Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

LMV

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez LMV

  1. LMV odpowiedział HanYs na temat - Motokącik
    > W NYc nie było tak pięknie jak w Chicago Dosłownie chodziło o Upper East Side. Resztę jakoś ogarnęli. Zaś Staten Island było odśnieżone jak nigdy wcześniej! Ta pierwsza burza śnieżna była "wielkim testem" DeBlasio (burmistrza NYC). Nawet najliberalniejsze media przyznały, że ten test został zdany częściowo. Niestety - jak zwykle - zawiódł czynnik ludzki i to w części decyzyjnej. Pół Manhattanu stało w wielkim korku bo zdjęli z posterunków wszystkich policjantów (NYPD Blue's) odpowiedzialnych na co dzień za ręczne kierowanie ruchem (co dzień są ich chyba setki - wtedy jednak ich wszystkich odwołali). To wzbudziło wielką wściekłość kierowców oraz niemożność odśnieżenia ulic... Pługi nie miały jak dotrzeć do ulic.
  2. LMV odpowiedział HanYs na temat - Motokącik
    Mówili wczoraj w TV, że Chicago istotnie oberwało w tym roku. Przed chwilą wróciłem z okolic East Rutherford, NJ, gdzie pojutrze ma być finał Super Bowl. Drogi niestety zostały mocno nadwyrężone w czasie ostatnich wahań temperatur. Na parkingu stadionu wieeeelkie zwały śniegu. Ale widać asfalt. Widać też parę "kontenerów" do topienia śniegu. Zastanawiam się, czy zdążą odśnieżyć do niedzieli. Mają ściągnąć ekipę ~1,600 ludzi do odśnieżania całego stadionu.
  3. LMV odpowiedział fantomasz na temat - Motokącik
    > Nowy lub max 2 letni osobowy kompakt lub subkompakt.Czy tylko subaru i mitsubishi? Suzuki SX4, Fiat 16, Panda, Golf 4Motion, Audi S2, Chevy Trax, Opel Mokka (tak, to nie SUVy), MB CLA, Nissan Juke, Qashqai...
  4. LMV odpowiedział HanYs na temat - Motokącik
    > A Panowie w PL podczas opadów śniegu to kiedy ostatnio byli? Bo jak pamietam nie widziałem żeby > drogi posypywano piaskiem. Chodniki to co innego bo solą drogowa jest szkodliwa dla roślin. > Ostatnio próbuje sie zgarniać śnieg a nie sypać go solą drogowa. Zdecydowanie tańsze i nie niszczy > wszystkiego dookoła. Byłem w 2012 r. a wcześniej w 2010 r. Główne drogi jakoś wyglądały, ale gminne - nie do przejechania. Wokół mojej rodzinnej miejscowości jakoś sobie poradzili, ale już w sąsiednim powiecie - wokół byłego miasta wojewódzkiego (Łomża - okolice Wizny, Jedwabnego) - było gorzej niż źle...
  5. LMV odpowiedział HanYs na temat - Motokącik
    > A w Detroit nie maja sprzętu - autostrada I-94: Detroit ma chyba najgorsze drogi na zachodniej półkuli. Chociaż u nas w NJ wczoraj wyglądało 100 razy gorzej, niż na zdjęciu, ale dzisiaj już jest o(d)garnięte... A w ogóle Michigan to specyficzny stan... ZWŁASZCZA jeśli chodzi o drogi. Zrywają permanentnie asfalt, zamiast wylewać nowy. Jedyną rzeczą, jaką robią jest wylewanie jakiegoś siuwaxu przy zabudowaniach, żeby nie kurzyło... Demokraci...
  6. LMV odpowiedział HanYs na temat - Motokącik
    Wczoraj znowu nas zasypało. Miałem do przejechania ok. 60 mil w totalnym chaosie. Problemem w USA jest chyba ilość dróg do o(d)garnięcia... Jechałem zastępczym Fusionem (poprzednią wersją) na gumkach Pirelli. I ten wymemłany na wszystkie strony Fusion był chyba jedynym autem, które jakoś jechało. Oponki zdały egzamin! Wszystkie soccer moms w swoich Navigatorach i innych LX'ach i GX'ach jechały 5mph, przerażone, koniecznie na "długich" i na "awaryjnych". Całą zabawę na pewno psuły pługi, które nie były w stanie wspiąć się pod najmniejsze wzniesienia... Generalnie znowu paraliż. Ja chcę wiosnę.
  7. LMV odpowiedział grogi na temat - Motokącik
    > Jakie auta mają porównywalną ilośc miejsca na tylnej kanapie do Skodziny? W podobnych zakresach > cenowych... > Porównywanie wg rozstawu osi straciło ostatnio sens, co widać po starciu Sb vs A4... Być może Opel Signum trochę zbliża się do rozmiarów Superba... Jeździłem kiedyś Malibu, które było na tej samej płycie podłogowej co Signum i miało naprawdę dużo przesytrzeni dla pasażerów na tylnym siedzeniu...
