Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

LMV

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez LMV

  1. > Biorąc pod uwagę popyta na Malibu w PL to nie będzie Nowe 'Bu się kiepsko sprzedaje w USA. Za rok ma być facelifting. Ludzie narzekają, że samochód stał się taką "amerykańską Camry". Poprzednik (którego egzemplarz miałem przez ponad 1.5 roku, który też w wersji LTZ miała córa MarkaFlorydowskiego) był zdecydowanie inny, niż wszystko. Był fajnym autkiem o dość wyraźnej jak na 2008 rok stylistyce (mimo jednej, jak dla mnie, wady głównej: utrudnionego wsiadania; i więcej wad też dałoby się podać - podstarzałe gadżety elektroniczne, brak możliwości zamówienia navigacji, kamery cofania do tego w wersji 2.4 I4 delikatnie mówiąc demonem szybkości to on nie był a i w rzeczonym 3.6 też średnio to działało; co innego 3.5 - stary Impalowski silnik był strzałem w dziesiątkę - wyważonym jeśli chodzi o dynamikę względem zużycia paliwa). W przypadku obecnego 'Bu zainteresowałbym się 2-litrowym turbo. Choć tak naprawdę lepiej powinni zmienić to auto bo i wyglądem i wnętrzem nie urzeka, delikatnie mówiąc. (IMHO rzecz jasna)
  2. LMV odpowiedział kwa na temat - Motokącik
    > W JuEsEju jest prawo zakazujące oddalającego lewego lusterka bocznego. Wyjątkowo wkurzające. Gdzieś (chyba w Motortrend) natknąłem się na utyskiwanie z tego powodu. Ciekawe, czym ten nonsens jest podyktowany... Ciekawe, czy tę bzdurę kiedykolwiek ktokolwiek zmieni. Mam nadzieję, że to kiedyś nastąpi. W Impali miałem skandalicznie małe lewe lusterko, w Malibu małe, a w Equinoxie stanowczo za małe. Jak od Olasa pożyczyłem Qashqaia - doświadczyłem niemal egzystencjalnej ulgi - duże, porządne, wypukłe lusterko...
  3. > po co? Może umi? Ichni japoński menagier mówił, że to ma być Skyactiv diesel. Mazda chyba umiejętnie wprowadza tę "filozofię" Skyactiv (kilka spraw połączonych w celu osiągnięcia oszczędności na paliwie) więc jeśli do Skyactiv doda jeszcze diesel (do ludzi w końcu dotarło, że diesle ilościowo mniej paliwa palą) - to mamy efekt marketingowy + lekki przewrót myślenia: choć 4-6 cylindrowe 2-3.5 litrowe silniki są uznawane za "w sam raz" (rzecz jasna - w benzynie, bez turbo) to ludzie rozglądają się za czymś innym, oszczędniejszym, tańszym w eksploatacji. Diesel teoretycznie daje taką szansę choć z realizacją może być kłopot?
  4. > jezdzil kolega tym nowym dieslem ze tak sie entuzjastycznie wypowiada? Bo parametry na papierze > czesto nie pokazuja wszystkiego. Nie i na papierze parametrow nie widzialem. Za to sam fakt wprowadzenia kolejnego diesla i to przez Japonczykow zapowiada jednak koniec swiata. Tylko o to mi chodzilo.
  5. Mazda 6 to pierwsze auto tej firmy, które mi się podoba (w klasie jak to nazywam "zwykłych" samochodów). Bardzo mi się podoba CX5. A teraz do rzeczy - Mazda wprowadza diesla w 6! Skyactive diesel! Więc nie V6, nie 2.5 turbo Skyactive a 2.2 Skyactive diesel. Czekam z niecierpliwością na innych producentów.
  6. > Syrena też była w USA. a Mikrus to nawet wciąż jest. Poloneza i dwa Fiaty 126 osobiście widziałem.
  7. > mi się kolor biały na pojeździe z początku nie podobał ale po kuracji odmładzającej lakieru , > podoba mi się i to bardzo. > Niestety zdjęcia były robiony starym powershotem a przydało by się > zrobić dobrą lustrzanką cyfrową. > eee tam ,małe auta miejskie w kolorze białym są ładne pod warunkiem ,że stoją na jakiejś > przyzwoitej feldze. > BTW Czy taki zakup alu ułatwił by sprzedaż pojazdu ? > Czy ktoś dotrwał i przeczytał cały opis ,pytam bo nie wiem czy uciąć i dać tylko dane techniczne i > telefon ? > pozdr Biały kolor ma wiele zalet. Jeździłem totalnie białym (nie jakimś perłowym) Malibu. Nie było widać tak bardzo soli oraz w oczy mniej się rzucał kurz i brud. No i miałem wrażenie, że mniej się wnętrze nagrzewało, ale to raczej efekt placebo.
