Zawartość dodana przez Ryb
- Umowa sprzedaży samochodu
-
Umowa sprzedaży samochodu
Jeśli wysypie się po 10 tys od zakupu to nie sposób wykazać, że wada istniała w chwili kupna auta. Rękojmia trwa dwa lata ale jest ograniczona do wad istniejących w chwili zakupu, a nie wszystkich które w tym czasie się pojawią.
-
Umowa sprzedaży samochodu
Działa. Działa. Może. Jeśli wada była w chwili sprzedaży to rękojmia działa, niezależnie co by to nie było.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Tak, ale Alfa ma inne wady, których mogą być pozbawione tamte. BMW też się na tyle dobrze prowadzi, że dla przeciętnego użytkownika różnica może być niezauważalna, a przy okazji ma lepsze multimedia, jakość montażu i np. niektóre materiały wewnątrz. Większy wybór jednostek napędowych czy wyposażenia też jest tu istotny (a tutaj np. DS leży i piszczy). Te auta nie muszą być w niczym wybitne, wystarczy że są we wszystkim bardzo dobre, bo o powodzeniu modelu decydują niuanse. A postrzeganie marki, opcje finansowania i obsługa klienta idą w ślad za tym. Żeby Fiat mógł dać takie finansowanie jak BMW to musiałby do tego dopłacać.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
BMW 1 czy Audi A3 są po prostu dobre. A BMW 3 czy Audi A4 są po prostu odrobinę lepsze od konkurencji. Nie wiem jak to dobrze po polsku ująć jednym słowem ale po angielsku mówią na to "refinement". Po prostu nic nie jest jakoś spektakularnie lepsze ale wszystko razem daje efekt, z którym popularne marki nie potrafią konkurować. Auta premium np. się trochę lepiej prowadzą, dają trochę lepsze wyczucie, są trochę bardziej komfortowe, mają trochę lepsze materiały i trochę lepszą jakość montażu. Suma tych "trochę" czyni je finalnie dużo lepszymi. IMO w dzisiejszych czasach marki premium uciekły popularnym nie wyposażeniem (bo fajne gadżety można teraz mieć w Oplu czy VW) ale właśnie tymi niuansami prowadzenia, resorowania, wyciszenia czy reakcji samochodu na poczynania kierowcy. I nie obchodzi mnie awaryjność. Bezawaryjność jest fajna, ale to nie ona daje przyjemność z jazdy.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
IMO jest dokładnie odwrotnie. Nowe Audi może wyglądać jak poprzednie, może być nudne do bólu ale poziom dopracowania aut premium to w tej chwili IMO inna liga. Citroen choćby dał najlepsze materiały i najodważniejszy design nie osiągnie tego bo Audi czy BMW nawet gdy projektuje A4 czy serię 3 ma jednak know-how zdobyty przy projektowaniu aut pozycjonowanych 3 klasy wyżej, gdzie nie trzeba oszczędzać i można poświęcić kilkakrotnie więcej czasu i środków na dopracowanie niektórych rozwiązań. Takie marki jak DS czy Alfa nie są w stanie z tym konkurować bo ich paleta się kończy tam, gdzie innym się zaczyna. Nie mają klasy S czy serii 7, których klienci sfinansują rozwój firmy. Więc zawsze będą gorsi bo inaczej musieliby być drożsi - i błędne koło się zamyka. Zrozumiał to już VW a Francuzi jeszcze nie zrozumieli.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Ja myślałem nad RXem ale w końcu wybrałem coś innego. RX ma zadziwiająco słabe osiągi. Komfort jest bez zarzutu ale IMO za mało w tym ikry.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Tak, to broker ale auta są w Arvalu. Wrzuciłem akurat ich bo mają fajną stronę - bardzo przejrzysty sposób prezentacji ofert, łatwo porównać.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Zgadza się. Poprzedni DS5 był super ale DS4 to już nie potrafił ukryć, że jest Citroenem C4 z innym znaczkiem. Takich rzeczy klienci nie wybaczają. Te nowe są fajne ale za bardzo przypominają IMO Lexusa. No to ja bym wziął Lexusa, gdzie materiały może na zdjęciach tak dobrze nie wyglądają ale jakość jest bez zarzutu a obsługa jedna z najlepszych wśród premiumów.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Rabat nie jest kosmiczny lecz rezydual właśnie robi różnicę. Tak jak pisałem, mam bezpośrednie porównanie Jaga i Skody w wynajmie. Te wynajmy to tak naprawdę leasingi z dużym wykupem. I widzisz tę kwotę wykupu. I teraz przykładowo, w Jagu to było 64% po 36 miesiącach a u Skody 52%. EDIT: Nie wiem czemu Ci się ceny nie wyświetlają. Na dole na zielono powinno być. Ustawiłem te same parametry w obu autach i BMW jest tańsze. Owszem, nie ma tyle gadżetów wewnątrz ale 34KM więcej i AWD też kosztuje.