Zawartość dodana przez Ryb
-
Rabaty na premiumy
Sam sobie trochę wycisnąłem pisząc tego posta. 😂
-
Rabaty na premiumy
Chyba nie załapałeś... Wspomagam. Gdyby nie tacy jak ja, to nie byłoby rynku samochodów używanych i możliwości ich taniego i ekologicznego kupowania. Ktoś się musi poświecać dla ogółu i brać na siebie ogromną utratę wartości na początku, żeby inni mogli mieć tanio i dobrze.
-
Rabaty na premiumy
Po to właśnie są te wszystkie kamery. Żebyś mógł zamknąć okna i tych "doradców" nie słyszeć.
-
Rabaty na premiumy
Jak miałem poprzednie dziecko w nosidełku to jeździłem sedanem z równie wielkimi drzwiami, które się otwierały jeszcze gorzej. Do tego był dłuższy, nisko zawieszony i nie skręcał. Przy nim SUV to mistrz zwinności.
-
Rabaty na premiumy
Ten mój skubany też jest taki szeroki. Ale szerokość to tylko jeden z problemów, bo drugim są wielkie drzwi - zwłaszcza tylne. Dodaj niemowlaka w nosidełku i okazuje się, że go nie wyjmiesz ani nie wsadzisz do auta.
-
Rabaty na premiumy
Mógł, ale nie dorzucił.
-
Rabaty na premiumy
Owszem, ma. Jeszcze w trakcie negocjacji mój dzieciak dostał od BMW piórnik z kredkami. Katalog gadżetów jest ogromny, zresztą jak w każdej marce premium. PS. A Jak byliśmy w BMW Welt w Monachium to sklep z ciuchami i gadżetami zajmował większą powierzchnię niż niejedna Biedronka.
-
Rabaty na premiumy
Za duże. Rozważaliśmy komplet X3 + X1 ale X3 okazało się za małe. Więc zmieniliśmy na X5 + X1 ale skoro z tym X5 nie wyszło to poszliśmy w końcu gdzie indziej.
-
Rabaty na premiumy
To jest właśnie to! Obserwowanie jak się to chowa i wyłazi jest fascynujące. IMO największy argument za tym żeby kupić ten samochód.
-
Rabaty na premiumy
Ale jest guzik, który ją chowa w podłodze. Dla samej obserwacji jak to się odbywa wziąłbym ten dodatek. No, mi też nie pasowała. Moja żona kupuje białe auta ale ja wolę czarne.
-
Rabaty na premiumy
A masz automatycznie chowaną roletę w bagażniku? Dla mnie to jest absolutnie najbardziej premium dodatek na świecie. Nie ma nic bardziej niepotrzebnego, co można zrobić automatyczne.
-
Rabaty na premiumy
Mało brakowało to i ja bym taką miał, ale do odbioru była tylko biała. Co prawda z M-pakietem wygląda to dobrze, ale dalej mi biały nie pasował. Za to cenę potrafią zrobić niesamowitą.
-
Rabaty na premiumy
Że ja nie wpadłem na to, żeby testowymi autami po oferty jeździć...
-
Rabaty na premiumy
No. A format zmienia zdanie wtedy kiedy ja zmieniam zdanie. Tylko czy w tej sytuacji można uznać, że on ma jakiekolwiek własne zdanie? Czy tylko takie hobby że się próbuje nieelegancko przypieprzyć przy byle okazji?
-
Rabaty na premiumy
Owszem, tylko że nie twierdzę tego ja, lecz moi followersi.
-
Rabaty na premiumy
U mnie pierwsze 3 lata w cenie, potem chyba 100€ rocznie czy jakoś tak. U mnie do tego jest miejsce na kartę SIM ale auto widzi też sieci wifi więc mogę albo udostępnić net z telefonu albo z dowolnej sieci wifi może ciągnąć. Jak stoi pod domem to się podpina do mojej domowej sieci wifi i z niej ciągnie ewentualne dane. Niegłupie to.
-
Rabaty na premiumy
Dokładnie. IMO zupełnie niepotrzebne jest doktoryzowanie się na ten temat. Trzeba się przejechać i zobaczyć co komu pasuje. Są przecież auta, które ma być słychać, bo o to w nich chodzi lub po prostu jest to przyjemne.
