Zawartość dodana przez LMV
-
Czy na nasz rynek też wejdzie w 2013 roku Malibu 3.6 V6?
> Biorąc pod uwagę popyta na Malibu w PL to nie będzie Nowe 'Bu się kiepsko sprzedaje w USA. Za rok ma być facelifting. Ludzie narzekają, że samochód stał się taką "amerykańską Camry". Poprzednik (którego egzemplarz miałem przez ponad 1.5 roku, który też w wersji LTZ miała córa MarkaFlorydowskiego) był zdecydowanie inny, niż wszystko. Był fajnym autkiem o dość wyraźnej jak na 2008 rok stylistyce (mimo jednej, jak dla mnie, wady głównej: utrudnionego wsiadania; i więcej wad też dałoby się podać - podstarzałe gadżety elektroniczne, brak możliwości zamówienia navigacji, kamery cofania do tego w wersji 2.4 I4 delikatnie mówiąc demonem szybkości to on nie był a i w rzeczonym 3.6 też średnio to działało; co innego 3.5 - stary Impalowski silnik był strzałem w dziesiątkę - wyważonym jeśli chodzi o dynamikę względem zużycia paliwa). W przypadku obecnego 'Bu zainteresowałbym się 2-litrowym turbo. Choć tak naprawdę lepiej powinni zmienić to auto bo i wyglądem i wnętrzem nie urzeka, delikatnie mówiąc. (IMHO rzecz jasna)
-
Jak daleko stąd, jak blisko
> W JuEsEju jest prawo zakazujące oddalającego lewego lusterka bocznego. Wyjątkowo wkurzające. Gdzieś (chyba w Motortrend) natknąłem się na utyskiwanie z tego powodu. Ciekawe, czym ten nonsens jest podyktowany... Ciekawe, czy tę bzdurę kiedykolwiek ktokolwiek zmieni. Mam nadzieję, że to kiedyś nastąpi. W Impali miałem skandalicznie małe lewe lusterko, w Malibu małe, a w Equinoxie stanowczo za małe. Jak od Olasa pożyczyłem Qashqaia - doświadczyłem niemal egzystencjalnej ulgi - duże, porządne, wypukłe lusterko...
-
Koniec świata. Mazda wprowadza diesla do USA.
> po co? Może umi? Ichni japoński menagier mówił, że to ma być Skyactiv diesel. Mazda chyba umiejętnie wprowadza tę "filozofię" Skyactiv (kilka spraw połączonych w celu osiągnięcia oszczędności na paliwie) więc jeśli do Skyactiv doda jeszcze diesel (do ludzi w końcu dotarło, że diesle ilościowo mniej paliwa palą) - to mamy efekt marketingowy + lekki przewrót myślenia: choć 4-6 cylindrowe 2-3.5 litrowe silniki są uznawane za "w sam raz" (rzecz jasna - w benzynie, bez turbo) to ludzie rozglądają się za czymś innym, oszczędniejszym, tańszym w eksploatacji. Diesel teoretycznie daje taką szansę choć z realizacją może być kłopot?
-
Koniec świata. Mazda wprowadza diesla do USA.
> jezdzil kolega tym nowym dieslem ze tak sie entuzjastycznie wypowiada? Bo parametry na papierze > czesto nie pokazuja wszystkiego. Nie i na papierze parametrow nie widzialem. Za to sam fakt wprowadzenia kolejnego diesla i to przez Japonczykow zapowiada jednak koniec swiata. Tylko o to mi chodzilo.
-
Koniec świata. Mazda wprowadza diesla do USA.
Mazda 6 to pierwsze auto tej firmy, które mi się podoba (w klasie jak to nazywam "zwykłych" samochodów). Bardzo mi się podoba CX5. A teraz do rzeczy - Mazda wprowadza diesla w 6! Skyactive diesel! Więc nie V6, nie 2.5 turbo Skyactive a 2.2 Skyactive diesel. Czekam z niecierpliwością na innych producentów.
