Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

LMV

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez LMV

  1. LMV odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    > tak, było wyśmiane kilkukrotnie i raz zniszczone przez cofającego TIRa > Polonez też był ... wyśmiany > więc TopGear nie jest żadnym wyznacznikiem W mojej pierwotnej wypowiedzi chodziło o to, że Dacia JEST i nawet TG ją wspomina (zawsze z przekąsem, szyderczo, choć May'owi się pozornie podoba)... Polska motoryzacja jest przeszłością. Rumuńska - przed nią jest raczej przyszłość - popatrz na gamę modelową Dacii. Mamy hatchbacki, sedana, pickupa, kombi, "vana", "suva"... Polska traci okazję za okazją i pewnie polska motoryzacja się już nigdy nie ocknie i nie odrodzi.
  2. LMV odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    > W Dacii tak się składa, że w obrębie jednej generacji WSZYSTKIE samochody mają to samo wnętrze - > tak, żeby właściciel dustera za ponad 70k nie myślał sobie, że jest lepszy od właściciela > logana za 28 > Wnętrze dacii to absolutna porażka - taty miały lepsze > W nowej generacji powiększyli tylko miejsce na radio, żeby 2DIN weszło - reszta jest tak samo > tandetna i odrażająca > Dacie są świetne na wieś (sporo rodziny mieszkającej na wsi tym jeździ) - pojedzie się w pole a > potem błoto wypłucze szlaufem i jest OK > Ewentualnie do wożenia dziecka - nasyfi papkami, chrupkami, wymiocinami - ta sama akcja i można > ruszać Dacia jest "sobą", nie udaje czegoś innego. JAK NA DACIĘ jest w porządku. Nie byłaby w porządku, gdyby siliła się na bycie Renault albo czymś innym. Jednak jako taka jest po prostu OK.
  3. Ja początki przedstawię mniej więcej chronologicznie: ZAZ 968A Ursus 4011 Ursus C360-3P Jelcz 315M Star 29 potem też 28 Polonez 1.6SLE MR87 Polonez 1.5SLE MR88 Fiat 126BIS Skoda 105 Lada 2107 1500 Polonez 1.9GLD (Caro - chyba MR91) VW Golf I 1.6D VW Passat II 1.6D Volvo 340 D Toyota Carina II 2.0D Trabant 601 Fiat CC 700 Fiat 126p Fiat CC 900 Fiat Uno 1.4ie S Skoda Felicia 1.3 Skoda Felicia 1.6 FL Daewoo Nexia 1.5 GLX Mitsubishi Carisma 1.6 LPG (oryginał z Holandii) Skoda Pickup 1.3 Daewoo Lanos 1.6 SX Skoda Felicia 1.9 Opel Astra II 1.8 Daewoo Matiz 0.8 Fiat Uno 0.9 Mercedes W123 240D Fiat Punto I 1.1 Skoda Fabia 1.4 VW Golf IV 1.9 110 Citroen C5 2.0 HDI Ford Focus C-Max 1.6TDCi Fiat Punto II 1.2 Skoda Octavia I 1.9 Ford Fusion EU 1.4 Peugeot Partner Totem 2.0 HDI VW Golf Plus 1.9 Isuzu Trooper D Mazda Protege (323) Fiat Punto I Sporting VW Polo 1.4 TDI VW Golf V GTD Chevrolet Trailblazer XT 4.2 Chevrolet Impala 3.5 Chevrolet Tahoe 5.4 Chevrolet Malibu 2.4 Opel Astra "II" 1.4 Opel Vectra C 1.8 Hyundai Genesis 3.8 Nissan Altima 2.5 Opel Meriva 1.8 Citroen Berlingo XT 1.6 HDI Nissan Qashqai 1.5dCi Chevrolet Equinox 2.4 Plus jazdy testowe w salonach, m.in. (tu już kolejność przypadkowa): Fiat Punto II+ (późna II) Dacia Logan 1.4 Peugeot 307 SW 1.4HDI Hyundai Tucson 2.4 Ford Fusion US 2.5 oraz Hybrid Nissan Rogue 2.5 Chevrolet Cobalt Jeep Patriot Jeep Grand Cherokee Mazda CX7 Mazda 5 Saturn Aura Plus pewnie coś się jeszcze by znalazło.
