym trafiaja do jeżdżących po lewej Hong Kongu, Malezji, > Australii, Nowa Zelandii i kilku państw w Afryce. Ogólnie to wysyłają co roku ponad milion > "używek" na eksport. Nie pamiętam wartości bezwzględnych, ale czytałem, że na świecie jest więcej kilometrów dróg z ruchem lewostronnym niz prawostronnym.
-
Kiedy sygnalizować migaczem zmianę pasa ruchu?
> A czasami ktoś zobaczy kierunkowskaz i po prostu wpuści. > Podsumowując, kierunkowskaz jest sygnałem dla innych. Ma pokazywać moje zamiary. Trzeba go włączać > odpowiednio wcześnie by wyklarować sytuację na drodze. Dokładnie tak! Panują jakieś mity o kierowcach z miasta X albo Y, że tu wpuszczają "obcego" a tam nie. IMHO bzdura na resorach. Wszędzie gdzie jestem, włączam odpowiednio wcześnie kierunkowskaz (czasem jak się zagapię przed skrzyżowaniem przy wyborze pasa też), bez wpychania się na siłę, zazwyczaj szybko ktoś mrugnie i wpuszcza. Pewnie, znajdzie się co któryś zawzięty ale na pięciu, czterech wpuszcza. Kwestia kultury i współpracy na drodze.
-
Paliwo Shell V-Power Nitro+ czy warto?
Ja wlewam Verwę 98, do 500-tki mojej żony na zimę. Jeździ na króciutkich trasach i jakby wtedy lepiej zapalała. Poza dodatkami czyszczącymi, ma też dodatki wiążące wodę. Skończyło się zamarzanie skondensowanej wody w paliwie. Żadnego przyrostu mocy nie zaobserwowałem w kilku samochodach.
-
Dziwny nalot na aucie po wizycie u lakiernika.
> Prawdopodobnie to jest ta mgiełka,jutro podskoczę do mieszalni lakieru i kupię jakiś rozpuszczalnik > przynajmniej zeby przednią szybę doczyścić bo teraz wycieraczki pięknie szumią. Wycieraczki, to masz już zapewne do wymiany ( moje były po krótkiej wycieczce w deszczu). Najgorsza masakra to była w slońcu, nic nie było widać, jakby szyba wypiaskowana była.
-
Mini kompresor samochodowy
Używałem prawie 20 lat polskiej pompki firmy 'Start', jedyne co to rozwaliłem szybkę manometru. Zgon objawił się zużyciem tłoka po setkach pompowań przez te lata. Po kilku próbach z mini kompresorkami, wróciłem do "startu", współczesna ma cylinder z tworzywa, ale działa spoko drugi rok i mam nadzieję, że posłuży jak poprzednia. Polecam z czystym sumieniem, tylko trzeba sprawdzać cenę bo W Praktikerze kosztowała chyba ze 30pln drożej niż u producenta!
-
Rundka po salonach
> jeśli są takie różnice z powodu kredytu, to co za problem wziąć 10kpln i spłacić miesiąc po > odbiorze auta? Dla mnie jeśli można zyskać na tym 4% to jest gra warta świeczki. Tyle, że to jest chyba prowizja procentowa od wielkości kredytu, więc i cymes wielki od 10kpln nie będzie.
-
Dziwny nalot na aucie po wizycie u lakiernika.
> Tylko jest strach że jeszcze coś innego popsuje,po podobno nie każdy lakiernik zna się na polerce. > Polerkę posiadam tylko czy można to polerować czy może najpierw glinkować?Bo nie chciałbym narobić > horogramów na lakierze. Próbowałem glinki. Niestety glinka tego nie ściera. Bo jak sądzę też masz mgiełkę z klaru.
-
Dziwny nalot na aucie po wizycie u lakiernika.
> Przed wczoraj odebrał auto od lakiernika po palowaniu tylnej klapy ,dziś dopiero zauważyłem że > przednia szyba,maska i inne elementy są jakoś dziwnie szorstkie co z tym zrobić? Też tak miałem z 500tką żony. Mgiełka z "klaru" jak sądzę. Szyby zmyłem takim zmywaczem-rozpuszczalnikiem z Lidla (po sprawdzeniu na bocznej) poszło ładnie, biała ścierka robiła się szybko szara, pomimo umytych szyb. Lakier "jechałem" recznie lekkoscierną pastą. Nie zauważyłem zmian na lakierze, może dla tego, ze biały akryl. Na czrnym pewnie nie byłoby tak wesoło. Najpierw chciałem jechać do z powrotem do lakiernika, ale potrzebny był samochód, a poza tym bałem się, że jak spieprzył robotę "za kasę", to "za darmo" spieprzy jeszcze bardziej. Więc kupiłem dwa browarki, pastę i spędziłem w sumie przyjemne popołudnie w garażu. O darmowej siłowni na łapki nie wspomnę Ogólnie wyszło OK
-
Żarówki LED - jest sens?
