Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bob_best

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bob_best

  1. > Uzywki kupil. Przecież napisał że kupił nowe
  2. >zimowe opony nowe - 205/55/16 komplet 500zł (kupiłem nowe wiec zostaną na długo) Ciekawe jakim cudem? Dobre opony w tym rozmiarze to 350-400zl/szt
  3. bob_best odpowiedział MajkDe na temat - BMW
    ile to ma deklarowanego przebiegu? Bo widząc fotel kierowcy śmiało powiem, że zdrowo powyżej 300kkm ma w mojej opinii. Moje auto sprzedawałem chyba przy 254kkm i fotel nie miał przetarć skóry (też M-pakietowe fotele w półskórze). Dodatkowo ta kiera mi zdecydowanie nie pasuje do M-Paka i jeszcze w tym roczniku. Wg mnie tak jak w Compact z tego roku powinno być serducho oryginalnie, ale to należałoby zweryfikować wg VINu
  4. bob_best odpowiedział MajkDe na temat - BMW
    > Z uwagi na to, że na razie nie trafiłem na godnego uwagi compacta z 1.8IS (no może poza tym, ale tu > jest 2.5) zaczynam szukać touringa z R6 2.0. > Zapytam więc fachowców, które z poniższych aut warto obejrzeć: > 320i z Włoch > 320i z Niemiec > 320 z Niemiec > Auta wypucowane, bo to handlarze. Czy mimo warto przejechać pół PL, żeby na żywo przejrzeć któreś z > tych aut? > PZDR w Compact'ie którego pokazałeś powinna być inna kierownica - tzw. serducho
  5. > np: dealer podpina twoje zamówieni pod zamówienie jakieś duże flotowe > a potem jak przyjdzie co do czego koryguje zamówienie i ma już autko tanie do sprzedania > kwestia dobrych ukłądów między dealerem i brokerem aha, korzystałeś z takiego czegoś?
  6. Przeglądam nowe auta na otomoto i widzę oferty brokerów (np. Super Auto Sp. J.), które są zauważalnie tańsze od aut od dealerów. Czy ktoś kupił u nich auto i ma jakieś doświadczenia? Gdzie tkwi haczyk? Zakładamy zakup auta na kredyt. Jak to możliwe, że mają tak wielkie rabaty?
  7. > Ja tutaj widzę, że Octavia w wersji Elegance z 1.6TDI kosztuje 84kpln katalogowo, po nowym roku > zdejmiesz z tego 20% i będzie 67. A jak chcesz przyszły rocznik to zdejmiesz 12-13% i będziesz > miał auto na zamówienie według tego co sobie w konfiguratorze wyklikasz. mów w którym salonie - pytam serio.
  8. > no nie swiruj > 1.4 TSI 140, kombii, ambition, pakiet amejzing, pakiet chrom i cos tam jeszcze wyszlo do zaplacenia gdzie taką cenę dostałeś? Ile % było od cennika?
  9. bob_best odpowiedział MajkDe na temat - BMW
    > W oplu astrze f można było wymienić przekaźnik i wtedy miało się regulację wycieraczek tak jak > kolega pisze, więc podejrzewam, że tutaj podobnie i wymiana przekaźnika może rozwiązać sprawę. > Pozdr u mnie wymagane było wymienienie modułu i nic więcej
  10. bob_best odpowiedział MajkDe na temat - BMW
    > Powiedz lepiej, jak to sprawdzić. Z tego co udało mi się wtedy dowiedzieć, to miały to wersje ze spryskami reflektorów (ale nie mam jak zweryfikować). U mnie programowało się to: 1) włączyć na pierwszy bieg wycieraczki i wyłączyć, 2) włączyć ponownie na pierwszy bieg po żądanym odstępie czasu i tyle. Z początku trochę upierdliwe ale później można się przyzwyczaić. > Ja mam wkłady niebieskie, wypukłe i grzane po 27zł, ale nie o to chodzi. Moje grzeją non stop. Oba > wymieniałem, bo były spalone i jedno po pół roku już zaczęło obłazić, a druga sprawa, kiedyś > latem jechałem w korku, otworzyłem okno, zrobiłem zimny łokieć i dotknąłem zewnętrzną częścią > palców do lusterka. Oparzyłem dwa palce ja tez miałem oba grzane, niebieskie, asferyczne, ale wg mnie coś jest nie tak u Ciebie - u mnie lusterka były letnie (w zimie cieplejsze), a nie gorące. O ile pamiętam, to powinny mieć stałą temperaturę. Jesteś przekonany, że instalacja jest fabryczna?
