Zawartość dodana przez stilo_kielce
-
No to drugie Renault w domu mam Megane II 1,6 16v
Ile ci spala ten silnik w mieście z klimą?
-
Megane II ph I 3D probelm z pamięcią fotela
Witam serdecznie, od początku tego roku użytkuję megane II z 2003 roku i powoli ten samochód doprowadza mnie do szału. Od wczoraj nie działa pamięć ustawienia fotela prawego. To znaczy po odpowiednim ustawieniu fotela na odległość (przód-tył), wszystko jest okay. W momencie kiedy odchylimy oparcie żeby wpuścić lub wypuścić pasażera z tyłu to fotel juz nie wraca do pierwotnego ustawienia, tylko zjeżdża do samego końca id od nowa trzeba go ustawić. Dodam, że po stronie kierowcy ta "pamięć" działa. Rozumiem że coś się popsuło, tylko co?
-
Wyciek z króćca przy głowicy POLO 1.4 8V 1994 r.
> sprawdzalem w katalogu gordon-a, ale tam aby kupic w tej cenie trzeba mieć "zniżke" bo cena > katalogowa powala... ale sadze, ze sklepy handlujace VW beda to mialy na stanie bo to > popularne, że te króćce pękają Byłem w sklepie ATC na Zagnańskiej i nie mieli tego króćca. Możesz mi podać numer części albo wkleić rysunek techniczny to im pokaże może. Z góry dziękuję
-
[E46] 320i 2000r nie załącza wentylator.
> Wyjście jest. Wisko używka z wentylatorem 100zł. Jedyny problem to wentylator klimy. Teoretycznie > powinien być a tak prawdę powiedziawszy to nie jest niezbędny. Jak to????? Klima bez wentylatora???? Powodzenia
-
Wyciek z króćca przy głowicy POLO 1.4 8V 1994 r.
> 80zł z hans prajsa kompletny z termostatem Gdzie w Kielcach mogę go dostać?
-
Wyciek z króćca przy głowicy POLO 1.4 8V 1994 r.
> nie jest zespolony w zestaw, mozna kupisa sam i wymienic to dziwne, bo w sklepei twierdzili że muszę kupić cały... Poda mi ktoś numer części, albo link do aukcji/sklepu internetowego?
-
Wyciek z króćca przy głowicy POLO 1.4 8V 1994 r.
> to co jest na obrazku to cały zestaw korpusu termostatu z termostatem, czujnikiem, krućcem wodnym i > uszczelkami tak całość to koszt okolo 90-100zł w zależności od wykonania no to jak według ciebie mam wymienić sam krócieć? Przecież on jest zespolony własnie w ten zestaw...
-
Wyciek z króćca przy głowicy POLO 1.4 8V 1994 r.
> Tam jest o-ring ale proponuje wymiane cełości krućca z oringiem bo te krućce z czasem się kruszą > Taki element kosztuje parenaście złotych Sam oring kosztuje 5 zł, ale cały króciec tani nie jest i kosztuje 175 PLN...
-
Wyciek z króćca przy głowicy POLO 1.4 8V 1994 r.
Witajcie, mam problem w polo wujka z silnikiem 1.4 8V z 1997 roku. Otóż na łączeniu głowicy z króćcem jest wyciek. Czy wystarczy wymiana oringu, czy może tam wcale nie ma oringu i całość muszę skleić na silikon>? Z góry dziękuję za odpowiedź
-
Megane II 1.4 16V jaki rozmiar klucza do korka oleju
> 8 Mam nadzieję że jest jeden rodzaj miski, więc zamówię sobie nasadkę numer 8
-
Megane II 1.4 16V jaki rozmiar klucza do korka oleju
Witam, chce samodzielnie wymienić olej w megane II 1.4 16V z 2003 roku. Nie chce kupowac drogich zestawó kluczy do korków oleju, dlatego chciałem zakupić samą nasadkę. Mam jednak pytanie jaka jest średnica? 8mm czy może 10 mm http://allegro.pl/klucz-kwadrat-8mm-do-korka-oleju-renault-1-2-hit-i4190449748.html czy może http://allegro.pl/klucz-kwadrat-10-do-korka-oleju-renault-king-tony-i4153323870.html
-
Megane II 1.4 olej
> Do tego musisz się zaopatrzyć w klucz do korka spustowego(czworokątny > Dobrze też przy okazji mieć pod ręką nową uszczelkę korka spustowego. Jaki klucz potrzebny jest do megane II 1.4 16v z 2003 roku? Czy coś takiego wystarczy? KLIK
-
fiat 1.2 czy da się wyciagnąć wiecej km
> pytam o silnik fiacika 1.2 69km. 8v > da się podwyzszyc moc silnika bez zbytniej ingerencji ? Ja miałem z 1.2 wydłubane w cc prawie 95 KM, ale to dużo rzeźby:)
-
Ford Focus 1.6 Pb 2008 a Seat Leon 1.4 Tsi 2008
Weź focusa. Silnik bez turbo, znana jednostka. A 1.4 TSI to loteria, chociaz dzięki turbo na pewno jeździ się przyjemniej.