-
maluch na florydzie
> Syrena też była w USA. a Mikrus to nawet wciąż jest. Poloneza i dwa Fiaty 126 osobiście widziałem.
-
EDIT - pomoc poprawnego wystawienia pojazdu
> mi się kolor biały na pojeździe z początku nie podobał ale po kuracji odmładzającej lakieru , > podoba mi się i to bardzo. > Niestety zdjęcia były robiony starym powershotem a przydało by się > zrobić dobrą lustrzanką cyfrową. > eee tam ,małe auta miejskie w kolorze białym są ładne pod warunkiem ,że stoją na jakiejś > przyzwoitej feldze. > BTW Czy taki zakup alu ułatwił by sprzedaż pojazdu ? > Czy ktoś dotrwał i przeczytał cały opis ,pytam bo nie wiem czy uciąć i dać tylko dane techniczne i > telefon ? > pozdr Biały kolor ma wiele zalet. Jeździłem totalnie białym (nie jakimś perłowym) Malibu. Nie było widać tak bardzo soli oraz w oczy mniej się rzucał kurz i brud. No i miałem wrażenie, że mniej się wnętrze nagrzewało, ale to raczej efekt placebo.
-
EDIT - pomoc poprawnego wystawienia pojazdu
> Witam, możecie mi pomóc w ocenie pojazdu ? : > http://otomoto.pl/show?id=C26848666 > Przed chwilą czytałem wątek rozrzut cenowy używanych aut i czym się w końcu sugerować ? Ceną ? > Opisem ? Sprzedawcą ? > Cena ogłoszenia na początku była ok 33 tyś zł ,teraz obniżka do 30. Bezkolizyjny, bezwypadkowy, maska była malowana. Warto spytać czemu była malowana. Czemu "cena promocyjna"? O co chodzi z tym detailingiem 50%? Aaaa - już doczytałem. Gdzie jest kołpak prawy przedni? Ale masz VIN. Za sam VIN cena w PL idzie w górę. Jeśli rzeczywiście da się stan zweryfikować po znajomości z panią Krysią z PZU i panem Zenkiem z ASO - bym się zastanowił. Choć: auto ma już 3 lata, 131 tysięcy to jakieś 3 tysiące na miesiąc. Od maja - 7 miesięcy. "Powinno być" najechane 21 tysięcy a jest 11... Kierownica czasem bywa odzwierciedleniem sposobu używania auta. Ale tu bym się skupił na wygniecionych siedzeniach przednich - częste wsiadanie i wysiadanie choć bez wytarć... Poproś o zdjęcie fotela kierowcy. CHoć ok. - na 18 zdjęciu widać, że niepodarty. W "autach rodziców" często tylne dywaniki są czyściutkie. Generalnie moim zdaniem auto zaniedbane do tego ma tylko 90 koni a buda ciężka. 2 razy bym się nie chciał zastanowić. Dziękuję i przepraszam za 3 minuty czasu straconego na czytanie mej lamerskiej "oceny pojazdu".
-
Koniec Chevroleta Avalanche
> kilku ton? > to jaka to ma ladownosc? Tu paczeć można.
-
Chevrolet Orlando vs Davca Lodgy
> czyli silnik 1.6 82KM, do 1.8 140KM ... trochę bym sie obawiał tego silnika w daci - słaby > a tak swoją drogą to orlando jest 500kg cięższy od daci > skąd taka różnica ? Chevrolety (przynajmniej te w USA i pomijam Sparka i Sonica no i Cruza) sprawiają wrażenie ciężkich. Czemu?
-
Nowe Fordy w USA
> Masz linka jakiegos do obejzenia wnetrza tego odpowienika Mondeo w EU? http://www.ford.com/cars/fusion/gallery/photos/interior/ oficjalna galeria.
