Zawartość dodana przez Ryb
-
Rabaty na premiumy
Ja bym raczej uwierzył w kupowanie golasa w cenie full wersji i dodatkowe dopłacanie za usługi niż na odwrót.
-
Rabaty na premiumy
Ale tak już jest. Ja usługi online oraz nawigację mam w abonamencie. Jeśli nie będzie opłacony to nie będą działać.
-
Alfa Romeo Stelvio
W Pradze jest legalna marihuana, więc są trzy możliwości: - Ty byłeś na haju - Właściciel był na haju - Ten co to malował był na haju
-
Alfa Romeo Stelvio
Dawaj zielonego!
-
Alfa Romeo Stelvio
Ok, ale my tu ogólnie o trwałości tego rozwiązania a nie o fakapach konkretnego producenta. Wiadomo, że pierwsze ledy w Leonach były bardzo słabej jakości.
-
Alfa Romeo Stelvio
Jeśli masz tak, to się nie dziw że mrugają: W Outlanderze miałem takie światła, i też mrugali jak najęci:
-
Alfa Romeo Stelvio
Spryskiwaczy wiele aut już nie ma, np. wymieniony w wątku Mercedes GLC. Tam też są ledy poniżej 2000lm w podstawowej wersji. Za to samopoziomowanie jest.
-
Alfa Romeo Stelvio
Na szybko: Ssangyong Rexton ma.
-
Alfa Romeo Stelvio
Są takie. Ale świecą poniżej 2000lm więc to nie ma znaczenia bo nie oślepią bardziej niż zwykła żarówka. Oczywiście zawsze znajdzie się przewrażliwiony histeryk, którego wszystko oślepia i będzie z uporem maniaka mrugał.
-
Alfa Romeo Stelvio
A masz dwa źródła światła w każdej lampie? Wtedy szczególnie wrażliwi mrugają, bo myślą że na długich jedziesz. Miałem tak w Outlanderze. Gdy światło dochodzi z jednego punktu lub całej powierzchni lampy mrugaczy jest mniej.
-
Alfa Romeo Stelvio
Czy jest na tym forum ktokolwiek, komu padło ledowe światło? Bo ja nie słyszałem. Trwałość jest na tyle wysoka, że problem będzie występował dopiero w krajach trzeciego świata gdzie te auta trafią już po kompletnym wyeksploatowaniu.
-
Alfa Romeo Stelvio
Rolę gra też skala. Im powszechniejsze są ledy tym taniej.
-
Alfa Romeo Stelvio
To też da się regulować, bo matrixy wycinają strumień światła w kierunku w którym mogłyby kogoś oślepiać. Oczywiście działa to tylko tak dobrze jak oprogramowanie ale akurat oprogramowanie najłatwiej poprawić.
-
Alfa Romeo Stelvio
Jak by nie zaklinać rzeczywistości, LED ma gigantyczną przewagę na każdym innym źródłem światła już choćby z jednego powodu: światło nie jest realizowane jednym palnikiem/żarnikiem/czymkolwiek i rozpraszane przy pomocy układu optycznego lecz może być kształtowane w sposób niemal dowolny z uwagi na wiele pojedynczych ledów w lampie. Można je też pojedynczo wyłączać, włączać oraz regulować intensywność ich świecenia. I z tej właśnie przyczyny pozostałe reflektory, z ksenonami włącznie stają się powoli zabytkami. Ksenon może świecić jasno ale jedyne na co takie lampy stać to kręcenie się w lewo i prawo oraz w górę i w dół. Tymczasem LED może w dowolny sposób kształtować strumień światła w dowolnie wybranym obszarze przed samochodem. Z tym się po prostu nie da konkurować.
-
Alfa Romeo Stelvio
Ale tak zawsze jest. Rzecz w tym, że jedna lampa (jak by nie była droga) nie zrobi w nowym aucie szkody całkowitej.
-
Alfa Romeo Stelvio
Szkoda całkowita jest gdy koszt naprawy przekracza wartość auta. Nawet gdyby lampa kosztowała milion to auto ma przecież jeszcze drugą lampę za milion i inne części więc wymiana tej lampy nie będzie droższa niż reszta auta. Oczywiście sytuacja zmienia się radykalnie wraz z wiekiem auta i spadkiem jego wartości ale przez pierwszych kilka (kilkanaście?) lat nie powinno być tego problemu.
-
Alfa Romeo Stelvio
Współpracuję z kimś kto ma Macana właśnie. Kiedyś się przejadę jak będzie trochę czasu i okazja.
-
Alfa Romeo Stelvio
Ja uważam, że Alfie bliżej do tego jak prowadzi się E-Pace niż F-Pace. W tym drugim czuć jednak większy rozmiar auta, nie ma już tego "gokarta". Z kolei X3 prowadzi się IMO jak coś pomiędzy Alfą a F-Pace. I chyba właśnie tak to się rozmiarowo plasuje. W ogóle IMO prowadzenie E-Pace to jest majstersztyk. No bo nie sztuka zrobić dobrze prowadzące się auto z silnikiem wzdłużnie i tylnym napędem (oczywiście to 4x4 ale dołączany jest przód). Prawdziwa sztuka to zrobić to przy silniku poprzecznym i przednim napędzie (oczywiście też 4x4 ale dołączany jest tył), co się tam właśnie udało. Oczywiście nie jest tak dobrze jak w tamtych (bo nie może) ale biorąc pod uwagę ograniczenia wynikające z konstrukcji to jest wielkie wow.
-
Alfa Romeo Stelvio
Ja nie zauważyłem, ale też nie miałem okazji pojeździć tym dłużej. Układ kierowniczy jest bardzo bezpośredni, to fakt.
-
Alfa Romeo Stelvio
Giulii z bliska nie widziałem, więc się nie wypowiem.
-
Alfa Romeo Stelvio
IMO jest tylko kilka aut w tej klasie, które się prowadzą lepiej niż X3/X4. I Stelvio jest wśród nich. Inna rzecz, że ja bym i tak wybrał X3 bo jako całość jest lepiej skomponowane. Ale Alfa to sportowy SUV, który zasługuje na ten przymiotnik.
-
Alfa Romeo Stelvio
Przejedź się - SUV, który prowadzi się jak auto sportowe to jednak duża rzadkość.
-
Alfa Romeo Stelvio
Outlander potrafił pokazać 99.9.
-
Alfa Romeo Stelvio
U mnie 325 lub 350 za dopłatą. Te 350 mogą być czerwone. A wersja SVR ma aż 395mm.
-
Alfa Romeo Stelvio
U mnie też dało się niby wszystko konfigurować ale czerwone zaciski tylko w połączeniu z większymi hamulcami, bo w zwykłych ten zacisk jest mniejszy i brzydki - sam kolor tu nie pomoże.