Zawartość dodana przez Ryb
-
Zaczyna się. Limitowane prądu dla EV
Nie zahamuje ale będzie pięknie drogo. Zakup elektryków to już jest droga zabawa, miało być w zamian tańsze jeżdżenie a na ładowarkach potrafi okazywać się drożej niż autem spalinowym, teraz jeśli dojdzie np. prime-time ładowania w domu to może się okazać, że tanio będzie tylko między 3:30 a 4:12 w nocy a jeśli chcesz ładować i jeździć wtedy kiedy chcesz to portfel zaboli. Właściciele elektryków cieszyli się, że dalsze podróże to teraz przygoda bo trzeba planować, kombinować i uwzględniać przerwy na obiad w środku nocy. Teraz ta przygoda przenosi się pod strzechy.
-
Jednak suvy maja minusy
Oczywiście że w teren to się średnio nadaje (nawet lekki) ale to też są opony typowo szosowe. Jest natomiast pakiet off-road, który mi się bardziej podoba. Inna rzecz, że do niego też mogą być felgi 21'. Żeby było dobrze w terenie to trzeba kupić nowego Defendera.
-
Jednak suvy maja minusy
Aha. Tymczasem mi na przykład proponowano podobno najczęściej wybierany do X5 M-pakiet, który ma podstawowe felgi Star spoke 740, o takie: One mają rozmiar 20' a siedzą na nich opony 275/45. To jest dokładnie tyle samo profilu co na kole 225/55 r18 w takim np. Nissanie X-trail czy Mitsubishi Outlanderze, którym nikt jakoś krawężników atakować się nie obawia. Seria 5 za to w podstawie stoi na 245/45 r18, która ma o cały centymetr profilu mniej. Quod erat demonstrandum.
-
Jednak suvy maja minusy
Policzek wymierzony mieszkańcom bloków!
-
Jednak suvy maja minusy
Miło mi, że uważasz Ssangyonga za drogiego SUVa.
- Jednak suvy maja minusy
-
Pierwszeństwo - wyjazd z garażu.
Ten kto ma lepsze auto. https://spidersweb.pl/autoblog/znak-b-31-kto-ma-pierwszenstwo/
-
Skonfigurowałem nową Fabię
No i sam widzisz, że matematyka Ci nie wychodzi.
-
Skonfigurowałem nową Fabię
Ja się nie spodziewałem, że zrozumiesz ale wyjaśniam, że jeśli auto nie będzie w ciągu tych 20 lat zmieniało średnio co 3 lata właściciela to nie osiągniesz wymyślonego przez siebie wskaźnika 15% transakcji na samochodach nowych. Sam spróbuj policzyć dlaczego, matematyka nie gryzie.
-
Jednak suvy maja minusy
Wiele osób myśli, że np. Nissan Juke to SUV.
-
Jednak suvy maja minusy
SUVy, podobnie jak pojazdy elektryczne nie są przeznaczone dla mieszkańców bloków.
-
Skonfigurowałem nową Fabię
Drogi kolego, przy założeniu, że zakupy nowych aut to powinno być 15% transakcji a cykl życia samochodu to 20 lat, samochód ów musiałby zmieniać właściciela w tym czasie mniej więcej 6 razy, co wychodzi akurat średnio co 3 lata. Quod erat demonstrandum.
-
Skonfigurowałem nową Fabię
No. To oni tak samo podeszli do klocków.
-
Skonfigurowałem nową Fabię
No i co? Opony zużyte w 50% (mające 4mm bieżnika) też się wymienia na nowe.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
No przecież teoretycznie gadamy. Już kupiłem nie-DSa, i o ile potrafię sobie wyobrazić przesiadkę na BMW, Mercedesa a nawet Lexusa to na DSa już nie. Oczywiście to tylko moje prywatne zdanie.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
No to może przyszli pooglądać tylko? Ja sam chętnie bym takiego cudaka pooglądał ale to nie znaczy, że bym kupił. Ciekawe jak ci oglądacze przekładają się na sprzedaż.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić kogoś, kto przychodzi z gotówką w kieszeni właśnie po DSa, bo tak chciał. Ilu będzie takich ludzi? Promil? Nawet ja nie mam takich pomysłów. Auta w tych cenach to już w większości leasingi przecież.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Tylko że używane Audi czy BMW odsprzedasz z łatwością a z tym wynalazkiem możesz się bujać miesiącami. Gdybym ja miał to brać to tylko w wynajem - mieć ciekawe auto i nie martwić się o to co z nim zrobię po zakończeniu leasingu. Z drugiej strony - to, jak łatwo auto sprzedać i za ile po zakończeniu leasingu wpływa na cenę wynajmu, w której przecież spłacasz utratę wartości. Może okazać się, że rata za BMW warte 200k jest dużo niższa od raty za DSa wartego 200k. Zresztą stąd się biorą bardzo atrakcyjne oferty wynajmu na popularne modele marek premium.
-
Nowy DS4 - premium po francusku
Wszystkie inne auta już zostały sprzedane a czas oczekiwania wynosi wiele miesięcy to ludzie w desperacji po te DSy przyszli.
-
Czy przydaje się wyłącznik kontroli trakcji?
Przydaje się w terenie. Poza terenem nigdy nie miałem potrzeby tego wyłączać.
-
Q5 vs XC60
Jest jeszcze jedna rzecz, o której wszyscy zapominają. Tankowanie paliw na stacjach może być anonimowe. Ładowanie auta prądem już anonimowe nie jest (a przynajmniej niezwykle trudno sprawić żeby było). Dodajmy do tego ewidencję przebiegów, e-tolle i inne elektroniczne formy śledzenia pojazdów i kontrola skarbowa będzie w stanie z łatwością sprawdzić kto ile przejechał, gdzie ładował i czy to się na pewno spina.
-
Q5 vs XC60
Dotyczy, nie dotyczy - ja tylko pokazuję banalnie prostą drogę do wprowadzenia akcyzy za prąd i jeszcze sprawienia, że użytkownicy sami sobie te liczniki poinstalują.
-
Q5 vs XC60
Swego czasu cała polska lała olej opałowy do diesli. I też się skończyło jakoś. Przewidywanie tego co będzie w niedalekiej przyszłości i bycie na to przygotowanym to część mojej pracy. W życiu prywatnym też się przydaje, mimo że tu na forum będą zawsze tacy, co będą się z tego śmiać. Ale regularnie okazuje się, że ten co przewidywał z dużym wyprzedzeniem jest Sprite.
-
Q5 vs XC60
Ja tylko zapytam jak rozliczyć prąd do napędzania firmowego auta bez osobnego licznika? Bo brak możliwości wciągnięcia w koszty prądu byłby dość słaby, nie? Więc osobne liczniki na pewno będą. A skoro będą - to obłożenie ich akcyzą będzie banalnie łatwe przecież.
-
Q5 vs XC60
Musieliby się najpierw ci członkowie spółdzielni w tej sprawie dogadać - co już na tym etapie jest IMO na 100% niemożliwe. A nawet gdyby to ja już widzę cenę prądu z takiego słupka - pewnie ze 4x drożej niż w sieci. W dodatku słupki będą 2-3 a aut z 5-10x tyle. I ciągłe wojny sąsiedzkie o to kto zostawił auto pod słupkiem na całą noc i dlaczego skoro wszyscy się chcą ładować. A ja bym na przykład postawił tam elsktryka i pojechał na 2 tygodnie drugim autem na wakacje. Nieeee, to w polskich warunkach nie ma prawa działać.