-
Nowe Fordy w USA
> Zdaje ci się, że komuś w Europie to cokolwiek mówi? malo pali. epa to jakas oficjalna agencja co ostatnio zostalacskrytykowana, ze jej testy i wysokosc zuzycia paliwa nijak sie maja do rzeczywistosci. 47 mil z galona to wychodzi bez kozery 75 km z 3.8 litra czyli ok. 5 l/100km. wersja gniazdkowa Energi robi 100 mil z galona czyli 160 km z 3.8 litra czyli palli oficjalnie ok. 2.3 l/100km. ide do pracy. pozdrawiam.
-
Nowe Fordy w USA
Podjechałem dzisiaj po zajęciach do salonu Forda. Obejrzeć chciałem 3 nowości: Fusiona, Escape i CMaxa. Fajne wrażenie. Organoleptycznie - można domyśleć się że to dość solidnie wykonane auta. Fusion - bliźniaczy z EU Mondeo - fajny, niedrogi, dość duży. CMax - hybryda - bardzo fajne wsiadanie/wysiadanie, troszkę drogi, ale za to ma 47 mil z galona EPA. Escape - bliźniaczy z EU Kugą (chyba) - bardzo fajny, sporo tego po drogach jeździ. Ale... w wersji z 2.0 Turbo (GDTI chyba) - 33 tysiące (niby w świniaku, niby ma sporo dodatków, ale trochę drogo). Za 33 tysiące można coś WIĘKSZEGO nabyć i o MNIEJSZEJ utracie wartości. Po czym poszedłem do swojego "niewielkiego suv" i stwierdziłem, że to był dobry wybór. Equinox jest fajnym, prostym autem. Muszę jeszcze spróbować tego nowego z "nowym"/starym V6 3.6 - ponoć naprawdę daje radę i ma ponoć inaczej zestrojone zawieszenie.
-
VW GTI czy Focus ST?
> golfa z dsg Jak jest ze staniem w korkach w DSG? Bo korki tu to norma. Jak sprzęgła to znoszą??? Do korków najlepszy jest jednak klasyczny automat. Puszczasz hamulec i autko się toczy. A w manualach albo w DSG pewnie łoż.oporowe sprzęgła dostają ostro
-
VW GTI czy Focus ST?
> Ale czy chłopakowi pasuje Camaro ... Corvette prędzej No właśnie to jest dyskusyjne. Jak w jakiejś odjechanej wersji pomalowany na czarny-mat z czarnymi felami i innymi "get-off-the-way" przerażającymi detalami - budzi szacun na dzielnicy. Camaro potrafi też być piękny. A Corvette ... Z resztą oba auta - gościu jest dość wysoki (ok. 6 ft pewnie - na pewno jest wyższy ode mnie)... Sam nie wiem... Jak znam życie - skończy się jednak na Golfie 4-drzwiowym (w USA nie ma 5-drzwiowych - co to za pomysł, by o samochodzie 2-drzwiowym mówić, że jest 3-drzwiowy i o 4-drzwiowym, że jest 5-drzwiowy; a weźmy takiego Veloster'a - tu jakoś nikt nie pisze, że jest 4-drzwiowy - to auto 3-drzwiowe!!!)
-
VW GTI czy Focus ST?
> Moze sie nie znam, ale patrzac w TV w US chyba sa ladniejsze auta niz te 2 wymienione. Krzys, myślę, że młody "z mlekiem matki wyssał" zamiłowanie do panzerwagenów... To takie polskie. Latynosi na przykład lubują się w Civic'ach. Amerykanie-Amerykanie (2. albo 3. pokolenie Polaków też już się łapie) - w pickupach... Polacy? VW albo coś japońskiego. Bo jak pojedziesz do kraju przodków i powiesz, że jeździsz Kią, Chevym albo inną Mazdą - to nie będzie lansu. Jak powiesz, że jeździsz nowym CC, Tiguanem a najlepiej Golfem - wówczas masz poważanie na dzielnicy... A jeszcze jak powiesz, że w TDI ew. jak Golf - to GTI - to już rządzisz. Jak byś BMW kupił to by zapytali: czym handlujesz albo czemu tak słabo??? Jak powiesz, że to nówka - wówczas szczeny opadają i masz poważanie na dzielnicy. No więc wracając do młodego - nie wiem, co tak naprawdę knuje...
