Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

LMV

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez LMV

  1. LMV odpowiedział bizz na temat - Motokącik
    > Chcesz wspomaganie to musi być Poldek Plus, po 95r jak pamiętam weszły hamulce Lucasa, zamiast > wcześniejszych spowalniaczy. Plusy chyba szły o 98 czy 99r. inna deska, z zewnątrz to chyba > kojarzysz, silniki na wielopunkcie, zamist jednopunktowego wtrysku. Plusy weszły chyba w 1997. W pewnym momencie (1993-4?) poszerzyli rozstaw kół, przenieśli wycieraczki na swoje miejsce. Podejrzewam, że choć Plus dla purysty jest nieakceptowalny - jednak jest o wiele bardziej przyjazny dla kierowcy. Plusem jechałem raz na "stopa" i niestety niewiele pamiętam, oprócz tego, że początkowe wrażenie zepsuł "tylny most" wyjący tak samo jak w starych polonezach.
  2. Z obserwacji wynika, że wiedzą, przynajmniej taki Opel Astra IV 1.6. Taki wskażnik przełożenia na wyższy bieg działa na biegach 1-4. Na piątce już nie wyświetla strzałki. O ile pamiętam też "wiedział" o niewciśnięciu sprzęgła przy "odpalaniu". Trzeba było wcisnąć pedał sprzęgła, żeby zakręcił.
  3. Ford 2.0 188KM - 5.5l/100 (średnio); w zimę ok. 6l/100
  4. > Wlasnie wrocilem z przejazdzki... Musze w koncu zmienic swoj licznik na taki z kilometrami a nie > milami bo jest to jednak zwodnicze... szczegolnie na drogach ekspresowych > jajcom co prawda zafundowalem krioterapie ale przejazdzka udana Dzisiaj przez godzinę było w miarę ciepło (ok. 10 stopni). Ale ten wiatr... Niby dzień miałem wolny, ale nawet nie miałem ochoty pokrowca ściągać i choćby po parkingu się przejechać. Jeszcze nie czas.
  5. OT: 0 obr/min do prawie 140 km/h. Ford przeprogramował w C-Max Hybrid jakiś czas temu ECU/TCU, co pozwala na jazdę z taką prędkością na samym silniku elektrycznym Inna sprawa, że tylko przez kilkanaście-kilkadziesiąt sekund. Ale zawsze lepiej, niż palić benzynę. Do tego jest CVT. Więc odpowiedź naprawdę OT.
  6. Dzisiaj (26 grudnia) było ok. 10 stopni Celsjusza, słonecznie, pięknie. Więc korzystając z wolnego dnia wybrałem się na małą przejażdżkę. Około 80 kilometrów, fajnie, spokojnie. Dzieci siedzą w domach, więc po południu było naprawdę luźno. Jesienią zamontowałem szybę i dolne owiewki - co za różnica! Kurtka, 3 warstwy ciuchów pod spodem, spodnie + lekki dresik pod spodem, do tego kominiarka. Myślałem, że będzie mało kąfortowo, ale było po prostu ciepło, fajnie, lekko. Chyba dzisiaj zamknąłem sezon. Po niedzieli przychodzi front zimowy, temperatury spadną, będą opady czegoś (jeszcze nie wiedzą dokładnie, co spadnie, prorokują deszcz). Więc chyba też czas pokrowiec założyć na motocykl. Pozdrawiam zatem i życzę udanego sezonu 2015 !!!
  7. > Żeby nie otwierać nowego tematu... > Dzisiejszy rozruch w garażu, tak to u mnie wygląda raz na jakiś czas: > Byle do wiosny > Wiem, że tempo ślimacze, ale telefon trzymałem w prawej ręce, więc nie było jak odwinąć... Dzisiaj po parkingu się pokręciłem bez kasku i w dresie. Trochę mokro i zimno, ale dało się żyć.