  11. bob_best odpowiedział MajkDe na temat - BMW
    > w jaki sposób? W mojej też nie było... było tylko przejście z pracy ciągłej na przerywaną po > zatrzymaniu auta czas programowało się wajchą od wycieraczek (odpowiednio włączając i wyłączając) - tyle, że auto musiało być w to wyposażone. Mało które e36 to miało, a do tego niewiele osób o tym wie. Ja miałem to u siebie (choć nie z fabryki)
  12. bob_best odpowiedział MajkDe na temat - BMW
    > Słabo sprecyzowałeś pytanie. e30 i e46 dzieli dekada. Napisz lepiej, jaki masz budżet do wydania i > ile chcesz w przyszłości wpompować w auto. Jeśli masz powiedzmy 5-8 kzł, to rozważyłbym e36, > może być ciężko z działającą klimą. Jeśli chcesz wydać 10 kzł+, to lepiej wziąć e46. Silniki > to zależy, 1.8 115KM w e36 nawet sobie radzi, a jego następca 118KM w e46 jest już ciut za > słaby. 2.0 R6 jak to mówią: dużo pali, mało jedzie, więc pozostaje Ci 2.5 albo 2.8. Jednak > najmniej kosztów będą generować silniki R4. Ja swoją 318 kupiłem rok temu za 3500zł z gazem IV > gen, wpompowałem na dzień dobry jakieś 3000zł na części (robota własna), z czego połowę > musiałem, a połowa to moja fanaberia. I tak przez prawie 20 kkm wyskoczyło tylko sprzęgło > znienacka, nowe Sachs kosztowało 300zł. Na dzień dzisiejszy auta jestem pewien na tyle, że w > każdej chwili mogę wsiadać i jechać 1000km. > E36 ma pewne mankamenty, które drażnią mnie po przesiadce z (UWAGA!) Fiata. Brakuje schowków, nawet > telefonu nie ma za bardzo gdzie położyć, oświetlenie tylnej kanapy jest sprzężone z przednim i > nie można sobie np zapalić z przodu światełka szukając drobnych na autostradę, kiedy powiedzmy > z tyłu dziecko śpi i lepiej, żeby miało ciemno. Analogicznie z tyłu nie można czytać gazety, > bo kierowcy po gałach wali przednie światełko, denerwuje praca wycieraczek, jest tylko jedna > częstotliwość przerywanej pracy i do tego zbyt duża, że przy małym deszczu muszę ręką co > chwilę machać, brak nawiewu centralnego na tylną kanapę, ogrzewanie lusterek działa non stop, > co powoduje, że raz na jakiś czas trzeba wymienić szkła, bo mata spalona, albo zrobią się > przebarwienia. 1) w e36 występowała regulowana prędkość pierwszego biegu - wygląda, że o tym nie wiesz 2) grzanie lusterek - grzeje do określonej temperatury, w sumie nie widzę żeby szkła były jakimś popularnym problemem, poza tym ile kosztuje zamiennik - 50-100zł? Ja wymieniałem w swoim jedno jak miał chyba 13 lat - wynik nie jest zły
  13. bob_best odpowiedział Mantom na temat - Motokącik
    > Także polecam tego sprzedawcę. Robiłem u niego zakupy juz ze 4 razy i za każdym razem 0 problemów > . o którym z dwóch podanych przez kolegę sprzedawców piszesz?
  14. bob_best odpowiedział Mantom na temat - Motokącik
    > kupilem i zalozylem tungsram +120 > pacjent - panda II - wczesniej siedzialy h4 tungsram (pierwszy montaz - zarowki niespelna 2 lata) i > roznica jest kolosalna na plus dla tych zarowek +120 > swiatlo jest biale o bardzo duzym natezeniu i jest bardzo wyrazna granica cienia > koszt ciut ponad 40 zl za komplet 2 szt. widzę, że wszyscy zachwalają to ja Żonie do Pandy również założę - czy ktoś poleci jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę w necie?
