Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ryb

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Ryb

  1. Prawda. Moja uwaga była ogólna w stosunku do reklam Toyoty. Nie podważam Twoich doświadczeń. Niepotrzebnie się dałem wciągnąć w tę dygresję. Generalnie nie polecam reklam Toyoty i na tym poprzestańmy.
  2. Oczywiście że nie tylko oni, ale to nie czyni przecież automatycznie reklam Toyoty obiektywnym i rzetelnym źródłem informacji. Więc moje dyskredytowanie ich w pierwszym poście jest nadal aktualne, prawda? ZTCP (to chyba kol. @wladmar opisywał) tam nie było jednostkowej wady USB - przedstawicielstwo Toyoty dostarczyło mu wtedy listę telefonów, które nie powodują usmażenia ECU. Więc to problem systemowy skoro taka lista powstała. I trochę przy okazji przemilczany skoro dostępna była dopiero PO usmażeniu ECU. Całe szczęście, że auto na gwarancji. Ale strach przy każdej zmianie telefonu pozostanie. Ale ja chyba w moim pierwszym poście nie twierdziłem, że wiem cokolwiek lepiej lecz że Toyota kłamie w reklamach. I to nie zostało zdementowane. Dalej to już sam zbudowałeś polemikę, z którą teraz bohatersko wygrywasz.
  3. Och, lista jest długa - samoładujące akumulatory co nie potrzebują ładowania, lekarze polecający Lexusy, które walczą ze smogiem emitując więcej CO2 i innych zanieczyszczeń niż mój diesel, reklamy Zientarskiego będące klasą samą w sobie, "elektryczny napęd hybrydowy", który 100% energii bierze ze spalania benzyny czy wreszcie oskarżenia Toyoty o greenwashing, oszustwa w podawaniu emisji (które jednak udało się sprytnie wyciszyć, wyciągnąwszy wnioski po aferze VW) oraz wymuszenie na japońskim rządzie opóźnienia planów elektryfikacji samochodów o bodaj 15 lat. Można by tak wymieniać... Generalnie może i tak. Ale czerpanie wiadomości o tym z reklam akurat w przypadku Toyoty (która kłamie nawet bardziej niż Skoda) jest złym pomysłem. Warto też mieć na uwadze, że 4-5 to one tu nikomu nie palą, bo jest to raczej 5-7 a podłączenie do portu USB telefonu Samsunga może skończyć się gwałtownym upadkiem mitu bezawaryjności. I żeby nie było - to są może i dobre auta ale w roku 2021 można mieć hybrydy z technologią z roku 2021 (lub nawet auta w pełni elektryczne) jeśli się pójdzie gdzie indziej, bo Toyota odkurza tylko technologię sprzed 10 lat i wsadza ją w coraz bardziej kolorowe opakowanie w postaci reklam. Może i nadal całkiem dobrą technologię ale jednak coraz trudniej ukryć te 10 lat.
  4. W sensie, że jak słuchasz kłamcy to rozbierasz na czynniki pierwsze które słowa są kłamstwem a które akurat przypadkiem mogłyby być prawdą? Po prostu sięgasz do innych źródeł i tyle.
  5. Słuchanie reklam Toyoty to nie jest chyba najlepszy pomysł.
  6. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Że też Ci się nie znudzi... Siedem miesięcy minęło, nadal ani jednej ładowarki oddanej do użytku a Ty wciąż się upajasz kolejnymi sukcesami na papierze. Życzeniowe myślenie level expert.
  7. Ryb odpowiedział wujek na temat - Forum EV
    To jest kanał gościa, który się bawi tabletami. Możesz jednak przy odrobinie wysiłku znaleźć na YouTube kanały ludzi, którzy testują auta i zobaczyć jak oni oceniają ten samochód. Polecam.
  8. Ryb odpowiedział wujek na temat - Forum EV
    To było do przewidzenia, że gdy "normalni" producenci premium wreszcie zabiorą się porządnie za elektryki to Tesla stanie się przy tym z dnia na dzień niedorobioną, plastikową mydelniczką.