  8. > Witam, możecie mi pomóc w ocenie pojazdu ? : > http://otomoto.pl/show?id=C26848666 > Przed chwilą czytałem wątek rozrzut cenowy używanych aut i czym się w końcu sugerować ? Ceną ? > Opisem ? Sprzedawcą ? > Cena ogłoszenia na początku była ok 33 tyś zł ,teraz obniżka do 30. Bezkolizyjny, bezwypadkowy, maska była malowana. Warto spytać czemu była malowana. Czemu "cena promocyjna"? O co chodzi z tym detailingiem 50%? Aaaa - już doczytałem. Gdzie jest kołpak prawy przedni? Ale masz VIN. Za sam VIN cena w PL idzie w górę. Jeśli rzeczywiście da się stan zweryfikować po znajomości z panią Krysią z PZU i panem Zenkiem z ASO - bym się zastanowił. Choć: auto ma już 3 lata, 131 tysięcy to jakieś 3 tysiące na miesiąc. Od maja - 7 miesięcy. "Powinno być" najechane 21 tysięcy a jest 11... Kierownica czasem bywa odzwierciedleniem sposobu używania auta. Ale tu bym się skupił na wygniecionych siedzeniach przednich - częste wsiadanie i wysiadanie choć bez wytarć... Poproś o zdjęcie fotela kierowcy. CHoć ok. - na 18 zdjęciu widać, że niepodarty. W "autach rodziców" często tylne dywaniki są czyściutkie. Generalnie moim zdaniem auto zaniedbane do tego ma tylko 90 koni a buda ciężka. 2 razy bym się nie chciał zastanowić. Dziękuję i przepraszam za 3 minuty czasu straconego na czytanie mej lamerskiej "oceny pojazdu".
  9. > kilku ton? > to jaka to ma ladownosc? Tu paczeć można.
  10. > czyli silnik 1.6 82KM, do 1.8 140KM ... trochę bym sie obawiał tego silnika w daci - słaby > a tak swoją drogą to orlando jest 500kg cięższy od daci > skąd taka różnica ? Chevrolety (przynajmniej te w USA i pomijam Sparka i Sonica no i Cruza) sprawiają wrażenie ciężkich. Czemu?
  11. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > Masz linka jakiegos do obejzenia wnetrza tego odpowienika Mondeo w EU? http://www.ford.com/cars/fusion/gallery/photos/interior/ oficjalna galeria.
  12. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > Zdaje ci się, że komuś w Europie to cokolwiek mówi? malo pali. epa to jakas oficjalna agencja co ostatnio zostalacskrytykowana, ze jej testy i wysokosc zuzycia paliwa nijak sie maja do rzeczywistosci. 47 mil z galona to wychodzi bez kozery 75 km z 3.8 litra czyli ok. 5 l/100km. wersja gniazdkowa Energi robi 100 mil z galona czyli 160 km z 3.8 litra czyli palli oficjalnie ok. 2.3 l/100km. ide do pracy. pozdrawiam.
  13. Podjechałem dzisiaj po zajęciach do salonu Forda. Obejrzeć chciałem 3 nowości: Fusiona, Escape i CMaxa. Fajne wrażenie. Organoleptycznie - można domyśleć się że to dość solidnie wykonane auta. Fusion - bliźniaczy z EU Mondeo - fajny, niedrogi, dość duży. CMax - hybryda - bardzo fajne wsiadanie/wysiadanie, troszkę drogi, ale za to ma 47 mil z galona EPA. Escape - bliźniaczy z EU Kugą (chyba) - bardzo fajny, sporo tego po drogach jeździ. Ale... w wersji z 2.0 Turbo (GDTI chyba) - 33 tysiące (niby w świniaku, niby ma sporo dodatków, ale trochę drogo). Za 33 tysiące można coś WIĘKSZEGO nabyć i o MNIEJSZEJ utracie wartości. Po czym poszedłem do swojego "niewielkiego suv" i stwierdziłem, że to był dobry wybór. Equinox jest fajnym, prostym autem. Muszę jeszcze spróbować tego nowego z "nowym"/starym V6 3.6 - ponoć naprawdę daje radę i ma ponoć inaczej zestrojone zawieszenie.
  14. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > golfa z dsg Jak jest ze staniem w korkach w DSG? Bo korki tu to norma. Jak sprzęgła to znoszą??? Do korków najlepszy jest jednak klasyczny automat. Puszczasz hamulec i autko się toczy. A w manualach albo w DSG pewnie łoż.oporowe sprzęgła dostają ostro
  15. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > Ale czy chłopakowi pasuje Camaro ... Corvette prędzej No właśnie to jest dyskusyjne. Jak w jakiejś odjechanej wersji pomalowany na czarny-mat z czarnymi felami i innymi "get-off-the-way" przerażającymi detalami - budzi szacun na dzielnicy. Camaro potrafi też być piękny. A Corvette ... Z resztą oba auta - gościu jest dość wysoki (ok. 6 ft pewnie - na pewno jest wyższy ode mnie)... Sam nie wiem... Jak znam życie - skończy się jednak na Golfie 4-drzwiowym (w USA nie ma 5-drzwiowych - co to za pomysł, by o samochodzie 2-drzwiowym mówić, że jest 3-drzwiowy i o 4-drzwiowym, że jest 5-drzwiowy; a weźmy takiego Veloster'a - tu jakoś nikt nie pisze, że jest 4-drzwiowy - to auto 3-drzwiowe!!!)