  15. bob_best odpowiedział mario1979 na temat - Panda
    > to skąd wziąć końcówkę CAN żeby podłączyć radio? ja podpinałem u siebie ori radio 2 din pod CAN dla klimatronika - smiga aż miło, na liczniku też się wyświetla. Radio nie było w żaden sposób przerabiane
  16. bob_best odpowiedział tymekradom na temat - Panda
    > Masz włączoną funkcję wyłącznia się świateł z opóźnieniem od 30 do 240 sekund tzw 'follow me home'. > Aby to wyłączyć należy zaraz po wyjęciu kluczyka ze stacyjki klikać wajchą od długich światel, tak > jakbyś chciał je włączyć i obserwować co się pokazuje na wyświetlaczu w liczniku. Wydaje mi się że ta funkcja musi być aktywowana za każdym razem. Da się ją włączyć na stale?
  17. > wg katalogu nieco ponad 600pln, ale moje dofinansowal Fiat Auto Poland nie wiesz czy do każdego Fiata da się to dostać? Pytam szczególnie o Pandę.
  18. bob_best odpowiedział PAFcioKRAK na temat - Panda
    > Pare minut roboty i misku gra zestaw Hertz 165.3. > Myslalem ze deko więcej zabawy będzie. > Chociaz gra to za dużo powiedziane bo nowe radyjko po raz drugi odmowilo posluszenstwa i idzie > jutro do zwrotu > Dobrze ze stary Clarion ma się dobrze duża poprawa w stosunku do serii? Masz głośniki z tyłu czy tylko przód? Ile takie kosztują?
  19. > geometria jest 100% ok w zawieszeniu wachacze sie nie pokrzywily i wszystko bylo ok geometre > ustawia sie bez problemu auto jest proste ja ustawilem jjaaa delikatnie rozbierznie 0.5% bo > wtedy auto lepiej prowadzi sie w zakrecie przy szybkiej jezdzie auto jest bezwypoadkowe mialo > tylko zagnieciony tylny blotnik lewy nad lampa (jeszcze w niemczech robione) a ja lakierowalem > progi i doly zderzakow ( bo nie byly w kolorze nadwozia opcia w kolorze byla za doplata) > lakierowalem 2 przednie blotniki jeden byl zarysowany srubokretem a drugi byl zalozony nawy( > po wskoczeniu na kraweznik stary sie zagial) auto nie jest skorodowane i ogolnie > podłóznice,podloga, progi itd wszystko jest cale i 100% oryginalne czyli przód i tył były pewnie trafione, a z tym zgięciem przy wskoczeniu (???) na krawężnik to już przegięcie ja już z opisu bym odpuścił. Swojego e36 szukałem kiedyś pół roku więc pamiętam jeszcze temat
  20. W naszej Pandzie nic takiego nie zauważyłem
  21. bob_best odpowiedział ppmarian na temat - BMW
    > wiadomo autokacik jest nr 1 ale chcialbym zapisac sie do jakiego forum BMW z ludzmi rozgrnietymi w > sprawach technicznych a nie tylko o dokladkach m-pakiet, felgach 20, itp... > glownie chodzi o e46 Bmw-sport było ok
  22. > wiem ale walka czy walu wymienic??a nie chce vanosa wymieniac:( ja miałem sytuację, że po dłuższym postoju (rzadko odpalałem przez 6 miesięcy -> służbówka), padły oby dwa i z tego co pamiętam: - brak mocy - czujnik wałka, - problem z odpalaniem (raz myślałem, że już nie odpalę i nie dojadę) - czujnik wału
  23. > dokladnie mam to samo delikatnie dodajac gazu to jedzie ale jak wdepne do oporu to tak jak by mu > brakowalo mocy... No to bardzo prawdopodobne, że to to.
  24. > jak nie jedzie do 3 tysiecy obrotow i duzo pali to napewno padl czi czujnik walka rozrzadu. > stadnard w m52 Bardzo prawdopodobne , tez to miałem u siebie. Przy ostrym depnięciu auto nie miało mocy, przy delikatnym było w miarę ok. Po wymianie wróciło do normy
  25. > roznica bedzie rzedu 0,1-0,2 czyli 5,4-5,6 wątpie > jesli wleci Ci 5l i odbije, to juz dalej nie lejesz? jasne, przeciez jestem maszyna ktora nie mysli

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.