> żarówki tradycyjne od trzaskania klapą padały jak muchy. Dziwne W Clio przez 7 lat i 140kkm nie wymieniłem ani razu (nawet dwa wjazdy w tył zaliczyło), a w Sedici po 4,5 roku i 90kkm padła jedna. Więc chyba jakiegoś wybitnego pecha miałeś.
-
Rundka po salonach
> Jakość też. Z tą jakością to bym się tak nie rozpędzał. Żeby nie było, mnie "trójka" się bardzo podoba. Jednak widziałem ostatnio dwa testy, w których widziałem np. tylną kanapę, która ma postać kawała gąbki przykrywający niechlujnie ułożoną wiązkę elektryczną. Każdy prowadzący wyraził nadzieję, że to jednostkowy przypadek. Przyznam, że mnie też to zaskoczyło, bo Mazda zawsze była dla mnie synonimem dobrej jakości. Myślę, że to wynik szalonego odchudzania i oby to była tylko kanapa.
-
kolejny "uczciwy" sprzedający..
Niedawno w Turbokamerze albo Raporcie oglądałem. Ludzie kupili auta od handlarza, który sprowadzał auta formalnie zezłomowane w DE. Mają twarde DR i dostali "decyzję o wyrejestrowaniu". Ludzie w większości totalnie załamani, część z kredytami na te samochody. Paranoja jest to, że w niektórych przypadkach ten sam urzędnik, który rejestrował auto, wypisywał decyzję o wyrejestrowaniu! Chory kraj! Po co w takim razie mają ten miesiąc na sprawdzenie? Żeby kwity swoje odleżały na półce? Dlaczego urzędnik nie ponosi odpowiedzialności za niechlujstwo w pracy? Czasami wystarczyłoby poklikać w internecie!
-
kolejny "uczciwy" sprzedający..
> W kwestii rozrządu itd to jak nie znam właściciela auta to zawsze > wymieniam wszystko choćby mówił że było robione. I słusznie! Byłem świadkiem rozmowy w sklepie motoryzacyjnym. Klient - "Rozrząd do Astry ... " (w sensie, poproszę) Sprzedawca - "Proszę, komplet, XX złotych" Klient - "Coś ty! Ochu...ałeś?! To na handel, pasek mi daj!" Ja (do klienta)- "Jakbym kiedyś, w pijanym widzie, wpadł na pomysł kupna od pana auta, to proszę o kopnięcie mnie w d... i wybicie głupiego pomysłu z głowy!" Ogólne rozbawienie w kolejce. Mina klienta cwaniaka - bezcenna Taka jest polska rzeczywistość. Facio będzie wciskał jakiemuś klientowi, że paaaanie... iiiigła... nawet rozrząd zrobiłem, bo termin był, dla siebie ściągnąłem..., przecież sobie byle czego bym nie brał...
-
Opony wielosezonowe
> Na Astrze G mam Vredestein Quatrac 3 już 3 sezon. CZy te opony nie hałasują tak jak zimówki latem? Bo tez się zastanawiam na d założeniem takich mojej żonie. Jeździ 3-4kkm rocznie i praktycznie wokół komina.
-
Prześwit aut
> pisalismy w tym samym czasie. byłeś szybszy A ja właśnie byłem kopać w makulaturze szukając tego numeru
-
czujnik parkowania jaki polecacie ?
> Ja tak. To jest robota na pół godziny. U mnie zeszło dłużej bo trafiłem na wzmocnienie zderzaka. Dla tego zanim zacząłem wiercić, to zmierzyłem dyskretnie na parkingu rozmieszczenie oryginalnych.
-
czujnik parkowania jaki polecacie ?
> Montowalem bez kanału, nie był potrzebny. Czas montażu na spokojnie 3 h z ciągnięciem wyświetlacza > na podszybie. To zależy jakie mocowanie zderzaka. Z kanałem po prostu łatwiej. Wiele rzeczy da się bez kanału zrobić, np.wymieniałem skrzynię biegów w maluchu. Kwestia samozaparcia!
