Zawartość dodana przez LMV
-
Nowy Ford Escort
> Ford Escort to nowy koncept Forda, który został zaprezentowany w Szanghaju. Jeśli Ford wywali w końcu te idiotyczne konsole centralne a'la Nokia 8210 - wówczas ich auta staną się o wiele bliższe ideału spójności stylistycznej. Jeśli mieli nerves żeby wsadzić tę Nokię do nowego Transita to mają naprawdę głuchych stylistów. Jeśli chodzi o Escorta jestem bardzo na TAK.
-
Kamera cofania według Mitsubishi
> Tradycyjne lustro zamiast kamery, jak w latach '90 > Gorsze??? IMHO lepsze niż elektronika > I od razu pytanie do znawców rynku JDM: czy to lusterko jest obowiązkowe w większych pojazdach JDM > czy to tylko taka moda że tyle tego tam jest? Na Hyundaiu H1 widziałem taki diwajs.
-
2013 NY Auto Show
> biale camaro daje rade Białe - "matowo"-perłowe. Po prostu piękne "na żywo".
-
2013 NY Auto Show
> co tam jest w tym Lexusie napisane ? wyswietlalo cyklicznie rozne napisy ale czekalem wlasnie na ten jeden jedyny wyjatkowy
-
2013 NY Auto Show
Ponad 200 nienadzwyczajnych zdjęć niektórych nowości salonu. Między innymi:
-
Bo Malibu jest za małe :)
Dzisiaj sobie w tym posiedziałem i muszę przyznać, że jest bardzo sympatycznie (choć była to wersja LTZ). Nie jak w większych Lexusach ale też jakby luksusowo tylko bardziej przaśnie, ale bez obciachu. Z aut amerykańskich to Impala zrobiła na mnie najlepsze wrażenie.
-
Zamienił stryjek siekierkę na kijek
> Drugi mój strach to to, czy taką bestię jestem w stanie okiełznać, z tego co wyczytałem po mokrym > się tym nie da jeździć wcale, na suchym też trzeba bardzo, ale to bardzo uważać - na > autostradę lepiej tym nie wyjeżdżać i generalnie najlepiej trzymać to w garażu i polerować. No właśnie to miałem na myśli jak zobaczyłem tym razem taki wątek. Working from home? > Kupilibyście Vipera? Tak. Tego najnowszego. Ale musiałbym przejść duuuuużą transformację, żeby się w nim zmieścić.
-
Nowy Mercedes S-klasa 2014
Więcej wzdęć.
-
Bo Malibu jest za małe :)
I już jest "First Drive Review":
-
Bo Malibu jest za małe :)
> GM coraz fajniejsze samochody robi. Ciekawe czy bedzie Impala SS? Skoro nie ma XTSa z większym silnikiem oraz pojawił się odrębny byt - Chevrolet SS - wątpię, że pojawi się Impala SS. Po co auto FWD z mocnym napędem? Impala SS (w obecnej "karoserii") nie była aż takim szokiem - owszem, miała mocny silnik, ale to było FWD. Żeby to i skręcało i jechało - potrzeba IMVHO RWD.
-
Bo Malibu jest za małe :)
> 2014 Chevrolet Impala - duży sedan z napędem na przednie koła. > 3.6L V6, 305 KM. A także 2.5l R4 znany z Malibu oraz 2.4l hybryda (ale taka GMowa - kiepska). Do > tego elektronika o której mogą marzyć właściciele Mercedesów i BMW. A także cisza - GM > twierdzi ze Impala bedzie cichsza niz Lexus ES. Wczoraj Nathan z "romanmicagearguy" robił Impalą 0-60 - niespełna 7.5 sekundy. Czy taka cicha ta Impala - trudno powiedzieć po klipie na YT. Dzisiaj ma być opublikowany cały test.