  4. LMV odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    > I to właśnie oznacza, że powinniśmy zacząć kult Dacii? Skąd taki "wniosek"? > Jest brzydka, paskudna wręcz. W środku trąci tandetą. Elementy deski rozdzielczej i wskaźniki > zupełnie się ze sobą nie zgrywają. Wygląda to jak poskładane z przypadkowych części bez > pomysły na całość Według Ciebie. Według tych, co to kupują, ma to wtórne znaczenie. Nie jest ładna, ale widać nie odstrasza ludzi, skoro to kupują, tym jeżdżą i z tego się cieszą. . > A to jakiś wzorzec z Sevres? Nie. > Co do przyczepiania się to patrz wyżej. Panel sterowania nawiewami ładniej wygląda choćby w > Pandzie. A to nie jest jakaś wysoko postawiona poprzeczka. > Całkiem fajne wnętrze to jest to: > obrazek Jest brzydkie, paskudne wręcz. W środku trąci tandetą. Elementy deski rozdzielczej i wskaźniki zupełnie się ze sobą nie zgrywają. Wygląda to jak poskładane z przypadkowych części bez pomysły na całość. > Środek w Dacii nie ociera się nawet o poziom "poprawny". Nie musi. > Jest tani. Koniec. Kropka. > Na to klient kupujący produkty tej marki nie będzie zwracał aż tak mocno uwagi. Jednak będą. Choć ENCAP jest tak samo relatywne, jak wszystko inne. Gniot globalizacji.
  5. LMV odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    > na pierwszy rzut oka panel sterowania klimatyzacją wygląda jak z chińskiej wieży audio. Na drugi rzut oka polska motoryzacja nie istnieje a Rumuni (z akcentem na RRRRRR - Rrrrrrrumuni - wyśmiewani, wyszydzani) - mają markę, pracę i $$$. I ich auta są (były) w TopGear wspominane - zwłaszcza Sandero. A do tego wnętrza trudno się przyczepić. Wygląda jak tańsze Renault. W wakacje siedziałem i w Renówkach i w Dacii - i np. jeśli chodzi o Dustera to jest to całkiem fajne wnętrze i całkiem zgrabne auto. A Sandero Stepway też całkiem całkiem. Szkoda, że w EURO-NCAP Dacie wypadają blado.
  6. LMV odpowiedział Randar na temat - Motokącik
    > Ale ronda to porażka dla mnie Skąd ja to znam? Skrzyżowania jakoś szły, ale ronda... Ale po paru dniach to już co innego. Początki jednak były stresujące.
  7. LMV odpowiedział Florydzialski na temat - Chevrolet
    > Nie widac tego na ulicach. W PL widzialem narazie jednego. W USA troche jezdzi. Widziałem jednego Malibu w ruchu i kilkanaście na placach u dealerów. Nie wiem, jak długo to próbują sprzedać, ale coś kiepsko to idzie. Poprzednia generacja była bardziej sprzedawalna. Wybór silkików początkowo też był nie najgorszy - soft-hybryda, jeden I4 (2.4) i dwie V6 (3.5 i 3.6).
  8. U mnie szarpało w Equinoxie ale jak zmienili oprogramowanie automatu - jest "jak ręką odjął".
  9. > [...]A tak - poczekam na Mazdę CX5 diesel. [...] > Pleeeeeeeeeese[...] Chcesz jezdzic co 1,000km do service dolewac? > http://canberratimes.drive.com.au/motor-news/mazda-cx5-oil-issue-fix-nearing-20121002-26w4i.html > Read! Ale jak już te dipsticki zmienią to może będzie ok.? Póki co w US jest tylko 155-konny-czyli-za-słaby SkyActiv. Za to ponoć niewiele pali.
  10. > Wypożycz sobie takie auto na tydzień i się wyleczysz > Skrzynia AT szarpie > HanYs DSG? Słyszałem, że DSG reflashowali żeby nie miała różnych przykrych przypadłości. W moim Chevy reflashowali AT i już parę miesięcy ani razu nie szarpnęła, tak jakby zupełnie nową, inną, lepszą transmisję wsadzili. Ciekawi mnie osobiście jeszcze ten nowy 2013 Equinox z V6 3.6 Tyle, że więcej pali a i potrafi nieźle kosztować. Cena prostego Lex'a RX350 równa cenie wypasionego Chevy Equinox 3.6 LTZ - to "lekka" przesada.
