Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. 71mordor odpowiedział wojtala na temat - Motokącik
    > moj ojciec tez ma megane z 2009r. i od nowosci nabite odwazniki na alu :/ i 5 lat nie wyważał kół?
  2. 71mordor odpowiedział wojtala na temat - Motokącik
    Kupowałem Clio nowe na takich felgach i fabrycznie miały nabijane. Później już tylko naklejałem. Mam warsztat z gumiarzem, który wkleja mi ciężarki za ramiona felgi, tak że ich nie widać. jest z tym trochę roboty, ale poza sezonem spoko to robi. Ogólnie zawsze dokładam gratis na dobre piwko i mam starannie wyważone kółka.
  3. > nie wszyscy, nie wszyscy > ja tam nei mam zwyczaju zmykac przed kimkolwiek, jak mam ochote to przepuszczam jak widze ze sie > komus spieszy a mnie nie ale na pewno nie robie tego ze strachu ani z poczucia "szacunku" dla > kogos jadacego pojazdem "prestizowym". Generalnie czesto wpuszczam ludzi na przejscie i staram > sie ulatwiac wlaczenie do ruchu, acz jest pewien limit dzienny owych zachowan, im mam lepszy > humor tym limit wyzszy Coś w tym jest. Jadąc na urlopie mam wy...luzowane na wszystko i nawet Matizowi czasem pozwolę się wyprzedzić > Natomiast prawie zawsze wylaczam z owego wpuszczania wszelkie golfy i > inne paski ftedeiq Ja do wyłączenia dodam stare astry i vectry (98 na 100 spala więcej oleju niż paliwa ) oraz w dni targowe "powiatowych" z przyczepkami, których stan pozostawia wiele do życzenia > tak, wiem ze jestem inny No to jest nas dwóch innych mea culpa ale nie obiecuję poprawy...
  4. > 3 lata na rynku i nadawał szyk na drodze Toś pocisnął... Vectra szyk nadawała...
  5. > Mówią że odprysków się nie naprawia. Nie zaleca się naprawy w polu widzenia kierowcy. Poza tym jak najbardziej można. Zwłaszcza jak szyba jest droga to warto.
  6. > Ja się nie pier....liłem - gwint korka opitoliłem na grubo taśmą teflonową i wkręciłem palcem. Nic > się nie uroniło, choć auta bynajmniej nie oszczędzałem. A ja się zastanawiałem jak się rodzą "strucle" cieknące, dymiące i hałasujące.
  7. > Tu się z tobą zgodzę jak jechało 3 debili blisko siebie to nie ma szans, Ja jadać tamtędy > zjeżdżałem 2 razy w zatoczkę autobusu aby przepuścić wszystkich. I o to chodzi Ale dowiedziałem się w tym wątku, że jestem "ograniczony" z takimi właśnie poglądami. W pracy też jeżdżę dość wolno 50-70 i podobnie staram się pomagać, albo przez CB daję znać że czysto i lekko zwolnię. Jak będzie nas więcej takich "ograniczonych" to będzie się jeździło lepiej. Dziś ty jedziesz z przodu, jutro ja i na odwrót. Takie życie i takie drogi. Dróg nie zmienimy ale w życiu możemy sobie pomóc. Pozdrawiam.
  8. > na autostrade ma prawo wjechac kazdy pojazd ktorego minimum konstrukcyjne przekracza > 40km/h > jechac moze 5km/h Chyba jednak nie! http://malopolska.policja.gov.pl/pl/faq/poruszanie-sie-skuterem-po-autostradzie
  9. > To pokazuje również stopień zaufania kierowców osobówek do kierowców ciężarówek. Myśleli, że w wała > ich robisz. To inna sprawa. Lepsza jest komunikacja przez CB.