  8. LMV odpowiedział MARS na temat - Kącik Motocyklowy
    No, Mars, miałeś szczęście, że nie poważniej. A motor "się wyklepie"! PS: Myślę o gmolach. Właśnie na takie okoliczności, jak Twoja. Ostatnio założyłem "szybę", niedawno przyszły owiewki ("lowers"). Na razie jest dość zimno, ale mam nadzieję, że w tym roku jeszcze uda się przetestować nową aerodynamikę. PS2: Z racji na to, że na moim motocyklu jest niewiele chromu - myślę o "oflokowaniu" chromów na owiewkach i przy sakwach. Teraz jednak patrzę na zdjęcie Twoich chromów i widzę, że może nie wszystko warto flokować.
  9. > Dobrze pamiętam, że ktoś ma tam zniżkę? > Szukam gratów do Triumpha i jakoś tak mi się przypomniało OT: Dzisiaj na Manhattanie widziałem Triumpha. Myślałem, że padnę. Wyglądał ZJAWISKOWO. Niestety, nie zrobiłem zdjęcia. Ale jednak te motocykle mają coś w sobie.
  10. LMV odpowiedział Michal_O na temat - Motokącik
    > Od miesiąca jeżdżę Aurisem 1,4 z rocznika 2013 i zastanawiam się kto kupuje tak prymitywne auta. W > tym samochodzie nie ma nic z prostej automatyki ułatwiającej życie kierowcy... > A rozwiązania ułatwiające życie takie jak składane lusterka są zrobione tak, żeby z nich zbyt > często nie korzystać > W wolnossącym silniku taaaki przyrost? > Taki w którym uczciwie powiedzą ze nie zrobią takiego programu > Poza tym to auto nie nadaje się do szybkiej jazdy. > Ale bardzo fajnie gra fabryczne, prymitywne audio Nasza lokalna marka Toyoty czyi Scion ma sprzedawac Aurisa jako Scion iM ktory ma byc nastepca iB. Widze ze jednak moze byc tak, ze powtarza sie scenariusz: Scion jako auto super proste, niemal prymitywne i jako takie majace sens.
  11. LMV odpowiedział COffin na temat - Motokącik
    > no właśnie , tak mnie dziś napadł pomysł > a może by tak PORSCHE ... troche gorsze to Porsze bo CAYENNE z 2006 r. 4,5 litra V8 z przebiegiem > 160 tyś. km. > od pierwszego właściciela , serwisowane w PORSHE w Niemczech ( samochód z Niemiec) > wyposażenie raczej wszystko zawieszenie pneumatyczne , wentylowane fotele i inne bezedury > uszkodzony blacharsko tył ale to nieważne > po naprawie będzie kosztował dokładnie tyle ile w ogłoszeniach podobny ezgemplarz ale o niewiadomej > przeszłośći ... > tak sobie dziś zadałem pytanie ... czemu nie porsze ... W rodzinie takiego mają tu w USA. Kupili z przebiegiem bodaj 60 tys. mil, za 21 tys $$$ (trzy lata temu). Robi czasem 13 mil z galona, jak jeżdżą delikatnie. Ale to "odejście" i brzmienie - dość ciekawe jak na SUV - potrafią skutecznie zneutralizować ich ból pod dystrybutorem (dodatkowo ponoć Porsche zaleca benzynę premium, więc do już dużego zużycia dochodzą jeszcze koszty droższego paliwa). Cayenne S, z pneumatycznym (chyba) zawieszeniem, dołożonym bluetoothem, za to bez wentylowanych siedzeń.
  12. LMV odpowiedział lessero na temat - Kącik Motocyklowy
    > Salon samca alfa, styl jak u mnie, tylko wstawienie buni do mnie byłoby na tyle kłopotliwe, że się > tego nie podjąłem. Tiaaa. A co te kwiatki tam robią? Podejrzewam, że to raczej salon jakiejś motodamy. A sam salon robi wrażenie dopiero z moto.
