Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > od razu błąd na > zegarach Jakbyś wybrał właściwe ECU to też by wywalił błąd na zegarach, jest to normalne. > no i od tego czasu ciężej mi chodzi kierownica, nie istotne czy z city czy bez. Wydaje Ci się. Pozdrawiam BAS
  2. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > a dysponujesz taka informacją? Tak jak pisałem, wprost nie. Yani(autor FES) pisał, że wymiana wspomnianego rezystora i dołożenie kondensatorów powoduje doprowadzenie interfejsu do stanu zgodnego ze specyfikacją => interfejs ze złym rezystorem jest niezgodny ze specyfikacją producenta czipu. IMO każdy program będzie działał po modyfikacji wykonanej tak jak opisał Yani(jego opis i moje tłumaczenie w jednym z moich postów). Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > przekopałem się przez cały wątek i nigdzie nie ma informacji, czy po usunięciu tego felernego > rezystorka ELM będzie działał z innymi programami? pozdr! Bo nie ma takiej informacji wprost w tym wątku. Pozdrawiam BAS
  4. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Jest to połączenie do centralek TPMS-13 i CC, reflektory-12 oczywiście po linii K. Widać, że pytający nie zadał sobie trudu przeczytania wątku od początku Pozdrawiam BAS
  5. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > a jak jest z poza obrotami podczas postoju?-gdy się gazuje do odcięcia w celach diagnostycznych Myślę, że to bez znaczenia, ale nie mam tego ECU, więc nie sprawdzę. Pozdrawiam BAS
  6. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Alfa Romeo 147 1.9 JTD, Bosch EDC15C7 CF3/EOBD Diesel Injection, FES 2.5 Czytaj ilość odcinek(ile razy rozkręciłeś obroty silnika aż ECU odcięło). Pozdrawiam BAS ps. Sorry, że po angielsku, ale nie chciało mi się przełączać na windowsa gdzie mam full-wersję.
  7. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > co to za parametr: ilość poza obrotów? Jaki samochód, jaki silnik, jakie ECU, która wersja FES? Uzupełnij profil. Pozdrawiam BAS
  8. bas odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Co to za błąd ?? Chodzi Ci o ten 02? Nie pamiętam, ale gdzieś było opisane w necie. Pozdrawiam BAS
  9. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > cza poczekac, az autor FESa zerznie komendy z fabrycznego softu Fiata. krok po kroku i bedzie. Chciałbyś Examiner nie potrafi nawet włączyć lampki tempomatu, że o reszcie życzeń Twinsena nie wspomnę. Pozdrawiam BAS
  10. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > przeciwmgielne, Chcesz wymieniać lampy? > tylne szyby elektryczne, Wymiana boczków? O ile z przodu uważam, że są potrzebne, o tyle z tyłu... > fabryczne radio bez migania i omijania tego opóźniaczem itd... To jest dobry pomysł. > Może po wymianie przewodów hamulcowych nawet ESP dałoby się > dołożyć Dać by się dało, ale zdaje się, że już temat przedyskutowaliśmy na kąciku W sumie mam wrażenie, że chcesz sporo doinwestować autko Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Czy to oznacza, że można dodać dowolne urządzenie i będzie > wiedział że jest "swoje"? Każde, które występuje w stilo, choć podejrzewam, że da się też każde spełniające normy dla can. Pozdrawiam BAS
  12. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > a czy osiowanie proxy dotyczy tylko licznika, czy też np: radia, Connect nav +, centralek ABS, > AirBag, ECU? Dotyczy wszystkich hostów sieci can, nie wiem gdzie są wpisywane wartości, tzn. na pewno do BC i Zegarów, jak z resztą nie wiem. Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > BAS mam do Ciebie pytanie z innej beczki: czy może wiesz coś o wyruwnaniu/ustawieniu proxi, > prawdopodobnie w następnm wydaniu FES ma być dostępna taka funkcja Chodzi Ci o tzw. osiowanie proxy, polega ono na wpisaniu określonych wartości do hostów sieci can... Ma być dostępne w FES 2.6. Pozdrawiam BAS