  10. > Jakie 90%????? może z 60% i to maksymalnie. Uwierz mi to co nieraz osobówki wyrabiają przy > wyprzedaniu to śmiech na sali. > Podam Ci podobna drogę w Kwidzyna do malborka, Jechałem z 2 przyczepami ciągnąc się 40km/h tam > jest podobnie do sytuacji z Twojego zdjęcia dużo zakrętów i podjazdów. Osobówkom tak sie > spieszyło przy wyprzedaniu mnie ze nawet moje zwolnienie za bardzo nie pomagało. I żeby nie > było dawałem znaki kierunkiem jak widziałem ze bez problemu można wyprzedzać, to rzadko się > zdarzało aby na raz wyprzedziły mnie 2 auta, i to w jakimś szybszym tempie. Na tej trasie są może dwie proste na których można bezpiecznie wyprzedzić autem 60-80KM Niestety albo masz kopa pod nogą albo prostą. Często dochodzi ruch z przeciwka. (zgodnie z prawem Murphy'ego) Jeżdżę tą drogą od ponad 15 lat kilka razy w miesiącu i tyle widziałem na niej wypadków, że nie dziwię się , że miejscowi znający zagrożenie się boją. Jak jadę 500-tką żony (69KM) to widzę różnicę w możliwościach wyprzedzenia. I niema często różnicy czy jedziesz 40/h czy 60/h, jak mam górki i zakręty, do tego las ze zwierzyną, to naprawdę jest kiepsko. Sam jechałem kiedyś Felicją 1,9D z Kwidzyna do Malborka 1,5h bo jechały przede mną trzy traktory z burakami. Takiego "pociągu" wyprzedzić się nie da, jak mają w "D" (jak niektórzy tutaj) osobówki i pędzą w odstępach 3m.
  11. > widze ze jestes mocno ograniczony > wg ciebie mam wszystkim zjezdzac na bok? bo kazdemu sie spieszy? a ja to co jestem, na wakacjach? > masz całkiem nie pokolei Przeholowałeś! No ale czego się spodziewałem? jak jeździsz, tak się zwracasz na forum...
  12. > w PL brak jest kultury ze strony kierowców. 99% z nich to święte krowy. Jadąc i nie zjeżdżając koparką, piszesz o braku kultury i świętych krowach Może by tak zacząć od siebie. Poza tym nie tylko ty jesteś w pracy, ten w ciężarówce za tobą też i przez taką postawę będzie pauzował 20km od domu bo jechał przez 20km 20/h zamiast 70/h! To się właśnie nazywa "świętokrowizm" EOT
  13. > Jeżeli kierujący samochodem ma taką pracę że musi natychmiastowo się gdzieś przemieścić to w czym > problem - niech włączy niebieskie sygnały świetlne oraz sygnał dźwiękowy i zaraz go > przepuszczą. Bez komentarza! Taka postawa powoduje tylko eskalację agresji i chamstwa na drodze. "Jestem z przodu i w D. mam to że się ktoś spieszy, niech sobie koguty włączy..." Codziennie dojeżdżam do pracy 40km, wyjeżdżam z 30min. zapasem ale czasem i to nie starcza na postawę buca na drodze.
  14. > a zjeżdżasz czasem na bok żeby przepuścić sznur aut z tyłu ? > bo to rzadki zwyczaj, acz czasem sie spotyka Najrzadziej u rolników. Już kiedyś usłyszałem tekst takiego buraka cyt. " pier...lę, nie będę nikomu zjeżdżał, bo ja na wczasy nie jadę tylko do roboty...", bez komentarza
  15. > akurat pracuję na koparko-ładowarce i niestety codziennie dojeżdżam nią na budowy. i kazdego dnia > widzę, co idioci w samochodach wyprawiają. No akurat ja codziennie dojeżdżam do pracy DK55 (wąsko i drzewiaście) i widzę co ci idioci wyprawiają w tych ładowarkach. Już nawet nie myślę o tym żeby zjechał taki co kilka km w zatokę i przepuścił kolumnę. Mnie wystarczy jak trzyma się prawej. Ale nie, bo Fadroma z wyrąbanym układem kierowniczym jedzie wężykiem całą szerokością drogi 20km/h w godzinach największego ruchu. Jedynie jak ciężarówka jedzie z przeciwka, wtedy potrafi zjechać i się zatrzymać nawet. W tekiej sytuacji, mam w "gdzieś" ciągłą linię wyprzedzam, bo perspektywa jazdy 60-80min zamiast 30min. jest dla mnie nie do przyjęcia. I nie interesuje mnie jak mnie taki buc nazywa. A jak rozpieprza na ulicy błoto z budowy, to jeszcze wzywam odpowiednie służby i dopilnowuję żeby syf z drogi zniknął.
