Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

LMV

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez LMV

  1. Monogamicznie i hetero. Nawet nie wiedziałem, że taki "podział" można wymyślić. Ciekawe...
  2. W sumie to osiągałem i 65MPG. Na płaskim i na tempomacie. I na 8-9 "biegu". Ale średni wynik ze 180-konnego silnika napędzającego mały tramwaj - to całkiem normalny wynik.
  3. 2.4 180 hp. Po przejechaniu się tu i tam powiem, że auto ma sens. Wygląda sensownie, trochę jednak może kobieco. Ale fajnie się komponowało z palmami i robiło ok. 27 mil z galona (na głównie płaskiej Florydzie)
  4. OT: Przyleciałem na chwilę do znajomych na Florydę. Wynajęliśmy samochód kompaktowy. Po zjawieniu się w wypożyczalni okazało się, że kompakty są niedostępne chwilowo, za to stały na placu inne auta. Pani zaoferowała darmowy upgrade do małego SUV. Na placu stał Fiat 500x oraz Dodge, który pani wyglądał na Journey, a mi wyglądał na Caravana (bliźniak Voyagera). Gdyby nie zużycie paliwa wziąłbym pewnie Caravana. Ale ostatecznie po kilkunastu sekundach pożyczyłem Fiata. Fajne auto i ma to sens, jeśli lubisz względnie niedrogo jeździć crossover'em/małym_suv'em.
  5. LMV odpowiedział LMV na temat - Volkswagen
    Z tym ogrzewaniem to ponoć TTTM. Ale dzisiaj miałem ciekawy przypadek. Chciałem otworzyć okno w aucie, ale się nie dało. Wpadłem na pomysł, że się pewnie coś zawiesiło. Żadne okno nie chciało ruszyć! Potem wpadłem na drugi pomysł, że skoro stoję w korku, to mogę spróbować auto wyrzucić na P, wyłączyć, włączyć i ... voila! Szyby ruszyły. Wspaniała sprawa wiedzieć, że jak coś nie działa, to może warto cały system zrestartować.
  6. https://www.youtube.com/watch?v=kz_IarQlSZM
  7. LMV odpowiedział LMV na temat - Volkswagen
    Próbowałem paru rzeczy. Ale dzisiaj był ogólny problem, bo było dość ciepło, więc nie bardzo miałem okazję przetestować. Pewnie w najbliższym czasie udam się do serwisu... PS: Cały dzień poruszałem się z włączonym ogrzewaniem. A wieczorem przy wyjeździe z Manhattanu do Lincoln Tunnel po 20:00 włączyłem A/C. Nie ogarniam tych anomalii temperaturowych.
  8. LMV odpowiedział LMV na temat - Volkswagen
    Mechanizm jest taki: uruchamiam auto, jeśli jest włączona AC oraz pokrętło ogrzewania ustawione na cokolwiek innego, niż ZIĄB - to wówczas mam na jakiś czas zaparowane szyby... Podobnie miałem 11 lat temu w Lanosie. Da się z tym żyć, ale jeśli można tego uniknąć to by było super. Lampka na pewno świadczy o WŁączeniu AC. Jetta w USA jest autem tanim, więc pozbyli się z niej iluś tam rzeczy, które w EU są normą. Na przykład haczyk w bagażniku, siatki, systemy bagażowe, trójkąt, zasłonka podstawek pod kubki, włącznik świateł i pewnie parę innych. U mnie z "dodatków" mam pogrzewane siedzenia i był szyberdach bez dopłaty. Pewne rzeczy sobie z ebay'a czy Amazona dokupiłem, jak haczyk, siatki dwie małe, włącznik świateł właśnie (automat). W związku też z tym, że światła były tragicznie ciemne - założyłem żarówki ksenonowe zmodyfikowane przez deautokey. Działają, świeci to o niebo lepiej i nie oślepia. Przynajmniej wg amerykańskich standardów - jest ok.
  9. LMV odpowiedział LMV na temat - Volkswagen
    Właśnie chyba spróbuję się przyjrzeć tej opcji, choć ani Climatic'a ani (tym bardziej) Climatronic'a (chyba) nie mam. Po prostu włączę AC i zobaczę. Jednak gdy na dworze zimno a jest AC włączone + ogrzewanie => to daje efekt zaparowanych szyb za każdym razem, gdy "odpalam" auto po postoju. Wolę już jeździć bez AC, z kiepskim ogrzewaniem.
  10. LMV odpowiedział LMV na temat - Volkswagen
    To prosta wersja bez wskaźnika temperatury cieczy (żadnego, nawet lampki). Mam tzw. Caristę, ale nie wiem, czy to czyta takie wskazania. Można było ustawić parę gadżetów, typu przejazd wskazówek na dzień dobry czy sygnał dźw. przy zamykaniu auta, nawet domykanie szyb. O! - błędy na pewno czyta i interpretuje. Dealer jest milę ode mnie, więc pewnie podjadę.
  11. LMV odpowiedział LMV na temat - Volkswagen
    Najprostsza wersja 1.8. Czyli nie ma Climatronic a jedynie pokrętła i parę przycisków. Dużo pomaga to, że choć siedzenia są zwykłe, materiałowe, to są podgrzewane.
  12. Pacjent to Jetta 2015 1.8 TSI, najprostsza wersja dostępna lokalnie. Po 20 minutach jazdy wieje z kratek co najwyżej ledwo ciepłym powietrzem przy ustawieniu na max. temperaturę... Czy to wygląda podejrzanie? Czy TTTM?