  13. LMV odpowiedział lessero na temat - Kącik Motocyklowy
    > Przy takiej pozycji przód mi nurkuje dodatkowe 1,5 cm > Serwis kazał by zmienić ze względu na możliwość zakwaszenia oleju i potencjalne jego szkodliwe > działanie. No też słyszałem od dealera,, co mi moto sprzedał. > Ja w sezonie ostatnio robię 3 tys km i olej zmieniam co 2 lata. > - ja jestem przekonany, że silnik ma największe opory przy starcie, kiedy film olejowy jest > najsłabszy (bardziej się zużywa), dlatego unikam tego. Może jestem w błędzie. No nie wiem. Pewnie coś wydumam w tej kwestii. > - dudni mi wydech i zanim zdążę go rozgrzać, to już baba ryczy po mnie. Po co odpalać jak nie > rozgrzeję. Nie mam baby. Mam szefa. Ale na mnie nie ryczy. Tylko się dziwił, że mi się na stare lata chce jeździć na dwóch kołach. > W lewym deklu mam nakrętkę a pod nakrętką koniec wału z końcówka chyba pod klucz 17. Nasadka, > grzechotka i kręcę przeciwnie do kuchu wskazówek zegara. Opory kompresji przeszkadzają jak się > świec nie wykręci. U mnie dekle po obu stronach. > A proszę. Nie ma sprawy. Podejrzewam, że jednak zastosuję się do instrukcji obsługi. Przy okazji w dniu wolnym będę miał zajęcie. PS: A podstawkę mam pod-silnikową. Zdziwiłem się, że nie ma jak kiedyś w motorynce, czy WSK - że jest ta na stałe wbudowana, centralna... Tylko boczna.
  14. LMV odpowiedział lessero na temat - Kącik Motocyklowy
    > Pomyłka jest zimowanie motocykla np. tylko z podparciem za tylny wahacz, ponieważ przód dostaje > większe obciążenie. Z powodu? Czy podstawka (serwisowa) nie bierze na siebie proporcjonalnie ciężaru? > Jeżeli miejsce postoju jest wilgotne i zimne, zaleca się wyciągnięcie akumulatora, zalanie do pełna > i wetkniecie szmaty w wydech. To słyszałem. > Każda serwisówka zaleca spuszczenie przepracowanego oleju i zalanie świeżym (nie praktykuję). Mam dopiero ok. 900 mil zrobione na tym oleju. Nie wiem, czy zmieniać... Z naszą zimą tutaj też może być bardzo różnie. Na jutro zapowiadają mróz. Za tydzień znowu ma być cieplej. > Nie przepalam moto przez zimę. Bo? > Dobry zwyczaj przed pierwszym odpaleniem na wiosnę - kluczem ręcznie zakręcić wałem z 2 - 3 obroty > (nie wykręcam świec, nie leję oleju do cylindrów). Jak to mam sobie wyobrazić? Starterem? Kluczem? Jakim? > I pewnie inni coś dopiszą. Czekam. I dziękuję!
  15. LMV odpowiedział lessero na temat - Kącik Motocyklowy
    > A TY jak to robisz??? Pytanie: czy jest sens przezimować moto na podnośniku "serwisowym"? Czy lepiej normalnie odstawić na podpórkę, przykryć, itd.? Może gdzieś jest jakieś sprawdzone kompendium obiektywnie weryfikowanej wiedzy, co i jak zrobić na zimę? Instrukcja obsługi wiele mówi, ale może coś jeszcze powinienem wiedzieć? Dodam, że mam dostęp do suchego garażu (jak akurat nie ma powodzi), jest w miarę ciepły (kilka stopni cieplej, niż na zewnątrz), jest elektryka.
  16. > PS... fajnie by to wyglądało - idzie do knajpy, potknął się o próg, leci... > - łaaaaaaaaaa > - pufffffffff > - hej patrzcie, jestem rybą fugu Lubię to! Ciekawa koncepcja, trzeba poczekać może, aż ujarzmią technologię. Np. czujniki zbliżeniowe: poduszka uruchomi się tylko w przypadku, gdy jesteś na motocyklu. Trzeba by montować jakieś transpondery w samym motocyklu plus wynalazek w kurtce - jak wystarczająco blisko siebie - uruchamiają wystrzał. W innym wypadku, np. w restauracji - nic z tego. Przewracasz się - nie żyjesz.