  16. > Jeżeli szerokość pojazdu wynosi ponad 3 m to ma być włączone żółte światło ostrzegawcze. Jeśli > traktor czy ładowarka zagrażają Twojemu bezpieczeństwu, to może lepiej na zbiorkom się > przesiądź. Po pierwsze to nie ja mam unikać niebezpieczeństwa przez korzystanie z komunikacji publicznej (swoją drogą dla busa to też zagrożenie), tylko zawalidroga ma tego zagrożenia nie stwarzać! Ciekawe co byś powiedział kiedy w nocy wyjeżdżasz za zakręt, a tu nagle przed maską wesoło kołysze się pięcioskibowy pług bez żadnego światełka! Inna sytuacja to kombajn w takich samych okolicznościach! Do kombajnu wezwałem Policję. Kombajnista wyglądał na "zmęczonego" minionym wieczorem.
  17. Ja fabryczny komplet (tarcze i klocki) TRW wymieniłem na BOSCH i jestem wniebowzięty.
  18. 71mordor odpowiedział arek_m na temat - Motokącik
    > Ale... już nawet na etapie składania coś się może stać. To może kupować auto jak szafę w IKEA. W paczce i samemu złożyć!
  19. 71mordor odpowiedział Andrzej na temat - Motokącik
    > W katalogu NGK są jedynie irydy pokazane, masz konkretne info gdzie szły zwykłe? Informacja z ASO
  20. 71mordor odpowiedział Andrzej na temat - Motokącik
    > Czym kierują się producenci aut, zalecając jedynie zastosowanie świec irydowych ? Trwałość świec ? > Ok > Konstrukcja silnika jest taka, że zwykłe świece nie podołają ? W Sedici/SX4 trafia się losowo. Zależy co mieli na taśmie. Irydowe są do wymiany wg. książki obsługi co 105kkm a zwykłe co (o ole się n ie mylę) 60kkm. Suma summarum, irydowe pomimo, że droższe są korzystniejsze.
  21. > To nawet nie wiedziałem że można dać jeszcze 20k za Golfa IV. Co w nim jest tyle warte? Tyle dał dwa lata temu. Sorka, zapomniałem dodać. Ale istotniejsze było ile w niego musiał zapakować na "dzień dobry". Jak mu mówiłem, że skoro uparł sie na golfa, to niech kupi jakiś 1,4Pb (jeździ tylko wokół komina), to może znaleźć jakiś nie kręcony z rozsądnym przebiegiem, a spalanie będzie podobne. No to kupił szpachlowanego strucla z odkreconym na moje oko licznikiem ok200kkm.
  22. > Kurcze, myślałem, że najszybciej sprzedającymi samochodami będą VW i Audi ale domyślam się, że nie > są bo jak już ktoś taki kupił to nie chce sprzedać I prawidłowo kombinujesz! Kumpel kupił Golfa IV z kultowym silnikiem za 20kpln, wpakował w niego 8kpln i teraz doszedł do wniosku, że chyba da się w nim pochować, bo za skarby go nie sprzeda po takich inwestycjach.
  23. > Miedzy autami z przykladu nie ma zadnej roznicy, niezaleznie od pochodzenia musza byc przystankami No fakt, w Pl samochody z uczciwej eksploatacji nie trafiają na rynek wtórny. Samochodem się jeździ az do rozbicia, a potem to już wszystkie "jeden czort"!
  24. > Jakich zmiennych? > W tym rankingu była tylko jedna - czas do ogłoszenia, do sprzedaży. No dobra! Przykład: 1) Renault Clio 2009r. 1wł. polski salon 1,5dci, 150kkm udokumentowane cena 10kpln 2) To samo auto ale; przyciągnięte z Fr. po poczcie przebieg skręcony na 150kkm bez kwitów cena też 10kpln które wg ciebie sprzeda się szybciej?
  25. Imho, o kant D... można rozbić takie dane, bo za dużo zmiennych. - "ilość" właścicieli - historia wypadkowa - stan utrzymania - cena (można piorunem sprzedać każdego strucla, jeżeli cena będzie niska) - miejsce serwisowania (te z ASO łatwiej opylić)

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.