  8. > http://imageshack.us/a/img706/9463/miami2013l22.jpg > Jak Wam się podoba? "Don't get up in my grill sister" Czarno to widzę. Mieszkam na obrzeżach "Murzynowa" i taki widok nawet w Yaris'ie by mnie nie zaskoczył. Zakładają takie koła do czegokolwiek z silnikiem i z blacharką w jakimkolwiek stanie. OT: Mam jakiś sentyment do Impali. Może dlatego, że to pierwsze auto, jakim w USA jeździłem...
  9. > Honda Accord Crosstour > Z uwagi na paskudność używane egzemplarze są bardzo tanie. W przeciwieństwie do potwornej Acury ZDX, potwornego BMW GT (3 i 5) - ten "potworek" jest dobrym typem w rozsądnym budżecie. Jest dość praktyczna, nie jest pretensjonalna i nie przewiduje się dalszych drastycznych spadków wartości.
  10. LMV odpowiedział Florydzialski na temat - Motokącik
    > Jak się kobietom będzie podobać, to będzie się sprzedawac > Marka typowo kobieca, to niech one się wypowiadają
  11. Ciekawe, Ozi, jak byś potestował amerykańskiego Passata. Ma niby tylko 140 koni, ale chyba nie jest tragiczny, skoro sporo ludzi go kupuje.
  12. > ja to wszystko wiem, ale całe zycie jeździła fwd i jakoś sobie dawała radę, więc do miasta jej > wystarczy, a i tak jak się zdecyduje na RAV4 z AT bedzie zmuszona wziąć 4x4 . Czy TYLKO w mieście będzie jeździła? Czy ZAWSZE są warunki, żeby ruszyć bez problemu albo czy W OGÓLE nie ma tam górek, podjazdów? Jeździłem sedanami FWD i gdy się przesiadłem do SUV AWD okazało się, że w trudnych sytuacjach, gdzie normalnie FWD dawał radę - AWD włączało się i pozwalało ruszyć dość ciężką kolubrynę. Gdyby moja Mama miała prawko i z niego korzystała i gdyby miała jeździć SUV - doradziłbym jej właśnie AWD i to w miarę nowoczesne. Wolałbym to zamiast np. alarmu, który jest tylko niewielką przeszkodą dla złodzieja a w połączeniu z immobilizerem potrafi nieźle życie uprzykrzyć.
  13. > a czterołap nie jest wymagany bo po co kobiecie w mieście napęd na cztery koła . Jak jeździłem zimą Chevroletem AWD to akurat to właśnie AWD się przydawało, gdy trzeba było wyjechać z jakiegoś niedokładnie odśnieżonego miejsca, podjechać pod górkę albo zwyczajnie, jak nie było czasu na odśnieżanie - wydostać się z garażu albo do niego wjechać. SUVy są cięższe i raczej to AWD czy 4WD pomaga, niż przeszkadza, zwłaszcza zimą.
  14. > Jak się bawisz to baw na całego a gdzie maluch,125p ,tarpan,warszawy itd. Ale to chodzi o MOJĄ historię PRLu - 1974-1989. Brakuje - Jelcza 315 chłodni, Stara 29 chłodni, Stara 28 skrzyniowego, Żuka furgona i Nysy 522 towos. Każde z tych aut prowadziłem (choćby siedząc na kolanach Taty). Np. Stara 28 z przyczepą i ładunkiem powrotnym (tzw. PSK) samodzielnie w wieku 11 lat "gierkówką" spod Tomaszowa Maz. pod Janki. Jelcza trochę po mojej rodzinnej wiosce.
  15. > Wow super. Skad zamawiasz? Ebay. MR87 miałem z Allegro. Teraz czas na ciężarówki. Stary i Jelcze oraz Nysa 522. Żuk też by się przydał.
  16. Dzisiaj dostałem z Ukrainy autko uzupełniające kolekcję PRLu w moim skromnym wydaniu. Polonez jest tu z lekka problematyczny, bo chciałem 1987 a dostałem 1989 i to granatowy. Miałem też siwego 1987 ale oddałem bratu. Zamówię go i będzie komplet. A dzisiaj dostałem błękitnego ZAZika 966... W przypadku obu modeli ZAZa w takich właśnie kolorach mieliśmy auta. Co do pierwszego mogę dać 90% że to był model ca. 1970. Drugi - czerwony - model 1977.