  14. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > a aktywacja tej funkcj przy zakodowanych juz wtryskiwaczach coś spowoduje? Nie wiem, nie mam (M)JTD, myślę że nic się nie stanie. Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > co to za funkcja "kod Wtryskiwaczy Cykl.1" pod F7 w diagnostyce silnika? Po wymianie wtryskiwaczy trzeba je "zakodować" inaczej nie odpalisz. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > czy FES umozliwia korekte wskazan przebiegu auta?wg elerna w PII licznik konczy sie na 3xx000km. > moze wiesz cos wiecej? Nie umożliwia. Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > 1-7-9. Pytanie moje jest takie, czy to połączenie ma być wykonane w tej czarnej wtyczce, którą > podłączam się do samochodu? Tak, bo pewnie piny 1,7,9 nie są doprowadzone do Canon DB9. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Co można zrobić w Grande Punto 1,4 8v za pomocą FiatEcuScan? > Czy wyłączę palącą się kontrolkę silnika i Nie, Twój silnik nie jest jeszcze obsługiwany. > info o przeglądzie? Tak w płatnej wersji. Na czerwono zaznaczono opcje dostępne w wersji płatnej. Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Po co przerabiać ELMa? W tym pakiecie może być oryginalny, bo jest dodatkowo vag z przełącznikiem. W takiej sytuacji nie potrzeba, zwłaszcza, że do poduszek i tak musimy mieć przerobionego VAG'a. Pozdrawiam BAS
  20. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > No chyba, że taki pakiecik załatwia wszystko. Fajny pakieciki, jeśli jeszcze ELM jest OK to bierz. Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Szybkie pytanie czy przez FESa da się skasować inspekcję "Service due"? Tak, potrzebujesz ELM327 ver. >=1.3a lub OBDKEY 1.40. I czy taki kabel jest > odpowiednikiem tego po przeróbce które na zdjęciach wyżej przedstawiliście? KLIKEN Vag-kkl po przeróbkach umożliwi Ci pogadanie z silnikiem, poduszkami, wspomaganiem, ESP/ASR/ABS do wszystkiego innego ELM/OBDKEY, jest haczyk ELM'em nie dogadasz się z poduszkami, z resztą przerobiony ELM sobie poradzi. Pozdrawiam BAS
  22. > pompa chodzi po przekręceniu kluczyka bo słuchałem, świece na 100% ok i żadnego błędu ani na desce > ani w FiatECU, filtr paliwa też niedawno wymieniany a tankuje na jednej stacji zawsze, przy > odpalaniu nie ma czarnego dymu. Generalnie jak odpali wszystko jest tak jak przed usterką, ale > tylko niestety z holu zaskakuje. Weź miernik(nie FES), idź do samochodu i powiedz jakie masz napięcie na akumulatorze. Jak już stwierdzisz, że jest zbyt niskie to naładuj porządnie akumulator. Moje stilo przy napięciu 11,8V kręciło jak wściekłe, ale nie chciał zapalić. Kręcił tak lekko jakby był zerwany rozrząd. Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > A co to jest BC? Body Computer, taka centralka, która decyduje w Stilo/Bravo o działaniu dowolnie wybranej pierdółki w samochodzie. BC decyduje o włączeniu najmniejszej żaróweczki w samochodzie, czy choćby otwarciu drzwi... Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Jeszcze tak dla formalności, dodatkowo muszę kupić interface ELM NP TAKI?, Tak, tylko sceptycznie podchodzę do tego, że jest to 1.4a bo sam chip elm327 1.4a kosztuje mniej więcej tyle ile cały ten interfejs. > bo nie bardzo wiem, co > to jest ten ODBKey To jest OBDKEY, ale cena może Cię zniechęcić. Kupując OBDKEY musisz zaznaczyć, że będziesz go używał z FES to wgrają Ci odpowiedni fw. Pozdrawiam BAS
  25. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Własnie mam problemy z poduszkami. > Czy chodzi o tą licencję? KLIK Tak, ale możesz ją kupić bezpośrednio, wcześniej zarejestruj się na tamtejszym forum(podczas zakupu podajesz swój nick), jak zakupisz licencję to dostaniesz dostęp do działu dostępnego tylko dla posiadających licencję. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.