-
VW GTI czy Focus ST?
> Po paru miesiącach wskoczyłem do jakiejś trochę lepszej, po roku do kolejnej i po trzech latach > byłem już wiarygodny. 4 lata jadę na firmowym ubezpieczeniu. Płacę ułamek wymienionej kwoty... $1M odpowiedzialność. Plus w obie strony, rzecz jasna. > Wypadki podwyższają Ci stawkę. Po dwóch ,trzech stłuczkach z Twojej winy najczęściej rozwiązują z > Tobą umowę > Ciekawe czy ktoś potem Twojego znajomego będzie chciał ubezpieczyć. > HanYs Wiecznie mu ktoś w tył wjeżdża. Ma pecha... Przepraszam - oba tylne boczne drzwi również ma "wjechane".
-
VW GTI czy Focus ST?
> ilości drzwi w aucie ,wieku kierowcy i stanu cywilnego > HanYs HanYs, weź to jakoś mi przybliż... Jak się osobiście chciałem ubezpieczyć 4 lata temu - chcieli ode mnie ponad 2.5 tysiąca $$$. Znajomy płaci $400 w jedną stronę. Co i rusz ma wypadki, choć nie płaci mandatów jako takich bo jeździ normalnie. Ma pecha i to sporego. Ale jego stary Bonneville dzielnie to znosi.
-
VW GTI czy Focus ST?
> Nawet mi nie wspominaj o ubezpieczeniu.... Oj tam. You play - you pay.
-
VW GTI czy Focus ST?
> Pewnie nie ma jeszcze wyrobionej historii kredytowej, a druga sprawa to wiek poniżej 25 lat. > Rodzice będą płacili wyższe ubezpieczenie > HanYs Właśnie o to chodzi. Ubezpieczenie chyba będzie wyższe także z powodu charakteru auta: sporty car. Mylę się/Mam rację???
-
VW GTI czy Focus ST?
> jest wielkie i ciężkie. To samo Equinox w odniesieniu do "ciężkie". Chciałoby się, żeby jednak auto przynajmniej sprawiało wrażenie lekkiego. A tu nie... Czołg. Nadziwić się nie mogę, jak ten rachityczny 2.4 I4 ciągnie tę stertę żelastwa.
-
VW GTI czy Focus ST?
> Bez przesady. Camaro V6 głowy nie urywa. V6 3.6 litra? Ludzie chwalą Pentastar'a... Masz jakieś doświadczenie? A Ecoboost 3.5? Chciałbym jakieś jazdy testowe pyknąć...
-
VW GTI czy Focus ST?
> I niech go wysoko ubezpieczą na wypadek śmierci... To nie jakieś strucle z demoludów albo post-honeckerowskie auta z wczesnozjednoczeniowego RFNu. Te samochody łatwiej prowadzić.
-
VW GTI czy Focus ST?
> Nie każdy w tym wieku jest półgłowkiem. > HanYs HanYs - dosłownie to pomyślałem sobie. Gość ciężko pracuje, studiuje, odłożył sobie coś tam przez lata. Rodzice średnio-zamożni. Coś tam dostał od babci. On szanuje ich jak mało który "perszcz" w jego wieku. Co do dziewczyn - sam do końca nie wiem, skąd mu się takie rozumowanie wzięło... Jadę tam za tydzień na Thanksgiving więc pewnie już gostek będzie mógł dziękować za nową furencję... Zasadniczo, z tego co mówił, kupuje na rodziców, mają zdolność kredytową. Będzie jako co-signer czy jakoś tak... Dopytam się, jak go spotkam.
-
VW GTI czy Focus ST?
> Oczywiście że Focus, 19'sto latek będzie z automatem jeździł???? GTI z manualem jest sporo tańszy. Czemu mi napisał, że z DSG?