-
Koszmarki
> Na pierwszy rzut oka widać tylko te wąskie "szparki" i chciałoby się powiedzieć że śmieszne "skośne > oczy", ale potem jak się człowiek przyjrzy to te właściwe światła > Ale brzydal Dołączył do grona: Azteca, Juke, Cherokee. Coś pominąłem??? ... Auta o urodzie Sanosa.
- Koszmarki
-
W124 200d
> nie śmiej sie > ostatni prawdziwy Mercedes mysle, ze gdybym mial takie auto to bym codziennie nie mogl sie doczekac zeby sie nim przejechac, o ile rzecz jasna byloby w doskonalym stanie. ciesze sie radoscia autora watku
-
Auto na dluga podroz po Europie.
Zjeździłem EU wzdłuż i wszerz dwoma rodzajami aut: Oplem Vivaro i Peugeotem Partnerem. Oba diesle - 1.9 DTI oraz 2.0 HDI. Oba nie są autami do podróży, ale... O ile Oplem chciało się pochłaniać kolejne kilometry, to jadąc Peugeotem ciągle myślałem o końcu podróży. Chyba podstawowymi kryteriami dla mnie byłoby: - wygoda siedzeń - elastyczność aranżacji wnętrza w razie konieczności - van ma tę przewagę, że bezstresowo mogę jakąś "leżankę" w nim zmieścić - widoczność z wnętrza - osobiście odczuwam, że optymalnym jest perspektywa "stojącego człowieka" - jeśli oczy mniej więcej są na wysokości, gdy stoję - wówczas mniej się katuję, jestem wypoczęty psychicznie... - bagażnik lubię mieć spakowany tak, żeby po jego otwarciu nie myśleć o przewalaniu toreb i plecaków, aby się dostać do tabletek na alergię i do ładowarki od aparatu - więc bagażnik powinien być raczej obszerny wzdłuż i wszerz, z dość nisko umieszczoną dolną krawędzią - tu fajnym patentem było Vivaro, choć było wersją krótką - w długiej można by sobie usiąść na podłodze bagażnika pod klapą i w ogóle mieć namiastkę kampera - żeby się auto prowadziło jak osobowe - tu np. mój Equinox jest chyba takim przykładem, że może być jakiś zdrowy kompromis - niby crossover, ale prowadzi się niemal jak osobowy kompakt, nawet nie jak combi - Oplem Vivaro zjeżdżałem z autostrad na drogi gruntowe, także górskie we Włoszech - czasem było bardzo stromo - a na Opelki nie robiło to wielkiego wrażenia (ja przynajmniej miałem takie wrażenie) - żeby auto miało wydajną A/C
-
Mini test: Chevy Malibu 2.0 diesel MT LTZ
> Ciasny? Nie widziałeś pewnie Opla Insigni. Widziałem jako Buicka Regal. Ma 2-litrowe turbo 270 o "wydajności" amerykańskich rączych koni.
-
Mini test: 2013 Toyota RAV4 - 2.5l AWD
> sie to podobalo, kiedy masz wozek wielkosci Costco i [...] Macie Costco??? > Przeciez daleko nie sa. Scion a u mnie Rukus tez ma Camry[...] No właśnie. A Scion xB jest kwintesencją samochodu, choć brzydkiego. Kupujesz i wyposażasz, jak chcesz. Zero durnych pakietów. No chyba, że są w dobrej cenie. Wsiadanie/wysiadanie - doskonałe. Auto typowo do miasta, czyli w moim terytorium jest doskonałym rozwiązaniem. Na wsi ich parę jest. Podjechałem w 2011 do dealera i za 16 tys. $$$ mogłem mieć takiego perłowo/białego. Jednak wolałem podjechać do Chevy - uznałem, że ma lepiej zaprojektowane wnętrze i łatwiej po latach to sprzedać. Poza tym oczywiście stylistyka xB mnie "nie powaliła" i ostatecznie wybrałem Chevy
-
Mini test: Chevy Malibu 2.0 diesel MT LTZ
> Podobno ma być turbobenzyna 200KM. Ciekawe w jakim celu mieliby wprowadzać 200KM... Co innego - jakieś 250KM albo więcej. 200KM - w przypadku Malibu jest IMVeryHO nieuzasadnione obecnością już 2 silników o podobnych mocach. Ale po pierwsze powinni coś z tym autem zrobić, bo na USM się w ogóle nie sprzedaje. Na parę miesięcy obecności - widziałem 1 egzemplarz na drodze i parę demo od dealera. Ponoć jest ciasny, niedopracowany a ludziom nie podchodzi wnętrze...
