Zawartość dodana przez Ryb
-
Q5 vs XC60
A dlaczego spółdzielnia miałaby je montować? Przecież to wspólna kasa jest. Nie widzę powodu dla którego wszyscy mieliby się składać na drogie słupki z których skorzystają nieliczni.
-
Belki bagażnika Thule
Wytrzyma. W instrukcji jest 75kg nośności.
-
Belki bagażnika Thule
One są już z uchwytami, uniwersalnymi na podniesiony reling. Bardzo fajny zestaw, bo wszystko już jest w komplecie, wybiera się tylko długość.
-
Belki bagażnika Thule
To nie jest do auta lecz na zabudowę z relingami, dlatego konfigurator jest bezużyteczny. Tak to ma mniej więcej wyglądać: Ale wyżej już kolega mi pomógł, wygląda na to że kit 9581 będzie pasował w sam raz.
-
Belki bagażnika Thule
Oooooo... Wielkie dzięki.
-
Belki bagażnika Thule
Do Songjonga kupiłem belki bez problemu. Tym razem jest trudniej.
-
Belki bagażnika Thule
Poszukam, w Katowicach powinny jakieś sklepy być. Liczyłem że ktoś poratuje jakimś katalogiem do samodzielnego rozkminienia problemu.
-
Belki bagażnika Thule
Nie. Zacząłem od Autokącika bo tak szybciej. Napiszę do Thule dopiero w ostateczności.
-
Belki bagażnika Thule
Musiałbym do sklepu podjechać i przymierzać. Sęk w tym, że już nie ma takich sklepów a nawet jeśli są to i tak nie mają towaru żeby sobie powybrzydzać. Zamawiać na Allegro nie chcę bo zakup ma być na fakturę a w takiej sytuacji może być problem ze zwrotem. Pozostaje mi ukradkiem mierzyć rozstaw relingów autom na parkingu w nadziei, że któryś będzie miał akurat 86cm.
- Q5 vs XC60
-
Belki bagażnika Thule
Zna się ktoś na tym? Chcę kupić belki Thule Wingbar Edge (te co siedzą nisko pomiędzy relingami) do relingów samochodowych. Reling tradycyjny, rozstaw między relingami to 86cm. Problem w tym, że wszystkie konfiguratory dobierają belki do auta a ja tego nie będę montował na żadnym aucie, które jest dostępne w konfiguratorze. Z kolei konfiguratora/katalogu, który pozwoli po prostu dobrać długość belki oraz rodzaj uchwytu nie znalazłem. Te ich oznaczenia kodowe też nic nie znaczą dla normalnego człowieka. Potrafi ktoś pomóc? Zdjęcie poglądowe o co chodzi. Między relingami jest 86cm. Może jest jakieś auto, co ma akurat 86cm między relingami? Tylko jakie?
-
Q5 vs XC60
Ten 2.0 TSI jest wyjątkowo IMO udany, więc będzie wygrywał porównania z kiepskim dieslem. Nie wszyscy jednak mają tak udane benzynowe silniki i nie wszystkie diesle są kiepskie, więc te porównania mogą różnie wyglądać.
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
Posprawdzam kiedyś dokładniej z ciekawości.
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
No, moje jeżdżą na auto. Ale mam wrażenie, że te z tyłu czasem się palą a czasem nie. Chyba w zależności od tego jak intensywne jest światło słoneczne, bo przy pochmurnej pogodzie są zwykle zapalone a w słońcu chyba nie. Ale 100% pewności nie mam bo nie oglądam swojego auta z tyłu w czasie jazdy. Parę razy jechałem za autem żony i tak mi się w oczy to rzuciło.
-
Byłem dzisiaj w salonie VW
To jest ciekawe, bo moje auta sobie czasem zapalają tylne przy dziennych z przodu gdy uznają, że jest im to do czegoś potrzebne. Z tego co wiem BMW i Audi też tak potrafią.
-
Skonfigurowałem nową Fabię
W PL mamy za to kumulację.
-
Q5 vs XC60
Daje. Tylko w jakimś drogim pakiecie.
-
Q5 vs XC60
Trudny wybór. Wygląda na to, że musisz się przejechać jeszcze BMW X3.
-
Q5 vs XC60
A który fajniej jeździ? Bo jeszcze do niedawna postawiłbym na diesla mimo mniejszej mocy ale po doświadczeniach z silnikami TDI vs. TSI zmienił mi się pogląd i brałbym benzynę. 5 lat i 100kkm to nie jest długa eksploatacja. Dokup rozszerzoną gwarancję (jeśli nie ma fabrycznej) i z głowy.
-
Skonfigurowałem nową Fabię
Z tego co ja zrozumiałem te wynajmy to tak naprawdę leasingi i w koszty idzie 50%. Ale ja się nie znam na księgowości. Patrząc na kwoty moich podatków to te wynajmy jakoś szału u mnie nie robią. I dodatkowo jest czapka na 150k, więc to co powyżej to idzie w gwizdek.
-
Skonfigurowałem nową Fabię
Tak i nie. Przy JDG wrzucasz 50% więc szału nie ma. Przy aucie wartym 150k w trzyletnim wynajmie poduszka to około 200-300zł miesięcznie. To kwota dająca możliwość zrobienia jakiegoś upgrade'u i cieszenia się autem wyższej klasy ale nie decydująca o tym czy w ogóle brać auto. Byłoby bez tego po prostu trochę gorzej wyposażone.
-
Skonfigurowałem nową Fabię
Jak tak dalej pójdzie to może się okazać, że w wynajmach w których nie miałem zamiaru aut wykupić nagle opcja wykupu stanie się atrakcyjna. Ten kraj oszalał - chyba już możemy uznać, że nasza "dobra zmiana" doprowadziła do galopującej inflacji i czeka nas los Zimbabwe?
-
Skonfigurowałem nową Fabię
Bo sensowne oferty wynajmu są adresowane głównie do firm. Pytanie powstaje natomiast, czy auta wzięte w wynajem przez JDG można uznać bardziej za "prywatne", czy "za firmową $$$". Moim zdaniem bardziej za prywatne, bo zwykle służą one również do prywatnego użytku.
-
Wszystkie drogi prowadzą do superba (klasa D)?
Takie rzeczy tylko na AK. Zamiast nowej E-klasy jest 10-cio letnia Corsa. Grunt jednak, że user zadowolony.
-
Skonfigurowałem nową Fabię
Z dieslem byłaby za 300. W końcu coś, co nadaje się do normalnego użytkowania musi kosztować więcej.