  11. > dlaczego equinox? > colorado crew cab , avalanche drogi ale jest jeszcze silverado? Nie wiedziałem, czy w USA zostanę. Miałem (mam) znajomego szefa salonu Chevy, w związku z niewielkimi dochodami i krótką historią kredytową nie byłem w stanie uzyskać kredytu o normalnym oprocentowaniu i niskiej wpłacie wstępnej. 2 lata temu było b. cienko jeśli chodzi o kasę a Malibu z racji na awarię kolan stało się autem o ograniczonej używalności (b. "niskie" wsiadanie). Więc do wyboru był starszy HHR albo now(sz)y Equinox z podobnym w miarę ekonomicznym silnikiem. Proste realia spowodowały proste rozwiązanie. Dzisiaj jest tak, że mam zamiar rok-dwa pospłacać Equinox'a i oddać w rozliczeniu przy zakupie czegoś oszczędniejszego i prawdopodobnie tańszego w zakupie. Zobaczymy. Dramatu na koncie już nie ma, ale też może być lepiej, niż do tej pory, jeśli powtórnie przemyślę sprawę zakupu auta. Jak dotąd wożę powietrze przeważnie. Czymś rozsądnym byłoby auto pokroju Scion xB (prawie kupiłem - całe 10000 $$$ tańszy, ale właśnie sprawa kredytu oraz nie do końca ciekawe zestawienie silnik/automat. Hybrydy są wciąż za drogie i kojarzą mi się z czymś niekoniecznie praktycznym, choć standardowy Prius jest czymś również rozsądnym w specyfikacji np. trzeciej. EDITH PIAFF: O! Widzę jakąś Persona Edition. Ciekawe... $27k.
  12. > Panocku a gazu nie mozesz sobie w us&a załozyc? > PS taka dobra koniuktura w we Wrocku zamkneli salon? Założyć można, tylko po co??? Gwarancję stracić? Bagażnik stracić? Nie wiem poza tym, gdzie tankować. Raz widziałem auto osobow na CNG. Ale o LPG nie słyszałem, co nie znaczy, że tego nie ma. Póki co tragedii nie ma, tylko te 180 koni w Equinox'ie przy niezbyt dużym momencie obr. nie jest czymś powalającym na kolana a wręcz w górach Pennsylvanii auto mocno puchnie z wysiłku. Mam wrażenie, że diesel mógłby być odpowiedzią, tyle, że diesle w USA są przeważnie dużymi i drogimi autami (Audi Q7, BMW X5, Mercedes GL, Porsche Cayenne, VW Touareg). Taka Mazda CX5 byłaby odpowiedzią na zapotrzebowanie i coś czuję, że firma z Hiroshimy się obudziła i zrobi troszkę prze(d)stawienia na rynku w USA.
  13. Jeśli VW sprzedawałby w USA Tiguana w dieselu - pewnie też bym dołączył do grupy posiadaczy "vauwejka w tedeiku". A tak - poczekam na Mazdę CX5 diesel. Przy obecnych cenach paliwa i przy zasięgu aut oraz biorąc pod uwagę doświadczenie z przeszłości - jednak diesel ma (jak dla mnie) więcej plusów. Na utrzymanie dużo palących benzyniaków mnie nie stać i pewnie się to nie zmieni. Fajnie było latem, jak po zatankowaniu pożyczonego od Olasa Nissana Qashqai 1.5dci pokazywał się na DIC'u zasięg: ponad 1000 km. Więc czekam spokojnie na Tiguana (albo następcę - niewielkiego crossovera) w dieselu.
  14. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > BMW robi ludzi w bambuko z tymi oznaczeniami. Lexus też. LS 600h - co to ma być?
  15. > myślę że możesz sobie darować sobie jedno i drugie dlatego że ja jestem szczęśliwy w miejscu w > którym świadomie jestem > a co do leczenia to byle nie u Twojej żony w klinice, czułbym się dziwnie dokładając się do Twojego > nowego Lexusa > Ależ ja wiem że Tobie się podoba wszystko co nowe, odnoszę wrażenie że obojętnie jak by to nowe nie > wyglądało, i było tandetnie wykonane to i tak by Ci się podobało - byle miało ekran LCD z > pierdylionem bajerów które będą wyręczać Twój mózg przeciążony przygniatającym ciężarem > codziennego istnienia . Przejdź się do jakiegoś innego muzeum, usiądź do jakiegoś porządnego > samochodu: > i zastanów się kto powinien się tu leczyć - czy ja z zamiłowania do rzeczy ładnych i solidnych czy > Ty z pędu do pseudo potrzebnych bajerów w stylu komputerowa spłuczka do kibla . Widzisz - ja > siedzę w IT po uszy, i mam z tego $. Ale jednocześnie gardzę tym po godzinach - bo wiem - że > większość rozwiązań jest nic nie wartą wodą na młyn dla bajerantów Twojego rodzaju Ale nowe auta przynajmniej "prowadzą się" jakoś... No i większe są szanse na przeżycie w razie, gdyby jakąś staroć zarzuciło albo z powodu braku ABS wjechała mi w bok... Stare auta powinny stać w muzeach i przez to głośno mówić światu: to robiono źle...
  16. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > a 35i nie ma przypadkiem pojemnosc 3.0? Ma. Dziwne te nowe oznaczenia nic nie mówiące tak naprawdę o pojemności. 328i ma 2 litry na przykład.