  17. > Oj żebyś wiedział... Samo Malibu jest bardzo fajne, choć ma kilka wad. Ale numer jaki mi wykręciło > na koniec wystarcza żebym więcej nie chciał Chevroleta. Zresztą dwa ostatnie Chevrolety w domu > też dały popalić - poprzednie Malibu (z tą samą skrzynią biegów i silnikiem co to nowe) > popuszczało olej z skrzyni po roku - trzeba było wymienić simering. W Camaro rozleciał się > torque converter po 5000 mil a nowy też powoli ma objawy rozpadania się i to kwestia czasu > kiedy cała skrzynia pójdzie do wymiany. > Będę trzymał kciuki żeby Ci się udało, ale o ile pamiętam Lemon Law nie obejmuje nawigacji - mam > nadzieję że się mylę. Kontaktowałem się dzisiaj z dealerem, potem z customer service Forda i teraz czekam na odzew regional service managierem. Patrzyłem na opisy Lemon Law w NJ i nic nie widzę odnośnie gpsa czy elektroniki. Ponoć NJ ma bardzo przychylne LL. Podarowałem sobie przy Chevrolecie, tym razem spróbuję wejść na drogę LL.
  18. > Dawałem linka już kilka razy, ale jeszcze raz dla Ciebie specjalnie > http://florydziak.blogspot.com/2013/05/dlaczego-nie-lubie-produktow-general.html H-O-R-R-O-R !!! Ostatnio taki przypadek trochę podobny miałem z CMaxem TDCi w Polsce. Stracił moc (padło turbo), hamulce i przeszedł w tryb System Down. Przed rondem. Całe szczęście było trochę pobocza więc jakoś na ręcznym zahamowałem. Powiedziałem sobie, że moje oko nie spojrzy w stronę Fordów a już właścicielom / kierowcom Cmaxów to będę tylko współczuł. 8 lat później jeżdżę Cmaxem który wczoraj o mało co nie doprowadził do wypadku przy zjeździe na drogę do Pennsylvanii. Mam dwa wyświetlacze GPS (jeden na środku a drugi na prawo od prędkościomierza). Każdy pokazywał co innego. Zwolniłem lekko, żeby odczekać, aż im przejdzie, ale nie udało się pani za mną zauważyć, że zwalniam. Pędziła na zjeździe jakieś 70 mph. I chociaż byłem na poboczu (miałem może 50 mph), miałem włączone awaryjne, to była chyba zajęta smsem albo robiła sobie rzęsy/paznokcie/cienie bo śmignęła mi może cal od lusterka. W pierwszej chwili myślałem, że ona na mnie leci, ale potem dotarło do mnie, że może też miała Cmaxa i nienawidzi teraz tych aut. Tak - Ford nie popisał się z tym systemem MFT. Już umawiam wizytę w serwisie. Ale teraz idę przez Lemon Law. Mam nagranie jak prowadzi mnie przez podwórka, po jakichś nieznanych mi okolicach... Kilka razy im to zgłaszałem, miarka się przebrała. Nie mam do nich złości. Nie mam też dla nich pieniędzy.
  19. > Gdyby nie to ze taki samochod chciał mnie zabić, to tez bym go lubiał. Ale po doświadczeniu z > Malibu moja noga wiecej w tym samochodzie nie pojawi sie. Niech inni tym jeżdżą. Co się stało? Chciał Cię zabić?
  20. > Wazne czy sie 4 litery poca[...] No tak niekoniecznie choć teraz pogoda taka, że wszyscy spoceni chodzą. Wczoraj było nieznośnie, dzisiaj rano wilgotność blisko 90% (po deszczach) i chociaż było chłodnawo - to jednak 4 litery mają swoje prawa. Całe szczęście residue szybko odparowuje z siedzeń.
  21. > Ty sie nie liczysz - to Hybrid[...] > Ale uwazaj, moze na AK tego tez nie wolno miec[...][...] I jeszcze pewnie mam ecoscoorę. Masakra jakaś.
  22. Wiadomość skasowana przez pickwick
  23. LMV odpowiedział ScFuNbAnDit na temat - Motokącik
    > Brat się napalił, koledzy co o tym wynalazku myślicie? > Klik Idea v.2.0 to nowy papamobile:
  24. Audi A6, A7, A8, Q5 i Q7 BMW 3, 5, X5 Chevrolet Cruze, Silverado Ford F-series GMC Sierra Mercedes E (model 2013), GLK, M, GL, S (model 2013), Sprinter Porsche Cayenne RAM 2500 i 3500 Volkswagen Golf, Jetta, Passat, Beetle, Touareg
  25. > jak chcesz wyścigowe auto to se kup > a nie narzekasz na zwykłe Lubię to! Jak coś jest nietenteges w moim mniemaniu to czemu mam to chwalić skoro byłoby to hipokryzją?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.