-
Mini test: Chevy Malibu 2.0 diesel MT LTZ
> A co to jest za przelozenie M w skrzyni (manual -tiptronic) ? wrzucasz "M" i możesz zmieniać przełożenia "lewarkiem"/przyciskiem/łopatkami - zależy, co masz do ręcznej zmiany "biegów". Zjeżdżasz z góry - utrzymuje zadane przełożenie. Wjeżdżasz pod górę - ustawiasz np. "2" i automat nie gmera w "biegach" bez sensu. Pewnie parę innych zastosowań by się znalazło.
-
Nowy Hjundaj Dżenezis
> Ja go nie kupię. Przede wszystkim dlatego ze musiałbym jeździć na przeglądy do dealera Hyundai'a. No to zasadniczo jest niemały problem. I W Hyundaiu i u Kii widać to po obsłudze u dealerów. Nie widziałem nigdy "courtesy cars" na placach/ulicach, mam w rodzinie ludzi, co mają auta obu marek i nie ma wśród nich entuzjazmu. Właściciel Genesisa sedana 3.8 2009 wręcz nie może przestać "kląć" na ich serwis. Osobiście mam doświadczenie tylko z serwisem Chevroleta i przedobrzyłbym, gdybym chciał ich pochwalić. Generalnie - widać, że to ICH marką wstrząsnął kryzys 2008-09 roku.
- Nowy Hjundaj Dżenezis
-
Mini test: 2013 Toyota RAV4 - 2.5l AWD
> [...]O ile w starej irytowały mnie te tylne drzwi otwierane > Alez ja to widze jako lepsze rozwiazanie, no moze rzeczywiscie oprocz tego kiedy pada deszcz;[...] > Jedyne co mnie, to np w FJ mam drzwii otwierane na LHD [...], czyli musze isc od ulicy. No właśnie o KIERUNEK otwierania chodzi. > Wiele rzeczy przybylo z segmentu Premium, np electric operated tailgate . I like it! No to spory plus. Choć wolałbym rozwiązanie a'la Ford Escape z uruchamianiem otwierania klapy "machnięciem" dolnej kończyny pod zderzakiem. Ciekawe, czy to już Ford opracował na tyle dobrze, żeby nie zaliczyć jakiejś dziwnej wtopy. > Roznica u mnie jest ok $10-12k, ale USDM ma wiekszy rynek plus lokalna specyfika, zarobki, podatki. > Jesli wczoraj bym sie zdecydowal na RAV4, to ze wszystkim mozglem IMVHO wyjechac, za ok > $46-47k (ubezpieczeniem, rejestracja, bakiem paliwa, dealer's delivery), MSRP byla $51k incl > on roads[..] wiec juz na dzien dobry masz ok 5-7% nizej niz MSRP W gruncie rzeczy to ceny są uzasadnione i usprawiedliwione wieloma czynnikami. Choć są producenci co pokazują, że można dać tyle samo albo więcej za mniej. Ale niestety też zwykle kosztem czegoś. > Niezniszczalny[...],, az do znudzenia[...] No u nas mogliby w końcu jakąś alternatywę dać do tych silników. Niedługo zaczną je i do Yarisów i do Avalonów montować. > Gdzie Highlander jest ciasny????? > Spedzilem w nim 100,000 km i nigdy nie byl ciasny., Nawet meltalowe czesci ktore teoretycznie nie > powinny wejsc, mi sie miescily - nie liczac cholernie zdartego plastiku w przestrzeni > bagazowej. Spokojnie 5 osob bral, przestrzen na nogi z tylu byla o wiele lepsze niz w > prduktach Ford, nie mowiac o EU premieum jak BMW X5. > Owszem wersja 7 osob to pomylka, ale tesicowa przewiezie jak trzeba[...] > Ci z kajdankami tez nie narzekaja[...] Nie chodzi o rzeczywistą ciasnotę, ale o wrażenia. A te mogą być różne... Mi się wydawało, że jest ciasno. Nie tak, jak w 126p, ale ciasno na tyle, żeby po wejściu do Equinoxa poczuć, że to odczuwalnie większe, choć oczywiście fizycznie mniejsze auto.