-
wywalalający płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy....
Ja tak mam w Sedici od nowego. Tzn. jak jest płynu do MAX, to jak daję ostro po obrotach, mam obryzgany zbiornik. Mam na to sposób, po prostu utrzymuję stan nieco powyżej MIN i mam spokój.
-
czujnik parkowania jaki polecacie ?
Optimum to kamera i czujniki. Co do czujników, to polecam najprostsze Valeo z pipczykiem. Bardzo precyzyjne niezależnie od opadów. Nie mają lagów, spokojnie "na ucho" dojeżdżam do przeszkody na kilka centymetrów. No i bezproblemowa możliwość dokupienia pojedynczego czujnika w razie uszkodzenia. Co do kamery, to masz rację, jest spoko. Pod warunkiem jaki ty spełniłeś. To znaczy, odpowiednio duży ekran. Z tym zaś jest problem, bo w większości aut brak jest miejsca na taki "telewizor", żeby był funkcjonalny i jednocześnie nie skusił amatora "niepilnowanego" "tableta". No i sama kamera. Ta dedykowana (przynajmniej do mojego auta) ok. 300pln. Podsumowując: zrezygnowałem z pomysłu z kamerą na rzecz czujników i nie żałuję. A-ha, czujniki też sam montowałem, banalna praca, jeżeli się dysponuje garażem z kanałem.
-
Audio w SX4/Sedici. Pytanie do fachowców.
> to prawda sedici/sx4 ma tragiczne nagłośnienie, te małe magnesy to rodzaj kompaktowego rozwiazania > majacego zastapić te znane "duze" magnesy To chyba w ramach walki o każdy kilogram masy... > przede wszystkim powodem kiepskiej jakosci dzwieku jest powalająca mała moc fabrycznego radia Nie tyle moc co jakość dźwięku, dźwięk jest jakiś taki "płaski" i " bezpłciowy", trochę lepsza dynamika jest jak się słucha głośno > sterowanie w kierownicy to nie problem, wystarczy odpowiednia przejściówka Już właśnie podjąłem kroki, tzn. zapodałem temat w małej firmie caraudio. Maja chłopaki sprawdzić co i za ile trzeba kupić.
-
Audio w SX4/Sedici. Pytanie do fachowców.
Witam. Mianowicie. W moim Sedici fabryczne audio brzmi strasznie. Nie jestem audiofilem, ale brzmienie dźwięku jest jak w Safari 5. Wymieniłem fabryczne głośniki (chiński badziew z magnesem wielkości 2 złotówki), wygłuszyłem drzwi. Trochę się poprawiło ale bas jakby z worka z trocinami się dobywał. Doszedłem do wniosku, że należy zmienić odtwarzacz cd. I tutaj zaczyna się mój problem. Zależy mi na zachowaniu sterowania z kierownicy. Sterowanie to jest realizowane przez kostkę ISO. Niektóre odtwarzacze deklarują współpracę z fabrycznym sterowaniem i nie mają żadnych dodatkowych złącz. Moje pytanie jest takie: czy wystarczy taki odtwarzacz podłączyć (przez złączkę can-iso dedykowaną) i wystarczy, czy potrzebne są jeszcze jakieś inne zabiegi? PS Podłączałem ostatnio najtańszego pionieera w służbowym Lublinie i na fabrycznych 12-letnich głośnikach, gra o niebo lepiej niż w moim Sedici.
-
Mycie podwozia
> Otoz to. I gwarancja obejmuje wlasnie dopiero dziury. Wiec tak naprawde producent jest spokojnie > przez ten standardowy okres 10 lat bezpieczny. I mozna sobie przyjezdzac do ASO z jakas > powierzchniowa (nawet dosyc gleboka) rdza i to zupelnie nic nie da. Nie generalizuj! Kilka lat temu miałem Clio. Rdza pokazała się na pokrywie silnika od spodu (takie delikatne purchle, nawet lakier nie odpadł), po ok 5 latach od nowego. ASO bez żadnych problemów zajęło się naprawą i jeszcze do tego dostałem zastępcze auto. Nie wiem czy to taka polityka Renault, czy indywidualny gest konkretnego ASO? Mnie interesowało naprawienie auta i naprawili za darmo.
-
Klocki hamulcowe
Ja pierwsze klocki w Sedici zjechałem w 20kkm. Jazda dość dynamiczna ale większośc w trasie.