  13. Dzisiaj pierwszy raz po chorobie ruszyłem w plener. Wprawdzie miałem tylko poniżej godziny, ale w tę pogodę (słonecznie, prawie bezwietrznie, sucho i ok. 20 stopni Celsjusza) - nawet 5 minut by mnie ucieszyło. Na ulicach (i okolicznych autostradach) sporo motocyklistów. Coraz więcej na naked'ach i innych street'ach. Pamiętam, że rok temu ostatni raz jeździłem 26 grudnia. Ciekawe, czy El Nino pozwoli na jazdę np. w styczniu
  14. LMV odpowiedział Shofer na temat - Ford
    Tyle wiem, że już tego nie robią. Większość komisariatów w USA miało lub wciąż ma CV na stanie. Czołgi na kołach. Wielki bagażnik, ale zaprojektowany po staremu. Silniki mocne w sensie wytrzymałości. Auto ma zaletę/wadę (zależy, jak na to patrzyć): w USA jak się pojawia w lusterku to może (nie musi, rzecz jasna) oznaczać
  15. LMV odpowiedział Michal_O na temat - Motokącik
    Wczoraj ktoś kupił u dealera w Virginii fabrycznie nową Jettę 2.0 S (two-point-slow) S z 2015 r. za $12,160.00... Ktoś inny "wyszarpał" w Pennsylvanii Tiguana 2.0 TSI 4Motion R-Line za $25,500.00... (obniżka z $30,500.00) Jest ciekawie. Będzie jeszcze ciekawiej.
  16. Potwierdzam opinię o Fabii 1.0 z mocniejszym silnikiem. A jazda na LPG była naprawdę niedroga. Auto fajne, żółte i solidne. Początkowo był problem, ale należało włączyć podwójne myślenie przed wyprzedzeniem ciężarówek. Po paru dniach przestałem na to zwracać uwagę i jechałem już bez najmniejszego stresu, tylko trzeba było nogę z gazu zdjąć (mentalnie) i jechać równo z innymi. Dzięki za poradę, Olas! PS: Na silnik Jetty 2.0 115 koni mówią u nas nie "tu-pojt-ou" ale "tu-pojt-slou".
  17. LMV odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    Jechałem sobie spokojnie po rondzie w Łomży z zamiarem zjazdu, czyli prawym pasem. Z wewnętrznego pasa chciał w tę samą drogę, co i ja, skręcić jakiś gościu w MB (chyba CLS) na niemieckich tablicach. Chcąc być uprzejmym i upewniając się, że nikomu za mną nie zrobię krzywdy (nikogo nie było za mną) zatrzymując się na te 2-3 sekundy aż on wjedzie - zwolniłem, zatrzymałem się i poczekałem, aż wjedzie. Zaraz za rondem (i za przejściem) zatrzymał się i zaczął mi wygrażać. Nie wiem, o co mu chodziło. Ruszył i potem jeszcze ze 2 razy się zatrzymał. Potem wyprzedziłem go (właściwie "ominąłem"), jak stał w kolejce przed światłami a ten mnie obtrąbił. Za światłami dogonił mnie, wyprzedził, znowu ostro zahamował, otworzył szybę i pokazał mi środkowy palec. Komedia... Wtedy pomyślałem sobie, że może nie widział filmiku o samowolce niemieckich kierowców za granicą:
  18. W USA (a przynajmniej w NJ) się pozdrawiamy.
  19. LMV odpowiedział szastan na temat - Volkswagen
    Się wtrącę w "obcy kącik". U mnie to było trzeba "psiknąć" jakimś preparatem (chyba silikonowym) na uszczelki drzwi. Trzeszczało dość mocno i już wiem, że po paru miesiącach trzeba "psiknąć" znowu.
  20. Ford wszystkim jezdzacym CMaxami hybrydowymi wyplacil po deie rekompensaty. Dla tych, co jezdza w leasingu bylo to o ile pamietam lacznie ponad $600. Obnizyli z 47 MPG na 40 MPG. Po dwoch latach jazdy licznik pokazuje, ze Ford robi 39.8 mil z galona, czyli sie zgadza. Najmniej pali przy ok. 70 stopniach Fahrenheita - wtedy morma jest 42-43 mile z galona. Teraz przy 80-100 stopni wychodzi ok. 40 mil z galona. Przepraszam, ze nie przeliczylem, ale w l/100 km roznice sa mniej spektakularne, niz przy uwzglednieniu miar imperialnych.
  21. Owszem. Próbowałem założyć, ale to kolejne koszty. Wolę siatkę bez podpinek.
  22. "Skóry" nie mam, tylko "siatkę" ("mesh") Tourmaster'a, spięta "na ciasno". Buty wysokie, jeansy. Nawet w upale da się wytrzymać. Patrząc na kolejne filmiki odechciało mi się szukać niedrogiego, "pół-otwartego" kasku. Dodatkowo nie rozumiem tych, co zakładają kaski, ale nie zapinają pasków mocujących je do głowy. I lokalne przepisy też pomagają trochę jechać spokojnie: nie można jeździć poboczem, między autami ("line-splitting").
  23. LMV odpowiedział Ecotec na temat - Volkswagen
    Jeździ ich dużo w USA - 1.8 TSI wszedł niedawno. Zachwalają. A co do TDI w wersji 140 i 150 koni to od zawsze słyszałem sporo pochwał. Nową TDI 150-konną z manualną skrzynią można wyjechać za nieco ponad $22 tys. Do zeszłego roku narzekano na "tanie" wnętrza skromniejszych wersji. Ale to Ameryka i tu wszystko musi być "nice and soft", żeby wzbudzało szacunek.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.