Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

LMV

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez LMV

  1. LMV odpowiedział pawel182 na temat - Motokącik
    > Ford Escort to nowy koncept Forda, który został zaprezentowany w Szanghaju. Jeśli Ford wywali w końcu te idiotyczne konsole centralne a'la Nokia 8210 - wówczas ich auta staną się o wiele bliższe ideału spójności stylistycznej. Jeśli mieli nerves żeby wsadzić tę Nokię do nowego Transita to mają naprawdę głuchych stylistów. Jeśli chodzi o Escorta jestem bardzo na TAK.
  2. > Tradycyjne lustro zamiast kamery, jak w latach '90 > Gorsze??? IMHO lepsze niż elektronika > I od razu pytanie do znawców rynku JDM: czy to lusterko jest obowiązkowe w większych pojazdach JDM > czy to tylko taka moda że tyle tego tam jest? Na Hyundaiu H1 widziałem taki diwajs.
  3. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > biale camaro daje rade Białe - "matowo"-perłowe. Po prostu piękne "na żywo".
  4. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > co tam jest w tym Lexusie napisane ? wyswietlalo cyklicznie rozne napisy ale czekalem wlasnie na ten jeden jedyny wyjatkowy
  5. Ponad 200 nienadzwyczajnych zdjęć niektórych nowości salonu. Między innymi:
  6. Dzisiaj sobie w tym posiedziałem i muszę przyznać, że jest bardzo sympatycznie (choć była to wersja LTZ). Nie jak w większych Lexusach ale też jakby luksusowo tylko bardziej przaśnie, ale bez obciachu. Z aut amerykańskich to Impala zrobiła na mnie najlepsze wrażenie.
  7. > Drugi mój strach to to, czy taką bestię jestem w stanie okiełznać, z tego co wyczytałem po mokrym > się tym nie da jeździć wcale, na suchym też trzeba bardzo, ale to bardzo uważać - na > autostradę lepiej tym nie wyjeżdżać i generalnie najlepiej trzymać to w garażu i polerować. No właśnie to miałem na myśli jak zobaczyłem tym razem taki wątek. Working from home? > Kupilibyście Vipera? Tak. Tego najnowszego. Ale musiałbym przejść duuuuużą transformację, żeby się w nim zmieścić.
  8. Więcej wzdęć.
  9. I już jest "First Drive Review":
  10. > GM coraz fajniejsze samochody robi. Ciekawe czy bedzie Impala SS? Skoro nie ma XTSa z większym silnikiem oraz pojawił się odrębny byt - Chevrolet SS - wątpię, że pojawi się Impala SS. Po co auto FWD z mocnym napędem? Impala SS (w obecnej "karoserii") nie była aż takim szokiem - owszem, miała mocny silnik, ale to było FWD. Żeby to i skręcało i jechało - potrzeba IMVHO RWD.
  11. > 2014 Chevrolet Impala - duży sedan z napędem na przednie koła. > 3.6L V6, 305 KM. A także 2.5l R4 znany z Malibu oraz 2.4l hybryda (ale taka GMowa - kiepska). Do > tego elektronika o której mogą marzyć właściciele Mercedesów i BMW. A także cisza - GM > twierdzi ze Impala bedzie cichsza niz Lexus ES. Wczoraj Nathan z "romanmicagearguy" robił Impalą 0-60 - niespełna 7.5 sekundy. Czy taka cicha ta Impala - trudno powiedzieć po klipie na YT. Dzisiaj ma być opublikowany cały test.
  12. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > Na pierwszy rzut oka widać tylko te wąskie "szparki" i chciałoby się powiedzieć że śmieszne "skośne > oczy", ale potem jak się człowiek przyjrzy to te właściwe światła > Ale brzydal Dołączył do grona: Azteca, Juke, Cherokee. Coś pominąłem??? ... Auta o urodzie Sanosa.
