Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ryb

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Ryb

  1. Ryb odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    Ja bym raczej uwierzył w kupowanie golasa w cenie full wersji i dodatkowe dopłacanie za usługi niż na odwrót.
  2. Ryb odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    Ale tak już jest. Ja usługi online oraz nawigację mam w abonamencie. Jeśli nie będzie opłacony to nie będą działać.
  3. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    W Pradze jest legalna marihuana, więc są trzy możliwości: - Ty byłeś na haju - Właściciel był na haju - Ten co to malował był na haju
  4. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Dawaj zielonego!
  5. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Ok, ale my tu ogólnie o trwałości tego rozwiązania a nie o fakapach konkretnego producenta. Wiadomo, że pierwsze ledy w Leonach były bardzo słabej jakości.
  6. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Jeśli masz tak, to się nie dziw że mrugają: W Outlanderze miałem takie światła, i też mrugali jak najęci:
  7. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Spryskiwaczy wiele aut już nie ma, np. wymieniony w wątku Mercedes GLC. Tam też są ledy poniżej 2000lm w podstawowej wersji. Za to samopoziomowanie jest.
  8. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Na szybko: Ssangyong Rexton ma.
  9. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Są takie. Ale świecą poniżej 2000lm więc to nie ma znaczenia bo nie oślepią bardziej niż zwykła żarówka. Oczywiście zawsze znajdzie się przewrażliwiony histeryk, którego wszystko oślepia i będzie z uporem maniaka mrugał.
  10. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    A masz dwa źródła światła w każdej lampie? Wtedy szczególnie wrażliwi mrugają, bo myślą że na długich jedziesz. Miałem tak w Outlanderze. Gdy światło dochodzi z jednego punktu lub całej powierzchni lampy mrugaczy jest mniej.
  11. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Czy jest na tym forum ktokolwiek, komu padło ledowe światło? Bo ja nie słyszałem. Trwałość jest na tyle wysoka, że problem będzie występował dopiero w krajach trzeciego świata gdzie te auta trafią już po kompletnym wyeksploatowaniu.
  12. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Rolę gra też skala. Im powszechniejsze są ledy tym taniej.
  13. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    To też da się regulować, bo matrixy wycinają strumień światła w kierunku w którym mogłyby kogoś oślepiać. Oczywiście działa to tylko tak dobrze jak oprogramowanie ale akurat oprogramowanie najłatwiej poprawić.
  14. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Jak by nie zaklinać rzeczywistości, LED ma gigantyczną przewagę na każdym innym źródłem światła już choćby z jednego powodu: światło nie jest realizowane jednym palnikiem/żarnikiem/czymkolwiek i rozpraszane przy pomocy układu optycznego lecz może być kształtowane w sposób niemal dowolny z uwagi na wiele pojedynczych ledów w lampie. Można je też pojedynczo wyłączać, włączać oraz regulować intensywność ich świecenia. I z tej właśnie przyczyny pozostałe reflektory, z ksenonami włącznie stają się powoli zabytkami. Ksenon może świecić jasno ale jedyne na co takie lampy stać to kręcenie się w lewo i prawo oraz w górę i w dół. Tymczasem LED może w dowolny sposób kształtować strumień światła w dowolnie wybranym obszarze przed samochodem. Z tym się po prostu nie da konkurować.
  15. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Ale tak zawsze jest. Rzecz w tym, że jedna lampa (jak by nie była droga) nie zrobi w nowym aucie szkody całkowitej.
  16. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Szkoda całkowita jest gdy koszt naprawy przekracza wartość auta. Nawet gdyby lampa kosztowała milion to auto ma przecież jeszcze drugą lampę za milion i inne części więc wymiana tej lampy nie będzie droższa niż reszta auta. Oczywiście sytuacja zmienia się radykalnie wraz z wiekiem auta i spadkiem jego wartości ale przez pierwszych kilka (kilkanaście?) lat nie powinno być tego problemu.
  17. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Współpracuję z kimś kto ma Macana właśnie. Kiedyś się przejadę jak będzie trochę czasu i okazja.
  18. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Ja uważam, że Alfie bliżej do tego jak prowadzi się E-Pace niż F-Pace. W tym drugim czuć jednak większy rozmiar auta, nie ma już tego "gokarta". Z kolei X3 prowadzi się IMO jak coś pomiędzy Alfą a F-Pace. I chyba właśnie tak to się rozmiarowo plasuje. W ogóle IMO prowadzenie E-Pace to jest majstersztyk. No bo nie sztuka zrobić dobrze prowadzące się auto z silnikiem wzdłużnie i tylnym napędem (oczywiście to 4x4 ale dołączany jest przód). Prawdziwa sztuka to zrobić to przy silniku poprzecznym i przednim napędzie (oczywiście też 4x4 ale dołączany jest tył), co się tam właśnie udało. Oczywiście nie jest tak dobrze jak w tamtych (bo nie może) ale biorąc pod uwagę ograniczenia wynikające z konstrukcji to jest wielkie wow.
  19. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Ja nie zauważyłem, ale też nie miałem okazji pojeździć tym dłużej. Układ kierowniczy jest bardzo bezpośredni, to fakt.
  20. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Giulii z bliska nie widziałem, więc się nie wypowiem.
  21. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    IMO jest tylko kilka aut w tej klasie, które się prowadzą lepiej niż X3/X4. I Stelvio jest wśród nich. Inna rzecz, że ja bym i tak wybrał X3 bo jako całość jest lepiej skomponowane. Ale Alfa to sportowy SUV, który zasługuje na ten przymiotnik.
  22. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Przejedź się - SUV, który prowadzi się jak auto sportowe to jednak duża rzadkość.
  23. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    Outlander potrafił pokazać 99.9.
  24. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    U mnie 325 lub 350 za dopłatą. Te 350 mogą być czerwone. A wersja SVR ma aż 395mm.
  25. Ryb odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    U mnie też dało się niby wszystko konfigurować ale czerwone zaciski tylko w połączeniu z większymi hamulcami, bo w zwykłych ten zacisk jest mniejszy i brzydki - sam kolor tu nie pomoże.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.