-
No to się pochwalę oficjalnie ....
> .... że od wczoraj jestem posiadaczem Cruza > Dziękuje za uwagę > P.S. > kombi rocznik 2012, wersja LT+ z MyLink, 1.4T > Do zobaczenia na drodze, jak się zrobi cieplej to złośnik wyląduje na klapie Oby autko z muszką na grillu i na klapie i na kołach i na kierownicy i gdzie tam jeszcze spisywało się jak najlepiej!!! Gratuluję!
-
Mini test: 2013 Toyota RAV4 - 2.5l AWD
Siedziałem niedawno sobie w tej nowej RAV4. O ile w starej irytowały mnie te tylne drzwi otwierane na bok to w tej nowej właściwie wszystko jest poprawne i całkiem sensowne. Autko jest sprzedawane w niezłej cenie ($23,300.00 za LE FWD do $28,410.00 za Limited AWD oczywiście obie to ceny MSRP do tego podatki i delivery i inne opłaty - powiedzmy za $35,200.00 można teoretycznie wyjechać od dealera w pełni "wypasioną" RAV4). Ale co dostajesz w zamian: - oklepany silnik 2.5 - nawigację z Entune - audio JBLa - niby skórę Softex - szyberdach - całą dostępną w RAV4 elektrykę $35 tys. to sporo za takie auto nawet jeśli ma T na grillu. Podobnie mniej więcej kosztują CRV, CX5. Za to Tucson i Sportage są tańsze a porównywalna cenowo Sportage ma 2-litrowe turbo pod maską... OT #1: No i jako "wielki tego świata" przymierzałem się do tych aut i tylko RAV4 i Sportage mnie spokojnie mieszczą. Przy okazji wychodzi, jak ujeżdżany przeze mnie Equinox jest jednak o numer większym autem, że to już nie "small suv" a "mid-size crossover suv". Inna sprawa to niespodziewanie mały bagażnik. Ale mnie to ani grzeje, ani ziębi. OT #2: Z porównania obecnych małych suv'ów z Cayenne I generacji jasno wnioskuję, że te nowe auta w środku są bardziej przemyślane przestrzennie, niż wiele także dużo większych aut. Oczywiście skandalem jest marnotrastwo przestrzeni pasażerskiej w wypadku takiego Tahoe czy dawnego Trailblazera. Nie wspomnę o nowym Grand Cherokee / Durango jak również o ciasnocie Highlandera/Klugera. Ciekawe, co zaproponują producenci w nowszych generacjach tych crosssuvów.
-
Od jakiego auta moze byc ta lampa ?
> Lampa z RangeRovera nie ma 28cm wysokości raczej, chyba że od tego ostatniego, bo ten ma jak od > ciężarówki... Autokącik uznał że ma więc inaczej być nie może. Może to jest i od tego RRovera Sport... Nie chce mi się jechać do Ramsey do dealera a na wsi ludzie mają tylko LR3 i jednego Range ale nie sporta. Zobaczyłbym, jak wygląda te 28 cm wysokości lampy. To całkiem możliwe. Analizowałem przed południem zdjęcia zbitego klosza i muszę przyznać, że jedno potrzebowałbym jeszcze jednego zdjęcia, aby to ocenić. PS: Ciągle mam wrażenie, że to pasuje, jak wół na malowane wrota. Proszę o zdjęcia poglądowe z konfrontacji