  13. LMV dodał temat w Motokącik
    Po Jeepie Cherokee ... Citroen się wziął za tworzenie paskudek: Citroen C4 Picasso
  14. > nie śmiej sie > ostatni prawdziwy Mercedes mysle, ze gdybym mial takie auto to bym codziennie nie mogl sie doczekac zeby sie nim przejechac, o ile rzecz jasna byloby w doskonalym stanie. ciesze sie radoscia autora watku
  15. Zjeździłem EU wzdłuż i wszerz dwoma rodzajami aut: Oplem Vivaro i Peugeotem Partnerem. Oba diesle - 1.9 DTI oraz 2.0 HDI. Oba nie są autami do podróży, ale... O ile Oplem chciało się pochłaniać kolejne kilometry, to jadąc Peugeotem ciągle myślałem o końcu podróży. Chyba podstawowymi kryteriami dla mnie byłoby: - wygoda siedzeń - elastyczność aranżacji wnętrza w razie konieczności - van ma tę przewagę, że bezstresowo mogę jakąś "leżankę" w nim zmieścić - widoczność z wnętrza - osobiście odczuwam, że optymalnym jest perspektywa "stojącego człowieka" - jeśli oczy mniej więcej są na wysokości, gdy stoję - wówczas mniej się katuję, jestem wypoczęty psychicznie... - bagażnik lubię mieć spakowany tak, żeby po jego otwarciu nie myśleć o przewalaniu toreb i plecaków, aby się dostać do tabletek na alergię i do ładowarki od aparatu - więc bagażnik powinien być raczej obszerny wzdłuż i wszerz, z dość nisko umieszczoną dolną krawędzią - tu fajnym patentem było Vivaro, choć było wersją krótką - w długiej można by sobie usiąść na podłodze bagażnika pod klapą i w ogóle mieć namiastkę kampera - żeby się auto prowadziło jak osobowe - tu np. mój Equinox jest chyba takim przykładem, że może być jakiś zdrowy kompromis - niby crossover, ale prowadzi się niemal jak osobowy kompakt, nawet nie jak combi - Oplem Vivaro zjeżdżałem z autostrad na drogi gruntowe, także górskie we Włoszech - czasem było bardzo stromo - a na Opelki nie robiło to wielkiego wrażenia (ja przynajmniej miałem takie wrażenie) - żeby auto miało wydajną A/C
  16. > Ciasny? Nie widziałeś pewnie Opla Insigni. Widziałem jako Buicka Regal. Ma 2-litrowe turbo 270 o "wydajności" amerykańskich rączych koni.
  17. > sie to podobalo, kiedy masz wozek wielkosci Costco i [...] Macie Costco??? > Przeciez daleko nie sa. Scion a u mnie Rukus tez ma Camry[...] No właśnie. A Scion xB jest kwintesencją samochodu, choć brzydkiego. Kupujesz i wyposażasz, jak chcesz. Zero durnych pakietów. No chyba, że są w dobrej cenie. Wsiadanie/wysiadanie - doskonałe. Auto typowo do miasta, czyli w moim terytorium jest doskonałym rozwiązaniem. Na wsi ich parę jest. Podjechałem w 2011 do dealera i za 16 tys. $$$ mogłem mieć takiego perłowo/białego. Jednak wolałem podjechać do Chevy - uznałem, że ma lepiej zaprojektowane wnętrze i łatwiej po latach to sprzedać. Poza tym oczywiście stylistyka xB mnie "nie powaliła" i ostatecznie wybrałem Chevy
  18. > Podobno ma być turbobenzyna 200KM. Ciekawe w jakim celu mieliby wprowadzać 200KM... Co innego - jakieś 250KM albo więcej. 200KM - w przypadku Malibu jest IMVeryHO nieuzasadnione obecnością już 2 silników o podobnych mocach. Ale po pierwsze powinni coś z tym autem zrobić, bo na USM się w ogóle nie sprzedaje. Na parę miesięcy obecności - widziałem 1 egzemplarz na drodze i parę demo od dealera. Ponoć jest ciasny, niedopracowany a ludziom nie podchodzi wnętrze...
  19. > A co to jest za przelozenie M w skrzyni (manual -tiptronic) ? wrzucasz "M" i możesz zmieniać przełożenia "lewarkiem"/przyciskiem/łopatkami - zależy, co masz do ręcznej zmiany "biegów". Zjeżdżasz z góry - utrzymuje zadane przełożenie. Wjeżdżasz pod górę - ustawiasz np. "2" i automat nie gmera w "biegach" bez sensu. Pewnie parę innych zastosowań by się znalazło.
  20. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > Ja go nie kupię. Przede wszystkim dlatego ze musiałbym jeździć na przeglądy do dealera Hyundai'a. No to zasadniczo jest niemały problem. I W Hyundaiu i u Kii widać to po obsłudze u dealerów. Nie widziałem nigdy "courtesy cars" na placach/ulicach, mam w rodzinie ludzi, co mają auta obu marek i nie ma wśród nich entuzjazmu. Właściciel Genesisa sedana 3.8 2009 wręcz nie może przestać "kląć" na ich serwis. Osobiście mam doświadczenie tylko z serwisem Chevroleta i przedobrzyłbym, gdybym chciał ich pochwalić. Generalnie - widać, że to ICH marką wstrząsnął kryzys 2008-09 roku.