  17. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > na starym kontynencie oferta silnikowa tego modelu kończy się na 28i, użytkownicy zza oceanu bardzo > chwalą sobie tą wersję 35i. > ogólnie auto bardzo specyficzne ale zadziwiająco fajnie jeżdżące, ja jestem bardzo zadowolony z > wyboru Krzychuk, dzięki za pierwsze spostrzeżenie. Zapytam, o co chodzi pytającej najpierw i pewnie konkretne jakieś pytanko zadam. Choć planuję w wolnym czasie podróż do Rochelle Park, NJ do Park Ave BMW i sam też spróbuję się przyjrzeć.
  18. LMV odpowiedział LMV na temat - Motokącik
    > Wiadomo tyle ze nikt nie ma Krzychuk ma więc jego pewnie podpytam. Choć rzeczywiście z opcjami to może dość drogo wyjść, ale w gruncie rzeczy w standardzie już nie ma dramatu. Auto nie dla mnie.
  19. LMV dodał temat w Motokącik
    Co nam wiadomo o tym autku?
  20. Klikamy. Auto fajnie WYGLĄDA... Właściwie to (podświadomie?) widzę reminescencje z Corvetty z l. 80tych...? Jeśli nie zkiepszczą powertrain - będzie MIÓD~!!!
  21. LMV odpowiedział Florydzialski na temat - Motokącik
    > Silnikowo na razie bez emocji - będzie obecny 2.5L V6, 3.5L V6 a w EU będzie model z Atkinsonem i > hybrydowym napędem. Myślałem, że będzie fajniej. Ale niestety, jestem na nie... Samochód jest odrażająco wulgarny... Gdyby miał silniki od 500 koni w górę, bardziej nadmuchane błotniki i opony o szerokości 295 - to może miałby sens. A tak - przerost (niepotrzebny) formy nad treścią.
  22. > Czyli Chevrolet Cruze o ktorym marzy każdy właściciel Cruze: > http://www.caranddriver.com/reviews/2013-buick-verano-turbo-manual-test-review > 250 KM, szesciobiegowy manual, 6.5 sekundy do setki. Gdyby jeszcze ten gril był ladniejszy... Przyglądałem się kiedyś Verano w wersji ponton w cielaku i powiem, że gdyby nie ta typowo za-naciupciana-na-maxa w sensie - zagracona - konsola środkowa oraz ultra-nudne wnętrze w ogóle - byłby to całkiem ciekawy, alternatywny mały sedanik. Niestety większość firm idzie w (tanią) unifikację, przez co motoryzacja staje się przerażająco nudna (przynajmniej ta motoryzacja "mainstream'owa")
  23. W USA dla odmiany w 2012: TOP 10 BEST SELLING MODELS 1. Ford-F-150-11. Ford F-Series 2012 Sales: 646,316 Change Over 2011: +10.3% Rank in 2011: 1 2. Chevrolet Silverado 2012 Sales: 418,312 Change Over 2011: +0.8% Rank in 2011: 2 3. Toyota Camry 2012 Sales: 404,886 Change Over 2011: +31.2% Rank in 2011: 3 4. Honda Accord 2012 Sales: 331,872 Change Over 2011: +40.8% Rank in 2011: 9 5. Honda Civic 2012 Sales: 317,909 Change Over 2011: 43.7% Rank in 2011: - 6. Nissan Altima 2012 Sales: 302,934 Change Over 2011: +12.6% Rank in 2011: 4 7. Ram Trucks 2012 Sales: 293,363 Change Over 2011: +19.9% Rank in 2011: 7 8. Toyota Corolla/Matrix 2012 Sales: 290,947 Change Over 2011: +21.1% Rank in 2011: 8 9. Honda CR-V 2012 Sales: 281,652 Change Over 2011: +29,0% Rank in 2011: - 10. Ford Escape 2012 Sales: 261,008 Change Over 2011: +2.6% Rank in 2011: 5 Wszystkie auta Made in USA. Co innego z przynależnością marek - 4 z USA a pozostałe z JP.
  24. Fajne nazwy macie: - Toyota Prado (no to akurat w Afryce też spotkałem) - Ford Territory - Toyota Kluger (jak można tak zepsuć nazwę Highlander'owi) - Nissan Dualis (nawet poczciwemu Qashqai się nie upiekło) - Holden Barina (biedny Aveo/Sonic) Są jakieś inne nazwy lokalne/endemiczne?
  25. > Czyli nowy Ford Explorer Sport. Silnik V6, 3.5 litra, ale z dwoma turbo i bezpośrednim wtryskiem. > Efekt końcowy - 365 KM i moment obrotowy jak w V8. Romek go już przetestował i całkiem całkiem sobie poradził:

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.