  16. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > Moze sie nie znam, ale patrzac w TV w US chyba sa ladniejsze auta niz te 2 wymienione. Krzys, myślę, że młody "z mlekiem matki wyssał" zamiłowanie do panzerwagenów... To takie polskie. Latynosi na przykład lubują się w Civic'ach. Amerykanie-Amerykanie (2. albo 3. pokolenie Polaków też już się łapie) - w pickupach... Polacy? VW albo coś japońskiego. Bo jak pojedziesz do kraju przodków i powiesz, że jeździsz Kią, Chevym albo inną Mazdą - to nie będzie lansu. Jak powiesz, że jeździsz nowym CC, Tiguanem a najlepiej Golfem - wówczas masz poważanie na dzielnicy... A jeszcze jak powiesz, że w TDI ew. jak Golf - to GTI - to już rządzisz. Jak byś BMW kupił to by zapytali: czym handlujesz albo czemu tak słabo??? Jak powiesz, że to nówka - wówczas szczeny opadają i masz poważanie na dzielnicy. No więc wracając do młodego - nie wiem, co tak naprawdę knuje...
  17. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > Po paru miesiącach wskoczyłem do jakiejś trochę lepszej, po roku do kolejnej i po trzech latach > byłem już wiarygodny. 4 lata jadę na firmowym ubezpieczeniu. Płacę ułamek wymienionej kwoty... $1M odpowiedzialność. Plus w obie strony, rzecz jasna. > Wypadki podwyższają Ci stawkę. Po dwóch ,trzech stłuczkach z Twojej winy najczęściej rozwiązują z > Tobą umowę > Ciekawe czy ktoś potem Twojego znajomego będzie chciał ubezpieczyć. > HanYs Wiecznie mu ktoś w tył wjeżdża. Ma pecha... Przepraszam - oba tylne boczne drzwi również ma "wjechane".
  18. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > ilości drzwi w aucie ,wieku kierowcy i stanu cywilnego > HanYs HanYs, weź to jakoś mi przybliż... Jak się osobiście chciałem ubezpieczyć 4 lata temu - chcieli ode mnie ponad 2.5 tysiąca $$$. Znajomy płaci $400 w jedną stronę. Co i rusz ma wypadki, choć nie płaci mandatów jako takich bo jeździ normalnie. Ma pecha i to sporego. Ale jego stary Bonneville dzielnie to znosi.
  19. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > Nawet mi nie wspominaj o ubezpieczeniu.... Oj tam. You play - you pay.
  20. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > Pewnie nie ma jeszcze wyrobionej historii kredytowej, a druga sprawa to wiek poniżej 25 lat. > Rodzice będą płacili wyższe ubezpieczenie > HanYs Właśnie o to chodzi. Ubezpieczenie chyba będzie wyższe także z powodu charakteru auta: sporty car. Mylę się/Mam rację???
  21. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > jest wielkie i ciężkie. To samo Equinox w odniesieniu do "ciężkie". Chciałoby się, żeby jednak auto przynajmniej sprawiało wrażenie lekkiego. A tu nie... Czołg. Nadziwić się nie mogę, jak ten rachityczny 2.4 I4 ciągnie tę stertę żelastwa.
  22. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > Bez przesady. Camaro V6 głowy nie urywa. V6 3.6 litra? Ludzie chwalą Pentastar'a... Masz jakieś doświadczenie? A Ecoboost 3.5? Chciałbym jakieś jazdy testowe pyknąć...
  23. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > I niech go wysoko ubezpieczą na wypadek śmierci... To nie jakieś strucle z demoludów albo post-honeckerowskie auta z wczesnozjednoczeniowego RFNu. Te samochody łatwiej prowadzić.
  24. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > Nie każdy w tym wieku jest półgłowkiem. > HanYs HanYs - dosłownie to pomyślałem sobie. Gość ciężko pracuje, studiuje, odłożył sobie coś tam przez lata. Rodzice średnio-zamożni. Coś tam dostał od babci. On szanuje ich jak mało który "perszcz" w jego wieku. Co do dziewczyn - sam do końca nie wiem, skąd mu się takie rozumowanie wzięło... Jadę tam za tydzień na Thanksgiving więc pewnie już gostek będzie mógł dziękować za nową furencję... Zasadniczo, z tego co mówił, kupuje na rodziców, mają zdolność kredytową. Będzie jako co-signer czy jakoś tak... Dopytam się, jak go spotkam.
  25. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > Oczywiście że Focus, 19'sto latek będzie z automatem jeździł???? GTI z manualem jest sporo tańszy. Czemu mi napisał, że z DSG?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.