  21. 2014 Hyundai Genesis
  22. > [...]O ile w starej irytowały mnie te tylne drzwi otwierane > Alez ja to widze jako lepsze rozwiazanie, no moze rzeczywiscie oprocz tego kiedy pada deszcz;[...] > Jedyne co mnie, to np w FJ mam drzwii otwierane na LHD [...], czyli musze isc od ulicy. No właśnie o KIERUNEK otwierania chodzi. > Wiele rzeczy przybylo z segmentu Premium, np electric operated tailgate . I like it! No to spory plus. Choć wolałbym rozwiązanie a'la Ford Escape z uruchamianiem otwierania klapy "machnięciem" dolnej kończyny pod zderzakiem. Ciekawe, czy to już Ford opracował na tyle dobrze, żeby nie zaliczyć jakiejś dziwnej wtopy. > Roznica u mnie jest ok $10-12k, ale USDM ma wiekszy rynek plus lokalna specyfika, zarobki, podatki. > Jesli wczoraj bym sie zdecydowal na RAV4, to ze wszystkim mozglem IMVHO wyjechac, za ok > $46-47k (ubezpieczeniem, rejestracja, bakiem paliwa, dealer's delivery), MSRP byla $51k incl > on roads[..] wiec juz na dzien dobry masz ok 5-7% nizej niz MSRP W gruncie rzeczy to ceny są uzasadnione i usprawiedliwione wieloma czynnikami. Choć są producenci co pokazują, że można dać tyle samo albo więcej za mniej. Ale niestety też zwykle kosztem czegoś. > Niezniszczalny[...],, az do znudzenia[...] No u nas mogliby w końcu jakąś alternatywę dać do tych silników. Niedługo zaczną je i do Yarisów i do Avalonów montować. > Gdzie Highlander jest ciasny????? > Spedzilem w nim 100,000 km i nigdy nie byl ciasny., Nawet meltalowe czesci ktore teoretycznie nie > powinny wejsc, mi sie miescily - nie liczac cholernie zdartego plastiku w przestrzeni > bagazowej. Spokojnie 5 osob bral, przestrzen na nogi z tylu byla o wiele lepsze niz w > prduktach Ford, nie mowiac o EU premieum jak BMW X5. > Owszem wersja 7 osob to pomylka, ale tesicowa przewiezie jak trzeba[...] > Ci z kajdankami tez nie narzekaja[...] Nie chodzi o rzeczywistą ciasnotę, ale o wrażenia. A te mogą być różne... Mi się wydawało, że jest ciasno. Nie tak, jak w 126p, ale ciasno na tyle, żeby po wejściu do Equinoxa poczuć, że to odczuwalnie większe, choć oczywiście fizycznie mniejsze auto.
  23. > .... że od wczoraj jestem posiadaczem Cruza > Dziękuje za uwagę > P.S. > kombi rocznik 2012, wersja LT+ z MyLink, 1.4T > Do zobaczenia na drodze, jak się zrobi cieplej to złośnik wyląduje na klapie Oby autko z muszką na grillu i na klapie i na kołach i na kierownicy i gdzie tam jeszcze spisywało się jak najlepiej!!! Gratuluję!
  24. Siedziałem niedawno sobie w tej nowej RAV4. O ile w starej irytowały mnie te tylne drzwi otwierane na bok to w tej nowej właściwie wszystko jest poprawne i całkiem sensowne. Autko jest sprzedawane w niezłej cenie ($23,300.00 za LE FWD do $28,410.00 za Limited AWD oczywiście obie to ceny MSRP do tego podatki i delivery i inne opłaty - powiedzmy za $35,200.00 można teoretycznie wyjechać od dealera w pełni "wypasioną" RAV4). Ale co dostajesz w zamian: - oklepany silnik 2.5 - nawigację z Entune - audio JBLa - niby skórę Softex - szyberdach - całą dostępną w RAV4 elektrykę $35 tys. to sporo za takie auto nawet jeśli ma T na grillu. Podobnie mniej więcej kosztują CRV, CX5. Za to Tucson i Sportage są tańsze a porównywalna cenowo Sportage ma 2-litrowe turbo pod maską... OT #1: No i jako "wielki tego świata" przymierzałem się do tych aut i tylko RAV4 i Sportage mnie spokojnie mieszczą. Przy okazji wychodzi, jak ujeżdżany przeze mnie Equinox jest jednak o numer większym autem, że to już nie "small suv" a "mid-size crossover suv". Inna sprawa to niespodziewanie mały bagażnik. Ale mnie to ani grzeje, ani ziębi. OT #2: Z porównania obecnych małych suv'ów z Cayenne I generacji jasno wnioskuję, że te nowe auta w środku są bardziej przemyślane przestrzennie, niż wiele także dużo większych aut. Oczywiście skandalem jest marnotrastwo przestrzeni pasażerskiej w wypadku takiego Tahoe czy dawnego Trailblazera. Nie wspomnę o nowym Grand Cherokee / Durango jak również o ciasnocie Highlandera/Klugera. Ciekawe, co zaproponują producenci w nowszych generacjach tych crosssuvów.
  25. > Lampa z RangeRovera nie ma 28cm wysokości raczej, chyba że od tego ostatniego, bo ten ma jak od > ciężarówki... Autokącik uznał że ma więc inaczej być nie może. Może to jest i od tego RRovera Sport... Nie chce mi się jechać do Ramsey do dealera a na wsi ludzie mają tylko LR3 i jednego Range ale nie sporta. Zobaczyłbym, jak wygląda te 28 cm wysokości lampy. To całkiem możliwe. Analizowałem przed południem zdjęcia zbitego klosza i muszę przyznać, że jedno potrzebowałbym jeszcze jednego zdjęcia, aby to ocenić. PS: Ciągle mam wrażenie, że to pasuje, jak wół na malowane wrota. Proszę o zdjęcia poglądowe z konfrontacji

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.