  9. Bo dodajesz jakieś szklane dachy. To jest do jeżdżenia a nie do gapienia się w niebo.
  10. 339k za Volvo? Trzeba być fanem marki. BMW za tę kwotę zjada te Volvo na śniadanie. https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/jyugvdkg
  11. Ryb odpowiedział bielaPL na temat - Forum EV
    Ja mogę nawet dać przykład z Indii. Model: Jaguar i-pace Właściciel marki: TATA Motors
  12. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    Ech, przechytrzyli mnie. Ja od początku nie zakładałem że tam będzie tylko po jednym gniazdku bo to byłoby bez sensu. Cóż, pozostaje czekać. Zanim ja się zdecyduję na elektryka to infrastruktura na pewno już będzie gotowa.
  13. Ryb odpowiedział mrBEAN na temat - Infrastruktura
    No i to jest jakaś wiadomość! Planowali dwie a otworzą sześć - ten miś pokazuje na co ich stać. Biorąc pod uwagę w jakim tempie Ionity realizuje swoje plany mogą już strzelać korki od szampanów a w planowanych dziewięciu bonusowych lokalizacjach ustawiać się kolejki, bo otwarcia tuż-tuż.
  14. Ryb odpowiedział wujek na temat - Forum EV
    Myślę, że klasa S ma inne priorytety niż być najszybszym. Ale jeśli zrobią jakiś elektryczny odpowiednik CLS (EQ-CLS?) to może być ciekawie.
  15. Xdrive właśnie potrafi jeździć jak tylny napęd latem i jak AWD zimą.
  16. Xdrive to powinien być absolutny priorytet, a nie jedna z "wielu innych rzeczy".
  17. Można też dopasować cyfry na prędkościomierzu do cyfr na znaku ale to niepopularne w Polsce. Sądziłbym że Polacy to analfabeci ale zauważyłem, że po przekroczeniu granicy wracają im podstawowe umiejętności odróżniania od siebie cyfr. Dziwne. Może dopłać do xdrive i bądź szczęśliwy cały rok?
  18. W zimie będziesz się męczył i klął. Latem będziesz się cieszył i twierdził, że zima nie ma znaczenia. I tak w kółko. Ja bym już nie kupił auta z napędem na przód.
  19. BMW. Bo się lepiej prowadzi a ten AA to szajs. Mając wbudowaną navi BMW (całkiem niezłą przecież) nawet bym się nie fatygował żeby to włączać.
  20. Ryb odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    Dali mi auto na kilka dni, sam sobie jeździłem po plażach i stokach. To zapamiętałem, nie zapamiętałem tylko nic z tej konfiguracji. Jeśli jesteś zdrowym mężczyzną to też byś nie zapamiętał. W końcu wymyśliłem, że podam im kilka opcji "must have" a reszta mnie nie obchodzi i niech mi zrobią listę z tego co mają na stocku. Najlepszy sposób żeby się nie użerać z konfiguratorami.
  21. Ryb odpowiedział bielaPL na temat - Forum EV
    Podobają mi się dopłaty do kabli i możliwości ładowania. Ogromny krok w stronę klasy premium.
  22. Ryb odpowiedział Ryb na temat - Motokącik
    Potwierdzam. Konfigurowałem tak X3 i X5. Był bardzo wygodny fotel i bardzo ładna pani. Kazałem sobie więc wszystko tłumaczyć żeby to trwało jak najdłużej a i tak zupełnie nic nie zapamiętałem. W końcu nie kupiłem ale i tak warto było.
  23. Serio? Jak na razie moje osobiste doświadczenia wskazują na co innego.
  24. Sześć lat myślałeś nad odpowiedzią? Pewnie trzeba było po te normy do sklepu podjechać.
  25. Ryb odpowiedział Hannibal Lecter na temat - Motokącik
    Który to podatek będzie jedynym powodem dla którego część ludzi przesiądzie się na elektryki.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.