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Zbudowanie marki, za którą klienci zapłacą więcej tylko dlatego, że jest pożądana to nie takie proste zadanie. Wielu się nie udało, a ci co odnieśli tu sukces to dbają o niego jak mogą. DS jest daleko od bycia postrzeganym jak BMW czy Mercedes i utrata wartości używanych jest tego najlepszym dowodem. U Fiata nie udało się to np. ani z Alfą ani z Lancią. IMO DS jest jeszcze dalej niż Alfa, bo ta przynajmniej ma auta grające na emocjach.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Owszem znasz, bo jako klient możesz najpierw je sam wybrać przecież. Zresztą to nie o kwotę tu chodzi a o to, co dostajesz. Idziesz do marki X, wybierasz auto i dostajesz kwotę np. 2000zł/miesiąc. W marce Y za tak samo skonfigurowane auto dostaniesz 1800zł na miesiąc. Dla porównania patrzysz w cennik a tu niespodzianka - kosztują tyle samo. A jeśli korzystasz np. z Arvala to nagle zaczyna to wyglądać jeszcze dziwniej, bo BMW X3 stoi obok Octavii za taką samą ratę. Żeby nie być gołosłownym: 1. Skoda Octavia 150KM FWD, 36 miesięcy z serwisem i ubezpieczeniem = 1835zł netto/miesiąc https://floteocars.pl/wynajem-dlugoterminowy/skoda-octavia-style/ 2, BMW X3 184KM xDrive, 36 miesięcy z serwisem i ubezpieczeniem = 1767zł netto/miesiąc https://floteocars.pl/wynajem-dlugoterminowy/bmw-320i-xdrive/ Zgadnij dlaczego BMW jest tańsze.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Nie w tym rzecz. Skoda musiała coś zrobić z cennikiem żeby nie być w cenie BMW, bo nikt przy zdrowych zmysłach by jej nie kupił. DS musi zrobić coś z cennikiem żeby nie być w cenie Lexusa czy Audi bo nikt przy zdrowych zmysłach go nie kupi. DS za 200k będzie kosztował więcej niż Lexus za 200k, bo straci więcej na wartości. Przełoży się to albo na niższą wartość po odsprzedaży albo na droższe finansowanie. W przyrodzie nic nie ginie. Tylko tyle i aż tyle.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
W przypadku wynajmu istnieją tylko kwoty cennikowe.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Kura, żeby być wybrana musiała coś zrobić z tą ceną w cenniku. Jeśli DS też tego nie zrobi to nie ma co liczyć na sukces kury.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Są dwie opcje: 1. Kupujesz auto w Leasing 10%, 36m i 10%. Po leasingu sprzedajesz. Wtedy przez 36 miesięcy płacisz dokładnie tyle samo, tylko BMW sprzedasz po leasingu za 50% wartości a DSa za 40%. Stracisz 20k. 2. Bierzesz auto w wynajem. Wtedy dla BMW płacisz 0% na początku, 50% w ratach na 36 miesięcy (rata wynosi 1,38%) i 50% wykup (którego nie realizujesz). Dla DSa płacisz odpowiednio 0% na początku 60% w ratach na 36 miesięcy (rata wynosi 1,67%) i 40% wykup (którego nie realizujesz) bo nikt przy zdrowych zmysłach nie dopłaci Ci tych 10%. W wynajmie spłacasz utratę wartości a ta właśnie jest większa. W obu przypadkach BMW kalkuluje się lepiej.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Pisałem już, że rata za stojącego w cenniku za 300k Jaga była niewiele wyższa niż rata stojącej w cenniku za 250k Skody.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
No nie wiem. Jeśli za 1500zł mogę mieć Skodę Kodiaq a za 1600zł podobnie wyposażone BMW X3 to nie wybiorę Skody. Edit. Przyjmijmy odpowiednio 2500 i 2600 żeby nie wchodzić w szczegóły.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Prawdopodobnie wszystkie z wymienionych przemawiają za Audi.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
IMO wynajem nie jest dla biednych bo jak dobrze policzyć to nie wychodzi to taniej niż zakup auta, lecz drożej. Banki muszą zarabiać.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Ale ma rację z tym finansowaniem. Może się okazać, że rata za auto dużo droższe i lepsze będzie taka sama. I to raczej nie przysporzy tym wynalazkom klientów.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Bardzo ładny ten Lexus.
-
Umowa sprzedaży samochodu
Wyłączenie rękojmi. Dziękuję za uwagę, wątek można zamknąć.
-
Znaki - obszar zabudowany i niezabudowany
Przy wjeździe od północy do Częstochowy jest taki układ, tyle że na znaku 90. Czy to znaczy, że w całej Częstochowie można jeździć 90 zamiast 50?
-
Infrastruktura
Biedny format, zaklina rzeczywistość jak może, a Ionity nic nie chce pomóc. Do października już tylko 9 miesięcy a tu dalej nie ma ani jednej działającej ładowarki, jak na razie nadal snują tylko swoje wizje.