Zawartość dodana przez Ryb
-
Pojechałem do Sztokholmu i wróciłem. 1000 km w jeden dzień.
Wiem, po prostu oglądałem tego EQC a on ma 400KM więc chciałem porównać jabłka do jabłek i stąd ten AMG. Mi by ca. 250KM w elektryku wystarczyło. Jeżdżę z tempomatem ustawionym na 130 więc specjalnie trudnych warunków bym takiemu EV nie narzucał. A tu się zgadzam. Próbował się ze mną ścigać jakiś nowy Leaf i byłem zaskoczony jak to dobrze się zbiera, zwłaszcza przy niższych prędkościach.
-
Pojechałem do Sztokholmu i wróciłem. 1000 km w jeden dzień.
Biorąc pod uwagę niewielkie przebiegi elektryk teoretycznie mógłby się sprawdzić u mojej żony. Niestety tylko teoretycznie, bo i ona raz na jakiś czas musi zrobić trasę poza możliwościami elektryka. Ja tu w ogóle nie rozpatruję kosztów bo IMO zakup takiego np. Mercedesa EQC to ok. 350kPLN. Alternatywą może być GLC AMG w jakoś tam zbliżonej cenie. Więc kupno kompaktowego SUVa z silnikiem o dużej mocy za takie pieniądze trudno w ogóle próbować uzasadniać ekonomicznie a koszty eksploatacji muszą zejść na drugi plan.
-
Pojechałem do Sztokholmu i wróciłem. 1000 km w jeden dzień.
Nie robię tego dziennie tylko raz na jakiś czas. Np. w lipcu zrobiłem ok. 4kkm na trasach Katowice-Toruń-Warszawa-Gdańsk. Było to zaledwie kilka wyjazdów ale każdy wymagał dojechania na miejsce i powrotu tego samego dnia. Elektrykiem nie byłoby to możliwe.
-
Pojechałem do Sztokholmu i wróciłem. 1000 km w jeden dzień.
Jeśli tak się zdarzy to bardzo chętnie, bo jedyne co mnie powstrzymuje to bezużyteczność takich pojazdów przy obecnym systemie uzupełniania energii.
-
Pojechałem do Sztokholmu i wróciłem. 1000 km w jeden dzień.
Przepraszam, że zawodzę oczekiwania ale jestem zbyt zajęty liczeniem kolejnych hucznie otwieranych w naszym kraju stacji ładowania sieci Ionity.
-
Koszt poszukiwania używki
Pewnie i tak nie kupi ale przynajmniej bardzo dokładny przegląd zrobi i znajdzie wszystko co jest do zrobienia. ASO za takie coś słono kasuje.
-
Szybki temat- białe auto za/przeciw
Mam białe i czarne. Czarne o wiele trudniej utrzymać w czystości ale z białym też szału nie ma. Najlepsze są srebrne lub w kolorze brudu.
-
Pojechałem do Sztokholmu i wróciłem. 1000 km w jeden dzień.
Dlaczego? Trzeba tylko dobrze dobrać kryteria. Np. tankuj tylko po 15 litrów i tylko na stacjach, które mają literę "W" w nazwie a podróż będzie równie wielką przygodą.
- Koszt poszukiwania używki
-
Wszystkie drogi prowadzą do superba (klasa D)?
Może się też okazać że pod tak małe felgi nie wejdą hamulce mocniejszej wersji silnikowej.
-
Wszystkie drogi prowadzą do superba (klasa D)?
Kup Superba, będziesz zadowolony. Odpowiedź miałeś już w temacie wątku, niepotrzebne te 7 stron dyskusji o niczym.
-
Wszystkie drogi prowadzą do superba (klasa D)?
Nie jest łatwo obnosić się z pogardą dla trendów, dyskredytując wszystkie istotne cechy samochodów i jednocześnie wybierać auto pod kątem właśnie tych cech.
-
Wszystkie drogi prowadzą do superba (klasa D)?
Ale problemy to właśnie Ty masz przecież i się tu nimi dzielisz. Reszta też się właściwie zgadza.
-
Leasing - konkretne liczby
Da się. Nazywają je wynajmem długoterminowym ale na papierze to po prostu leasing z dużym wykupem.
-
Leasing - konkretne liczby
Ech, znowu mieszasz dwie sprawy. Jeśli możesz wyprowadzić auto z firmy to kwota wykupu nie ma przecież żadnego znaczenia. Jeśli nie możesz to wykup za kwotę zbliżoną do wartości rynkowej auta (jak sugerowałeś w poście na który odpowiedziałem) i tak nic Ci nie da, więc nie ma sensu wtedy w ogóle wykupywać.
-
Wszystkie drogi prowadzą do superba (klasa D)?
Wątek udowadnia, że i tak lepsze to niż gadanie z Tobą.
-
Leasing - konkretne liczby
Tylko po co go wtedy wykupywać?
-
Wszystkie drogi prowadzą do superba (klasa D)?
No, za świecidełka i aksamitną kierownicę trzeba tyle dopłacić, nie wiedziałeś? Bo to, że między tymi autami są jednak inne, dramatyczne różnice to koledze umknęło w ferworze udowadniania jak to mu jednocześnie na czymś zależy i nie zależy.
-
Wszystkie drogi prowadzą do superba (klasa D)?
Od początku podejrzewałem, że nie wiesz czy Ci się podoba czy nie podoba.
-
Wszystkie drogi prowadzą do superba (klasa D)?
Ach, nie sądziłem że sformułowanie "świeżej to może od Poloneza wygląda" to w rzeczywistości taki ukryty komplement. Kup więc Dacię skoro Ci się podoba, będziesz zadowolony.
-
Wszystkie drogi prowadzą do superba (klasa D)?
Ale cóż Ci się w tej nowej Dacii mogło nie podobać? Niemodne wnętrze? Za mało świecidełek? Niewystarczająco aksamitna kierownica?
-
BMW 3 czy Volvo V60 - co wybrać?
Masz kanał na YT, zrobisz sobie miliony klikaczy. Akurat Tobie w ten sposób dobrze życzę. A jak padnie coś grubszego to i tak oprze się o centralę. A tam pracują ludzie co wzywają Policję - to już wiemy przecież.
-
BMW 3 czy Volvo V60 - co wybrać?
Właśnie dlatego będzie zabawa. Gdybyś nie miał to byś sobie poszedł do pierwszego lepszego mechanika, któremu zależy na kliencie. Ale że masz gwarancję, to na pewno będziesz chciał z niej skorzystać. I finalnie dojdzie do sytuacji, w której arogancki szef serwisu wezwie Policję a Ty będziesz kręcił filmy na Youtube. Już się nie mogę doczekać.
-
BMW 3 czy Volvo V60 - co wybrać?
Jak już się zepsuje to dopiero będzie zabawa. Cierpliwości...
-
Dojechałem do Zakopca.
Martwiłem się, że się rozstrzygnie prędzej ale na szczęście mamy szansę na emocjonujący finisz.