-
Croma z automatem
Oczywiście w Twoim przekonaniu wszystko co z VAG-a > to szajs, zapominasz jednak, że przez całe lata wytwory tego koncernu ,,motoryzowały'' całe > pokolenia europejczyków, a dla Polaków były niedoścignionym wzorcem > Owszem VW zaliczył kilka poważnych wpadek, nie mniej do dziś to marka produkująca samochody > doskonale wykończone Dobre A kto wymyslił za przeproszeniem wtrysk Common Rail? Bo na pewno nie Niemcy tylko Włosi. I skończyła się epoka Pompo Wytrysków
-
Croma z automatem
> Nie przekonasz - to Fiat- to zło wcielone - a nie der paśnik w tedeiku od Niemca w którym nic a > nic się nie psuje- Panie lać i jechać- ot kolejna legenda > Warto popytać mechaników co się bardziej psuje no ale... jak kto woli. W pełni się zgadzam! Jeździłem służbowym golfem Vi i była porażka. teraz mam VII i d...y nie urywa. Ale POlakowi nie przetłumaczysz
-
Irytujące wyposażenie
Ja uwielbiam w nowych autach system START&STOP...
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> z tym systemem rozruszniki dostają w dupe ostro Chociaż sa specjalnie do tego przystosowane, to łatwego żywota nie mają...
-
Zmiana oleju z mieralnego na syntetyk. Kolejny MIT padł
> Głupoty kolega wypisuje, potem ktoś te głupoty przeczyta i dalej rozpowszechnia. Czy wam ludzie > ktoś płaci za pisanie taki bzdur? Zapomniałem dodać, ze na pewno wiem ze Millers i motul robi oleje na bazie estrów. Oczywiście jest jeszcze m.in amsoil i kilku innych producentów
-
Zmiana oleju z mieralnego na syntetyk. Kolejny MIT padł
> To nie mit, a fakt ... tylko z lat 70-tych, gdy uszczelki w silnikach często były z gumy, którą > rozpuszczały estry (czyli olej syntetyczny) > A teraz (od jakiś 20 lat) i uszczelki są lepsze i olej syntetyczny nie jest na estrach Dwa są na estrach: Motul i Millers
-
Zmiana oleju z mieralnego na syntetyk. Kolejny MIT padł
> nie no jakiś koleś, jakiś mini blog - obalił MIT... no ale skoro jest w internecie to musi być > prawda co nie? E tam, lepiej lać minerał po 200 tysiącach...
-
Najtańsze ubezpieczenie ?
Warto trafić dobrego agenta. Ja ostatnio zapłaciłem za OC bmw 1.8 323 zł za rok OC plus NNW do kwoty 12 tysięcy. Wszędzie gdzie sprawdzałem (internet, agencje, oraz pojedynczy agenci) liczyli mi po około 400 zł. Później szwagier polecił mi żebym odwiedził jego sąsiada, który zajmuje się ubezpieczeniami. Poszedłem bez większego przekonania, ale 73 PLN w kieszeni piechotą nie chodzi . Na drugim aucie żony, fiat brava 1.9 TD z 2000 roku oszczędziłem ponad 150 zł. Teraz płace 490 zł, a od lutego zapłacę 340. Polise sam opłaciłem przez internet, przyszła pocztą po 3 dniach.
-
Zmiana oleju z mieralnego na syntetyk. Kolejny MIT padł
> najbardziej to mnie rozbroilo jak gosciu w sklepie polecil do auta z przebiegeim 30tys km olej > mineralny bo jak to stwierdzil "nie wiadomo na czym jezdzil wczesniej" To jest klasyka. Panie jak ma nalatane ponad 100 tysięcy, to najlepiej nalać półsyntetyk. Jak ma ponad 200 to najlepiej minerał. Znawcy...
-
Zmiana oleju z mieralnego na syntetyk. Kolejny MIT padł
> zadna nowosc. Warto przed zmiana przeplukac silnik Dla mnie nie, ale dla wielu tutejszych czytelników może to złamać ich światopogląd Ja przerabiałem to w rajdowym fiacie cc. Zzieniłem półsyntetyk na pełen syntetyk i nic się nie wydarzyło. A ilu ludzi mnie przestrzegało... Do dzisiaj śmieję im się w twarz
-
Nalewka prawie jak oryginał... Ciekawy test w Motorze
kasiok-ML-287388759-ML- Nieuprawniona publikacja.