  17. Ciekawe rozwiązanie, dość rozsądne.
  18. > Może Corsa? Tyle że serwisu nie mają blisko... No niby jest w Ostrolece. Corsa moze byc troche za niska. Z tym wsiadaniem niekoniecznie kojarze, jak jest, czy nisko, czy wysoko. Ciekawe jak Agila?
  19. > No ale w jaki budżet celują finalnie? Bo tak, to można i auto za 70 kawałków zaproponować ze spłatą > w 5 lat. 30-40 tysięcy. Oczywiście, im mniej, tym fajniej. Oczywiście, niekoniecznie lepiej. Mocno zastanawiają się nad tą Dacią Sandero 1.2 Ambiance + klima. Jeszcze mocniej nad Picanto demo. Ja tu gadu gadu a tymczasem trzeba do salonu zadzwonić.
  20. Sam sobie odpowiem, bo już jakieś typy są. Proszę o poprawkę, jeśli się pomyliłem w czymś: 1. Czy nową Fabię wg cennika z najsłabszym silnikiem dostanę za te 40 tys. z ABSem, poduchami i klimą? 2. Czy stara Fabia z klimą to min. 41.5 tys.? 3. Kolejny typ to Sandero - za konkretną sumę można dostać fajne auto, fajnie wyposażone. Ale jak z blachami, trwałością, itd.? 4. Citigo - auto z sensem, tylko niekoniecznie najłatwiej się do niej wsiada i z niej wysiada... Ale poważny konkurent! 5. Panda - nowa Panda - widzę, że są i za niecałe 30 tys. zł... Co by stanowiło ciekawą ofertę. Ale czy w takiej wersji są dostępne w "realu"? 6. Picanto - nowa jest trochę drogawa, a ta po-demonstracyjna - to muszę zobaczyć, jak jest z kredytem. Jakieś jeszcze typy? Jeszcze raz kryteria: Na rok mogą wpłacić do 15 tys. zł - kredyt na 2, 3 albo 4 lata. Skodowski "Kredyt Niskich Rat" chyba odpada - nie sądzę, aby argument "wiecznej młodości" auta do nich przemawiał. Z Matizem bardzo się "zżyli", więc podejrzewam, że podobnie będzie z następnym autem.
  21. > chodziło mi o wiadomości prosto od źródła mieszkasz w dzikiej okolicy i o dzikiej porze dzwonisz- > budzi sobie nastaw i dzwoń o ludzkiej dla nas porze Dzięęęęki. Rano zwykle jest dużo ludzi, spotkań. Jedynie po południu tak od 1-2pm. Ale wtedy w Polsce już jest noc. I nic z tego. Jednak czwartek-piątek to moje wolne dni, więc się spróbuję jutro dodzwonić do nich.
  22. > Czyzby rodzina z Lomzy? > Opel tez jest w Ostrolece. Wiem. Właśnie widzę. Tak. Właściwie to Opel wychodzi drożej i troszkę mija się z zamierzeniami.
  23. > jak się nie podpytasz to się nie dowiesz No i właśnie pytam. Problem w tym, że jak już mam czas do nich dzwonić, to mają salony pozamykane. Może jednak ktoś coś wie?
  24. > a kiła picanto? Nawet stoi demo z klimą za 36 tys. zł. Trochę ponad 3 tys. km przebiegu. Ciekawe, jak demo jest traktowane w KIA, jeśli chodzi o finansowanie - jak używany samochód, czy jak nowy? To samo z gwarancją...
  25. > nie wiem jaki $ > ale z fiata dobre ceny mają na qubo... Na dzień dobry są w stanie wpłacić 15k i co roku tyleż samo.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.