-
Rabaty na premiumy
Wyedyotwałem teraz, że najciszej z nich wszystkich jest w... Kodiaqu. Ciekawe jest też, że generalnie diesle są cichsze na postoju. No i najważniejsze - przy prędkościach rzędu 100+ źródłem hałasu nie jest silnik (w większości przypadków przy niższych prędkościach też) tylko szumy toczenia i powietrza - a te są niezależne od jednostki napędowej. Za do diesle często są lepiej wyciszone z uwagi na silnik, co procentuje potem przy wyższych prędkościach gdzie silnika i tak nie słychać a dodatkowe wygłuszenie przydaje się z uwagi na szumy. 2017 Kodiaq 1.4 dB idle 36.3 55 mph 53.8 65 mph 59.7 70 mph 63.8 75 mph 69.3 85 mph 69.4 50 km/h 59.7 80 km/h 64.1 100 km/h 64.8 120 km/h 66.5 140 km/h 69.2 W ogóle to ja uważam, że w dzisiejszych czasach wyciszenie samochodów od klasy D wzwyż to już nie jest temat na żadne dyskusje, bo może poza nielicznymi wyjątkami auta trzymają jakiś sensowny poziom. Owszem, w premiumach jest ciszej ale to nie znaczy, że pozostałe można nazwać głośnymi, jak by tego chcieli niektórzy internetowi teoretycy, co w takich autach nie siedzieli i myślą, że różnica między 68 a 69dB to jakiś dramat bo tak im z lektury cyferek wyszło.
-
Rabaty na premiumy
U mnie nie ma guzików wcale. Tylko dotykając lampki można wyłączać i włączać światełko.
-
Rabaty na premiumy
Co ciekawe, Passat i Arteon są głośniejsze. Co jeszcze ciekawsze, w Superb TDI jest ciszej. 2017 Superb 2.0 dB idle 48.9 55 mph 57.8 65 mph 61.5 70 mph 65.3 75 mph 66.2 85 mph 69.6 50 km/h 61.6 80 km/h 65.6 100 km/h 66.0 120 km/h 66.4 140 km/h 69.6 2017 Superb 2.0 TDI dB idle 45.9 55 mph 58.8 65 mph 62.0 70 mph 65.3 75 mph 66.2 85 mph 69.6 50 km/h 62.1 80 km/h 65.5 100 km/h 65.9 120 km/h 66.3 140 km/h 69.6 2017 Arteon 2.0 dB idle 50.8 55 mph 58.8 65 mph 61.5 70 mph 64.3 75 mph 66.2 85 mph 69.6 50 km/h 61.6 80 km/h 64.5 100 km/h 64.9 120 km/h 66.3 140 km/h 69.6 2017 Arteon 2.0 D dB idle 42.9 55 mph 54.0 65 mph 60.0 70 mph 66.3 75 mph 68.7 85 mph 70.8 50 km/h 60.1 80 km/h 66.8 100 km/h 67.6 120 km/h 69.0 140 km/h 70.8 2016 Passat 2.0 TDI dB idle 37.1 55 mph 51.6 65 mph 57.9 70 mph 66.3 75 mph 68.7 85 mph 69.8 50 km/h 58.1 80 km/h 66.9 100 km/h 67.8 120 km/h 69.0 140 km/h 69.8 I dla porównania SUV 2018 Touareg 3.0 D dB idle 52.1 55 mph 57.6 65 mph 61.9 70 mph 63.8 75 mph 66.2 85 mph 67.8 50 km/h 62.0 80 km/h 64.1 100 km/h 64.5 120 km/h 66.4 140 km/h 67.8 I jeszcze jeden, bo to najciekawsze: 2017 Kodiaq 1.4 dB idle 36.3 55 mph 53.8 65 mph 59.7 70 mph 63.8 75 mph 69.3 85 mph 69.4 50 km/h 59.7 80 km/h 64.1 100 km/h 64.8 120 km/h 66.5 140 km/h 69.2
-
Rabaty na premiumy
No, dali podobno jakiś concierge service ale chyba wszyscy teraz dają. A przynajmniej BMW i Mercedes o ile mi wiadomo. Jednak nie korzystam - sam też mam dostęp do Google.
-
Rabaty na premiumy
Ale w tym drugim jest dużo więcej miejsca, zwłaszcza w bagażniku. Gdzieś te dodatkowe centymetry musiały pójść. Inna rzecz, że IMO GLE ma niezgrabny tył i GLS ma przez to lepsze proporcje. W BMW jest inaczej, bo X5 jest zgrabna i wydłużanie jej nic nie poprawiło. Pamiętam jak do iDrive ludzie nie umieli się przyzwyczaić, do stylistyki Chrisa Bangle'a też nie umieli się przyzwyczaić ale w końcu jakoś się udało. Duże grille też się kiedyś przyjmą.
-
Rabaty na premiumy
Nie w Octavii tylko w Superbie i Passacie. W Octavii oczywiście też, ale skoro ich użytkownicy masowo nie spychają aut ze skarpy z uwagi na niezdatność do użytku to chyba jednak te 70dB to jeszcze nie tak źle, a te 68dB w SUVach premium to wręcz dobrze.
-
Rabaty na premiumy
Może to było tylko wrażenie, bo jest większe z zewnątrz. Też ma tego przerośniętego, brzydkiego grilla.
-
Rabaty na premiumy
Najlepsze jest Mitsubishi. Udowadniałeś to tyle lat, że jeśli teraz zaczniesz twierdzić co innego to będzie podstawa do uznania, że z Tobą coś nie tak.